15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfakta güzel bir lambrequin nasıl dikilir?

Mutfak lambrequins ikili bir amaca hizmet eder. Korniş ve bağlantı elemanlarını meraklı gözlerden gizlerler ve ayrıca odada özel bir rahatlık yaratırlar. Bir lambrequin ile mutfak için bağımsız olarak perdeler oluşturmak isteyenler için bir dizi talimat ve ilginç fikirler hazırladık..

Mutfak lambrequins ikili bir amaca hizmet eder. Kornişi ve bağlantı elemanlarını meraklı gözlerden saklarlar ve ayrıca odada özel bir rahatlık yaratırlar.

Mutfak lambrequins ikili bir amaca hizmet eder. Kornişi ve bağlantı elemanlarını meraklı gözlerden saklarlar ve ayrıca odada özel bir rahatlık yaratırlar..

Mutfak için hangi lambrequin uygundur?

Lambrequin, pencere açıklığının üst kısmını süslemek için kullanılan kısaltılmış bir yatay perdedir. Dekoratif bir mutfak eşyası genellikle farbalalar, kıvrımlar ve püsküllerden oluşur..

Lambrequin, pencere açıklığının üst kısmını süslemek için kullanılan kısaltılmış bir yatay perdedir.

Lambrequin, pencere açıklığının üst kısmını süslemek için kullanılan kısaltılmış bir yatay perdedir..

Mutfak için bir lambrequin seçerken, bir dizi önemli nüansı dikkate almak gerekir:

 • odanın düzenini ve aydınlatmasını dikkate alın;
 • perdeler iç tasarımı tamamlamalı veya ana odak noktası olmalıdır;
 • çalışma ve yemek alanlarını dikkate alarak en uygun uzunluğu seçin;
 • kumaş kokuları emmemeli ve yüzeyde toz biriktirmemelidir;
 • dikişin temeli gevşek, yanmaz ve aşınmaya dayanıklı olarak satın alınmalıdır.

Kısa perdeler için bir renk seçerken, usta, iç mekanın renk şemasını dikkate almalıdır: duvarların gölgesi, mobilyaların döşemesi ve dekor elemanlarının rengi. Mutfakta lambrequinli tül, taban için etkileyici zıt tonlar kullanılıyorsa, iç mekanda parlak bir nokta olabilir..

Mutfakta lambrequinli tül, taban için etkileyici zıt tonlar kullanılıyorsa, iç mekanda parlak bir nokta olabilir.

Mutfakta lambrequinli tül, taban için etkileyici zıt tonlar kullanılıyorsa, iç mekanda parlak bir nokta olabilir..

Tasarımcılar, mobilya cephelerinin gölgesini yansıtan, ancak duvarlar ve dekorla tezat oluşturan tekstilleri tercih etmeyi tavsiye ediyor..

Tasarımcılar, mobilya cephelerinin gölgesini yansıtan, ancak duvarlar ve dekorla tezat oluşturan tekstilleri tercih etmeyi tavsiye ediyor.

Tasarımcılar, mobilya cephelerinin gölgesini yansıtan, ancak duvarlar ve dekorla tezat oluşturan tekstilleri tercih etmeyi tavsiye ediyor..

Not! Alanı artırmak için açık pastel renklerde lambrequin seçin..

Lambrequin türleri

Bugün lambrequin’li yaklaşık 25 çeşit mutfak perdesi var. Koşullu olarak üç ana kategoriye ayrılabilirler..

 1. Sert tip, pencerenin üst kısmını ve üst duvarı süslemek için kullanılır. Yapı, dar bir kumaş şeridi ve bir contadan oluşur. Sentetik bir kışlayıcı veya dokuma olmayan kumaş bir çerçeve görevi görür ve dekorasyon için örgü, kordonlar ve fırçalar kullanılır. Mutfakta sert bir lambrequin, çoğunlukla iyi bir davlumbaz bulunan geniş odalar için dikilir..
 2. Yumuşak görünüm, katı formu ve dekoratif etkisi ile ayırt edilir. Yapı, perdelerin ve tüllerin üstünü kaplayan tavana tutturulmuştur. Lambrequin, perdelerle aynı veya zıt kumaştan yapılmış özel bir desene göre dikilir. Bu perde türünü, pürüzsüz, üst üste binen kıvrımlara sahip oval, dikdörtgen veya üçgen şeklinde bulabilirsiniz..
 3. Birleşik tip aynı anda önceki tiplerin unsurlarını içerir. Sofistike tasarım, farklı stiller ile iyi uyum sağlar.

Önemli! Kombine görünüm, sert kısmı yumuşak perdeden ayrı olarak çıkarılabilecek şekilde sabitlenmelidir. Tül çıkarılıp yıkanabilir.

 Pencereye bağlı olarak seçim

Doğru seçilmiş perdeler, mutfak penceresini görsel olarak büyütebilir veya küçültebilir, ayrıca stilin saygınlığını vurgulayabilir. Dikey çizgili taban, tavanları görsel olarak yükseltir ve geniş bir yatay süsleme, pencereyi birbirinden ayırır ve duvarı biraz daha geniş yapar..

Doğru seçilmiş perdeler, mutfak penceresini görsel olarak büyütebilir veya küçültebilir, ayrıca stilin saygınlığını vurgulayabilir.

Doğru seçilmiş perdeler, mutfak penceresini görsel olarak büyütebilir veya küçültebilir, ayrıca stilin saygınlığını vurgulayabilir..

Küçük pencereler, açıklığı ve çerçeveyi açık bırakan lambrequinlerle dekore edilmiştir. Pencerenin üzerine katlanmış yapılar eklenir, bu da onu görsel olarak büyütür. Alçak tavanlı küçük odalar için sert modeller seçilmiştir..

Küçük pencereler, açıklığı ve çerçeveyi açık bırakan lambrequinlerle dekore edilmiştir.

Küçük pencereler, açıklığı ve çerçeveyi açık bırakan lambrequinlerle dekore edilmiştir..

Cumbalı pencere, çeşitli dekoratif unsurlara sahip yumuşak bir çerçeve ile en iyi şekilde dekore edilmiştir. Mutfağa balkon kapılı bir pencere takılırsa, asimetrik bir jabot oranlarını dengelemenize izin verecektir..

Cumbalı pencere, çeşitli dekoratif unsurlara sahip yumuşak bir çerçeve ile en iyi şekilde dekore edilmiştir.

Cumbalı pencere, farklı dekoratif unsurlara sahip yumuşak bir çerçeve ile en iyi şekilde dekore edilmiştir..

Büyük pencereler için, yumuşak perdenin sert tabanı tamamladığı birleşik bir görünüm uygundur..

Büyük pencereler için, yumuşak perdenin sert tabanı tamamladığı birleşik bir görünüm uygundur.

Büyük pencereler için, yumuşak perdenin sert tabanı tamamladığı birleşik bir görünüm uygundur..

 Bir mutfak lambrequin için hangi kumaş uygundur?

Perdenin yapıldığı kumaşların bileşimi, dayanıklılığını ve görünümünü etkiler..

Mutfak pencereleri için keten, pamuk, ipek ve viskozdan yapılmış perdeler pratik ve işlevsel görünüyor. Puflar ve farbalalar en iyi ipek veya viskon gibi hafif kumaşlardan yapılır..

Mutfak pencereleri için keten, pamuk, ipek ve viskozdan yapılmış perdeler pratik ve işlevsel görünüyor.

Mutfak pencerelerinde keten, pamuk, ipek ve viskon perdeler pratik ve işlevsel görünüyor.

Yoğun perde kumaşları ışığı zayıf bir şekilde iletir ve kokuları hızla emer, bu nedenle mutfak perdeleri için böyle bir temel nadiren kullanılır. İstisna, şeklin önemli olduğu sert ve kombine lambrequinlerdir..

Yoğun perde kumaşları ışığı zayıf bir şekilde iletir ve kokuları hızla emer, bu nedenle mutfak perdeleri için böyle bir temel nadiren kullanılır.

Yoğun perde kumaşları ışığı zayıf bir şekilde iletir ve kokuları hızla emer, bu nedenle mutfak perdeleri için böyle bir temel nadiren kullanılır..

Önemli! Pencere lavabonun yanındaysa, dekoru için keten veya pamuktan yapılmış kısaltılmış bir lambrequin en uygunudur..

 Yumuşak bir lambrequin unsurları

Profesyonel becerileriniz yoksa mutfakta bir lambrequin nasıl dikilir? Yumuşak tasarımlar oluşturmak, sert lambrequinler dikmekten çok daha kolaydır. Evin tasarımında ilk tip birçok yönden kazanır..

Yumuşak tasarımlar oluşturmak, sert lambrequinler dikmekten çok daha kolaydır.

Yumuşak tasarımlar oluşturmak, sert lambrequin dikmekten çok daha kolaydır.

Yumuşak lambrequinlerin ana unsurları.

 1. Değişiklikler. Tabanı kornişin üzerine atarak oluşturulurlar. Kıvrımlar elle düzeltilir. Bu bir desen ve dikiş becerisi gerektirmez..
 2. Swaglar için kumaş, yemyeşil yarım daire veya kabuk şeklinde bol dökümlüdür. Mağazada çelenk dikmek için yumuşak kumaşlar alıyorlar.
 3. Kravat açık kıvrımlara sahiptir. Kornişin köşelerine dikey olarak asılır..
 4. Jabot, pencerenin her iki yanına yerleştirilir. Alt eğimi vardır.
 5. Şinşilla, perdenin ortasında dikey kıvrımları olan simetrik bir kaskad şeklinde kumaştan yapılmıştır..
 6. Lambrequin’in alt kısmı yemyeşil ponponlarla seçilmiştir..

 Güzel perdeler nasıl seçilir?

Pratiklik ve işlevselliğe ek olarak, perdeler iç mekanın stilistik tasarımını vurgulamalıdır. Genellikle dekorasyonun son aşamasında satın alınırlar..

Pratiklik ve işlevselliğe ek olarak, perdeler iç mekanın stilistik tasarımını vurgulamalıdır.

Pratiklik ve işlevselliğe ek olarak, perdeler iç mekanın stilistik tasarımını vurgulamalıdır..

Mutfağın lüks tasarımı, ajur oymalı bir lambrequin ile tamamlanmaktadır. Tuhaf kompozisyonları, iç mekana ilgi çekici bir görünüm kazandırıyor..

Mutfağın lüks tasarımı, ajur oymalı bir lambrequin ile tamamlanmaktadır. Tuhaf kompozisyonları, iç mekana ilgi çekici bir görünüm kazandırıyor.

Mutfağın lüks tasarımı, ajur oymalı bir lambrequin ile tamamlanmaktadır. Tuhaf kompozisyonları, iç mekana ilgi çekici bir görünüm kazandırıyor..

Perdelerin panjurlarla birleştirildiği güneşli odalar için, yoğun kumaştan yapılmış dikdörtgen sert veya yumuşak yapılar satın almak gerekir..

Perdelerin panjurlarla birleştirildiği güneşli odalar için, yoğun kumaştan yapılmış dikdörtgen sert veya yumuşak yapılar satın almak gerekir.

Perdelerin panjurlarla birleştirildiği güneşli odalar için, yoğun kumaştan yapılmış dikdörtgen sert veya yumuşak yapılar satın almak gerekir..

Unutma! Lambrequins, klasik perdeler ve tül ile birlikte en uyumlu görünüyor.

 Perdeler nasıl asılır?

Perdeleri sabitleme yöntemleri, lambrequin tasarımına ve korniş tipine bağlıdır..

 • Sert yapılar yapışkan bant ile sabitlenir – Velcro. Velcro’nun bir kısmı perdenin tabanına dikilir ve ikincisi kornişin yağdan arındırılmış yüzeyine yapıştırılır. Sabitlemek için iki yarıyı birbirine bağlamak yeterlidir..
 • Tavan yapıları kancalar kullanılarak bir örgüye asılır.
 • Yumuşak ürünleri sabitlemek için ip versiyonu uygundur.
 • En kolay yol, lambrequin’i perdeyle birlikte asmaktır. Bunu yapmak için, tüm yapının boruya tutturulduğu Velcro’dan özel halkalar yapılır..

  Mutfak için bir lambrequin dikmek için adım adım talimatlar

Mutfağa bir lambrequin’i kendi ellerimizle nasıl dikeceğimizi ayrıntılı olarak anlamaya çalışacağız. Örneğin, en basit yan lambrequin’i alalım.

 1. Adım adım talimatlar, malzeme miktarını belirleyerek başlar. Bunu yapmak için kornişin uzunluğunu bulmanız ve kuyruklar için kenarlara 10 cm eklemeniz gerekir. Lambrequin’in yüksekliği pencerenin 1/3’ü kadar olmalıdır..
 2. Ürünün hacimli görünmesi için astarı ana kumaşın boyutuna göre kesin..
 3. Tabanın önüne bir astar koymanız, kenarları sabitlemeniz ve dikmeniz gerekir. Her köşede küçük kesikler yapın. Üstte, iş parçasının içinden çıktığı 30 cm kenar dikişsiz bırakın..
 4. Malzemeyi ütüleyin ve daha önce kalan alanı dikin.
 5. Kornişin ve lambrequin’in merkezini bularak perdeyi banda takın. Perdenin uçları hafifçe sarkmalıdır. Dekoratif bir kordonla bağlayın.
 6. Bandın bir kısmını kumaşın yanlış tarafına dikin ve Velcro’nun ikinci kısmını kornişe yapıştırın.
 7. Bitmiş lambrequin’i yemyeşil kuyruklarla boruya takın.

Bir lambrequin yapmaya başlamadan önce, bitmiş işin birkaç eskizini yapın. Bu, gelecekteki ürünün görünümünü görmenizi sağlayacaktır..

Bir lambrequin yapmaya başlamadan önce, bitmiş işin birkaç eskizini yapın.

Bir lambrequin yapmaya başlamadan önce, bitmiş işin birkaç eskizini yapın..

Hayal gücünüzü gösterirseniz, lambrequinlerin en sıra dışı şekillerini oluşturabilirsiniz. Sadece güzel olmayacaklar, aynı zamanda kendi yollarıyla da özel olacaklar..

Hayal gücünüzü gösterirseniz, lambrequinlerin en sıra dışı şekillerini oluşturabilirsiniz.

Hayal gücünüzü gösterirseniz, en sıra dışı lambrequin şekillerini oluşturabilirsiniz..

Video: Kendi elinizle bir lambrequin nasıl dikilir?

Previous Post
Bir kır evinde oturma odasının içi nasıl dekore edilir
Next Post
How to install the hob with your own hands