15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak için bar tezgahı çeşitleri: seçenekler, boyutlar, malzemeler, şık aksesuarlar, tasarım fotoğrafları

Bar, mutfak ortamının modaya uygun ve işlevsel bir unsurudur. Bu öğenin çok sayıda seçeneği vardır – onunla birlikte oda benzersiz hale gelir. Mutfak için çeşitli bar tezgahları setle birlikte satın alınır veya sipariş üzerine yapılır.

Bar tezgahları güzel ve rahat bir mobilya parçasıdır.

Bar tezgahları güzel ve rahat bir mobilya parçasıdır

Bar tezgahları çeşitli şekillerde gelir, yükseklik, uzunluk, üretim malzemesi, gerçekleştirilen işlevler bakımından birbirinden farklıdır. Böyle bir detay, mevcut iç mekana uygun olarak hem geniş hem de sıkışık mutfaklara kurulur. Ürün bar, yemek masası, depolama yeri olarak hizmet verebilir. Ürün dar bir masa üstü ve tabandan oluşur.

Bar tezgahı mutfağa monte edilebilir

Bar tezgahı her büyüklükteki mutfağa monte edilebilir.

Bar tezgahı çeşitleri

Mutfak yapısı, bir adayı temsil eden veya mutfak-oturma odasını düzgün bir şekilde ayıran setin kendisiyle birlikte duvara monte edilmiştir. Katlama seçenekleri genellikle küçük odalarda kullanılır. L-şekilli ve U-şekilli görünümler, duvara bir veya iki taraftan bitişik veya ayrı olarak yerleştirilir.

Ostrovnaya

Ada şeklindeki tezgah, çoğunlukla 16-20 metrekarelik geniş odalarda bulunur ve “muz benzeri” bir şekle sahiptir. Bazen nesnenin bir tarafı bar görevi görür, diğeri ise yemek hazırlama yeridir. Yuvarlak, oval, düzensiz şekilli ürünler de revaçta..

Ada tipi bar tezgahı

Ada tipi bar tezgahları en iyi şekilde büyük mutfaklara kurulur.

Mobilya içine yerleştirilmiş

Yerleşik seçenekler, bir yemek alanını ve çeşitli küçük şeyleri saklamak için bir bölümü birleştirdikleri için küçük odalar için uygundur. Böyle bir ürünün yüksekliği, kulaklığın geri kalanının parametreleriyle eşleşir..

Mobilya içine yerleştirilmiş bar tezgahı

Mobilyanın içine yerleştirilmiş bar tezgahı, yemek masası işlevini bir araya getiriyor.

raf bölmesi

Ürün genellikle stüdyolarda, birleşik alanlarda bir tür bölücü görevi görür. Bir tarafında çalışma alanı, diğer tarafında kanepeli bir dinlenme yeri var, tezgahın başında yemek alıyorlar. Konu açık veya kapalı yapılır.

Bar tezgahı, çalışma alanı ile dinlenme alanını birbirinden ayırır.

Bar tezgahı, çalışma alanı ile dinlenme alanını birbirinden ayırır.

 Seviyelendirilmiş

İki katmanlı tasarım her bakımdan çok uygundur. Buradaki yükseklik farkı 25-55 cm, alt yüzeyde yemek pişiriyorlar, üst yüzey yemek alanı rolünü oynuyor. Ailede çocuklar varsa, yemek sırasında alçak tarafa, yetişkinler – yüksek tarafa yakın otururlar..

İki seviyeli bir bar tezgahı, bir çalışma ve yemek alanını birleştirir

İki seviyeli bir bar tezgahı, bir çalışma ve yemek alanını birleştirir

Mini bar sayacı

Bir metreden daha kısa olan minyatür seçenekler, boş alan olmaması nedeniyle daha büyük bir ürünün yerleştirilemediği durumlarda yapılır. Yapının genişliği de minimumda tutulur..

Büyük bir bar tezgahı için yeterli alanınız yoksa, bir mini bar tezgahı kurun.

Büyük bir bar tezgahı için yeterli alanınız yoksa, bir mini bar tezgahı kurun.

Bar tezgahı malzemeleri

Üretim malzemeleri doğal ahşap ve taş, sunta, MDF, cam, akrilik, metal, alçıpan ve hatta tuğladır. Nesnenin tablası genellikle kulaklığın yatay yüzeyleriyle aynı malzemeden yapılır. Aynı anda birkaç malzeme kullanılmasına izin verilir – taban için metal ve üst için akrilik, tuğla alt ve taş üst, ahşap taban ve cam üst.

Lamine sunta

Ürün parlak, parlak bir yüzeye, güzel görünüme, düşük maliyete sahiptir, klasik, avangart, endüstriyel tarza mükemmel uyum sağlar. Malzemenin ana dezavantajı, düşük nem direnci, mekanik hasara karşı direncidir..

Suntadan yapılmış bar tezgahı

Ürün parlak, parlak bir yüzeye, güzel görünüme, düşük maliyete sahiptir, klasik, avangart, endüstriyel tarza mükemmel uyum sağlar..

Akrilik

Akrilik mobilyalar genellikle fütüristik iç mekanlar, art deco, minimalizm için kullanılır. Polimer malzeme, bazen kenarların gücünü artıran bir alüminyum çerçeve ile desteklenen bir sunta veya MDF tabanı üzerinde “tutar”. Akrilik filmle kaplanmış bir raf genellikle yuvarlak veya bükülmüş çıkıntılı bir tarafla yapılır..

İpucu: parlak akrilik yüzeyler ışığı mükemmel şekilde yansıtır, bu da alanın görsel olarak genişlemesine katkıda bulunur, ancak çok kolay kirlenir.

Akrilik bar tezgahı etkileyici görünüyor

Akrilik bar tezgahı etkileyici görünüyor, ancak çok kolay kirleniyor

Doğal bir taş

Mermer, granit, oniksten yapılmış bir taş ürün lüks ve pahalı görünüyor. Böyle elit bir bar tezgahının fiyatı ve ağırlığı, mevcut tüm diğer seçenekleri çok aşıyor. Tasarım dayanıklıdır, her türlü mekanik hasara, suya, yüksek sıcaklıklara, kire karşı dayanıklıdır..

Mermer, granit, oniksten yapılmış bir taş ürün lüks ve pahalı görünüyor

Mermer, granit, oniksten yapılmış bir taş ürün lüks ve pahalı görünüyor

Bardak

Cam yapı, sıkışık bir odayı bile karıştırmaz. Cam bloklardan yapılmış orijinal bar tezgahı, iç mekanları yüksek teknoloji, modern tarzda dekore edecek. Tasarım, diğer nesnelerin görünümünü engellemez, mekana hafiflik, “havadarlık” verir. Camdan yapılmış bir raf keskin köşelere sahip olmamalı, özellikle ailenin küçük çocukları, görme engelli yetişkinler varsa, mümkün olduğunca sabit olmalıdır..

Cam bloklardan yapılmış orijinal bar tezgahı, iç mekanları yüksek teknoloji ve modern tarzda dekore edecek.

Cam bloklardan yapılmış orijinal bar tezgahı, iç mekanları yüksek teknoloji, modern tarzda dekore edecek..

İç mekana nasıl sığar

Genellikle ürün, mevcut herhangi bir alana kolayca sığar. Yapı yerleştirilir:

  • oturma odası ve mutfak arasında;
  • balkonun yanında;
  • serbest bir duvar boyunca;
  • odanın ortasında;
  • girişe yakın;
  • pencerenin altı.

Şekiller, boyutlar mutfak bar tezgahları

Raf hemen hemen her boyutta olabilir, ancak aşağıdakiler standart parametreler olarak kabul edilir:

genişlik – 35-55 cm;

yükseklik – 90-135 cm;

uzunluk – 110-190 cm.

Yapının yüksekliği genellikle tezgahın geri kalanıyla aynı seviyede veya birkaç on santimetre daha yüksek yapılır.

Yapının yüksekliği genellikle tezgahın geri kalanıyla aynı seviyede veya birkaç on santimetre daha yüksek yapılır. Bir kişiyi dikmek için, iki kişi için 55-65 cm uzunluk yeterlidir – yaklaşık 120 cm Ürünün şekli L şeklinde, U şeklinde, yuvarlaktır. Böyle bir yapı, diğer mobilyalardan ayrı olarak kulaklığın veya stantların devamıdır..

İpucu: herhangi bir boyutta, konfigürasyonda bir çubuk, mutfak çevresinde serbest dolaşımı engellememelidir..

Mutfak için bar tezgahının işlevselliği

Öğe genellikle yeme ve içme için kullanılır, ancak bulaşıkları saklamak için uygun bölümleri yapının altına ve üstüne yerleştirmek kolaydır. Sıradan bir mutfak için kapalı bir bar tezgahı, arkasında çekmeceler ve raflar bulunan “boş” cephelere sahiptir. Böyle bir nesnenin yardımıyla mutfak setinin çalışma yüzeylerinin alanı önemli ölçüde artar..

Depolama alanı olan bar tezgahı

Depolama alanı olan bar tezgahı

Küçük bir mutfak için bar tezgahları

Mutfak alanının alanı sadece beş ila yedi metrekare olduğunda, raf duvar boyunca yerleştirilir veya katlanır, katlanır. İskandinav tarzı bir bar tezgahı burada mükemmeldir – aynı ışık odasında bulunan hafif malzemeden yapılmıştır.

Küçük bir mutfak için bar tezgahı

Küçük bir mutfak için bar tezgahı

Aksesuarlar, bağlantı parçaları

Ek öğeler benzersiz bir tasarım oluşturur. Burada, güzel aralıklı ışık kaynakları, konsol eklentileri, boru şeklindeki ve dövme destekler, çok sayıda zarif raf kurtarmaya gelir..

Bar sandalyeleri

Bu sandalyeler genellikle rafın tasarımına uygundur. Üzerlerine oturması rahat olmalı, yüksekliği ayarlanabilen ürünler tercih edilmektedir. Sandalye sayısı, mutfağın alanına, odada toplanacak tahmini insan sayısına bağlıdır..

Bu sandalyeler genellikle rafın tasarımına uygundur.

Bu sandalyeler genellikle tezgahın tasarımına uygundur ve rahat olmalıdır.

İpucu: Sandalyeler ve bar masası arasındaki optimum yükseklik farkı yaklaşık 30-35 cm’dir..

arka ışık

Çubuk üzerinde yönlü aydınlatma gereklidir. Bu genellikle aynı boyut ve şekildeki birkaç lamba kullanılarak yapılır. Işık akısının sıcak olması ve parlaklığının ayarlanabilir olması arzu edilir..

Dekoratif aydınlatma, yapının üst veya alt çevresi boyunca uzanan bir LED şerit kullanılarak gerçekleştirilir. Daha az yaygın olarak, minyatür spotlarla aydınlatılır. Ürünün ortasında cam ek olduğu zaman, oraya renkli ampuller yerleştirmek caizdir..

Çubuk üzerinde yönlü aydınlatma gereklidir.

Çubuk üzerinde yönlü aydınlatma gereklidir.

çubuk boru

Krom kaplı metal boru, rafın çıkıntılı tarafını destekler. Tavana takılır, masa üstünü deler ve alt kısmı ile zemine monte edilir. Öte yandan, bacaklar da bazen borulardan yapılır..

Krom kaplı metal boru, rafın çıkıntılı tarafını destekler.

Krom kaplı metal boru, rafın çıkıntılı tarafını destekler.

konsollar

Bir bar için en moda tasarım seçeneklerinden biri, ana yapıya ahşap, metal desteklerle sabitlenmiş bir konsol rafıdır. Konsol, köşe yapıları oluşturmaya uygun, düz veya eğimli yapılmıştır.

En moda bar tasarım seçeneklerinden biri konsol rafıdır.

En moda bar tasarım seçeneklerinden biri konsol rafıdır.

Aksesuarlar

Raflar, metal bardak askıları, file şişe tutucular, bardaklar için döner tutucular, shot bardakları, meyve sepetleri, baharatlar ve diğer küçük şeyler genellikle mutfak tezgahının üstüne ve altına yerleştirilir. Bazıları dikey bir boruya monte edilir, diğerleri tavana monte edilir..

Bar aksesuarları

Bar aksesuarları

Bu tür ürünlerin üretimi için malzemeler ahşap, metal ve camdır. Metal aksamlar krom kaplamadır, altın, gümüş, bakır, bronz taklit, cam şeffaf, mat, desenli olabilir.

İpucu: Tüm aksesuarlar, onlara çarpma ve yaralanma olasılığı minimum olacak şekilde yerleştirilmelidir..

Bir bar ile mutfak tasarımı

En iyi bar tezgahı fikirlerini, stiline, boyutuna ve şekline göre bir ürün seçerek kendi mutfağınızda uygulamak kolaydır. Fotoğrafta, tuğla duvarların arka planına karşı çatı katı tarzında mermer yapılar, klasik tarzı tamamlayan ve odanın ortasına yerleştirilmiş kapalı ahşap ürünler, minimalist bir iç mekanda bir pencere pervazıyla birleştirilmiş dar parlak yüzeyler var. . Balkonla birleşen mekanda bulunan raflar güzel görünüyor. Nesne, pencerenin eskiden olduğu yere monte edilmiştir..

İpucu: bar ve diğer nesneler (duvar, mobilya) arasında en az 110-130 cm genişliğinde bir geçit bırakmalısınız..

Çözüm

Modern mutfaklar genellikle dolu bir masanın yerini alan bar tezgahları ile dekore edilmiştir. Tasarımcılar, bu tür öğelerin uygulanması için birçok farklı fikir sunar. En iyi seçenekler günlük olarak parlak dergilerin sayfalarında ve internette görünür..

Bar tezgahı ile mutfak tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
İç mekanda duvar kağıdı nasıl kullanılır
Next Post
Modern summer kitchens in the country: projects and photos