15 49.0138 8.38624 1 1 5000 http://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak yemek odası tasarımı için gereksinimler

Kendi bölgesine bir yemek alanı yerleştirmek mümkün olduğunda mutfak daha rahat hale gelir. Segmentleri yan yana yerleştirirken her şeyi herkesin rahat edeceği şekilde düzenlemek önemlidir. Özellikle küçük bir yemek odası tasarımı geliştirilirken sorunlar ortaya çıkar. Sınırlı alan bir dizi ikilem ekleyebilir. Ancak önemli nüanslar ve yetkin tasarım, zorluklarla başa çıkmaya yardımcı olacaktır..

yemek odası mutfak tasarımı

Mutfakta bir yemek alanının bulunması, yemek hazırlama ve emme sürecini organize etmek için en popüler seçenektir..

Mutfak alanının düzenine karar veriyoruz

Mutfak-yemek odasındaki iç mekanı geliştirmek, yerleşimin tanımına dayanmalıdır. Olası seçenekler tabloda gösterilmiştir.

mutfak yemek odası tasarımı photo

Birçok insan, odadan odaya yiyecek taşımamak için mutfağa bir yemek grubu kurmanın çok daha uygun olduğunu düşünüyor..

Düzen Açıklama
Doğrusal Kulaklığı duvar boyunca yerleştirmekten ibarettir. Bu, kullanılabilir alandan tasarruf sağlar. Ortalama büyüklükteki bir odaya bile rahatlıkla masa ve sandalyeler yerleştirebilirsiniz. Mutfak eşyaları için depolama ve yerleştirme sistemi tavana kadar düzenlenebilir. Bu, tüm alanı kullanarak daha fazla öğeyi barındırmanıza olanak tanır..
G harfi şeklinde Kulaklık köşeye monte edilmiştir. Düzen orta büyüklükteki mutfaklar için uygundur. Köşenin kullanışlı kullanımı sayesinde yemek grubuna yer açılır. L şeklindeki seçenek, alanı doğaçlama araçlarla imar etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Düzenin kendisi odayı bölümlere ayırır.

Mutfak-yemek odasının U şeklinde ve paralel yerleşimi

Düzen, bir P harfi şeklinde veya paralel olarak düzenlenebilir. İlk seçenek çok etkileyici görünüyor. Küçük bir oda için uygun değildir. Genellikle yeterli alanın olduğu kır evleri için seçilir. U şeklindeki düzen, ekipman ve mobilyaların üç duvara yakın yerleştirilmesini içerir ve yalnızca bir duvar boş bırakılır..

U şeklinde mutfak düzeni

Mutfakta yemek alanı düzenlemek için en popüler seçenekler doğrusal (tek sıra) ve açısal (L şeklinde) düzenlerdir..

Odada geniş bir pencere açıklığı varsa, paralel bir yerleşim düşünmelisiniz. Cihazlar ve depolama sistemleri karşılıklı olarak kurulur. ortada bir masa var.

doğrusal mutfak yemek odası düzeni

Depolama sistemleri bir duvar boyunca veya küçük bir dikey dal ile yerleştirildiğinde, bir yemek grubu kurmak için maksimum kullanılabilir alan kalır..

Küçük bir odadan mutfak-yemek odası. Düzen

Küçük bir oda bir cümle değildir. İçinde yemek odasının mutfağı için benzersiz bir iç tasarım oluşturabilirsiniz. Belirli önerileri dikkate almak önemlidir. Sınırlı alana mükemmel şekilde uyan özel yapım bir kulaklık yapmaya değer. Kalan boş alan yemek bölümü için ayrılmıştır.. 

açık renklerde mutfak yemek odası tasarımı

Hafif bir palet seçmeniz önerilir. Bu, odayı daha özgür, daha taze hale getirecektir..

Oturma odası ile birlikte mutfak-yemek odası

Yeniden geliştirme çok maliyetlidir. Bu, finansal taraf ve sonuç hazır olmadan önce harcanması gereken zamanla ilgilidir. Mutfağı ve oturma odasını birleştirmenin avantajlarını ve dezavantajlarını önceden anlamanız tavsiye edilir, böylece hayal kırıklığı olmaz..

mutfak yemek odası tasarım fikirleri

Büyük pencereli veya geçmeli yapıya sahip çok geniş odalarda, mutfak-yemek odasında bir mobilya takımı ve yemek alanının paralel bir düzenini bulabilirsiniz..

profesyoneller

 1. Önemli ölçüde artan alan, daha fazla alan.
 2. Sınırlı alan nedeniyle daha önce mevcut olmayan fikir ve planları uygulamak mümkündür..
 3. Daha fazla pencere var. Bu, doğal ışıkta bir artışa, alanın görsel olarak genişlemesine katkıda bulunur..
 4. Misafirler sizinle aynı odada olacak, onları yalnız bırakmadan atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda çocukların olduğu durumlar için de geçerlidir. Yemek pişirirken başıboş bırakılmayacaklar..
 5. Misafirler, aile üyeleri ile kolay ve rahat iletişim kurun.

mutfak yemek odası tasarım fikirleri

Mobilya takımının köşe düzenlemesi ile küçük bir yemek masası kurmak için yeterli alan bulunmaktadır..

İki odanın bir büyük odada birleştirilmesi de bazı dezavantajlar taşır..

 1. Pişirme işlemi sırasında, kokular oturma odasına dokunarak tüm çevreye yayılmaya başlayacaktır. Bundan kaçınmak için, ek masraflar gerektiren yüksek kaliteli özel bir başlık satın almanız gerekecektir..
 2. Kokulara ek olarak, ev aletlerinden daha fazla yabancı ses gelecektir. Sorun, düşük gürültülü modeller satın alınarak çözülebilir..
 3. Çalışma alanından kirin yayılması nedeniyle odanın daha sık temizlenmesi gerekir..

yemek odası mutfak düzeni

Listelenen dezavantajlar ortadan kaldırılabilir, ancak bu ek finansal yatırımlar gerektirecektir..

Mutfağın çok küçük boyutları varsa ve genişleme gerekliyse seçenek dikkate alınmalıdır..

Bir mutfak-yemek odasının avantajları nelerdir ve tasarımın doğru şekilde nasıl yenileceği

Çalışma alanını yemek bölümü ile birleştirmenin avantajları.

 • Odadaki ışık miktarını arttırmak. Daha ferah, daha özgür olur.
 • Konuklar, yemek alanında konforlu bir şekilde yer alan mutfakta karşılanabilir. Bu, iletişim kurmanıza ve pişirme sürecinden dikkatinizin dağılmamasına izin verecektir..
 • Kombinasyon, büyük şirketlerin bulunmasını sağlar. 

çatı katı yemek odası mutfak tasarımı

Herkes rahatça oturabilecek, bir odadan diğerine taşınmadan iletişim kurabilecek..

Mutfak-yemek odası tasarımı için temel kurallar

Her şeyden önce, yüksek kaliteli ve uygun şekilde organize edilmiş bir havalandırma sistemine dikkat etmek önemlidir. Bu, kokunun alana yayılmasını önleyecektir.. 

davlumbaz ile mutfak yemek odası tasarımı

Bu nedenle, yüksek güce sahip bir başlık takın..

Bölgelerin tasarımı farklı olmalıdır. Bu, çalışma bölümünü yemek bölümünden ayıracaktır. İlk olarak, neme ve yüksek sıcaklığa dayanıklı malzemeler seçin. Uygun fayans, yıkanabilir duvar kağıdı, suni taş. Finişin bakımının mümkün olduğunca basit olması gerekir. Yemek odası için vinil veya mantarı tercih edebilirsiniz. Zemin için parke ve laminat uygundur. Aydınlatma organizasyonunu kullanarak bölgeleri bölebilirsiniz.. 

yemek odası mutfak aydınlatma

Mutfak-yemek odasının içini dekore etmek için bir renk paleti ve stil seçimi

Doğru palet ve stil, odada belirli bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Çoğu zaman, mutfak için beyaz renkler seçilir. Boşluğu hafiflikle doldurur, ferahlık verir. Küçük mutfaklar için uygundur. Alanı genişletmenizi sağlar.

Tamamen beyaz bir oda sıkıcı görünebilir. O zaman parlak noktalar eklemeye değer. Zengin bir sandalye rengi şeklinde bir sulu leke yeterlidir. Beyaz serinlik ile doldurur. 

mutfak yemek odası tasarımı beyaz ve ahşap

Mutfağa sıcaklık katmak için ahşap yüzeyler kullanın.

Kontrast oluşturmak istiyorsanız, siyah beyazın klasik bir kombinasyonunu seçmeniz önerilir. Kulaklık için ilk gölgeyi kullanın. Masanın beyaz tonu olacaktır. Vurgu eklemek için ikinci bir renkte ayrıntılar ekleyerek duvarı siyah yapın..

Tarif edilen kombinasyona alternatif olarak pastel renkleri kullanabilirsiniz. Beyaz, etkileyici hatta nötr tonlara dönüşme yeteneği ile ayırt edilir.. 

mutfak yemek odası tasarımı gri ile beyaz

Palete ek olarak, stili doğru tanımlamak önemlidir. Cesur kararları seviyorsanız, evin genel konseptini takip edemezsiniz. Ancak tüm odalar arasında bir tür bağlantının sürdürülmesi önerilir. Bu sizi evinizde rahat hissettirecektir..

Mutfak evde ise country tarzı bir uygulama yapacaktır. Rustik motifleri yansıtır. Yemek grubu bu temada farklı bir dekora sahip olmalıdır, örneğin oymalar.

mutfak yemek ülke

Bir tahliye çatı katının yerleştirilmesi uygundur. Özellikle küçük mutfaklar için geçerlidir. Gereksiz mobilya ve mutfak eşyalarından vazgeçmeniz gerekiyor. Çalışma alanı ve yemek bölümü görevi gören bir ada koyabilirsiniz. Genellikle öfkeyle saklanmaya çalışan odanın tüm kusurları – tavandaki kirişler, açık iletişimler şeklinde – gösterilmelidir. Çatı katının konusu bu.

çatı katı tarzı yemek odası mutfak tasarımı

Loft, çok işlevli öğelerin maksimum kullanımıdır.

Klasikleri tercih edebilirsiniz. O her zaman popüler kalır. Geleneksel modellerin mobilya ve depolama sistemi. Palet olarak mavi ve beyaz tonlarını bir arada seçmelisiniz. Başka bir seçenek minimalizmdir. Odanın sınırlı boyutlarına mükemmel uyum sağlar. Kullanışlı ve kullanışlı bir tasarım sağlar. Minimum dekor miktarı. Hiç mevcut olmayabilir. Palet, özlü ve titizlik ile karakterize edilen nötr, mobilyadır..

mutfak tasarımı yemek odası minimum dekor

Pratiklik anahtardır.

Mutfak-yemek odasında yumuşak bir köşe – rahat bir yemek alanı

Yumuşak köşe, yemek için rahat ve kullanışlı bir yer oluşturmanıza olanak tanır. Tercih edilen yer cumbalı penceredir. Bu, odadaki tüm alanı kullanmanıza izin verecektir. Köşe, güzel manzaraları gözlemlemenizi sağlayacak pencerenin yanında yer alacaktır. Mekan aydınlık ve doğal ışıkla dolu olacak. Genellikle yumuşak bölge, kulaklığın bir uzantısı haline gelir. Varyant, dar ve uzun odalar için uygundur. Uyumlu bir topluluk elde etmenizi sağlar.

mutfak yemek odası tasarımı cumba

Mutfakta oturma alanı düzenlemek, konforlu bir yemek alanı düzenlemek için harika bir fırsattır..

Mutfak karmaşık geometrinin varlığı ile ayırt edilirse, tüm sayaçları mümkün olduğunca kullanmaya değer. Asimetrik bir cumbalı pencere, oturma alanının yerleştirildiği bir yemek alanı haline gelecektir. Beyaz tonlarda bitirme, hafif bir set odanın düzensizliğini gizlemeye yardımcı olacaktır. Kare veya dikdörtgen şeklindeki bir cumbalı pencere için oval bir masa veya yuvarlak bir masa seçin. Bu, bazı köşeleri düzeltmeye yardımcı olacaktır.. 

oturma alanı ile yemek odası iç

Yemek odası geniş bir alana sahipse, birçok kişinin rahatça oturabileceği geniş, yumuşak bir köşe seçin..

Mutfak adasına yemek grubu ekleme

Adanın merkezi yeri kapladığı yemek odasında yer açmak için, sonuna kadar kompakt bir yemek masası ve birkaç sandalye eklenmesi önerilir. Masa tablasını adanın duvarına sabitleyerek, misafirlerin ve aile üyelerinin bacaklarının rahat bir şekilde konumlandırılması için bir yer elde edebilirsiniz..

mutfak tasarımı yemek odası ada seçeneği

Karmaşık geometriye sahip odalarda mevcut tüm alanı en rasyonel şekilde kullanmak gerekir..

Art Nouveau tarzını mutfakta da benzer şekilde çevirebilirsiniz. Daha sonra yemek grubunun orijinal modelinin adaya takılması önerilir. Aynalı ayaklarla donatılmış kar beyazı bir masa olabilir. Buna koyu deri döşemeli koltuklar takılır. İç mekanı orijinal bir avize ile tamamlayın. Tazelik ve ışıkla dolu, bireysel, güzel bir tasarımı somutlaştıracak..

Zarif mobilyalar ve modern tarz

Dairenin boyutu küçükse ve yemek odası için en fazla 3 m2 tahsis edilmişse, dekordaki pompayı hariç tutmanız önerilir. Kabarık bacaklar, kıvrımlı sandalye modelleri, süslü klasikler kullanmayın. Lüks bu boyutlar için uygun değildir. Her şey darmadağın ve sıkışık görünecek.

yemek odası mutfak imar

Geniş mutfakta geniş bir oturma alanı vardır. Pencerenin yanında bulunan geniş yumuşak alan, rahat ve özgün bir yemek alanı yaratır..

Zarafet ve hafiflik ile öne çıkan mobilya modellerine dikkat edilmesi önerilir..

 • Şeffaf tasarımlar. Bu, optik illüzyon için harika bir seçenektir. Akrilik, cam veya pleksiglastan yapılmış mobilyaları seçin. Ek alan yaratan odadan buharlaşıyormuş hissi yaratır. Güzel ve kolay görünüyor.
 • Sandalyeleri değiştirin. Yemek odasındaki sayaçlar sınırlıysa, yüksek arkalıklı koltuk kullanmaktan kaçının. Oldukça hantal görünüyorlar. Kompakt tabureler, alçak sırtlı sandalyeler kullanmak daha iyidir. Düzgün ziyafetler yapacak. 

mutfak yemek odasında şeffaf mobilyalar

Bütün bunlar odayı karıştırmamaya izin verecek, ancak masada rahat bir pozisyonu etkilemeyecek..

Hafif yapılar

Provence stilini tercih ederseniz, dövme ayaklı, sırtlı, zarafetle ayırt edilen, formların güzelliği olan sandalyelere dikkat edin. İskandinav tasarımını daha çok seviyorsanız, metal file sırtlı oturma modellerini satın almalısınız. Listelenen tasarımlar kolay ve güzel görünüyor.. 

İskandinav mutfağı yemek odası tasarımı

Görsel olarak sadece yer kaplayan devasa, devasa sandalyeler kullanmamalısınız..

Taze Akdeniz tarzı

Yemek odasına bağlanan mutfakta bu tasarım seçeneği, seramik elemanların maksimum kullanımını üstleniyor. Fayanslar zemin ve duvar kaplamaları olarak kullanılır. Odanın dekoruna katılır. İkinci durumda, plakalar ve amforalar kullanılır. Listelenen öğelerin çiçek motifi üzerinde bir resmi olmalıdır.. 

Akdeniz tarzı mutfak yemek

Mutfakta kullanılan gereçler seramik olmalı, tasarımı dekoratif unsurlarla uyumlu hale getirmelidir..

Mobilya dayanıklı olmalıdır. Ahşap ürünler harika bir çözümdür. Büfe, çeşitli mutfak eşyalarını ve dekorasyonları yerleştirebileceğiniz açık raflara sahip olmalıdır.. 

Akdeniz mutfağı yemek odası tasarımı

Etkileyici boyuttaki kulaklık, genel iç mekanın zengin görünmesini sağlayacaktır..

Genel dekorun aynalarla ve diğer detayların dövme elemanlarla tamamlanması önerilir. Keten veya pamuklu kumaş, böyle bir tasarım için tekstil olarak uygundur. Çizimleriniz, desenleriniz olduğundan emin olun. “Akdeniz”, P harfi şeklinde bir oda düzenini varsayar.. 

Akdeniz mutfağı yemek odası tasarımı

Tüm eşyalar ve mobilyalar üç duvar boyunca yerleştirilmiştir. Bu trafikten kaçınacaktır..

Mutfak ve yemek odasının birleşimi, aynı anda yemek hazırlamak, misafirler ve akrabalarla iletişim kurmak için zaman geçirebileceğiniz geniş bir odaya sahip olmanızı sağlar. Nüansları dikkate almak ve böyle bir birleşmenin olumsuz yönlerini azaltmak önemlidir. Sonra güzel, uyumlu ve pratik bir iç mekan elde edersiniz..

VİDEO: Mutfak-yemek odası – düzen ve iç.

Modern mutfak-yemek odası tasarımı için 50 seçenek:

mutfak yemek odası imar seçeneği mutfak yemek odası grunge tarzı leylak tonlarında mutfak yemek odası mutfak yemek odası mavi tasarım mutfak yemek odası modern iç mutfak yemek odası bej ve venge mutfak yemek odası imar mutfak yemek odası imar açık renklerde mutfak yemek odası evde mutfak yemek odası mutfak yemek odası rahat iç mutfak yemek odası rahat tasarım mutfak yemek odası ışık iç mutfak yemek odası ışık tasarımı mutfak yemek odası şık iç mutfak yemek odası şık tasarım mutfak yemek odası modern iç mutfak yemek odası modern tasarım geniş mutfak yemek odası mutfak yemek odası projesi mutfak yemek odası düzeni mutfak yemek odası mobilyaları mutfak yemek odası iç mutfak yemek odası imar fikirleri mutfak yemek odası düzeni fikirleri mutfak yemek odası iç fikirleri mutfak yemek odası tasarım fikirleri mutfak yemek odası fikirleri mutfak yemek odası takımı mutfak yemek odası planı photo mutfak yemek odası fotoğraf tasarım fikirleri mutfak yemek odası fotoğraf iç fikirleri mutfak yemek odası photo mutfak yemek odası tasarımı mutfak yemek odası stüdyo dairede mutfak yemek odası modern tarzda mutfak yemek odası yemek odası ile birleşik mutfak klasik tarz mutfak yemek odası mutfak yemek odası minimalizm mutfak yemek odası için stil elit yemek odası tasarımı mutfak yemek odası ile stüdyo iç yemek odası tasarımı stüdyoda yemek odası tasarımı büyük masa ile yemek odası tasarımı evde mutfak yemek odası tasarımı yemek odasında bambu yemek odası mutfak iç

Previous Post
Modern bir koridorun iç kısmındaki sürgülü gardırop: mobilyaları doğru seçiyoruz
Next Post
What are the best kitchen blinds to choose?