15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Fotoğraf örnekleri ile 30 metrekarelik küçük bir mutfak-oturma odası tasarımı

Küçük bir standart mutfak elverişsizdir, ancak stüdyo dairelerin ortaya çıkmasıyla, mutfak alanını standart metrekare ile sınırlamamak ve bir mutfak-oturma odası donatmak mümkün hale geldi. Gözlerinin önüne yayıldığında mutfak, oturma odası boyut 30 metrekare işlevsel hale getirmek istiyorum tasarım, hatta daha fazlası Fotoğraf yenilenmiş tesisler bunun gerçek olduğunu gösteriyor. Böyle bir projenin temel özellikleri: imarın işlevselliği ve uyumu.

Fotoğraf örnekleri ile 30 metrekarelik küçük bir mutfak-oturma odası tasarımı

Küçük bir standart mutfak elverişsizdir, ancak stüdyo dairelerin ortaya çıkmasıyla, mutfak alanını standart metrekare ile sınırlamamak ve bir mutfak-oturma odası donatmak mümkün hale geldi.

Odanın özellikleri

30 metrekarelik bir alana sahip tesisler, çoğunlukla dinlenmek, misafir almak ve keyifli bir vakit geçirmek için bir yer içerir. Bir tasarım projesinin özgünlüğü ve bireyselliği, mekan sahibinin tarzına ve estetik zevkine bağlı olarak, alanın konfigürasyonundan bağımsız olarak verilebilir..

Ankastre cihazlara sahip küçük çok işlevli mutfak-oturma odası

Doğru alan dağılımına sahip küçük mutfak-oturma odası

Oda düzensiz bir şekle sahipse veya içinde bir kemer veya bölme varsa, oda zaten sınırlandırılmıştır, bu, düzen üzerinde daha fazla çalışmayı kolaylaştırır. Büyük bir mutfakta gerekli mobilya, ev aletleri ve dekoratif aksesuarları düzenleyebilirsiniz. Böyle bir odanın bir başka avantajı: pişirmeyi kesmeden iletişim için donanımlı bir yer.

Bir oda nasıl düzgün bir şekilde zonlanır?

Beyaz kanepe ile küçük parlak mutfak oturma odası

Aydınlık bir mutfak-oturma odası için şık beyaz mobilyalar

Böyle bir tasarım projesinde, binaların sınırlarının görsel olarak sınırlandırıldığı tek bir alan oluşturulması tavsiye edilir. Sermaye bölümleri oluşturmak gerekli değildir, kemerler, portatif ekranlar, sürgülü bölmeler, boncuklardan veya ipliklerden perdeler yapmak yeterlidir. Bu, odayı görsel olarak bölgelere ayıracaktır..

Şık bir tasarımda küçük, aydınlık mutfak-oturma odası

Küçük bir mutfak-oturma odası için parlak şık tasarım

 İpucu: Yiyeceklerin hazırlandığı yeri, bar tezgahı, uzun bir masa, mutfak dolapları ile mekanın geri kalanından ayırmanız önerilir..

Öncelikli alan oturma odası olduğu için mutfak alanı uzak köşede yer almaktadır. Oturma odası ön kapıya ve koridora daha yakındır..

Bir oda nasıl düzgün bir şekilde zonlanır?

Öncelikli alan oturma odası olduğu için mutfak alanı uzak köşede yer almaktadır.

30 metrekare alana sahip bir odada dekorasyon tarzı tek tip olmalı ve tasarımdaki renkler uyumlu olmalıdır..

Tasarımcılar, odayı farklı zemin seviyeleri, ışık, çeşitli kaplama malzemeleri, mobilya, renk ile zonlamayı önermektedir..

Uygun mobilya düzenlemesine sahip küçük, aydınlık mutfak-oturma odası

Küçük bir mutfak-oturma odası için rahat ve konforlu mobilya düzenlemesi

Mutfak alanı

Mekanın içini dekore etmek için, mutfak alanının iletişim sisteminin yanında olması gerektiği unutulmamalıdır. Yeni inşa edilen evlerde “mutfak-oturma odası” düzenlemesi standart olarak kabul edilir ve iletişim aktarımı gerektirmez, alt katlardan sakinlere müdahale etmez.

Duvarlarda parlak ve sıradışı bir dekora sahip küçük mutfak-oturma odası

Küçük bir mutfak-oturma odası için duvarlarda olağandışı parlak dekor

Bu bölgeyi tasarlamak için bir dizi öneriyi takip edebilirsiniz:

 • Çalışma yüzeyinin üzerine parlak aydınlatma monte edilmiştir. Sarkıt lambalar, LED şerit ışıklar, spotlar kullanılarak yapılır..
 • Lavabo, mobilyalardan ve tezgahtan mümkün olduğunca uzağa yerleştirilir, böylece üzerlerine su damlası düşmez..

  Parlak pembe küçük bir mutfak-oturma odasının içi

  Küçük bir mutfak-oturma odası için katı tasarım stili

 • Hostesin çok fazla alan hazırlamasını kolaylaştırmak için çalışma yüzeylerinin altına alınması önerilir..
 • Bulaşıkları ve yiyecek malzemelerini saklamak için büyük dolaplar önerilir..
 • Ev aletlerini yerleştirirken temel güvenlik kurallarına uyulmalıdır, örneğin lavaboyu soba veya priz yanına koymayın. Yemek pişirirken kızartma suyunun döşemeli mobilyaların üzerine düşmesini önlemek için sürgülü bir ekran takabilirsiniz..

Mutfak alanı

Mekanın içini dekore etmek için mutfak alanının iletişim sisteminin yanında olması gerektiği unutulmamalıdır.

Bu ipuçlarını takip ederseniz, mutfak alanı daha konforlu hale gelecek ve mobilya ve ev aletleri oturma odasındaki mobilyaları etkilemeyecektir..

Sıcak yatak renklerinde şık mutfak-oturma odası iç

Sıcak yatak renkleriyle mutfak-oturma odası dekorasyonu

Oturma odasını düzenlemek için öneriler

 • Rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için oturma odası alanının üzerine birkaç seviye spot aydınlatma yerleştirilmiştir..
 • Döşemeli mobilyalarla rekreasyon alanının kendisi mümkün olduğunca rahat olmalıdır..
 • Fazla yer kaplamaz ve fonksiyonel bir dönüşebilen kanepedir. Birkaç kişi ziyarete gelirse genişletmek kolaydır ve daha sonra monte edin ve tekrar minimum yer kaplayacaktır..

  Parlak renklerde küçük bir mutfak-oturma odasının içi

  Küçük bir mutfak-oturma odasını dekore etmek için parlak bir renk kullanmak

 • TV, odanın herhangi bir yerinden rahatlıkla izlenebilecek şekilde yerleştirilmiştir: yemek hazırlarken ve koltukta dinlenirken.
 • Eşyaları, kitapları, kıyafetleri dolaplarda veya gömme dolaplarda saklamak daha uygundur. Dekoratif aksesuarlar raflara yerleştirilir.
 • Alanın aydınlatması bölgeye göre seçilir (mutfak, oturma odası, uyku yeri).

  Mutfak-oturma odası için alışılmadık bir iç mekan fotoğrafı

  Modern küçük mutfak-oturma odası

 • Mutfağın floresan lambalarla aydınlatılması tavsiye edilir..
 • Sarkıt lambalar, mobilya adalarına rahatlık ve rahatlık vermek için kullanılır. Ailenin yemek yediği yere büyük bir şenlikli avize asılır. Döşemeli mobilyalı alan, bir aplik veya iki zemin lambası ile aydınlatılır..

stil aramak

Tasarım stillerinin yardımıyla farklı amaçlara sahip odaları tek bir kompozisyonda birleştirmek kolaydır. Tasarımcılar arasında bilinen birçok stil var, size uygun olanı nasıl bulacağınız?

30 metrekarelik bir bar tezgahı ile mutfak-oturma odası iç

Barlı küçük bir mutfak-oturma odası tasarımı

Çoğu zaman, bir dairenin sahibi, iç mekanda ihtişam istediği gerçeğine tökezler, ancak bunun kolaylık ve pratikliğe zarar verip vermediğini düşünmeye değer, çünkü yapılan onarımlar bir yıldan fazla sürecek..

stil arıyorum

Mutfağın floresan lambalarla aydınlatılması tavsiye edilir.

İç tasarım stili, dekorun, aksesuarların ve cephelerin kolay değiştirilmesiyle, alan büyük onarımlar olmadan kökten değişecek şekilde seçilmiştir..

Stil seçilirse, istediğiniz her şeyi barındıracak yeterli alan olup olmadığını ve odanın pratikliğini kaybedip kaybetmeyeceğini anlamak için bir proje çizmeye değer.?

Tasarımda genellikle birkaç stili karıştırmak gerekir, çünkü aile üyelerinin her birinin kendi zevk tercihleri ​​​​vardır. Ana şey, her şeyin uyumlu ve doğal olmasıdır..

Dekorda parlak vurgulu mutfak-oturma odasının alışılmadık bir iç fotoğrafı

Parlak dekorlu küçük mutfak-oturma odası

Renkler ve malzemeler

“Mutfak-oturma odası” alanı, sahiplerini stil ve renk seçiminde sınırlamaz. Oda için tek gereksinim: kolaylık, pratiklik, işlevsellik.

 • Zemin kaplaması yıkanması ve temizlenmesi kolay olacak şekilde seçilmiştir. Mobilya aynı zamanda sadece rahatlamak için rahat olmamalı, aynı zamanda temizlenmesi de kolay olmalıdır..
 • Yüzeyler herhangi bir malzeme ile kaplanmıştır. Bu boyama ve duvar kağıdı kaplamadır, asıl mesele mutfak alanının temiz olması ve yağ, kurum ve kurum sıçramalarının yemek yememesidir..

  Bir masa kullanarak bölme bölgeleri olan bir mutfak-oturma odasının içi fikri

  Oturma odası ile birlikte mutfak tasarımı

 • Böyle bir oda için ahşabın açık tonlarla kombinasyonu ideal bir seçenek olacaktır. Açık renkler koyu tonlarla seyreltilir, ancak yaşam alanında siyah kullanmamak daha iyidir..
 • İç mekanda karanlık bir palet kullanılarak da güzel bir tasarım yaratılır, ancak onu ışıkla doğru bir şekilde dövmek gerekir ve pişirme alanında en parlak ışık yapılır..

Renkler ve malzemeler

“Mutfak-oturma odası” alanı, sahiplerini stil ve renk seçiminde sınırlamaz..

Mutfak-oturma odasında yatak

Bir stüdyo dairenin önemli bir unsuru uyku yeridir. Pratik ve güzel bir şekilde nasıl düzenlenir?

Burası özeldir, ancak büyük bölmeler inşa etmek gerekli değildir, perdeleri asmak yeterlidir. Asma tavanın olduğu bir odada, böyle bir fikrin somutlaşması fazla sorun yaratmaz, perde raylarının sabitlenmesi önerilir. Gergi tavanlar ile istediğinizi yeniden yaratmak biraz daha zordur, ancak bu, kornişler için destekler yardımıyla mümkündür. Özel yapılar kurmak istemiyorsanız gergi ipi ile yapabilirsiniz..

Alanı bir rıhtım için ayırmak için rasyonel bir çözüm, imarın yanı sıra bir şeyleri depolamak veya bir TV kurmak için bir yer olarak hizmet edecek olan monolitik yapılar veya raflar olacaktır. Oturma odasının yanından böyle bir yapıya TV asmak ve yatağın kenarını eşyaları saklamak için uyarlamak uygundur..

Beyaz şık bir mutfak-oturma odası tasarımının fotoğrafı

Beyaz orijinal küçük mutfak-oturma odası

Bir uyku yerini kapatmak için kapı ve pencere koymak gerekli değildir, sadece işlevsel bir bölme yerleştirmeniz önerilir. Bu durumda, uyku yeri kendi sınırlarına sahipken odanın herhangi bir noktasından görülecektir. Bölmeler, sahibi tarafından istenirse çekmece veya raflarla desteklenir..

İpucu: “Yatak odasının” seslerden korunması gerekiyorsa, uyuyan kişiyi günlük seslerden, çalışan bir çamaşır makinesinden, davlumbaz gürültüsünden, kokulardan koruyacak cam bölmeler veya sürgülü kapılar kurulması önerilir..

Mutfak-oturma odasında yatak

Alanı bir rıhtım için ayırmak için rasyonel bir çözüm, imarın yanı sıra bir şeyleri depolamak veya bir TV kurmak için bir yer olarak hizmet edecek monolitik yapılar veya raflar olacaktır.

Etkili mutfak tasarımı

Herhangi bir mutfağın önemli bir unsuru, minimum gürültüye sahip yüksek performanslı bir davlumbazdır. Bu cihazdan tasarruf edilmesi önerilmez, sadece dairenin sahibini yemek pişirmenin kokularından korumakla kalmaz, aynı zamanda kurumun oturma odasındaki dekoratif vazolara ve mobilyalara yerleşmesine izin vermez. Mağazalarda uygun fiyatlarla birçok yüksek güçlü davlumbaz modeli bulunmaktadır..

Spot ışıklı modern bir mutfak-oturma odası tasarımının fotoğrafı

Modern bir mutfak-oturma odası için spot ışıkları kullanma

Salon-mutfağın birçok sahibi, yemek alanını mutfakta mı yoksa oturma odasına mı götüreceği sorusuyla karşı karşıya. Bu karar, tesisin şekline, aile üyelerinin sayısına göre verilir. Evde çocuk yoksa, bar tezgahının yanına birkaç mama sandalyesi koymak yeterlidir. Ve evde yaşlı bir kişi varsa, böyle bir fikirden memnun olması pek olası değildir. Bu gibi durumlarda yumuşak koltuklar ve geniş bir masa ile dolu bir yemek grubu kullanılır..

Beyaz mobilyalı modern bir mutfak-oturma odası tasarımının fotoğrafı

Beyaz mobilyalı modern bir mutfak-oturma odası tasarımının fotoğrafı

Mobilyaları açılı olarak yerleştirirseniz, bu teknik yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır, örneğin mobilyayı “L” harfi şeklinde yerleştirin. Bu amaçla, bir yemek grubu planlanmamışsa, bir köşe uygundur, o zaman yuvarlak veya oval bir masa satın almak daha iyidir. Yuvarlak masada, aile üyeleri çizilmeyecek veya köşelere çarpmayacak.

Etkili mutfak tasarımı

Herhangi bir mutfağın önemli bir unsuru, yüksek güce ve minimum gürültüye sahip bir davlumbazdır..

Genellikle dekoratif bir görünüm vermek için mutfak bölümü geniş bir gardırop içine gizlenir, gerekirse açılır ve yemek hazırlanır ve misafirler için görsel olarak bir gardırop gibi görünür..

Rasyonel bir seçenek, yemek alanında, bir yandan malzemeleri depolamak için tasarlanmış bir ada, diğer yandan bir yemek alanı olacaktır. Bu ayrıca mutfak alanından tasarruf sağlayacaktır..

Basit bir tarzda küçük bir mutfak-oturma odası tasarımı

Küçük bir mutfak-oturma odası için katı tasarım stili

Dairenin ikinci katı

Odanın tavanları yüksekse (yaklaşık üç metre), işlevsel bir alan yaratmanın yöntemlerinden biri ikinci bir katman oluşturmak olacaktır. Üzerine bir uyku alanı veya giyinme odası yapılır. Metrekare tasarrufu için bir merdiven kullanılır, ancak bu seçenek dairede çocuklar veya yaşlılar yaşamıyorsa uygundur..

Alan bölmeli küçük bir mutfak-oturma odası için ilginç tasarım

Küçük bir mutfak-oturma odasının içindeki alanı bölmek

Alanı iki kata bölmek istemiyorsanız ve alt kattaki depolama sistemlerini donatmak istemiyorsanız, rıhtım basitçe yüksek bir podyuma yükseltilebilir. Böyle bir çözüm evli bir çift, kız veya erkek arkadaş için uygundur..

Mutfak oturma odası tasarımı

Mutfak oturma odası 30 metrekare 48 fotoğraf fikri:

Previous Post
Cómo elegir el estilo adecuado para el diseño de su cocina
Next Post
Modern chair covers for the kitchen photo ideas