15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfağın iç kısmında İskandinav tarzı

Hafif ve özlü İskandinav tarzı bugün modanın zirvesinde. İskandinav ülkelerinde hafifliği ve ışığı severler ve bu nedenle iç mekanları inanılmaz derecede rahat ve ferah görünür. Laconic Norveç tarzı, odanın herhangi bir düzeni ve boyutu için uygundur ve mutfağın içini mümkün olduğunca pratik ve işlevsel hale getirecektir..

Hafif ve özlü İskandinav tarzı bugün modanın zirvesinde.

Hafif ve özlü İskandinav tarzı bugün modanın zirvesinde.

Düzen seçenekleri

İskandinav mutfağı, ferahlık ve bol ışık ile karakterizedir. Asma dolaplar, hacimli, ağır mobilyalar ve sıkışık düzenler burada hoş karşılanmaz. Hafif mobilyaların bir duvar boyunca monte edildiği en yaygın doğrusal düzen. Küçük bir oda için bu seçenek çalışmayacak ve köşe düzeni en uygun olacaktır..

İskandinav mutfağı, ferahlık ve bol ışık ile karakterizedir.

İskandinav mutfağı, ferahlık ve bol ışık ile karakterizedir..

Küçük mutfak

Küçük bir alanda, mobilya ve ekipmanı mümkün olduğunca kompakt bir şekilde düzenlemek gerekir. Çerçeveler, camlar, monogramlar ve diğer dekorlar içermeyen özlü bir tasarıma sahip hafif bir mutfak, burada en uygunudur. Yemek alanı için yer kazanmak için modern görünen ve İskandinav estetiğine mükemmel şekilde uyan bir bar tezgahı kullanabilirsiniz..

Küçük bir alanda, mobilya ve ekipmanı mümkün olduğunca kompakt bir şekilde düzenlemek gerekir.

Küçük bir alanda, mobilya ve ekipmanı mümkün olduğunca kompakt bir şekilde düzenlemek gerekir..

Mutfak, oturma odası

Kombine yerleşim düzeninden güzel bir İskandinav tarzı mutfak ortaya çıkacaktır. Burada odanın her iki tarafında birleşik bir tasarım yönünü korumak önemlidir. İç imar fikirleri, mutfak-oturma odasının tasarımı için kullanışlıdır. Örneğin, renk veya kaplama malzemeleri kullanan görsel bir imar yöntemi uygundur..

Kombine yerleşim düzeninden güzel bir İskandinav tarzı mutfak ortaya çıkacaktır.

Güzel bir İskandinav tarzı mutfak, birleşik bir düzenden kaynaklanacaktır..

Geniş, modern ve fonksiyonel bir iç mekan elde etmek için bar tezgahı, bölme, aydınlatma da kullanabilirsiniz. Stüdyoda, kompakt, beyaz mobilyalar ve minimum aksesuar yardımı ile yapılabilecek, ayrıntılarla aşırı yüklenmeyen, özgür, hafif bir alan hissi yaratmanız gerekir..

ferah, modern ve fonksiyonel bir iç mekan elde etmek için bar tezgahı, bölme, aydınlatma kullanabilirsiniz.

Ferah, modern ve fonksiyonel bir iç mekan elde etmek için bar tezgahı, bölme, aydınlatma kullanabilirsiniz.

Köşe

Klasik köşe düzeni, küçük alanlar için mükemmel bir seçimdir. Kulaklıklı mikrofon setinin duvar dolapları olması gerekiyorsa bile, Norveç tasarım hissini artırmak için raf eklemeyi deneyin. İskandinav tarzında, üst dolaplar genellikle alan ekleyen açık raflar bırakmak için hendeklenir..

Klasik köşe düzeni, küçük alanlar için mükemmel bir seçimdir.

Klasik köşe düzeni – küçük alanlar için ideal.

Önemli! Mobilya ve kaplamaları seçerken, soğuk skala ve geleneksel beyazın açık renklerini tercih etmelisiniz..

İskandinav tarzı mutfağın güzel renkleri

Norveç, İsveç, Danimarka, İzlanda ve Finlandiya’nın doğasında, kuzey tarzında renk seçimini etkileyen gri, mavi, beyaz tonlar hakimdir. Soğuk renkleri beyazla seyreltmek, bulutlu şehirlerde az bulunan bir ışık arzusudur..

Soğuk renkleri beyazla seyreltmek, bulutlu şehirlerde az bulunan bir ışık arzusudur.

Soğuk renkleri beyazla seyreltmek, bulutlu şehirlerde az bulunan bir ışık arzusudur..

Gri

Grinin tüm tonları, yalnızca Norveç ve İsveç üzerindeki gökyüzünün bir tanımı değil, aynı zamanda İskandinav tarzında geleneksel bir iç tasarımdır. Ancak bir odayı dekore etmek için monokrom seçmemelisiniz, aksi takdirde sıkıcı ve donuk bir iç mekana sahip olabilirsiniz..

Grinin tüm tonları, yalnızca Norveç ve İsveç üzerindeki gökyüzünün bir tanımı değil, aynı zamanda İskandinav tarzında geleneksel bir iç tasarımdır.

Grinin tüm tonları, yalnızca Norveç ve İsveç üzerindeki gökyüzünün bir tanımı değil, aynı zamanda İskandinav tarzında geleneksel bir iç tasarımdır..

Mutfağa rahatlık katmak için sıcak kahverengi tonları, ev bitkilerinin taze yeşillikleri, sarı tonlar kullanmanız gerekir. Limon ve açık kahverengi gri ile iyi gider, bu tonlar gri bir yüzey veya kulaklık için bir şirket seçerken belirleyici olmalıdır..

Limon ve açık kahverengi gri ile iyi gider, bu tonlar gri bir yüzey veya kulaklık için bir şirket seçerken belirleyici olmalıdır.

Limon ve açık kahverengi gri ile iyi gider, bu tonlar gri bir yüzey veya kulaklık için bir şirket seçerken belirleyici olmalıdır..

pastel renklerde

Burada genellikle mor veya pembe iç mekanlar bulamayacağınız için her pastel İskandinav tarzı mutfak tasarımı için uygun değildir..

Burada genellikle mor veya pembe iç mekanlar bulamayacağınız için her pastel İskandinav tarzı mutfak tasarımı için uygun değildir.

Burada genellikle mor veya pembe iç mekanlar bulamayacağınız için her pastel İskandinav tarzı mutfak tasarımı için uygun değildir.

Bir bitiş rengi seçerken, bu tonları tercih edin: açık mavi, mavi, sarı, bej, kum, grimsi kahverengi, sütlü, fildişi, krem.

Mutfak, parlak vurguların hafif sıçramalarıyla tamamen pastel olabilir veya kahverengi ve açık pastellerin bir kombinasyonu olabilir..

Bir bitirme tonu seçerken, bu tonları tercih edin: açık mavi, mavi, sarı, bej, kum, grimsi kahverengi, sütlü, fildişi, krem.

Bir bitiş rengi seçerken, bu tonları tercih edin: açık mavi, mavi, sarı, bej, kum, grimsi kahverengi, sütlü, fildişi, krem.

Mavi

Norveç’te gökyüzü gri ve deniz mavidir, bu da bu rengi İskandinav iç mekanlarında popüler hale getirir. İskandinav tarzında sıklıkla kullanılan mavi ve beyazın kanonik Akdeniz kombinasyonuna rağmen, kuzey iç kısmı güneye hiç benzemiyor. Mavinin tonları ve iç mekanda nasıl kullanıldığı ile ilgili..

Norveç'te gökyüzü gri ve deniz mavidir, bu da bu rengi İskandinav iç mekanlarında popüler hale getirir.

Norveç’te gökyüzü gri ve deniz mavidir, bu da bu rengi İskandinav iç mekanlarında popüler hale getirir..

İskandinavya’da, gri ile karıştırılmış gibi, mavi ve mavinin en soğuk tonlarını, sessiz, koyu seçerler. Parlak gök mavisi, akuamarin, elektrik mavisi – tüm bunlar kuzey iç mekanlarında bulunmayan güney tarzının tonlarıdır..

İskandinavya'da mavi ve mavinin en soğuk tonlarını, sessiz, koyu, gri ile karıştırılmış gibi seçerler.

İskandinavya’da mavi ve mavinin en soğuk tonlarını, sessiz, koyu, gri ile karıştırılmış gibi seçerler..

Ahşap: ev konforunun rengi

Ahşap dokular, sıcak doğal renk ve doğal malzemeler sayesinde her odayı daha konforlu hale getirir. Mutfağın iç kısmındaki klasik İskandinav tarzı, burada her yerde dekorasyon ve mobilya için kullanılan ahşap olmadan düşünülemez..

Ahşap dokular, sıcak doğal renk ve doğal malzemeler sayesinde her odayı daha konforlu hale getirir.

Ahşap dokular, sıcak doğal renk ve doğal malzemeler sayesinde her odayı daha konforlu hale getirir..

Ahşap tezgahlar, raflar, zeminler, yemek takımları Norveç tarzında nadir değildir. Ahşap beyaza veya başka bir açık tona boyanabilir veya doğal bir dokuya sahip olabilir. Her durumda, bu malzeme İskandinav iç mekanlarında kullanım için ilk sıradadır..

Ahşap beyaza veya başka bir açık tona boyanabilir veya doğal bir dokuya sahip olabilir.

Ağaç beyaza veya başka bir açık tona boyanabilir veya doğal bir dokuya sahip olabilir..

Beyaz – geleneğe bir övgü

Kar beyazı iç mekanlar bugün modanın zirvesinde ve çok az insan bu fikrin İskandinavya’dan geldiğini düşünüyor. Daireler genellikle burada tamamen beyaz renkte dekore edilmiştir, çünkü bu şekilde odanın iyi bir şekilde aydınlatılmasını ve ferahlığını elde edebilirsiniz..

Kar beyazı iç mekanlar bugün modanın zirvesinde ve çok az insan bu fikrin İskandinavya'dan geldiğini düşünüyor.

Kar beyazı iç mekanlar bugün modanın zirvesinde ve çok az insan bu fikrin İskandinavya’dan geldiğini düşünüyor.

Beyaz, küçük bir İskandinav tarzı mutfak için uygundur ve büyük bir stüdyo için de uygun olacaktır. Beyaz bir mutfakta, genellikle yeşillikleri kar beyazı bir arka plana karşı uyumlu görünen canlı bitkiler şeklinde parlak vurgular kullanılır. Ayrıca, doğal ahşabın rengi ve siyah vurgular beyazla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir..

Beyaz, küçük bir İskandinav tarzı mutfak için uygundur ve büyük bir stüdyo için de uygun olacaktır.

Beyaz, küçük bir İskandinav tarzı mutfak için uygundur ve büyük bir stüdyo için de uygun olacaktır..

Bitiricilik

Kuzey iç kısmında karmaşık yüzeyler hoş karşılanmaz. Çok seviyeli tavanlar, kendiliğinden yayılan zemin, yerleşik spot aydınlatma – tüm bunlar İskandinav sadeliği, pratikliği ve işlevselliği ile birleştirilmez. Burada her şey mümkün olduğunca basit ve doğal bir şekilde yapılır: sıradan bir sıvalı tavan, boyalı ahşap zemin, beyaz duvarlar. Kentsel iç mekanlarda, çatı katının etkisi güçlüdür ve bu nedenle genellikle stüdyolarda ve tuğla işlerinde açık kirişler bulabilirsiniz..

Kuzey iç kısmında karmaşık yüzeyler hoş karşılanmaz.

Kuzey iç kısımda karmaşık yüzeyler teşvik edilmez..

Zemin

Döşeme kesinlikle ahşaptır. İdeal olarak, beyaza boyanmış uzun, dar bir tahta veya başka bir açık renk. Parke veya laminat da kullanabilirsiniz, ancak laminatın dokusu mümkün olduğunca ahşaba yakın görünmelidir. Bir mutfakta, özellikle küçük bir mutfakta beyaz seramik karolar kullanabilirsiniz..

Döşeme kesinlikle ahşaptır.

Döşeme kesinlikle ahşaptır..

Yenilemeniz sırasında stüdyonuz için bir zemin seçerken, odanın her iki tarafı için de aynı döşemeyi bekleyin. İskandinav tarzında güzel bir mutfak oturma odası, oda boyunca aynı ahşap hafif zemini varsayar..

Yenilemeniz sırasında stüdyonuz için bir zemin seçerken, odanın her iki tarafı için de aynı döşemeyi bekleyin.

Tadilat sırasında bir stüdyo için zemin seçerken, odanın her iki tarafı için de aynı döşemeyi bekleyin..

Apron

Bir önlük, mutfak vurgusu olabilir, çünkü istediğiniz gibi dekore edilebilir. Canlı ve sıra dışı bir tasarım yaratmak için desenli, tuğlalı veya geometrik desenli karoları seçin. Başka bir trend, duvarların renginde bir önlük. Bu durumda, iç mekanda göze çarpmıyor ve oda mütevazı ve temiz görünüyor..

Canlı ve sıra dışı bir tasarım oluşturmak için desenli, tuğlalı veya geometrik desenli karoları seçin.

Canlı ve sıra dışı bir tasarım için desenli, tuğla veya geometrik karoları seçin.

duvarlar

Kuzeyde, duvarlar nadiren duvar kağıdı ile kaplanmıştır. En yaygın kullanılan yüzeyler ahşap, boya veya sıvadır. Duvarlar her zaman tek renklidir, açık renklerle dekore edilmiştir, nadiren daha parlak bir boya kullanırlar – mavi veya koyu gri. Tavan ve duvarların aynı renkte olması da önemlidir..

Kuzeyde, duvarlar nadiren duvar kağıdı ile kaplanmıştır. En yaygın kullanılan yüzeyler ahşap, boya veya sıvadır.

Kuzeyde, duvarlar nadiren duvar kağıdı ile kaplanmıştır. En yaygın kullanılan ahşap kaplama, boya veya sıva.

Tavan

Basit, geometrik olarak doğru bir tavan, doğru İskandinav ev dekorasyonunun önemli bir unsurudur. İdeal olarak, tavanın duvarlara uyması için sıvanması gerekir. Ayrıca, aynı duvar ve tavan kaplamaları, mümkün olduğunca geniş, aydınlık ve özgür bir iç mekan yaratmak için burada sıklıkla kullanılır. Tavanda süpürgelikler, alçı pervazlar, süs eşyaları uygun olmayacaktır. Mükemmel pürüzsüz ve hafif olmalıdır.

Basit, geometrik olarak doğru bir tavan, doğru İskandinav ev dekorasyonunun önemli bir unsurudur.

Basit, geometrik olarak doğru bir tavan, doğru İskandinav ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir unsurudur..

Aydınlatma

Sarkıt lambalar, yemek alanının üzerine yerleştirilebilen İskandinav iç mekanlarının klasikleridir – bir masa veya bar, küçük bir mutfağın ortasına veya çalışma alanındaki bir adanın üzerine. Formların sadeliği ve saflığı ile ayırt edilen minimalizm tarzında lambalar seçmeli ve iç mekanda işlevsel dekorasyon rolünü oynamalısınız..

Sarkıt lambalar, yemek alanının üzerine yerleştirilebilen İskandinav iç mekanlarının klasikleridir - bir masa veya bar, küçük bir mutfağın ortasına veya çalışma alanındaki bir adanın üzerine.

Sarkıt lambalar, yemek alanının üzerine yerleştirilebilen İskandinav iç mekanının klasikleridir – bir masa veya bar tezgahı, küçük bir mutfağın ortasına veya çalışma alanındaki bir adanın üstüne..

Önemli! Kanonik İskandinav iç mekanlarında spot aydınlatma kullanılmamasına rağmen, bugün özellikle küçük mutfaklarda şık ve uygun görünüyor..

Mobilya ve ev eşyaları

Şık, modern İskandinav iç mekanı – işlevsel ve teknolojik. Burada teknik organik görünüyor, ki bu zıt bile olabilir, ki bu önemli değil..

Şık, modern İskandinav iç mekanı - işlevsel ve teknolojik.

Şık, modern İskandinav iç mekanı – işlevsel ve teknolojik.

Mutfak seti

Tasarımcılar, parlak veya mat açık tonlu cephelere sahip basit şekillerdeki mobilyaların seçilmesini önerir. Mobilya basit ve işlevsel görünmelidir; çerçeveler, oymalar, cam, süslü aksesuarlar ve diğer dekorlar gibi süslemeler burada uygun değildir. Doğru karar, cephelerde belirgin kareler, dikdörtgenler ile kompakt, özlü bir ışık, hatta beyaz, geometrik şekillerden oluşan bir kulaklık seçmek olacaktır..

Tasarımcılar, parlak veya mat açık tonlu cephelere sahip basit şekillerdeki mobilyaların seçilmesini önerir.

Tasarımcılar, parlak veya mat açık tonlu cephelere sahip basit şekillerdeki mobilyaların seçilmesini önerir..

Masaüstü

Popüler bir tasarım hilesi, dayanıklı, doğal renkli bir ahşap tezgah seçmektir. Mobilya ve kaplamalarla kontrast oluşturabilir veya diğer ahşap unsurlarla uyumlu bir şekilde harmanlanabilir. Açık renkli ahşap tezgah, beyaz ve renkli bir mutfak için uygundur, aynı dokuya sahip bir yemek takımı ile kombine edilebilir..

Açık tonlarda veya kontrast oluşturan mobilyalarla uyumlu tezgahlar da vardır – siyah veya koyu gri.

Popüler bir tasarım hilesi, dayanıklı, doğal renkli bir ahşap tezgah seçmektir.

Popüler bir tasarım hilesi, dayanıklı, doğal renkli bir ahşap tezgah seçmektir..

Akşam Yemeği Bölgesi

Mutfaktaki rahatlık ve konfor, yemek alanının tasarımını belirler. Takım içerisinde yuvarlak veya dikdörtgen bir ahşap masa ve sandalyeler en iyi seçenek olacaktır. Pencerenin yanındaki bar tezgahı veya yemek alanı da harika görünüyor. Sarkıt lambaları yemek masasının üzerine asmak gerekir – birkaç aynı veya bir büyük.

Masa, basit bir cam vazo çiçek veya meyve tabağı ile süslenebilir..

Mutfaktaki rahatlık ve konfor, yemek alanının tasarımını belirler.

Mutfaktaki rahatlık ve konfor, yemek alanının tasarımını belirler..

Dekor

Özlü bir iç mekanda dekor işlevseldir, bu nedenle burada gereksiz unsurlar olamaz. Çiçekli cam vazolar, saksılarda bitkiler, kutularda canlı yeşillikler, baharat kavanozları, yağ şişeleri, lambalar, mumlar, güzel yemekler – tüm bunlar sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda iç mekanın işlevsel bir parçasıdır..

Özlü bir iç mekanda dekor işlevseldir, bu nedenle burada gereksiz unsurlar olamaz.

Özlü bir iç mekanda dekor işlevseldir, bu nedenle burada gereksiz unsurlar olamaz.

Tekstil

Mutfakta tekstiller minimumda kullanılmalıdır. Pencereler, panjurlar, stor perdeler, stor perdeler veya ışık için neredeyse görünmez tül uygundur..

Burada güzel bez peçeteler sıklıkla kullanıldığı için masa örtülerini reddetmek zorunda kalacaksınız. Stüdyoda, oturma odası alanında, odaya hafiflik ve hava katacak ışık perdeleri uygundur..

Mutfakta tekstiller minimumda kullanılmalıdır.

Mutfakta tekstiller minimumda kullanılmalıdır..

Resimler ve posterler

Bazı şık, modern tabloları veya modaya uygun posterleri asmak için geniş bir mutfak kullanılabilir. Stüdyoda, güzel fotoğraflar genellikle kanepenin üzerine asılır. Resimler ve posterler çok renkli olabilir, bu da iç mekanda bir vurgu haline gelir..

Resimler için çerçeveler mümkün olduğunca basit olmalı, iddialı değil, cam kullanabilirsiniz.

Bazı şık, modern tabloları veya modaya uygun posterleri asmak için geniş bir mutfak kullanılabilir.

Bazı şık, modern tabloları veya modaya uygun posterleri asmak için geniş bir mutfak kullanılabilir..

saksı bitkileri

İskandinav iç mekanı, doğal malzeme ve aksesuar seçiminde kendini gösteren eko-özelliklere sahiptir. Ev bitkileri, gerçekten rahat ve sıcak bir ortam yaratmak için açık renk şemasıyla güzel bir kontrast oluşturur..

İskandinav iç mekanı, doğal malzeme ve aksesuar seçiminde kendini gösteren eko-özelliklere sahiptir.

İskandinav iç mekanları, doğal malzeme ve aksesuar seçiminde kendini gösteren çevre dostu özelliklere sahiptir..

Seramik ve mutfak eşyaları

Mutfağın boş, sıkıcı ve steril olmaması için aksesuar olarak bulaşık ve mutfak eşyaları kullanılması tavsiye edilir. Güzel vazolar, meyve kaseleri, tabaklar, bardaklar, bitkisel yağ şişeleri, baharatlı şeffaf kavanozlar, şekerlikler ve diğer mutfak eşyaları, iç mekanı parlak renkler ve boyalarla seyreltecektir..

Mutfağın boş, sıkıcı ve steril hissetmemesi için aksesuar olarak tabak ve mutfak eşyaları kullanılması tavsiye edilir.

Mutfağın boş, sıkıcı ve steril görünmesini önlemek için aksesuar olarak bulaşık ve mutfak gereçleri kullanılması tavsiye edilir..

İskandinav tarzı modaya uygun, rahat ve işlevseldir. Herhangi bir mutfak için mükemmeldir. Profesyonel tasarımcıların fikirleriyle modaya uygun tasarımlar yaratın.

Video: Mutfağın iç kısmında İskandinav tarzı

İskandinav mutfak tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
6 dönümlük bir banliyö alanı nasıl tasarlanır
Next Post
Brick wall in the interior of residential premises