15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda fütürizm: sırlar, aksanlar, düzen

Fütürizm gibi bir yön yaratan tasarımcılar, öncelikle standart dışı, ilerici fikirli insanlara odaklandı. Eğilim 20. yüzyılda Fransa ve İtalya’da ortaya çıktı. Konseptin kurucusu ve ana geliştiricisi Filippo Tommaso Marinetti’dir..

İç mekandaki fütürizm, “dünya dışı” fikirlere dayanır: hayal ettiğimiz ve filmlerden gördüğümüz gibi uzay gemilerinin ve istasyonların tasarımı, istenen etkiyi yaratmak için bir destek ve model görevi görür..

açık renkli koridor tarzında fütürizm

Fütürizm tarzında tasarım

alışılmadık bir renkte mutfak dekorunda fütürizm

İç mekanda fütürizm

parlak renklerde oturma odasının iç kısmında fütürizm

Fütürizm tarzında parlak tasarım

Fütüristik bir iç mekanın sırları

Fütüristik tarzda bir iç mekan, yalnızca en son malzeme ve tekniklerin kullanımını değil, aynı zamanda dinamik formları da içerir. Birlikte, bu geleceğin atmosferini yaratır. Tarz için en popüler ve uygun malzemeler şunlardır: hafif alüminyum, dayanıklı organik cam, çelik ve polikarbonat plastik.

Fütüristik bir tarz yaratmak için, tasarımcılar beyazı aktif olarak kullanmayı ve çeşitli gri ve bej tonlarında vurgular yerleştirmeyi tavsiye ediyor. Oda tasarımında parlak doygun renkler bu trend için uygun değildir. Düzenli şekillerin pürüzsüz yüzeyleri, basit çizgiler ve net sınırlar – fütüristik iç mekanı ayırt eden şey budur. Gereksiz aksesuarlar ve gösterişli detaylar yok. İç mekandaki fütüristik tarz sadece organik formlar, sadelik ve sonsuzluktur..

parlak renkte yatak odası tasarımında fütürizm

Fütürizm tarzında aydınlık oda tasarımı

açık renkli odanın dekorunda fütürizm

Fütürizm tarzında oturma odası iç

sıra dışı bir renkte apartman tasarımında fütürizm

Fütürizm tarzında güzel yatak odası

alışılmadık bir renkte bir oturma odası tarzında fütürizm

Fütürizm tarzında oturma odası tasarımı

Ancak, basit sıkıcı anlamına gelmez! Olağanüstü mobilyalar, “uzay geminizin” “salonu” için mükemmeldir:

  • yuvarlak yatak;
  • kavisli masa;
  • oval kanepe.

Alanın özel dolgusunu vurgulayacaklar ve iç mekanın geri kalanıyla birlikte gerekli izlenimi yaratacaklar..

açık renkli dairenin iç kısmında fütürizm

Fütürizm tarzında odanın çok sıradışı tasarımı

parlak renklerde yatak odası dekorunda fütürizm

Mutfağın iç kısmında fütürizm

açık renkte fütürizm mutfak tarzı

Fütürizm tarzında tasarım

Aksanlar ve boşluk doldurma

Fütüristik bir iç mekan yaratmanın tekniklerinden biri, geçmişi ve geleceği birleştirmektir. Antika unsurlar (kartlar, saatler, modası geçmiş mekanizmalar vb.) dekorasyonda en son teknoloji, katı çizgiler ve açık renkler ile birleşerek çarpıcı bir etki yaratıyor. Küçük “antik çağ müzeleri” geleceğin iç mekanlarında ilginç görünüyor. Modern cam veya metal raflarda (raflar) sergilenen “geçmişin” sergileri, odanın tasarımına lezzet katacaktır..

parlak renklerde koridorun iç kısmında fütürizm

Fütürizm tarzında aydınlık oda

alışılmadık bir renkte odanın tasarımında fütürizm

Fütürizm – geleceğin tarzı

açık renkli koridor tasarımında fütürizm

Fütürizm tarzında tasarım

parlak renklerde oda dekorunda fütürizm

Fütürizm tarzında oda tasarımı

İç mekanı alışılmadık hale getirmenin bir başka yolu da kodlanmış mesajlar kullanmaktır. Bu teknik özellikle banyoda veya mutfakta etkileyici görünecek. Kodlu mesajlar oluşturmak için aynalı veya cam yüzeylere bir dizi rakam ve harf yerleştirmek yeterlidir (başkalarını da kullanabilirsiniz, ancak bu ek teknikler ve fikirler gerektirecektir). Yazıtlara anlam kazandırmak istiyorsanız modern kodlama tekniklerinden bazılarını (Mors kodu gibi) veya ender dilleri kullanarak akılda kalan tarihleri, olayları ve isimleri yalnızca sizin bildiğiniz şekilde yakalayabilirsiniz. Bu, odayı kişiselleştirecek ve bir “ev” duygusu ya da geçmişin anıları yaratacaktır..

alışılmadık bir renkte mutfağın iç kısmında fütürizm

Odanın iç kısmında çikolata renginde fütürizm

parlak renkte oturma odası tarzı fütürizm

Oturma odasının iç kısmında fütürizm tarzı

sıradışı bir renkte yatak odası dekorunda fütürizm

Fütürizm tarzında oturma odası tasarımı

Düzen

Fütürizm alan gerektirdiğinden, ücretsiz düzenler ve stüdyolar fütüristik bir tarz yaratmak için en uygundur. Bölgelere bölünme (çalışma, dinlenme, yemek yeme vb.) En iyi şekilde uzayda renk oyunu ve yarı saydam bölümler yardımıyla yapılır. Tek bir alan ferahlık ve denge duygusu yaratacaktır..

Standart bir yerleşim düzenine sahip bir eviniz varsa ama ruhunuz boşluk özlemi çekiyorsa, aynalar, açık renkli mobilyalar ve duvarlar yardımıyla alanı görsel olarak genişletmek için teknikler uygulamayı deneyin. Küçük odalarda fütüristik bir iç mekan, geleceğin farklı resimleri olarak gerçekleştirilebilir..

parlak renklerde fütürizm mutfak stili

Fütürizm tarzında güzel oda

açık renkli yatak odasının iç kısmında fütürizm

Fütürizm tarzında geniş aydınlık oda

açık renklerde dairenin dekorunda fütürizm

Fütürizm tarzında odanın güzel tasarımı

parlak renkli oturma odası tasarımında fütürizm

Oturma odasının iç kısmında fütürizm tarzı

Aydınlatma

İç mekanda bir uzay gemisini veya araştırma istasyonunu taklit ederken loş, dağınık bir ışık kullanın. Merdivenlerin aydınlatılması (evin birkaç katı varsa) veya mobilyaların herhangi bir unsuru, gerçeksizlik ve ağırlıksızlık izlenimi yaratacaktır. Arka ışık, görünümden düzgün bir şekilde gizlenmelidir. Alanın aydınlatmasında aksanları da yerleştirebilirsiniz:

  • güneş gibi avize;
  • yıldız veya lomboz gibi lambalar;
  • tavanda samanyolu.

alışılmadık bir renkte koridor tarzı fütürizm

Fütürizm tarzında sıradışı tasarım

parlak renkte fütürizm tarzı yatak odası

İç mekanda fütürizm

alışılmadık bir renkte oturma odasının iç kısmında fütürizm

Fütürizm tarzında parlak, aydınlık oda tasarımı

parlak renklerde mutfak tasarımında fütürizm

İç mekanda stil fütürizmi

Uygulamadaki en basit ve en güzel çözümlerden biri, farklı doygunluktaki renkli aydınlatmadır. Misafir alanı standart beyaz, yemek alanı yumuşak mavi vb. ile parlak bir şekilde aydınlatılabilir..

İç mekandaki fütürizm sonsuz çeşitliliktedir, herhangi bir kısıtlama yoktur, çünkü herkes geleceği kendi yolunda hayal eder. Bu tarzın olanaklarının sınırları yoktur, tıpkı boşluk gibi.

Video: Fütüristik daire. İç dizayn

Fütürizm tarzında bir dairenin iç tasarım örneklerinin 50 fotoğrafı:

parlak renkli fotoğrafta fütürizm tarzı yatak odası açık renkli resimde mutfak dekorunda fütürizm alışılmadık bir renkli fotoğrafta koridorun iç kısmında fütürizm açık renkli resimde oda tasarımında fütürizm parlak renkli resimde oturma odası tasarımında fütürizm alışılmadık bir renkli fotoğrafta bir daire tarzında fütürizm açık renkli resimde koridorun dekorunda fütürizm parlak renkli fotoğrafta yatak odasının iç kısmında fütürizm alışılmadık bir renkli fotoğrafta odanın iç kısmında fütürizm açık renkli resimde dairenin dekorunda fütürizm alışılmadık bir renkli fotoğrafta fütürizm tarzı mutfak parlak renkli resimde fütürizm tarzı daire açık renkli oda tasarımında fütürizm photo alışılmadık bir renkli resimde yatak odasının iç kısmında fütürizm alışılmadık bir renkli fotoğrafta mutfak dekorunda fütürizm açık renkli fotoğrafta koridorun iç kısmında fütürizm parlak renkli resimde fütürizm tarzı oturma odası parlak renkli resimde mutfak tasarımında fütürizm açık renkli fotoğrafta koridorun dekorunda fütürizm alışılmadık bir renkli fotoğrafta fütürizm tarzı yatak odası parlak renkli resimde daire dekorunda fütürizm alışılmadık bir renkli resimde oturma odası tasarımında fütürizm açık renkli fotoğrafta odanın iç kısmında fütürizm parlak renkli daire dekorunda fütürizm photo alışılmadık bir renkli resimde fütürizm tarzı oda açık renkli fotoğrafta oturma odasının iç kısmında fütürizm sıradışı bir renkli resimde yatak odası tasarımında fütürizm açık renkli resimde fütürizm tarzı mutfak parlak renkli fotoğrafta koridorun dekorunda fütürizm sıra dışı bir renkli resimde apartman tasarımında fütürizm parlak renkli fotoğrafta oturma odasının iç kısmında fütürizm parlak renkli resimde oda dekorunda fütürizm açık renkli resimde fütürizm tarzı yatak odası alışılmadık bir renkli fotoğrafta mutfak tasarımında fütürizm açık renkli resimde bir dairenin tasarımında fütürizm parlak renkli resimde odanın iç kısmında fütürizm açık renkli fotoğrafta oturma odasının dekorunda fütürizm sıradışı bir renkli resimde koridor tarzında fütürizm açık renkli fotoğrafta koridor tasarımında fütürizm alışılmadık bir renkli resimde yatak odası dekorunda fütürizm parlak renkli mutfak tasarımında fütürizm photo alışılmadık bir renkli resimde odanın iç kısmında fütürizm açık renkli bir daire tarzında fütürizm fotoğraf parlak renkli resimde oturma odası dekorunda fütürizm parlak renkli mutfak dekorunda fütürizm photo alışılmadık bir renkli resimde bir daire tarzında fütürizm parlak renkli resimde yatak odasının iç kısmında fütürizm açık renkli oda dekorunda fütürizm photo parlak renkli oda tasarımında fütürizm fotoğraf alışılmadık bir renkli fotoğrafta fütürizm tarzı oturma odası

Previous Post
Mağaza iç tasarımının özellikleri
Next Post
Knitted items for home decoration