15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bir genç kız için kendi ellerimizle bir oda dekoru yaratıyoruz

Kız öğrenci hızla büyür, odanın dekoru büyüyen kızın ilgi alanlarına göre değiştirilmelidir. Oda onarım gerektirmiyorsa, onu kökten dönüştürmenin bir anlamı yoktur, muhteşem bir dekor düşünmek yeterlidir. Bir genç kızın odasını nasıl dekore edeceğini düşünen ebeveynlere, minimum maliyetle şık ve estetik bir tasarım elde etmek için profesyonellerin tavsiyelerini kullanmaları önerilir..

kız için odanın renk stilinin versiyonu

Gerçek bir küçük bayan için yatak odası

bir kız için güzel bir yatak odası iç fikri

Kelebek avizeler bir kızın odasında güzel görünecek

bir kız için aydınlık bir oda tasarımı fikri

Bir kız odasına açık pembe renk uygun olacaktır.

Bir gencin odasını dönüştürmeye nasıl başlanır?

Kişisel alanınızı tasarlamak için özel bir nedene ihtiyacınız yok, ancak buna bir tür gerekçe vermek daha iyidir. Kızınıza ailede bağımsız bir yetişkin olarak algılandığını hissettirmenin harika bir yolu, bir sonraki doğum günü için genç odası için kendi ellerinizle bir dekor yapmaktır. Artık küçülen mobilyaları çıkarmanın, yaşına uymayan resim ve aksesuarları çıkarmanın zamanı geldi..

Okul yılının başlangıcına hazırlanmak da anaokulu gözden geçirmenin iyi bir yoludur. Asıl amaç, bacaklar zaten yatağın veya kanepenin başlığına dayanıyorsa, işyerini yeniden düzenlemek ve uyku yerini genişletmektir. Aynı zamanda, bir genç kızın odasını kendi ellerinizle nasıl dekore edeceğinizi bir aile konseyinde tartışmaya değer. Tüm aile üyeleri heyecan verici bir yaratıcı sürece dahil olabilir ve herkes yapacak bir şeyler bulabilir..

bir kız için güzel bir yatak odası tasarımı seçeneği

Gerçek bir küçük prensesin yatak odası

bir kız için orijinal yatak odası dekorunun versiyonu

Fotoğraflı duvar kağıtları, çocuk odasının içini mükemmel bir şekilde tamamlayacak

En zoru tasarım konsepti konusunda ortak bir karara varmaktır, çünkü ebeveynler muhafazakar, çocuklar radikaldir. Ancak bir gencin görüşünü görmezden gelemezsiniz, sonunda, her şey çocuklar için yapılır ve daha iyisi – çocukların kendilerinin dekorasyona katılımıyla.

Bir genç grafiti, resim çitleri, muraki ciddi düzeyde seviyorsa, yazarın “şaheserine” hazırlanmış bir duvar ayırmak mantıklıdır. Gençler ebeveynlerinin sevgisini kesinlikle takdir edeceklerdir, bu ilişkileri geliştirmenin en iyi yoludur. Ancak bir koşul belirlenebilir – olumlu içerik taşıyacak yazıtın veya duvar çiziminin taslağını onaylamak. Örneğin, kıyafetler için Paris’e bir gezi veya bir grup aşırı aşıkla dağlara bisiklet gezisi yapmak için kendin yap hayali.

Gençler özel bir şeye sahip olmayı severler ve yazarın çiziminin duvarı kızları için bir gurur kaynağı olacaktır. Misafirlerine ve arkadaşlarına isteyerek duvar resimlerini sergileyecektir. Ancak böyle bir duvar tasarımı kendi kendine yeterli olmamalı, genç bir kız için bir odanın diğer kendin yap dekoruyla örtüşmelidir. Perdeleri, lambaları, mobilyaları, eski kitap raflarını değiştirme zamanı geldiyse, bu yeniliğin orijinal fikri göstermesi tavsiye edilir..

bir kız için aydınlık bir oda dekoru fikri

Yatağın altında okumak ve oynamak için bir yer düzenleyebilirsiniz.

kız için yatak odasının orijinal tarzının versiyonu

Büyük bir parlak panel ile pembe çocuk odası

bir kız için renkli bir oda iç fikri

Bir kız için oda tasarımı örneği

Duvarları, zemini ve tavanı en iyi nasıl dekore edersiniz?

Tasarım fikri, kendi ellerinizle uygulanması kolay olacak şekilde olmalıdır. Tavanı tamir etmeyi planlıyorsanız, bunu pahalıya mal etmemelisiniz, ancak estetik değeri de olmamalıdır..

Bir genç kızın odasını dönüştürmeden ve dekore etmeden önce, ilginç seçenekleri tartışmaya değer. Örneğin tavan ve duvarlar açık alan gibi tasarlanabilir. Başka bir seçenek – diyotlu karanlık bir germe tavan, rüya gibi bir çocuğa yıldızlarla göz kırpacak. Çevresinde parıldayan “yüzer” bir tavan, fütürist bir genç odası için harika bir şeydir..

bir kız için parlak bir yatak odası fikri

Çocuk odasının iç kısmındaki mor renk çok güzel görünüyor.

kız için odanın renk tasarımı seçeneği

Hiçbir duvar çizgi film karakterlerini asamaz

Kuzey tarafındaki küçük bir oda için bu yaklaşım kabul edilemez, ışık miktarını ve boş alanı artırmanız gerekir. Mobilya – minimum, zeminler, duvarlar ve tavan hafif olmalıdır. Sıcak bir aralıkta neşeli tonları seçmek için dekor ve tekstiller.

Güney tarafında, soğuk bir paletin karartma perdeleriyle ışığı kısmak daha iyidir. Kızın dekorasyonu kendi zevkine göre tamamlaması bir zevk olduğunda, odanın tüm dekorunu kendi ellerinizle yapmak kolaydır. Açık gökyüzü efekti, açık mavi renkte mat bir tavan oluşturacak ve hacimsel bulutlar elle yapılabilir..

bir kız için güzel bir yatak odası dekoru seçeneği

Bu oda tasarımı bir kız için idealdir.

bir kız için bir odanın orijinal iç mekanı fikri

Küçük bir kız için fonksiyonel yatak odası

bir kız için güzel bir yatak odası stili seçeneği

Çocuk gelişimi için bir çizim tahtası asabilirsiniz.

Duvardaki kolajlar, yazılar ve paneller

Ana dekor genellikle duvarlara yerleştirilir. Bir gencin odasını kendi elinizle dekore etmek için fikirlerin düzenlenmesi için çok yer var – tüm bunlar dikey bir düzlemde asılabilir. Yazılar, abartılı çizimler ve ev yapımı aksesuarlar çoğunlukla şunları ortadan kaldırır:

 • yatağın başında;
 • girişe yakın (kapı);
 • uyku uçağının karşısında;
 • mobilyasız sağlam bir duvarda;
 • çalışma yüzeyinin veya tezgahın yakınında.

Romantik gençler, odayı herhangi bir teknikte yapılabilecek “AŞK” kelimesiyle dekore etmeyi severler. Altın sprey boya ile kaplanmış veya büyük pullarla kaplanmış kontrplaktan harfler yaratıcı görünüyor.

bir kız için parlak bir yatak odası tasarımı fikri

Çizgi film karakterlerinin olduğu resimleri duvara asabilirsiniz.

bir kız için renkli oda dekoru seçeneği

Kelebekler böyle bir iç mekanda uyumlu görünecek.

“AŞK” yazıları, farklı yazı tipi ve renklerde duvara veya duvar kağıdına yazılan yatağın başucundaki alanı da süsleyebilir. Kız kesinlikle kendi elleriyle böyle bir oda dekorunu takdir edecektir. Farklı şehirlerin ve moda markalarının isimleri daha az ilginç görünmüyor..

Duvarlar farklı şekillerde dekore edilebilir:

 • özçekimler ve aile fotoğrafları kolajı;
 • duvarda en sevdiğiniz sanatçının veya şarkıcının siluet çizimi;
 • favori bir tema üzerine mozaik tuval;
 • ayna çerçevelerinin doğaçlama araçlarla kaydı;
 • plastik şişelerden asılı kaplarda kumaş ve kağıttan ev yapımı çiçekler;
 • cam raflarda vb. örme “kıyafetlerde” saksılar..

Ev yapımı dekor, ölçülü olarak çok ve mütevazı olabilir, ancak mobilya, tekstil ve aydınlatma ile uyumlu olması önemlidir..

bir kız için güzel bir yatak odası tasarımı fikri

Bir kız için bir oda aydınlık ve işlevsel olmalıdır.

bir kız için bir odanın aydınlık iç seçeneği

Kitap rafları şeklinde ahşap

bir kız için bir yatak odasının orijinal tarzı fikri

Çizimleri olan bir kız için odanın parlak tasarımı

Oda renk düzeni

Bir kızın odasının dekorunda çok parlak renkler her zaman uygun değildir. Kızınızın her günü duygularla, olaylarla ve çeşitli aktivitelerle doluysa, evde rahatlatıcı bir ortam olmalıdır. Genç kızlar genellikle uykusuzluktan şikayet ederler, akşamları uyuyamazlar ve sabahları uyanmakta güçlük çekerler, bütün gün halsiz hissederler ve yaşıtlarıyla konuştuktan sonra en basit aktiviteleri yapmaya konsantre olamazlar. Bu durumda, uyku ve uyanıklık türüne göre – “baykuş” gerçeğinde bir sorun aramamalısınız..

Öte yandan, baykuşlar dekor için modaya uygun bir motiftir; bir kızın yatak odasını herhangi bir biçimde dekore edebilirler:

 • Doldurulmuş oyuncaklar;
 • kanepe minderleri;
 • duvar resimleri.

Baykuşlar erken yatmak için sessiz bir hatırlatma olabilir.

Genç bir kızın kişisel alanını pastel renklerde veya en sevdiği rengin bulanık tonlarında dekore etmek daha iyidir. Genellikle genç kızlar pembe ve leylak sever, ancak bazıları kırmızı ve siyah, beyaz ve turkuazı tercih eder..

Yatak odasında en sevdiğiniz gölge bol olmamalı. Açık bir arka planın, bazı parlak duygusal vurguların ve grafik doğrusal kontrastların baskın olduğu bir renk dengesinin korunması önerilir. Bir genç odasının kendi elleriyle herhangi bir dekoru, böyle bir renk uyumuna çok yakışacaktır..

bir kız için güzel bir oda tasarımı fikri

Bir kız için güzel yatak odası tasarımı

bir kız için parlak bir yatak odası dekoru seçeneği

Pencerenin yanına bir yatak koyabilirsiniz.

Mobilya nasıl dönüştürülür?

Çocuk mobilyaları, ne kadar çekici veya işlevsel olursa olsun, giderek önemsiz hale geliyor. Onu değiştirmenin veya bir şekilde yeniden düzenlemenin zamanı geldi. Tüm gençlerin çoğu, odanın etrafında yeniden düzenlenebilen “transformatörler” veya çok işlevli modüller gibi.

Ama kanepelerden bahsedecek olursak, genç kızlar her gece yatmadan önce onları yere sermeyi ve sabah toplamayı sevmezler. Ebeveynler bunu küçük bir çocuk için yaparsa, o zaman büyüdükçe bu sorumluluklar bir gence kaydırılır. Çoğu zaman, dönüşüm mekanizmasını kullanmak ve yatağı yapmak yerine, yatak örtüsünün üzerine sıkışmış bacakları olan kompakt bir kanepede toplanmayı tercih ederler..

Yatağın uzunluğu oldukça uygunsa ve yatak veya kanepe ahlaki olarak modası geçmişse, bunları bir bilgisayar masası için podyumun altında bir çekmece modülüne dönüştürmek kolaydır. Bu tür mobilyalar, üzerine renkli kalpler şeklinde birçok eşya ve orijinal dekorun yerleştirildiği birçok çekmece ve raf ile tamamlanmaktadır..

Çocuk cepheli gömme mobilyalar tam bir değiştirme gerektirmez, işlevselliğe uyuyorsa kapıları değiştirmek yeterlidir. Vinil çıkartmalar, görüntü üretmek için büyük maliyetler ve çabalar gerektirmez. Bunlar, bir kızın yatak odasını dekore etmek için resimlerdeki aynı motifler veya bütün arsalar olabilir..

kız için odanın orijinal iç versiyonu

Gerçek bir prenses için çocuk odası

bir kız için aydınlık oda tasarımı seçeneği

Küçük bir kız için şık oda tasarımı

Yatağın üzerine bir gölgelik yapmak

Bir uyku yerini dekore etmenin en basit yollarından biri, hafif şeffaf bir kumaştan gölgelik yapmaktır. Bu gelenek doğudan geldi, ancak birçok iç mekan stilinde kök saldı. Böyle bir aksesuarda romantik bir şey var ve bu cevaplardan biri – bir odayı bir kız için orijinal ve hızlı bir şekilde kendi ellerinizle nasıl dekore edersiniz.

Kanopi, tavanın şekline bağlı olarak farklı şekillerde yapılır ve bağlanır. Çocuk yatak odası çatı katında bulunuyorsa, eğimli tavanın yüzeyinin bir kısmı yatağın üstündeki bu şekilde örtülür. Bulutlara veya bir geminin yelkenlerine benzeyebilir..

Kanopinin kenarlarına sabitlenmiş basit bir çelenk veya LED şerit özel bir çekicilik verecektir..

Neredeyse ağırlıksız kumaş, yatak başlığının veya tüm yatağın üzerinde toplanabilir. Kanopi şeklinin seçimi, odanın tarzı ve genel içeriği tarafından da belirlenmelidir..

Kanopinin tasarımı için TABLO

1.

Tekstil

Hafif hipoalerjenik malzemeler yumuşak kıvrımlar halinde düşmeli, periyodik olarak yıkama ve yeniden yapılandırma gerektirmelidir.

2.

sabitleme

Çevresinde bir tente şeklinde, tavanın yanında yatağın karşısındaki bir çubukta kumaş, eğimli bir tavanda dalgalar, perdeli ayrı bir yer

3.

dikiş yöntemi

Şiltenin dışına veya yere serbestçe düşer, jartiyer, toplayıcı, perdelik

4.

Dekor

Kurdeleler, fiyonklar, çelenkler, diyot şeritler, yumuşak oyuncaklar, vinil süslemeler, boncuklar, diğer dokulu kumaşlar

bir kız için aydınlık oda dekoru seçeneği

Oda tasarımı parlak mavi renkte yapılabilir

bir kız için güzel bir yatak odası stili fikri

Çizgili duvarlara sahip küçük bir oda çok hoş görünüyor.

kız yatak odası renk tasarım fikri

Duvarlara kelebekler yapıştırabilirsin

Bir gencin odasını aydınlatmaya vurgu

Modern aydınlatma, bir genç odasını dekore etmek için ilginç fikirlerle oynamanın en iyi yoludur. Basit nesneler orijinal aydınlatma ile yeni bir şekilde oynayacak. Eski tonlardan bıktıysanız veya çok çocuksu görünüyorsanız, kendi elinizle bir lamba yapma fırsatı var..

Kartuşu ve elektrik kablolarını değiştirmeden bırakmak, ancak avizeyi yeni bir şekilde yapmak daha iyidir. Tavandaki güzel gölgeler, ajur peçeteler gibi tığ işi büyük bir abajur tarafından yapılır..

Bir kızın odasını mevcut araçlardan sıra dışı tonlarla nasıl dekore edeceğinize dair birçok yaratıcı fikir var. Zımba ile tutturulmuş tek kullanımlık bardaklardan bir lamba yapmak için bir ana sınıf sunuyoruz.

Video: Kendin Yap organizasyonu ve dekor

Kızlar için kendin yap oda dekoru fikirlerinin 50 fotoğrafı:

bir kız resmi için bir yatak odasının özgün tasarımı fikri bir kız fotoğrafı için bir odanın güzel bir iç seçeneği bir kız fotoğrafı için renkli oda dekoru seçeneği bir kız resmi için bir yatak odasının parlak bir tarzı fikri bir kız resmi için güzel bir yatak odası tasarımı seçeneği bir kız fotoğrafı için bir odanın orijinal iç fikri bir kız fotoğrafı için yatak odasının orijinal tarzı fikri kız resmi için odanın renkli iç versiyonu bir kız resmi için parlak bir yatak odası tasarımı fikri bir kız fotoğrafı için güzel bir oda dekoru seçeneği kız resmi için odanın parlak tarzının versiyonu bir kız fotoğrafı için güzel bir yatak odası tasarımı fikri bir kız fotoğrafı için renkli bir oda dekoru fikri bir kız resmi için yatak odasının orijinal iç versiyonu bir kız resmi için renkli bir oda dekoru fikri bir kız fotoğrafı için parlak bir yatak odası tasarımı seçeneği bir kız resmi için yatak odasının orijinal tarzı fikri bir kız resmi için güzel bir yatak odası tasarımı fikri bir kız fotoğrafı için bir odanın aydınlık bir iç seçeneği bir kız resmi için bir yatak odasının özgün tasarımının versiyonu bir kız fotoğrafı için bir odanın güzel bir iç fikri bir kız fotoğrafı için renkli yatak odası dekoru fikri kız resmi için odanın özgün tasarımının versiyonu bir kız fotoğrafı için renkli bir yatak odası iç fikri bir kız resmi için güzel bir yatak odası stili fikri bir kız fotoğrafı için aydınlık oda dekoru seçeneği bir kız fotoğrafı için aydınlık bir yatak odası iç seçeneği bir kız resmi için güzel bir oda tasarımı fikri kız resmi için odanın orijinal tarzının versiyonu bir kız resmi için parlak bir yatak odası dekoru seçeneği bir kız fotoğrafı için bir odanın özgün tasarımı fikri kız yatak odası renk stili fikir resmi bir kız fotoğrafı için odanın orijinal tarzı fikri bir kız fotoğrafı için bir odanın renkli iç fikri bir kız resmi için güzel bir yatak odası dekoru fikri kız fotoğrafı için odanın orijinal tarzının versiyonu bir kız fotoğrafı için bir odanın renk tasarımı fikri bir kız resmi için parlak bir yatak odası iç seçeneği bir kız resmi için odanın orijinal iç versiyonu bir kız fotoğrafı için güzel bir yatak odası stili fikri bir kız resmi için aydınlık bir oda dekoru fikri kız fotoğrafı için yatak odasının renk tasarımının versiyonu bir kız fotoğrafı için bir yatak odasının orijinal dekoru fikri bir kız resmi için güzel bir oda tasarımı seçeneği kız resmi için odanın renk stili fikri bir kız fotoğrafı için güzel bir yatak odası iç fikri bir kız resmi için aydınlık bir oda tasarımı fikri kız fotoğrafı için yatak odasının orijinal tarzının versiyonu bir kız fotoğrafı için güzel bir yatak odası iç seçeneği kız resmi için yatak odasının orijinal tarzının versiyonu

Previous Post
Elementos de interior de bricolaje: creación y decoración, clases magistrales.
Next Post
DIY crib: master class with drawings and photos