15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfakta katlanır kanepeler: çeşitleri, seçim kriterleri ve faydalı ipuçları

Dairede odak noktası mutfaktır. Aile üyeleri her zaman burada toplanır. Çay içerler, yemek yerler, en son haberleri tartışırlar. Böyle bir yer rahatlık, konfor, sıcaklık ve rahatlığa karşılık gelmelidir. Ve uzak akrabalar ziyarete geldiğinde veya arkadaşlar gece kalmak istediğinde, mutfak yine de buradaki herkesi barındırmalıdır. Bunu yapmak için, ayrı, tam teşekküllü bir yatakla donatmanız gerekir. Öyle ki geceleri sorunsuz oturmak ve yatmak rahattı. Bu sorunu çözmek için mutfakta katlanır bir kanepe uygundur. Ve doğru seçmek ve yanılmamak için makalemizi okuyun..

Mutfakta katlanır kanepe.

Katlanır kanepe, mutfak alanı nedeniyle yatak eklemenizi sağlar..

Mutfak için kanepe çeşitleri

Hemen, seçimin büyük olduğunu not ediyoruz. Hepsi birden fazla parametreye bağlıdır. Bir kaç tane var.

İşte dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Çerçeve malzemesi. Bu, ürünün hizmet ömrünü doğrudan etkileyen birincil parametredir..
 2. Katlanır, dışarı çekilebilir sistem.
 3. Yumuşak dolgu. Ve bu kullanım kolaylığını, rahatlığı, rahatlığı belirler..
 4. Döşeme malzemesi. Dayanıklılığı ve görsel nitelikleri etkiler.
 5. Boyutlar. Mutfak alanının boyutu bu parametreyi sınırlar. Öncelikle tüm değerleri ölçmek önemlidir..
 6. İlave fonksiyonlar. Çekmeceler, uçlarda açık raflar, diğer fonksiyonel özellikler, kullanışlı ve kullanışlı.
 7. Dekoratif süsler. Mutfağın görsel atmosferi büyük ölçüde katlanır kanepenin görünümüne bağlıdır. Renkli ipler, uçlar, fırfırlar, pahalı ahşap veya metal yüzeyler – tüm bunlar alanı defalarca değiştirir.

Katlanır kanepe malzemesi.

Satın alırken çerçeve malzemesine dikkat etmelisiniz..

Tüm boyutlar satın almadan önce ölçülmelidir. Ayrıca işlevsel amaca karar verin, mutfağın alanını karşılaştırın. Oda 5-7 metrekareden fazla değilse, tam bir çift kişilik yatak almak mantıklı değildir. Ama 7’den fazlası zaten mantıklı.

Küçük bir mutfak için tek kişilik çekyat bulunmaktadır. Kanepeler denir. Geceleri bir kişiyi ağırlamak için çok uygundurlar. Çekmeceler ve ayrıca oturan insanlar için sırt altında destek görevi gören rahat bir sırt ile tamamlanırlar..

Uyuma yeri olan bir kanepe.

Yataklı kırmızı deri kanepe.

Katlama sistemleri

Satışta, oturma pozisyonundan yatar pozisyona dönüşümün türüne göre birçok çeşit var. Her seçeneğin kendi avantajları ve dezavantajları, hareket geometrisi, kayar bağlantı parçaları vardır..

Ve işte bunlardan bazıları:

 • Fransız / Amerikan katlanır yataklar.
 • Kitap sistemi.
 • Tıklama tıkacı (genel ad).
 • Dışarı çıkma, dışarı çıkma.
 • Eurobook.
 • Daybed (tek).
 • Yunus (en yetenekli).
 • Puma, Konrad ve diğerleri.

Kanepe kitabı.

Mutfakta katlanır kanepe kitap sistemi.

Hangisinin doğru olduğunu anlamak için şu soruyu cevaplayın: Geceyi kaç kişi, ne sıklıkla geçirecek? O zaman neyin satın alınmasının daha iyi olduğu hemen anlaşılacaktır. Ama takmayı unutma.

Çerçeve malzemesinin türüne göre mutfak kanepesi ahşap, metal veya plastikten yapılabilir. İkincisinden korkmayın. Üretim teknolojileri o kadar ileri gitti ki, plastik güçlü üretiliyor. Ama elbette metal yapılardan daha güçlü değil.

Ahşap çerçeve çeşitleri vardır. Kontrplak, sunta, MDF veya doğal ahşaptan yapılır. Tabii ki, ikincisi en güvenilir ve çevre dostudur. Ancak ahşap ikamelerinden daha pahalıya mal olacak. Alternatif olarak, kontrplak ve MDF iyi çalışır.

Katlanır kanepe çerçevesi.

En dayanıklı kanepeler metal çerçeveli olarak kabul edilir..

Ahşap bir çerçeve ile almaya karar verirseniz, çam, Noel ağacı, meşe tercih edin. Ama huş ağacı ve akasya almanıza gerek yok. Bu tür ahşaplar aşırı bükülme ve çatlamaya eğilimlidir..

Dolgu seçimi

Kullanım kolaylığı, hizmet ömrü ve konforu, koltuk dolgusunun doğru seçimine bağlıdır. İşte türleri:

 • Rahat, holofiber.
 • poliüretan köpük.
 • Genişletilmiş polistiren.
 • köpük kauçuk.
 • Lateks.
 • Yay mekanizması.
 • Jel dolgu maddeleri.

Kanepe için dolgu.

Kanepeleri doldurmak için en pahalı malzemeler lateks ve jel dolgu maddeleridir..

Tarif edilenlerden, bir jel dolgu maddesinin yanı sıra lateksi de vurgulamak istiyoruz. Bu iki malzeme en pahalıdır. Ancak yüksek fiyatları, keyifli performans, hizmet ömrü ve uygulamanın insan kas-iskelet sistemi için kullanışlılığı ile telafi edilir. Ucuz bir alternatif, poliüretan ve yay mekanizmalarının bir kombinasyonudur. Ürünle birlikte gelen hafif yastıklar, konfor, holofiber veya dolgu polyesteri ile doldurulabilir..

Yaylardan yapılmış bir kanepe.

Yay dolgu sistemleri en ucuzudur.

Hakikat. Lateksin eşsiz avantajı, doğal kökenidir. Özel bir işleme teknolojisi kullanılarak egzotik bir bitkinin suyundan yapılır. Bu, malzemeyi diğerlerinden ayırır..

Dolgu ile mutfakta küçük bir katlanır kanepe seçimi tamamen finansal tasarruflara bağlıdır..

Mutfağa kanepe.

Bir uyku yeri ile mutfakta küçük kanepe.

Bir kanepe nasıl seçilir: pratik tavsiyeler

Her şeyden önce, kanepenin sizin ve aileniz için rahat olduğundan emin olun. Mağazaya vardığınızda ürünün üzerine oturun, bir süre oturmaya çalışın. Tasarıma dikkat edin. Dairenizdeki mevcut tasarıma uygun olmalıdır..

Satıcıya sorun veya daha iyisi, mümkünse iç döşemenin, dolgunun ve ayrıca ürün çerçevesinin neyden yapıldığını göstermesini isteyin. Pahalı ahşaptan yapılmış ahşap ekleri olan bir kanepe seçerseniz, cilalı yüzeyi kontrol ettiğinizden emin olun. Pürüzsüz, düzgün, çizik, kararma, solma olmamalıdır..

Ahşap kanepeler.

Doğal ahşap kanepeler en çevre dostudur.

Açmak, katlamak için katlama mekanizmasını katlamayı denediğinizden emin olun. Böylece çalışma prensibini ve mobilya armatürlerinin kalitesini anlayacaksınız. Ürünün kumaş veya deri yüzeyinde delikler, çizikler, aşırı çıkıntılı iplikler, gevşek dikişler, tutkal izleri, boya ve diğer lekeler olup olmadığını dikkatlice inceleyin..

Uygun fiyata bir deri ürün satın almak istiyorsanız eko-deri, suni deri ve arpatek’e dikkat edin. sonuncusu en benzer, ancak en pahalısıdır. Kumaşlardan kadife, jakar, flok uygundur. Ayrıca goblen kanepeler ve paspas satın alabilirsiniz. İkincisi, karşılaştırmalı ucuzluğu, kimyasal yıkamaya, toza ve ayrıca kire karşı direnci ile ayırt edilir. Tek dezavantajı, harici olanın pahalı olmamasıdır. Malzemenin kendisi ucuz.

Deri çekyat.

Bej deri döşemeli açılır kanepe.

Kanepe ile mutfak tasarımı

Yumuşak bir kanepe, herhangi bir iç stile uyacaktır. Mutfak alanı bir istisna değildir. Koyu ceviz ahşap çerçeveli ilginç bir yeşil paspas parçası alın. Bu tasarım, döşemeli mobilyalara vurgu yapar. Daha sonra zemin kaplaması bej ve sarıdır, seramik karolardan yapılmıştır..

Kanepeli mutfak.

Çekyatlı mutfak tasarımı.

Duvarları birleştirin. Ana renk turuncu-sarıdır. Odanın köşelerinde ahşap süslemeler yapabilirsiniz. Küçük formatta desenli seramik ile mutfak takımının kullandığı köşeyi seçin. Bu bir tür aksan. Bitişik parçanın geri kalanını, ana duvara benzer renkte seramik karolarla önlükle bitirin.

Mutfağın iç kısmındaki kanepe.

Küçük bir kanepe, herhangi bir mutfak iç tasarımına sığacak.

Doğal ahşap renklerinde bir mutfak takımı seçin. Tezgahı yapay taşla bitirin. Neyse ki, postforming teknolojileri, herhangi bir doğal pahalı malzemeyi taklit etmeye izin veriyor..

Video: Uyuma yeri olan mutfak için kanepe

Mutfak Kanepeleri Tasarlamak için 50 Fotoğraf Fikirleri

Previous Post
Yatak odasında başlığınızı dekore etmek için ipuçları
Next Post
Swedish interior design: 10 rules for Swedish furnishing