15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak üniteleri için MDF tezgahı: özellikler, sınıflandırma, seçim için ipuçları.

Son on yılın trendi tasarımcı mutfak tezgahıdır. Yurtdışında, bu tür ürünler uzun zamandır günlük kullanıma dahil edilmiştir. Rusya’da, bir mutfak alanını dekore etmek için bu seçenek modada yeni bir trend. Bu amaçlar için farklı malzemeler kullanılabilir. Ancak kabul edilen bazı normlar var. Ve estetik nitelikler açısından herkes uygun değildir. Genç aileler için en modern ve uygun fiyatlı malzeme MDF tezgahlardır. Ne olduğunu? Bu ürünün avantajları ve dezavantajları nelerdir ve neyle karşılaştırılır: Bu soruların cevaplarını incelememizde bulacaksınız..

MDF tezgahlı mutfak

MDF tezgahlı mutfak – yeni sezonun trendi

tezgahlar nelerdir?

Modern bir mutfağı dekore etmek için masa imalatında aşağıdaki malzemeler kullanılır:

 • sunta
 • lamine sunta;
 • MDF;
 • odun;
 • bardak;
 • döşeme;
 • seramik karo;
 • yapay / doğal taş;
 • metal;
 • akrilik.

Modern tasarımlı beyaz tezgah

Tezgah üretimi için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. MDF en uygun ve en güvenlisidir

Tüm listeden sadece ilk 3’ü ayrıntılı olarak ele alacağız. Üretim teknolojisi, görsel kalite, performans ve maliyet açısından benzerdirler. Yemek masaları yapmak için geri kalan malzemeler ayrı bir makaleyi hak ediyor..

Sunta ve sunta

Bu kısaltma sunta anlamına gelir. Ürünün adından, neyden yapıldığını tahmin etmek kolaydır. Bunlar talaş. Formaldehit reçinesi ile karıştırıldıktan sonra preslenir. Tüm süreç, yüksek bir yüzey ısıtma sıcaklığında gerçekleşir. Presleme aparatı altında, sunta levha standart süre bekletildikten sonra soğuması için düz bir zemine serilir..

Levha soğuduktan sonra kullanıma hazırdır. Bu sunta, ancak mutfakta kurulum için henüz hazır değil. Lamine edilmesi gerekiyor. Laminasyon işlemi çeşitli teknolojiler kullanılarak gerçekleşir.

 1. Postforming (plastik etiket).

postforming laminasyon işlemi

Postforming laminasyon işlemi

2. Emprenye edilmiş ve buğulanmış kraft kağıdından etiket.

Masa üstü kraft kağıt etiket

Masa üstü kraft kağıt etiket

3. Melamin kağıt ile laminasyon.

Yapıştırma ve tezgahlarda kullanılan melamin kağıdı

Yapıştırma ve tezgahlarda kullanılan melamin kağıdı

Postforming, bir sunta levhayı bitirmenin en modern yöntemidir. En dayanıklı yüzey bu teknoloji kullanılarak elde edilir. Böyle bir tezgah nemi umursamıyor. Hasarlı, çizik veya diğer hafif deformasyonlarda bile su, kaplamanın bütünlüğüne zarar vermez..

Postforming, sunta levhayı bitirmenin en modern yöntemidir.

Postforming, sunta levhayı bitirmenin en modern yöntemidir.

Klasik lamine sunta, melamin reçinesi emdirilmiş kağıt ile laminasyon teknolojisi kullanılarak üretilir. “L” ön eki “lamine” anlamına gelir. Sunta nadiren mutfak için kullanılır. Aşınma direnci ve dayanıklılık burada güçlü noktalar değildir..

Lamine sunta işlemi böyle görünüyor

Lamine sunta işlemi böyle görünüyor

MDF Nedir??

Suntadan farklı olarak MDF, yazıldığı şekilde deşifre edilmez. Sunta MDF’dir. Üretim malzemesinde suntadan fark. Talaş yerine lif kullanır. MDF, yapıştırıcı olarak parafin kullanılması nedeniyle suntadan çok daha çevreci ve zararsızdır. Laminasyon işlemi sunta ile aynıdır.

MDF, suntadan çok daha çevreci ve zararsızdır,

MDF, yapıştırıcı olarak parafin kullanılması nedeniyle suntadan çok daha çevre dostu ve zararsızdır..

Plastik kaplı MDF tezgahlar en modern malzemedir. Özellikleri suntaya benzer..

 • Neme dayanıklı.
 • Temizlik maddelerine / deterjanlara karşı iyi direnç.
 • 10 yıldan fazla hizmet ömrü.
 • Mükemmel görsel performans.
 • Uygun Fiyat.

Plastik kaplı MDF üst

Plastik kaplı MDF üst

MDF tezgahı olumlu tarafta kendilerini kanıtlamıştır. Mutfak ünitelerinde en yaygın seçeneklerdir. Yüksek çevre dostu ve uzun hizmet ömrü bu gerçeğe katkıda bulunur. Tabii ki, MDF’yi ahşap, cam ve taşla karşılaştırmanın bir anlamı yok. Bu pahalı malzemeler daha yüksek bir sınıftadır ve performans özellikleri daha olgundur..

Plastik kaplı MDF tezgahı

Plastik kaplı MDF tezgahlar, mutfaklarda en yaygın seçeneklerdir..

MDF bir bütçe seçeneğidir. Fiyat/kaliteyi modern aileler takip ediyor. Alanı modern bir tarzda dekore etmeniz gerekiyorsa, lif levha kullanmak en iyi çözümdür. Hi-Tech, Modern, Minimalism, Art Deco ve diğerleri için uygundur. Postforming kullanılarak uygulanan plastik kaplama, herhangi bir doğal malzemeye uyacak şekilde tamamlanmıştır. Profesyonel bir tasarımcı için bu etkili bir keşif..

MDF tablalı yüksek teknoloji mutfak

Alanı modern bir tarzda dekore etmeniz gerekiyorsa, lif levha kullanmak en iyi çözümdür..

Sunta için Plastik Sınıflandırması

Mutfağın yenilendiği daire ve ev sahiplerinden sık sık bir soru duyabilirsiniz, bu MDF tezgahı yukarıdan ne tür bir malzemedir? MDF üretiminde farklı tipte plastik kaplamalar kullanılmaktadır. Özel adları, sınıflandırmaları ve etiketleme dahil diğer önemli özellikleri vardır. Ama sanayici terminolojisine girmenin bir anlamı yok. Orada kendilerine ait çok fazla nüans var. Sorunun özünü anlamak için, postforming için iki ana teknolojinin kullanıldığını not ediyoruz..

 1. Yüksek basınçlı presleme.

yüksek basınçlı presleme ile postforming

Yüksek basınçlı presleme ile postforming

2. Düşük basınçlı presleme.

postforming - düşük basınçla presleme.

Düşük basınçlı postforming.

Plastiklerin bileşimi açısından bu iki amaç, üretim sürecinin yanı sıra farklılık gösterir. Preslemeye farklı sıcaklık koşulları eşlik eder. Bu, ürünün kalitesini ve performansını etkiler. İlk yöntem, yüksek basınçlı presleme, ikincisinden daha iyidir. Ürün aşınmaya karşı daha dayanıklıdır, kullanım ömrü daha uzundur ve görsel nitelikleri uzun süre korunur..

postforming tezgahlı mutfak

Yüksek basınçlı postforming tezgahlı mutfak

Plastik mutfak tezgahı tasarımı

Sunta veya MDF, postforming nedeniyle kesinlikle herhangi bir şekilde görünebilir. Plastik herhangi bir dokuda boyanmıştır. Ek olarak, böyle bir yüzeye yazdırırlar:

 • desenler;
 • manzaralar;
 • aile fotoğrafları;
 • siluetler;
 • hayvanlar;
 • ve diğer çizimler.

Sunta veya MDF, kesinlikle herhangi bir şekilde görünebilir

Sunta veya MDF, postforming nedeniyle kesinlikle herhangi bir şekilde görünebilir

Müşterinin plastik MDF üzerine her türlü isteği yerine getirilebilir. Teknoloji izin verir. Birlikte ele alındığında, bu mutfak tezgahı gerçek bir nimettir. Böyle bir ürün herhangi bir stil için uygundur. Klasikler, Provence, Modern, Loft – canınız ne isterse. Neyse ki, postforming, doğal malzemeleri taklit etmenizi sağlar. Taş, ahşap, camın yanı sıra birçok desen ve tablo elde edebilirsiniz. Bu yöntem kraft kağıt üzerinde tekrarlanamaz. Sıradan melamin laminasyonu söz konusu değildir..

Postforming tezgahlı mutfak.

Postforming tezgahlı mutfak. Doğal taş şeklinde çizim

Kelimelerin netliği ve onaylanması için, mutfak alanını modern ve klasik tarzlarda dekore etmek için çeşitli seçeneklere bakalım. Ne ile birleştirilir, neye odaklanılır, nasıl vurgulanır ve nasıl kurulur.

Klasik

Eski İngiltere stili, tasarım sanatındaki en popüler trendlerden biridir. Aristokrasisi, kısıtlaması ve lüksü, bir taşra kasabasının en sıkıcı iç mekanını değiştirebilir. Sonuçta tasarım bilimi insanın neşesi ve mutluluğu için yaratılmıştır. Ama hadi kelimelerden eylemlere geçelim.

Tasarıma zeminden başlayalım. Seramik karoları alın. Her bir karenin formatı büyüktür, yaklaşık 50×50 santimetredir. Rengi mermer vurguyla eşleştirin. Karışık beyaz, bej ve koyu gri aynı anda gizem ve saflık katacak.

Zemin için büyük karolar seçin

Zemin için mermer desenli büyük bir karo seçin.

Doğal ahşaptan veya lamine sunta / elyaf levhalardan bir mutfak seti satın alın. Tezgahların aksine, güçlü ısıya, neme veya kimyasal deterjanlara maruz kalmazlar. Renk mutlaka koyu cevizdir. Dolap kapıları klasik bir görünüme sahip olmalıdır: panelli standart çerçeveler. Ahşap bir plakadan bahsediyorsak, çerçeve satın alın..

Koyu ceviz mutfak dolapları

Klasik kapaklı koyu ceviz mutfak dolapları

Plastik parlak MDF kaplamalı üst kısım yeşil renkte seçilmiştir. Mermerin dokusu, mutfak alanının geri kalanı ve unsurları ile birleştirmek için çok uygun olacaktır. Duvarlar bej veya hafif kum duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Önlük mutlaka duvar alanının geri kalanından farklı yapılır. Beyaz ve yeşil tonlardan oluşan bir mozaik yapacak.

Plastik parlak MDF kaplamalı üst

Parlak plastik kaplı MDF yeşil mermer tabla

Tavan geleneksel olarak beyazdır. Geniş bagetler (tavan kaidesi) kullanın. Bu hoş bir atmosfer yaratacaktır. Mutfak tezgahınızın güzelliğini görsel olarak vurgulamak için çalışma alanınızın üzerinde spot (spot) kullanın. Mutfak üçgeni kuralını unutmayın. Önemli yerleri aydınlatın.

Mutfakta beyaz tavan

Mutfaktaki tavan, geleneksel bir ışık gölgesi seçmek daha iyidir.

Provence

Fransız Provence tarzı, yumuşaklığı, doğallığı, hafifliği ve tazeliği ile ünlüdür. Başka hiçbir tasarım yönünde beyazın çok fazla tonunu bulamazsınız. Çok fazla bej, açık kahverengi var. Provence için geleneksel lavanta çiçekleri bir ziyaret kartıdır. Bir zamanlar geçiş bileti olan onlardı. Lavanta tarafından ve bu stili tanıyın.

Provence tarzı mutfak

Lavanta notaları ile Provence tarzı mutfak

Zemin kaplaması sıcak olmalıdır. Ve bu etkiyi doğal ahşaba emanet etmek daha iyidir. Parlak bir parlaklığa cilalanmış parke veya parke tahtası, bire bir tahtaya monte en iyi çözümdür.

Provence, Fransa’nın güneyindeki köylerden birinde ortaya çıktı. Tanımlayıcı özellikleri lavanta, rattan hasır mobilyalar ve meyve, çiçek ve ev eşyaları içeren sepetlerin dekoratif kompozisyonlarıdır..

Provence tarzı mutfak

Mavi tonlarda Provence tarzı mutfak

Mutfak takımı beyaz bir gölgede satın alındı. Yaşlı ahşap efekti kullanılabilir. Bu çözüm harika görünüyor. Alt ve üst duvar dolapları standarttır. Çerçeve ve paneller burada olmalı. Duvarlara asılan açık raflar özellikle Provence’ta takdir edilmektedir. Dekoratif kompozisyonlar üzerlerine kurulur..

Provence tarzı mutfak

Beyaz set ve açık raflı Provence tarzı mutfak

Masa tablası burada mermer, dokulu uygundur. Desenli eğimli kenar ile mutlaka parlak. Renk – koyu, siyah lekeler ile beyaz. Ada kısmı varsa figürlü masa ile ayaklı blok yapılır. Bu yüzden bir yandan yemek pişirmek, diğer yandan yemek yemek daha uygundur..

Provence tarzı mutfak

Siyah mermer tablalı ve beyaz su sıçramalarına sahip Provence tarzı mutfak

Dekoratif, dayanıklı plastik bir tabaka ile kaplanmış sunta, popüler, sürdürülebilir ve uygun fiyatlı bir malzemedir. Uzun süre hizmet ederler, sıcaklığa ve mekanik strese dayanıklıdırlar, bakımda tuhaf değildirler..

MDF tezgahlı Provence tarzı mutfak

MDF tezgahlı Provence tarzı mutfak size uzun yıllar hizmet edecek

Mutfak tezgahı seçmenin püf noktaları

MDF tezgahlı bir mutfak için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
duvarda kendin yap dekoratif tabaklar
Next Post
What should be the combination of wallpaper in the living room