15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak için duvar kağıdı: tasarıma yeni bir bakış

Mutfak için fotoğraf duvar kağıdı, mutfak odasının alanını orijinal, ilginç ve sıradışı hale getirmenizi sağlar. Ancak, odada yemek yemeye elverişli bir atmosfer kurulacak şekilde doğru seçilmeleri gerekir..

Mutfak için acı biber görüntüsü ile fotomural

Mutfak için fotoğraf duvar kağıdı, mutfak odasının alanını orijinal, ilginç ve sıradışı hale getirmenizi sağlar.

Mutfak için fotomural satın almadan önce renge karar vermelisiniz. Çizim perdeler, mobilyalar, duvarlar için uygun olmalıdır. Doğru seçilen renk, odayı genişletecek ve duvarların kusurlarını kapatacaktır..

Mutfak için kiraz fotomuralları

Duvar kağıdı seçimi, odada yemek yemeye elverişli bir atmosfer oluşturacak şekilde doğru olmalıdır.

Soğuk bir gölgenin mutfağındaki fotoğraf duvar kağıtları odayı hava ile dolduracaktır. Sıcak renkler mutfağı aydınlatacak. Tüm renklerin gıda alımına elverişli olmadığını belirtmekte fayda var. Örneğin siyah renk sindirim bozukluğuna neden olabilir..

Mutfak için kahve görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

Doğru seçilmiş fotoduvar kağıdı rengi odayı genişletecek ve duvarların kusurlarını kapatacaktır.

Artık mutfak için hazır fotoğraf duvar kağıdı satın almak oldukça kolay. Ancak odayı bireyselleştirmek istiyorsanız, özel yapım duvar kağıdı yazdırabilirsiniz. Dijital teknolojileri kullanan uzmanlar, malzemeye kesinlikle herhangi bir görüntüyü uygulayabilir..

Herhangi bir fikir kullanılabilir:

Mutfak için elma görüntülü fotoğraf resimleri

Fotoğraf duvar kağıdı kullanan ilginç bir mutfak tasarımı örneği

 • Canlı doğa,
 • geometrik şekiller,
 • Deniz,
 • gökyüzü,
 • Çiçekler.

Mutfak için orijinal desenli fotoğraf kağıdı

Dijital teknolojileri kullanan uzmanlar, malzemeye kesinlikle herhangi bir görüntüyü uygulayabilir.

Yine de mutfak için özel yapım duvar kağıdı yaparken baskı kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmekte fayda var. Sadece net bir resim bir odayı güzel ve orijinal yapabilir..

Doğru duvar kağıdı nasıl seçilir

Mutfağın iç kısmındaki fotoğraf duvar kağıtları, görüntünün boyutuna bağlı olarak farklı görünüyor. Büyük resimler alanı azaltır, küçük öğelerin bolluğu dağınıklık hissi yaratır. Mutfak odasını tasarlarken, çatal bıçak takımı, sebze, meyve tasvir eden küçük natürmortlara odaklanmanız önerilir..

Mutfak için vahşi yaşamı betimleyen duvar resimleri

Mutfağın içini dekore ederken yaban hayatı teması kullanılabilir.

Çoğu zaman, mutfak için fotomurallar, koruyucu bir vinil kaplamaya sahip dokunmamış kumaştan yapılır. Vinil, su ve gresin malzemeye girmesini önlemek için lamine edilmiştir. Mağazalarda mat veya mat ürünler satın alabilirsiniz – her iki seçenek de iyi görünüyor.

Mutfak için mat fotoğraf duvar kağıdı, görünüş olarak standart kağıt ürünleri andırıyor. Tasarım herhangi bir şey olabilir – papirüs, tuval, sıva. Doku, arsa taklidi ile eşleştirilir.

Mutfak için geometrik duvar kağıdı

Geometrik şekillere sahip fotomurallar, modern bir mutfağın iç kısmına organik olarak sığabilir.

Yıkanabilir parlak duvar kağıdı, görünüşte şeffaf plastiğe benzer. Çizimin sürünmemesi için bunları yalnızca tamamen düz bir yüzeye yapıştırabilirsiniz. Montajdan sonra malzeme hafif nemli bir bezle yıkanabilir..

Mutfak için kendinden yapışkanlı duvar kağıdı satın alabilirsiniz. Düz olmayan duvarlar için bile uygundurlar ve herhangi bir yapıştırıcı gerektirmezler. Ayrıca, bir şey işe yaramazsa ve yeniden işlemeye ihtiyaç varsa, bunları birkaç kez yapıştırabilir ve çıkarabilirsiniz..

Mutfak için okyanus görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

İlginç bir mutfak iç dekorasyonu örneği

Duvar kağıtlarının konu çeşitliliği

Kural olarak, duvar kağıtları birkaç parçaya bölünmüş olarak satılır ve kullanım kolaylığı için numaralandırılır. Fotoğraf kataloğunda ayrıca basit bir desene sahip rulo fotoğraf duvar kağıtları da bulunur. Standart malzeme ile aynı şekilde yapıştırılırlar..

En popüler yıkanabilir duvar kağıtları aşağıdaki temalara sahiptir:

 • tablolarla natürmortlar;
 • taze fırın;

  Mutfak için gökyüzünün görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

  Mutfağa özel duvar kağıdı yaparken baskı kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

 • yiyeceklerle dolu sepetler;
 • çiçekler ve meyveler;
 • kulaklar ve reçel kavanozları.

Duvar kağıdının tasarımı, ne için olduğunu hemen netleştirir. Ancak kilonuzu izliyorsanız, yemek resimlerine kapılmamalısınız. Ancak olumlu bir an da var – sunulan hikayeler sizi olumlu bir ruh haline sokar ve zor bir günün ardından rahatlar..

Mutfak için çiçek resimli fotoğraf kağıdı

Sadece net bir resim bir odayı güzel ve orijinal yapabilir.

Bilim adamları, yiyecekleri tasvir eden yıkanabilir duvar kağıdının insan vücudunda fazla kilo birikmesine katkıda bulunduğunu söylüyor. İşin en şaşırtıcı yanı, ağız sulandıran tuvallere bakarak biraz yeseniz bile şişmanlayabilirsiniz. Bu nedenle tasarımın nötr olması tavsiye edilir..

Mutfak için mat bir yüzeye sahip fotoğraf kağıdı

Mutfak için mat fotoğraf duvar kağıdı, görünüşte standart kağıt ürünlerine benziyor

Çoğu zaman, modern tasarımcılar mutfak için soyut bir desenle duvar kağıdı sunar. Sunulan seçenek odayı orijinal yapacak, ancak içinde uzun süre kaldığınızda çok yorulacaksınız. Bu nedenle evde konfor ön plandaysa böyle bir fikirden vazgeçilmelidir..

En iyi mutfak fikirleri

Her duvar kağıdı kataloğu, renkten bağımsız malzemeler içerir. Onlara dikkat etmeye değer. Böyle bir foto duvar kağıdı gölgesinde bile, mutfak çekici görünecek ve hiçbir şey gözü tahriş etmeyecek. Özellikle duvar kağıdı için uygun mobilya ve aksesuarları seçerken.

Küçük bir oda için, alanı genişleten çizimlere sahip fikirler uygundur. Bunlar resimler olabilir:

Mutfak için basit bir desene sahip rulo fotoğraf duvar kağıdı

Fotoğraf kataloğunda ayrıca basit bir desene sahip rulo fotoğraf duvar kağıtları da bulunur.

 • yollar ve sokaklar;
 • yıldızlı gökyüzü;
 • açık bir pencere;
 • güzel manzara.

Soğuk tonlarda yıkanabilir duvar kağıdı – açık mavi, yeşil veya mavi – alanı artırır. Odanın mobilyaları parlak seçilirse, duvar dekorasyonu için siyah beyaz malzemeleri tercih etmelisiniz..

Mutfak için nötr desenli fotoğraf kağıdı

Yıkanabilir fotoğraf duvar kağıdı tasarımının nötr olması önerilir.

Büyük bir mutfak odası için, yemek ve yemek pişirmek için bölgelerin sınırlandırılmasıyla tasarlayabilirsiniz. Oda mutfak ve oturma odasına bölünmüşse, alanı ayırmanıza izin veren parlak ve sulu bir görüntü seçmeniz önerilir. Zayıf aydınlatmada, açık renklerde duvar kağıdı en iyi seçenek olacaktır. Bir odanın sıcaklığını artırmak için tasarım fikirleri, turuncu, kırmızı ve sarı renklerin kullanımını içerir..

Mutfak için açık bir pencere desenli duvar resmi

Küçük bir alan için, açık bir pencere gibi alanı genişleten bir desene sahip bir fikir uygundur.

Şık iç tasarım

Mutfaktaki fotoğraf duvar kağıdı, şık ve özgün bir iç mekan yaratmayı mümkün kılar. Örneğin onlarla mutfak önlüğü tasarlamak moda oldu. Önceden, önlüğün dekorasyonu standart bir şekilde gerçekleştirildi – fayanslarla, şimdi odadaki bu yeri çok daha zarif ve asil yapabilirsiniz..

Mutfak için denizde gün batımının resmini içeren duvar resmi

Manzara desenli duvar kağıdı, küçük bir mutfak için idealdir.

Küçük bir mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı, görüntü doğru seçilirse gerçek bir nimettir. Parlak resimleri sakin duvarlar ve mobilyalarla birleştirerek, alan genişlemesi elde edeceksiniz. Pastel renklerin mutfağındaki fotoğraf duvar kağıdı, parlak mobilya ve aksesuarlarla seyreltilmelidir..

Mutfak için rıhtım görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

Küçük bir mutfak için ilginç bir tasarım seçeneği

Katalog, birçok küçük desene sahip koyu renkli duvar kağıtları içerebilir. Bu seçenek çok etkileyici görünüyor, ancak küçük bir oda için çalışmayacak. Aynı zamanda, böyle bir tasarımı tamamladıktan sonra, mutfağın her zaman bir karmaşa içinde olduğu görülecektir. Küçük bir oda için, büyük nesnelere sahip tek renkli malzemeleri seçmek daha iyidir – meyveler, çiçekler vb. Kataloğa bakabilir ve merdiven veya sokak resimlerini bulabilirsiniz – ayrıca alanı artırmaya da yardımcı olurlar..

Mutfak için soğuk tonlarda yıkanabilir duvar kağıdı

Serin tonlarda yıkanabilir duvar kağıdı alanı genişletir

İyi kalite: başarının anahtarı

Herhangi bir yıkanabilir duvar kağıdı yüksek kalitede olmalıdır! Düşük kaliteli bir malzeme alırsanız, tasarımı bozabilir. Duvar kağıdı seçerken şunlara doğrudan dikkat edilmelidir:

 • görüntünün netliği;
 • gerçekçi çizim;
 • Renk doygunluğu.

  Mutfak iç dekorasyonu için duvar kağıdı

  Mutfakta fotoğraf kağıdı, şık ve özgün bir iç mekan yaratmayı mümkün kılar

Tasarım, birkaç parçadan oluşan büyük bir görüntünün montajını içeriyorsa, tek tek elemanların iyi uyup uymadığını kontrol etmek gerekir. Herhangi bir fikri somutlaştırmanıza izin veren en kaliteli ürünler – Almanca, İtalyanca, İsveççe ve İsviçre duvar kağıtları. Firmalardan bahsedecek olursak, kendi ürün kataloğuna sahip tanınmış firmaları tercih etmek daha doğru olacaktır..

Bir satın alma işlemi yaparken, işaretlere dikkat etmeniz önerilir. Duvar kağıdının üç dalgalı bir fırça simgesi varsa, kolayca temizlenebilir. Neme dayanıklı duvar kağıtları, periyodik olarak yıkanabilecekleri için çok yumuşak bir yüzeye sahip değildir. Ayrıca, bu tür fotomurallar, duvarların tüm pürüzlerini kolayca ve basitçe gizleyecek ve uzun bir hizmet ömrüne sahip olacaktır. Yüksek kaliteli duvar kağıdının dokunmamış tabanı deforme olmaz veya gerilmez.

Bir mutfak önlüğünü süslemek için meyveli fotoğraf kağıdı

Fotoğraf duvar kağıdı yardımıyla mutfak önlüğü tasarlamak moda oldu.

Duvar kağıdı: artıları ve eksileri

Birçok insan için mutfak, konukların kabul edildiği yer olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, modern insanlar onu genellikle bir oyun, çalışma alanı, atölye haline getirir. Bunu göz önünde bulundurarak, tesisler sadece işlevsel ve pratik değil, aynı zamanda güzel olmalıdır. Bu görev, fotoğraf duvar kağıdını duvarlardan birine yapıştırarak gerçekleştirilebilir..

Mutfak için bir bardak şarap resmi ile yıkanabilir fotoğraf kağıdı

Herhangi bir yıkanabilir duvar kağıdı yüksek kalitede olmalıdır

Standart malzemelerin aksine, büyük resimler mutfağı özgün ve bireysel hale getirmenizi sağlar. Bununla birlikte, uygun şekilde bakımı yapılmazsa hızla bozulduğu için çözüm tasarım ortamında çok popüler değildir. Ancak, üst kir ve su itici tabakaya sahip dokunmamış bir taban üzerinde yüksek kaliteli malzeme satın alırsanız, temizlik ve çalışma süresi ile ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır. Sunulan ürünler su, kir ve yağ emmez, mekanik stresten korkmaz ve güneş ışığının etkisi altında renk kaybetmez..

Mutfak için haşhaş görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

Duvar kağıdı seçerken görüntünün netliğine, desenin gerçekçiliğine ve renklerin doygunluğuna doğrudan dikkat edilmelidir.

Pişirme alanına duvar kağıdı yerleştirirken üst tabakası kum, ipek veya keten olan malzemeler kullanılmamalıdır. Fotoğraf duvar resimlerinin su kalitesi ve yüksek sıcaklık stresine dayanması pek olası değildir. Ancak bunların üzerine cam koyarsanız ürünler etkileyici bir süre dayanacaktır..

Fotoğraf duvar kağıdı kurulum kuralları

Mutfak için soyut bir desene sahip duvar kağıdı

Mutfak alanı sadece işlevsel ve pratik değil, aynı zamanda güzel olmalıdır.

Fotoğraf duvar kağıdını herkes yapıştırabilir. Kurulum işlemi son derece basittir, ancak duvarları yapıştırmaya başlamadan önce duvarları astarlamak gibi genel kuralları ihmal etmemelisiniz. Duvarlardaki küçük çatlaklar tamir edilemez ve etkileyici kusurların giderilmesi önerilir..

Duvar kağıdı birkaç aşamada yapıştırılır. Her biri önemlidir, bu nedenle hiçbir işi atlamamalısınız..

Mutfak için limon görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

Duvarlardan birine fotoğraf kağıdı yapıştırmak mutfağı güzelleştirecek

 1. İlk önce eski kaplama, toz ve döküntü duvarlarını temizlemeniz gerekir..
 2. Daha sonra süpürgelikler çıkarılır ve duvar kağıdının bazı kısımları kurşun kalemle işaretlenir..
 3. Daha sonra yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada duvar kağıdının parçalarının birbirine tam oturması önemlidir..

  Mutfak için kireç görüntüsü ile duvar kağıdı

  Fotoğraf duvar kağıdını herkes yapıştırabilir

 4. Çalışmanın yapıldığı odadaki hava sıcaklığı en az +10 derece olmalıdır. Taslak olmaması için tüm havalandırma deliklerini kapatmak önemlidir..
 5. Tutkal talimatlara göre hazırlanır. Ortaya çıkan kütle topaklar içermemelidir..
 6. Photowall-kağıdı ortadan düzleştirilir, sadece duvar tutkalla kaplanır. Kabarcıklar ortaya çıkarsa endişelenmeyin, kuruduktan sonra kaybolurlar..
 7. Süpürgelik tahtaları ancak duvar kağıdı tamamen kuruduktan sonra monte edilir..

  Mutfak için akşam şehrinin görüntüsü ile fotoğraf kağıdı

  Duvarları yapıştırmaya başlamadan önce, onları astarlamanız gerekir.

Gördüğünüz gibi, fotoğraf duvar kağıdını yapıştırma teknolojisi oldukça basittir. Her şey doğru yapılırsa, mutfak estetik özelliklerini kaybetmeden uzun süre orijinal görünümüyle sizi memnun edecektir..

Mutfak için duvar kağıdı 41 fotoğraf:

Previous Post
Duvar kağıdı yapıştırma tasarımı: kombinasyon, seçim, uzman tavsiyesi
Next Post
What should be the modern design of the hallway