15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yüksek teknoloji mutfak: teknolojik iç mekan

Mutfak cilaları mı arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesin. Mekanı modern ve ileri teknoloji bir motifle dekore etmeyi öneriyoruz. Yüksek teknolojili bir mutfak harika bir fikir. Sıra dışı dokuları, modern malzemeleri ve benzersiz tarzı, kentsel iç mekanın en kaprisli uzmanını kayıtsız bırakmayacak..

Yüksek teknoloji mutfak harika bir fikir

Yüksek teknoloji mutfak harika bir fikir

karakteristik işaretler

Popüler yüksek teknoloji mutfak tarzı, minimalizm ile kolayca karıştırılabilir. Modern Hi-Tech motifi, cam, plastik ve metal ile karakterizedir. Yüksek teknolojili bir mutfağın iç tasarımında krom çeliğin gri yansımaları ana avantajıdır. Ancak, kesinlikle minimal nitelikteki alanı kırpmak gerekli değildir. Gösterişli vurguları, renkli renkleri ve ilginç mobilyaları kucaklayın.

Popüler yüksek teknoloji mutfak tarzı, minimalizm ile kolayca karıştırılabilir.

Popüler yüksek teknoloji mutfak tarzı, minimalizm ile kolayca karıştırılabilir..

Koyu, siyah tonları sevenler özellikle şanslı. Bu aralık burada kullanışlı olacaktır. Ancak siyah iç mekanlarda artan sayıda aydınlatma armatürü kullanmayı unutmayın..

Koyu, siyah tonları sevenler özellikle şanslı. Bu aralık burada kullanışlı olacaktır.

Koyu, siyah tonları sevenler özellikle şanslı. Bu aralık burada kullanışlı olacaktır..

İç mekandaki renkler

Renk paleti, mutfak alanında olmanın rahatlığı gibi önemli bir yönü belirler. Ayrıca ölçek, mutfak ziyaretçilerinin genel ruh halini belirlemektedir. Her aile üyesi siyah gölgeyi sevmeyecek. Bazı insanlar açık, parlak renkleri tercih eder. Bu tür tasarım kararları, yüksek teknolojili bir mutfak tüm kurallara uygun olarak tamamlandığında kolayca elde edilir..

Ancak bir renk paleti seçerken nelere dikkat edilmelidir?.

Renk paleti, mutfak alanında olmanın rahatlığı gibi önemli bir yönü belirler.

Renk paleti, mutfak alanında olmanın rahatlığı gibi önemli bir yönü belirler..

1. Mekanın doğal aydınlatması. Oda ağırlıklı olarak gölgedeyse, koyu tonları dikkatli kullanın. Bu tür kararlar alınırsa yeterli sayıda armatür, ampul ve avize olmalıdır. Ancak aydınlık odalar için herhangi bir renk tonu uygundur: hem siyah hem de parlak (turuncu, açık yeşil ve diğerleri).

Oda ağırlıklı olarak gölgedeyse, koyu tonları dikkatli kullanın.

Oda ağırlıklı olarak gölgedeyse, koyu tonları dikkatli kullanın..

2. Bir mutfak alanı ile birlikte bir oturma odasının varlığı. Bu, bu iki odanın genel tasarımına bir gereklilik getirir. Ortak bir tasarım elde etmek için renk paletlerini doğru bir şekilde birleştirmek gerekir..

Bir mutfak alanı ile birlikte bir oturma odasının varlığı

Bir mutfak alanı ile birlikte bir oturma odasının varlığı

3. Kiracıların tercihleri. Renk seçimi her kişiliği farklı şekilde etkiler. Genel olarak palet, iç dünyanın, özlemlerin, hedeflerin ve genel ruh halinin bir ifadesidir. Bu nedenle, mutfak alanını sadece sizin için hoş olan tonlarda dekore edin. Her bir belirli renk hakkında bilgi isteyin. Kendinize uygun bir özellik bulabilirsiniz.

Renk seçimi her kişiliği farklı şekilde etkiler. Genel olarak palet, iç dünyanın, özlemlerin, hedeflerin ve genel ruh halinin bir ifadesidir.

Renk seçimi her kişiliği farklı şekilde etkiler. Genel olarak palet, iç dünyanın, özlemlerin, hedeflerin ve genel ruh halinin bir ifadesidir..

4. Alanın görsel olarak imar olasılığını düşünün. Alanı farklı gölgeler kullanarak bölmeyi planlıyorsanız, lambaların parlaklığının yanı sıra doğal ışığı da göz önünde bulundurun..

Alanı farklı tonlarla bölmeyi planlıyorsanız, armatürlerin parlaklığı kadar doğal ışığı da göz önünde bulundurun.

Alanı farklı gölgeler kullanarak bölmeyi planlıyorsanız, lambaların parlaklığının yanı sıra doğal ışığı da göz önünde bulundurun..

5. Mevcut bir mutfakta onarım yapıyorsanız ve zeminin ve duvarların bitişini kökten değiştirmek istemiyorsanız, yeni elemanların paletinin düzenine mevcut olanlarla karar verin..

Mevcut bir mutfakta onarım yapıyorsanız ve zeminin ve duvarların yüzeyini kökten değiştirmek istemiyorsanız, yeni elemanların paletinin düzenine mevcut olanlarla karar verin.

Mevcut bir mutfakta onarım yapıyorsanız ve zeminin ve duvarların yüzeyini kökten değiştirmek istemiyorsanız, yeni elemanların paletinin düzenine mevcut olanlarla karar verin..

6. Mobilyaların, duvarların ve diğer unsurların tüm tonlarını yansıttığınız bir eskiz çizin. Bu yöntemi kullanarak gelecekteki iç mekanı görsel olarak tasvir edeceksiniz..

Mobilyaların, duvarların ve diğer öğelerin tüm tonlarını yansıttığınız bir eskiz çizin. Bu yöntemi kullanarak gelecekteki iç mekanı görsel olarak tasvir edeceksiniz.

Mobilyaların, duvarların ve diğer unsurların tüm tonlarını yansıttığınız bir eskiz çizin. Bu yöntemi kullanarak gelecekteki iç mekanı görsel olarak tasvir edeceksiniz..

Çizim perspektifte yürütülürse, son nokta özellikle iyi sonuç verecektir..

Bitirme malzemesi

Birçok dekorasyon malzemesi var. Bazıları tanıdık, diğerleri ise tam bir münhasırlık ve savurganlık ifadesidir. Yüksek teknoloji mutfak tasarımı ikinci seçeneği ifade eder. Burada tamamen farklı kaplama malzemeleri kullanabilirsiniz..

İşte ne işe yarayacak:

  • metal;
  • Odun;
  • plastik;
  • bardak;
  • polimerler;
  • epoksi reçine ürünleri.

Doğal ahşap iyi paraya mal olur. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğal ikameler ortaya çıktı. En popüler olanlar:

  • lamine yüzeyli sunta (sunta);
  • ince dağılmış fraksiyon lamine levha (MDF);
  • kontrplak.

Kontrplak kullanımı her zaman haklı değildir. Bu özellikle ıslak odalar için geçerlidir. Yapıştırılmış tabakalar zamanla soyulur ve bu da yapıyı yıkıma maruz bırakır..

MDF ve sunta ideal ikamelerdir. Yüzeye farklı bir doku, gölgeler veren lamine edilirler. Bir üst katman olarak, hem doğal ahşap (kaplama) katmanları hem de kraft kağıt ve plastikten yapay bileşimler kullanılır..

Cam ve metal, modern Hi-Tech stili için gerçek kaplama malzemeleridir. Bu tür malzemelerle tamamlanan iç mekanlar takdire şayan. Camlı bir yemek masası güzel görünüyor. Çerçeve krom kaplı çelikten yapılmıştır..

Tavan tasarımı

Mutfak alanını bitirmede modaya uygun bir trend, dekoratif tavandır. Tamamen farklı şekillerde gerçekleştirilir. Alçıpan levhaların kullanımıyla yapılmış çok seviyeli bir mimari kompozisyon veya basit bir şekilde boyanmış bir yüzey olabilir..

Mutfak alanını bitirmenin moda trendi dekoratif tavandır.

Mutfak alanını bitirmenin moda trendi dekoratif tavandır.

Spotlarla çerçevelenmiş alçıpan bileşimi güzel görünüyor. Ek olarak, duvar ve tavan arasındaki bir boşluğa bir LED şerit yerleştirilmiştir. Bu çözüm hafiflik verir.

Armatür seçerken farklı renk sıcaklıkları kullanın. Mağazada hem sıcak hem de soğuk lambalar var. Yüksek teknoloji mutfaklar için yüksek ışık sıcaklığı (mavi parıltı) daha uygundur.

Hi-Tech tarzında dekore edilmiş mutfaklar için yüksek ışık sıcaklığı (mavi parıltı) daha uygundur.

Yüksek teknoloji mutfaklar için yüksek ışık sıcaklığı (mavi parıltı) daha uygundur.

Yumuşak yoğunluk en iyi özel yerlerde, örneğin yemek masasında kullanılır..

Satışta her türlü desene sahip özel tavan duvar kağıtları bulunmaktadır. Bu çözüm mutfağınıza yaratıcılık katacak. Ayrıca, doğal peyzaj görevi gören desenli plastik paneller de vardır..

Yüksek teknolojili bir mutfak-oturma odası için beyaz veya bej zemin üzerine siyah veya gri desenler idealdir. Desenler, yabani bitkilerin veya karmaşık tasarımların ana hatlarını takip edebilir. Seçim, sahiplerin tercihlerine ve genel iç tasarıma bağlıdır..

Yüksek teknolojili bir mutfak-oturma odası için beyaz veya bej zemin üzerine siyah veya gri desenler idealdir.

Yüksek teknolojili bir mutfak-oturma odası için beyaz veya bej zemin üzerine siyah veya gri desenler idealdir..

Duvarlar ve zemin

Böyle modern bir kaplamaya sahip duvarlar en iyi düz renklerde yapılır. Bu, mutfak takımına, tavan düzenine veya sıra dışı ev aletlerine odaklanmayı mümkün kılacaktır..

Bazı durumlarda duvar dekorasyonu da güzel bir aksandır. Plastik paneller gibi dokulu ekler kullanılarak gerçekleştirilir. Yemek alanının etrafındaki ekler orijinal görünüyor.

Bazı durumlarda duvar dekorasyonu da güzel bir aksandır.

Bazı durumlarda duvar dekorasyonu da güzel bir aksandır.

Tasarım sanatı alanındaki uzmanlar, duvara geçiş ile yemek masasının bir uzantısı olarak böyle bir bitiş kullanılmasını tavsiye ediyor..

Hi-Tech zemin kaplaması seramik karolardan yapılmıştır. Renk paleti beyazdan siyaha kadardır. Seçim çok geniş. Buradaki gölge için ana kriter griliktir. Parlak ve taze paletler burada çalışmaz. Beyaz ve siyah fayans şeklindeki standart çözüm (güverte ile kaplı dama tahtası) harika bir çözümdür..

Hi-Tech zemin kaplaması seramik karolardan yapılmıştır. Renk paleti beyazdan siyaha kadardır.

Hi-Tech zemin kaplaması seramik karolardan yapılmıştır. Renk paleti – beyazdan siyaha.

Mobilya

Seçim bir mutfak seti ile başlar. Bu unsur, kendinize olan vurguyu kolayca yerine getirecektir. Bu genellikle yapılır. Örneğin, modern ahşap ikamesinden (MDF) yapılmış, yüksek kaliteli plastikle kaplanmış alt ve üst dolapların parlak kırmızı cepheleri, sıra dışı iç dünyanızı mükemmel bir şekilde ifade edecektir..

Seçim bir mutfak seti ile başlar. Bu unsur, kendinize olan vurguyu kolayca yerine getirecektir.

Seçim bir mutfak seti ile başlar. Bu unsur, kendi üzerindeki vurguyu kolayca yerine getirecektir..

Standart doğrusal-dikdörtgen dolap şekline bağlı kalmak gerekli değildir. Hi-Tech, olağandışı, kozmik motifleri ifade eder. Bu, mutfak setinin cephelerinin şişkinliğinde, abutmentin keskin köşelerinde ve dolap kapılarının sıra dışı şekillerinde ifade edilebilir..

Standart doğrusal-dikdörtgen dolap şekline bağlı kalmak gerekli değildir.

Standart doğrusal-dikdörtgen dolap şekline bağlı kalmak gerekli değildir..

Bir epoksi tezgah, bu bileşime mükemmel bir şekilde uyacaktır. Bu bitirme polimerinin benzersiz yapısı sayesinde ürünler zarif, sofistike ve çok sıra dışıdır..

Yemek alanı en iyi şekilde üstü camlı metal bir masa ile döşenmiştir. Böyle bir ürün alacaksanız cam kalınlığına dikkat edin. Daha kalın – daha güzel ve daha iyi, daha güçlü.

Bir epoksi tezgah, bu bileşime mükemmel bir şekilde uyacaktır.

Bir epoksi tezgah, bu bileşime mükemmel bir şekilde uyacaktır..

Mutfak-oturma odası söz konusu olduğunda, koltuklu yumuşak bir kanepe almak gerekli hale geliyor. Yunus gibi bir kanepe satın almayı planlıyorsanız, ikincisi olmadan yapabilirsiniz. Yedi kişiye kadar ağırlanabilecek bir köşe parçası. Ayrıca rahat bir uyku yerine katlanabilir. Böylece misafirleri ve akrabaları gece için kolayca ağırlayabilirsiniz..

Döşemeli mobilyalar, öğenin vurgulanan dikkatini kolayca yerine getirecektir. Bunun için zıt bir gölgede seçilir. Parlak kırmızı bir kulaklıktan bahsediyorsak bu renkte de bir kanepe alın. Ancak kontrastı farklı bir tonla seyreltmeyi unutmayın. Kırmızı, gri, mavi, beyaz ve bej için iyi çalışacaktır..

Mutfak-oturma odası söz konusu olduğunda, koltuklu yumuşak bir kanepe almak gerekli hale geliyor. Yunus gibi bir kanepe satın almayı planlıyorsanız, ikincisi olmadan yapabilirsiniz.

Mutfak-oturma odası söz konusu olduğunda, koltuklu yumuşak bir kanepe almak gerekli hale geliyor. Yunus gibi bir kanepe satın almayı planlıyorsanız, ikincisi olmadan yapabilirsiniz..

Aletler

Aletler, oturma odanızın mutfağını dönüştürmenin harika bir yoludur. Hi-Tech için herhangi bir yasak yoktur, bu nedenle buradaki teknik çok sıra dışı bir sebep olacaktır. Bu sadece ton paleti için değil aynı zamanda şekiller, dokular ve boyutlar için de geçerlidir..

Hi-Tech için herhangi bir yasak yoktur, bu nedenle buradaki teknik çok sıra dışı bir sebep olacaktır.

Hi-Tech için herhangi bir yasak yoktur, bu nedenle buradaki teknik çok sıra dışı bir sebep olacaktır..

Kırmızı bir buzdolabı takın. Desenli bir ev aleti arayın. Genellikle donanım mağazalarında bulunurlar. Bunlar sıradan çizgiler, yaylar, daireler olabilir. Tavanda veya duvarda zaten desenleriniz varsa, buzdolabında benzerleri bulunmalıdır, onları tamamlayın..

Kırmızı bir buzdolabı takın.

Kırmızı bir buzdolabı takın.

Aydınlatma ve dekor

Daha fazla ışık kaynağı, tüm oda için daha iyi. Bu, hem güneşten gelen doğal ışınlar hem de yapay lambalar ve lambalar için geçerlidir..

Seçtiğiniz renk sıcaklığına dikkat edin. Soğuk bölgeler, sıcak olanlarla örtüşmemelidir ve bunun tersi de geçerlidir..

Duvar dolaplarının içine spot ışıkları takın. Geceleri bu tasarım çok sıradışı görünecek..

Daha fazla ışık kaynağı, tüm oda için daha iyi.

Daha fazla ışık kaynağı, tüm oda için daha iyi.

Dekoratif bileşenler mevcut olmalıdır. Parlak duvar saatleri, parlak çerçevelerdeki resimler ve her türlü uzaylı sakinlerinin doğaüstü figürleri iyi görünüyor (eğer çocuklarınız varsa).

Çok fazla dekoratif parça satın almayın. Dekor ayrıca mobilyaların dış dekorasyonunda, kulaklıkta, masa üstü ve önlükte de ifade edilebilir..

Dekor ayrıca mobilyaların dış dekorasyonunda, kulaklıkta, masa üstü ve önlükte de ifade edilebilir.

Dekor ayrıca mobilyaların dış dekorasyonunda, kulaklıkta, masa üstü ve önlükte de ifade edilebilir..

Video: Yüksek teknoloji mutfak tasarımı

Yüksek teknoloji mutfak tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Yatak odası penceresiz ise. İç dizayn
Next Post
Empire style in the interior – luxury worthy of an emperor