15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modern bir mutfağın tasarımı ne olmalı

Mutfak iç dekorasyonu, diğer herhangi bir oda gibi, modern veya klasik bir tasarımda yapılabilir. Her bireysel tasarımın kendine özgü özellikleri ve nüansları vardır. Yenilemenin tek bir konseptte gerçekleştirilmesi ve dekor öğelerinin renk paletine göre özlü bir şekilde birleştirilmesi en uygunudur..

modern mutfak

Modern mutfaklar iç mekan için bir kazan-kazan.

Mutfağın iç kısmındaki modern, kısıtlama, kısalık ve güncel fikirleri sevenler için ideal bir çözümdür. Romantik klasisizm, katı ve ölçülü minimalizm, çok işlevli yüksek teknolojiyi uyumlu bir şekilde birleştirir..

modern beyaz mutfak

Bu iç mekan tarzında her detay dikkatlice düşünülmüş, dekoratif biblolara ve gereksiz eşyalara, masif mobilyalara veya iddialı unsurlara yer yok..

Mutfak tasarımında stilin özellikleri

Üslup, 19. ve 20. yüzyılların başında zengin barok ve imparatorluk üslubunun yerini alarak ortaya çıktı. Bu, böyle bir tasarımın bütçesi anlamına gelmez. Aradaki fark, odayı iddialı ayrıntılardan arındırarak, odayı aşırı doldurmayan gerekli ve işlevsel öğeleri bırakmaktır. Ana görevi, modern malzeme ve teknolojilerin kullanımıyla maksimum işlevsellik ve basitlik elde etmektir. Bu durumda, maksimum boş alan önemsiz değildir..

mutfak modern fotoğraf

Maksimum konfor ve işlevsellik bu tarzın sloganıdır..

Aşağıda Art Nouveau iç mekanının ilkelerini ve temel temellerini özetleyen bir tablo bulunmaktadır..

tuhaflık Açıklama nereye başvurulur
Vitray ekler Stilistiğin başlangıcında, pencere açıklıklarını süslemek için vitray pencereler kullanıldı. Bugün gerekli renk vurgularını ve ek bölgelemeyi yerleştirmek için kullanılıyor.. vitray tavan;

vitray bölme;

kulaklıktaki vitray ekler;

vazolar;

avizeler.

bir sürü ahşap Bu detay ekstra şıklık katıyor. Doğal tonların yanı sıra daha koyu tonlar tercih edilir. mobilya;

kapılar;

döşeme;

tavanda kesonlar;

merdiven dekorasyonu;

dekor elemanları.

Süslü, akıcı çizgiler Çizgilerin netliği ve simetri burada hoş karşılanmaz. Temel, yumuşak geçişlerden ve birçok keskin köşenin olmamasından oluşur.. duvar kağıdına asma taklidi;

kemerli açıklıklar;

duvar kısmaları;

asimetrik, akıcı bir desene sahip iki seviyeli tavanlar;

mobilya dekorasyonu.

dövme parçalar Büyük Art Nouveau mutfaklar için daha uygundur ve bugünün yorumunda sıklıkla kullanılmaz. kapı veya kulaklık dolaplarının dekorasyonu;

dövme ekli dekoratif elemanlar (şamdanlar, avizeler);

Floristik desenler Bu tarz, bu konudaki baskı çeşitliliğinin zenginliği ile doğrulanan doğaya yönelir. Burada en popüler olanı flora ve fauna unsurlarıdır..

Bir nüans, genel ruh halinde doğaya sevgi kavramının gözetilmesidir..

aydınlatma dekoru;

tekstil üzerine desenler;

mobilya döşemesi;

zemin kaplamasındaki desen (parke veya fayans).

Bu tablo minimalizmin temelidir. Bununla birlikte, zamanla, modern çıkarlara uyum sağlayarak değişti. Mutfağın içi, mobilya yüzeyleri, dekoratif elemanlar ve aydınlatma için yeni malzemelerle genişletildi..

modern ahşap mutfak

Alanın rasyonel kullanımı, odanın alanını görsel olarak genişletecektir..

Günümüz anlayışında aşağıdaki unsurları içerir:.

 1. Bol miktarda boş alan.
 2. Pürüzsüz ve parlak yüzeyler daireyi görsel olarak genişletir.
 3. Düzgün eğriler ve asimetri. Bir proje oluştururken bir merkez noktası aramayın.
 4. Yüzeylerin ve kulaklıkların imalatında metal ve cam (en popüler masa ve sandalyelerin çelik ayakları, cam yemek masası).
 5. Daha yumuşak tonlarla parlak renk vurgularının bir kombinasyonu (ana ilke, çok renkli olmamasıdır, uzmanlar 3 renge kadar kullanılmasını tavsiye eder).
 6. Dekoratif elemanların eksikliği (dekorun tamamı belirli bir işlevsellik taşırken).
 7. Çok sayıda yerleşik ev aleti ve modern alet.
 8. Minimum miktarda tekstil.

modern beyaz mutfak

Bu tür projelerin fotoğrafları, beyaz ve parlak yüzeylerin ve açık tonların hakim olduğu çizgilerin saflığı ile adeta büyülüyor..

Oda düzeni: özellikler ve nüanslar

Art Nouveau mutfağının içi çok yönlüdür, herhangi bir karenin odasına kolayca uyarlanabilir. Küçük odalarda, çoğu zaman, kullanışlı ve boş alanı genişletmenize izin veren çalışma alanının L şeklinde düzenlenmesi kullanılır.. 

modern mutfakta masa eşiği

Pencere pervazının çalışma alanı olarak ekipmanı bugün popüler olarak kabul ediliyor..

Köşe düzeni, optimum alan kullanımına izin verir ve ergonomiktir. Pratiklik ve işlevselliği birleştiren kompakt görünüyor. Bu düzenleme herhangi bir karenin mutfağına uygulanabilir. Aşağıdaki fotoğrafta mutfakta böyle bir mobilya düzenlemesi örneği.

köşe mutfak modern

Bu tarz sadece kompakt veya geniş odalar için değil, aynı zamanda küçük dairelerde geleneksel köşe mutfağı için de kullanılır..

Daha geniş Art Nouveau mutfaklarda ücretsizdir, u şeklinde bir aranjman kullanabilirsiniz. Yumuşak geçişler, keskin ve yarı keskin yapılar olabilir. Böyle bir düzen seçerken, mobilyaların aynı anda üç duvarı kaplayacağı göz önüne alındığında, genel kareye dikkatlice yaklaşılmalıdır. Olasılıkları doğru bir şekilde değerlendirmek için, tadilatı tamamlanmış bir mutfak-stüdyo için bir şablon oluşturmalı ve paralel sıralar arasındaki boş alanı hesaplamalısınız. Rahat bir eğlence için en az 1,5 metre optimal olacaktır..

modern mutfak düzeni

Fotoğraftaki büyük bir mutfağın düzenine bir örnek.

Stüdyo mutfaklarda ve geniş alanlarda, ocak ve çalışma yüzeyinin stüdyo odasının merkezine getirildiği bir ada düzeni kullanılabilir. Mobilyaların geri kalanı, düzenlemelerinin ilkesine bakılmaksızın duvarın yanına monte edilebilir. Adanın işlevselliğini genişletmek için çalışma alanı ve yemek odası arasında bir bölme çizgisi olarak kullanılır. Aşağıdaki fotoğrafta böyle bir mutfak yenileme örneği gösterilmektedir..

ada düzeni modern mutfak

Ana kriter kullanılabilirliktir.

Modern mutfak için mobilya çözümü

Art Nouveau tarzında bir mutfak takımı oluştururken temel ilke işlevsellik, ferahlık ve ergonomidir. Bu, temizlik ve yemek pişirme sırasında rahatlık için ihtiyacınız olan her şeyi elinizin altında tutacaktır..

modern mutfak tasarımı

Renkli plastik, taş, ahşabın katılımıyla bir tasarım gerçekten lüks olabilir..

Onun için malzemeler:

 • Bardak;
 • Plastik;
 • Metal.

Cepheler için parlak veya mat özel filmler veya emayeler kullanılır. Önemli bir nüans, ankastre cihazlar için yerlerin mevcudiyetidir. Art Nouveau tarzında bir mobilya cephesini dekore ederken hafif frezeleme kullanılabilir.

modern mutfak iç

Ahşap elemanlar her zaman taze ve modern görünür ve ayrıca iç mekanı herhangi bir tarzda tamamlayabilir..

Mutfak mobilyalarının özellikleri:

 • Çekmecelerin ve dolapların kapılarında normal kulpların olmaması (üretimleri için çekmeceleri hafif bir itme ile açmanıza izin veren özel bir mekanizma kullanılır);
 • Gerekli tüm eşyaların yeri için birçok çekmece ve raf;
 • Şişeler için özel kargo kutusu;
 • Yapılarda bir alüminyum profilin varlığı.

modern mutfak mobilyaları

Işıltılı yüzeyler – mutfağın iç kısmında Art Nouveau tarzının karakteristik bir özelliği.

Kullanılan malzemeler

Art Nouveau tarzında bir kulaklık üretimi için doğal ahşap veya plastik, MDF paneller kullanabilirsiniz. Ancak, doğal ahşap mobilyaların finansal olarak oldukça maliyetli olduğu anlaşılmalıdır. Bu nedenle, kendinizi doğal ahşabı görsel olarak taklit eden, ancak çok daha ucuz olan modern sentetik malzemelerle sınırlayabilirsiniz..

modern mutfakta ahşap seti

Yenilikçi malzemeler, modern ve pratik her şey – modern trendin ayırt edici özelliği.

Küçük bir mutfak için, genellikle dayanıklı plastikten yapılmış parlak cepheler kullanılır veya özel bir filmle kaplanır..

Modern tarzda iç renk çözümleri

Tek renkli, Art Nouveau tarzında bir iç mekan yaratırken önemli bir özelliktir.. Tasarımcılar 3’ten fazla zıt renk kullanılmasını önermezler. Daha sessiz tonları ile birlikte tek bir parlak vurgunun optimum uygulaması.

modern kırmızı mutfak

Beyaz ve metalik ile birlikte parlak kırmızı renk, mutfak iç mekanına neşeli bir parlaklık verecektir..

En popüler çözümler şunları içerir:.

 1. Mavi ve kül tonları ile gri renkler. Parlak bir vurgu olarak – örneğin sarı veya kırmızı gibi parlak döşemeli bir kanepe ve sandalyeler, zıt fayanslara sahip bir önlük, çok renkli bir tavan avizesi abajuru.
 2. Açık kahverengi tonları.
 3. Pembe ve leylak tonları.

Kesinlikle herhangi bir renk seçeneğini birleştirebilirsiniz. Temel kural, uyumlu kombinasyon ve aşırı doygunluğun olmamasıdır..

modern bir mutfakta tonları birleştirmek

Mutfağınızı aynı anda hem aydınlık hem de sakin yapmak istiyorsanız, bahar yapraklarının rengi en iyi seçimdir..

Mutfak döşemesi

Zemin kaplaması olarak parke tahtası, laminat kullanabilirsiniz. Bir zemin kaplaması seçerken, birçok ev hanımı, finansal uygunluğu ve bakım kolaylığı nedeniyle muşamba tercih eder. Art Nouveau tarzında mutfak-stüdyonun iç kısmında da kullanılabilir.. 

modern mutfakta laminat

Buradaki önemli bir nüans, masif ahşabı taklit eden bir desen seçimi ve genel onarım konsepti ile uyumlu kombinasyonudur..

Kendiliğinden yayılan 3 boyutlu zeminler bugün geniş bir popülerlik kazanıyor. Böyle bir kaplamanın geniş olanakları nedeniyle, herhangi bir iç stile uygun bir desen seçebilirsiniz..

modern mutfakta kendiliğinden yayılan zemin

Kendiliğinden yayılan zemin, operasyonda kesinlikle iddiasız, mekanik ve kimyasal etkilere dayanıklı, temizlenmesi kolay.

Ayrıca Art Nouveau tarzında yeterli kareye sahip odalar için çalışma alanını yemek odasından ayıracak bir podyum inşa edebilirsiniz..

çalışma alanı podyumu

Modern uzun zamandır modern mutfaklarda kayıtlıdır ve liderlik pozisyonlarından vazgeçmeyecektir..

Mutfak aydınlatması

Art Nouveau mutfak tasarımı çok fazla doğal ışık içerir. Bu, büyük pencereler (örneğin, büyük bir panoramik pencere) oluşturarak elde edilir. Doğal ışık eksikliği durumunda yapay kaynaklarla telafi edilir..

büyük bir pencere ile modern mutfak

Herhangi bir odanın atmosferi büyük ölçüde aydınlatmaya bağlıdır..

Bu, tek bir tavan avizesi ile sınırlı değildir. Ek olarak, armatürler çalışma yüzeyinin üzerine, duvarlara ve hatta zemine inşa edilir. Genellikle aydınlatma armatürleri, bir odayı imar etme işlevini yerine getirir..

modern mutfakta aydınlatma

Art Nouveau mutfağına en iyi katkı, nötr beyaz veya doğal sarımsı bir lamba tonu olacaktır..

Çok seviyeli bir tavanın varlığı, ek ışık kaynaklarının yerini gösterir. Bunları herhangi bir sırayla düzenleyebilirsiniz. Bu durumda, farklı ışık ve şekil parlaklığına sahip lambaları birleştirebilirsiniz. Aydınlatma öğelerinin seçimindeki tek sınırlama, çok parlak, çağrıştırıcı renklerin olmamasıdır..

modern mutfak tavanı

Spot diyot lambaları, tavanın çevresine monte edilebilir, masa üstü kulaklığa monte edilebilir.

Doğayla olan ilişkisinden yola çıkarak ağaç dallarını, yaprakları veya çiçekleri taklit eden lambalar kullanabilirsiniz. Boyut ve sayıları doğrudan mutfağın alanına bağlıdır..

Mutfak için perdeler

Çok fazla doğal ışığa ihtiyaç duyulduğu göz önüne alındığında, bu ayar için perdeler iddialı olmamalıdır. Klasik tasarımda, pencere tekstilleri, modern tarz hakkında söylenemeyen doğal kumaşların varlığı ile ayırt edilir..

modern mutfakta perdeler

Modern kumaşlar, eğer kullanılıyorsa, o zaman minimumda.

Mutfağın içine sokmanın en uygun olduğu kabul edilir:

 • Roma stor perdeleri;
 • panjur;
 • Pileli perdeler;
 • Paneller.

modern mutfakta pencereler

Su itici özelliklere sahip sentetik tekstilleri seçmek daha iyidir..

Üretimlerinin temeli olarak, temizlenmesi ve yıkanması kolay sentetik kumaşların kullanılması gerekir..

Çözüm

Art Nouveau tarzında tasarlanmış modern mutfaklar, klasik kısıtlama ile birlikte yenilik tutkunları için mükemmel bir çözümdür. Çok yönlülüğü, rahatlığı ve büyük miktarda boş alanı birleştiren her büyüklükteki oda için uygundur. Bu, özlü mobilyalar, minimum masif elemanlar, büyük bir yemek masasının bir bar tezgahı ile değiştirilmesi ile kolaylaştırılmıştır..

modern mutfakta masa bar tezgahı

Tarzın temellerine bağlı kalarak ve modaya uygun detayları ekleyerek kolayca harika sonuçlar elde edebilirsiniz..

Mutfağın iç kısmına hafif, tek renkli bir renk paleti hakimdir. Mutfak ünitesinin krom ve parlak cepheleri odaya ekstra şıklık katacak..

modern mutfak fikirleri

Dikkatli olarak, yaklaşan onarımları daha iyi planlayabilecek ve birçok hatadan kaçınabileceksiniz.!

Modern mutfak tasarım seçeneklerinin çeşitliliği fotoğraf galerimizde görülebilir..

VİDEO: Modern mutfak – 48 seçenek.

Modern mutfak tasarımı – 50 fikir:

modern mutfak modern siyah mutfak modern mutfak tasarımı modern mutfak tasarımı art nouveau mutfak photo modern mutfak fotoğraf fikirleri modern mutfak takımı modern mutfak fikirleri modern mutfak tasarım fikirleri modern mutfak tasarım fikirleri modern mutfak tasarım fikirleri modern mutfak fikirleri photo modern mutfak iç fikirleri modern mutfak iç fikirleri modern mutfak iç modern mutfak iç modern mutfak kombinasyonu modern mutfak kırmızı modern mutfak malzemeleri art nouveau mutfak dekorasyonu art nouveau mutfak aydınlatması modern mutfak düzeni modern mutfak pratik modern mutfak geniş modern mutfak modern mutfak modern tasarım hafif modern mutfak modern mutfak açık renkler Art Nouveau mutfak karanlık modern mutfak tasarımı modern mutfak tasarımı evde modern mutfak art nouveau mutfak photo modern mutfak fotoğraf fikirleri modern mutfak takımı modern mutfak fikirleri modern mutfak tasarım fikirleri modern mutfak fikirleri photo modern mutfak iç fikirleri modern mutfak düzeni fikirleri modern mutfak iç modern mutfak iç art nouveau mutfak dekorasyonu modern mutfak düzeni bir bar ile modern mutfak Büyük pencereli Art Nouveau mutfak modern mutfak hafif modern mutfak Art Nouveau mutfak karanlık art nouveau mutfak

Previous Post
Modern bir iç mekanda tuğla duvar kağıdı
Next Post
Plants for landscaping