15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bahçe tasarımı 4 are. Küçük bir alanı kendi ellerinizle nasıl donatabilirsiniz?

dize (0) "" dize (0) ""

Özenle döşeli yollar, güzel kokulu çiçek tarhları ve arka bahçede tek bir kompozisyonda bir araya getirilen özgün peyzaj tasarımı gurur kaynağıdır. Geniş bir alanda uyumlu bir kompozisyon düzenlemek kolaydır, ancak 4 dönümlük bir banliyö alanının peyzaj tasarımını düşünmek ve uygulamak çok daha zordur..

bir bahçe arsasının tasarımı 4 ares

Birçok insan boş zamanlarını şehrin gürültüsünden uzakta, çevresinde güzel bir bahçenin bulunduğu kendi kır evlerinde geçirmeyi hayal eder..

çiçeklerle çit

Bahçe, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yerdir..

Ancak profesyonel tasarımcılar bu görevi bile yapabilirler ve her yaz sakini, küçük bir arazi parçasını gerçekten bir bahçe sanatı şaheserine dönüştürebilecekleri için uzman tavsiyesinden faydalanacaktır..

4 ares arsa fotoğrafı

Küçük alana rağmen, böyle bir sitenin büyük beklentileri ve fırsatları var..

Evin etrafındaki alanı iyileştirmenin başarısının anahtarı, açıkça hazırlanmış bir plana göre işin yapılmasıdır. Küçük bir alanın bölgelere ayrılması gerekiyor.

 1. Giriş.
 2. Bahçe Bahçe.
 3. Çiçek bahçesi.
 4. Yeniden yapılandırma alanı.

bahçe arsası 4 ares

Böyle bir sitenin tasarımı, güzellik ve pratiklik gereksinimlerini karşılamalıdır..

Dilerseniz bölgeye salıncaklı bir oyun alanı, kum havuzu yerleştirebilirsiniz. Dikkatin hangi bölgeye odaklanacağını dağıtmak önemlidir. Evin sahipleri hevesli bahçıvanlarsa, yatakları ön plana çıkarın. Veya, örneğin, çocuklar evde yaşadıklarında, oyun yerleri konut binasına daha yakın yerleştirilmelidir – böylece her zaman görünürler ve çiçek bahçesini bozmazlar, salıncak yolunda yataklar.

güzel bahçe tasarımı

Sitenizin şekli de önemli bir faktör olarak kabul edilir..

doğu bahçesi

Bugün bahçe, sağlıklı ve lezzetli sebzeler yetiştirme fırsatı olarak değil, rahat bir dinlenme seçeneği olarak daha alakalı..

Küçük bir bahçede nelere dikkat edilmelidir??

Bir banliyö mini mülkü düzenlerken, siteyi daha geniş ve daha parlak hale getirmek için mümkün olan her şeyi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için üç şartı yerine getirmeniz gerekir..

bahçe tasarım fikirleri

Sitenin büyüklüğü göz önüne alındığında, kendinizi çok fazla inkar etmeniz gerekecek.

 1. Alanı devasa binalarla karıştırmayın – bir garaj, bir ahır. Varsa, onları bir “yeşil perde” çalılarla kapatmak gerekir..
 2. Bir seçeneğiniz varsa – sağır veya açık bir çit, ikinci seçeneği seçmelisiniz. En iyi seçenek, kıvırcık yıllık asmalara izin verebileceğiniz bir zincir bağlantı ağıdır – sabah zaferleri, bol nasturtiumlar.
 3. Uzun ağaçları ve yemyeşil çalıları unutun.

güzel bahçe tasarımı

Rahat bahçenizde müstakil bir misafirhane ağırlanamaz..

Bu basit koşulları yerine getirdikten sonra, sadece evin sahiplerini değil, aynı zamanda komşuları, misafirleri ve sıradan yoldan geçenleri de çiçeklenmekten memnun edecek ilginç bir peyzaj tasarımı elde edeceksiniz..

4 dönümlük bir arsa üzerinde bitkiler ve çiçek tarhları. Ülkede bir arsa dekorasyonu için fikirler

Peyzaj tasarımını düşünerek, bitkileri sadece güzelliğine ve kişisel tercihlerine göre seçmek değil, aynı zamanda onları sitede rahat ettirmek de önemlidir. Bunu yapmak için, çalıların ve fidelerin birbirlerini nasıl gölgeleyeceğini ve bundan ne çıkacağını anlamak için ışığı ne kadar sevdiğini düşünmeye değer..

peyzaj tasarım fikirleri

Hostes, küçük bir alanda bile “sebze bahçesi” için birkaç metrekare bulacaktır..

bir bahçe arsa tasarımı yaratıyoruz

Bahçenizdeki bir çit veya çit, deneyimli tasarımcıların tavsiyesi ile “canlı” hale getirilebilir..

Peyzaj tasarımında farklı siteler için onlarca fikir var ancak 5 dönümlük küçük bir alan için tabloda listelenen seçenekler en uygunudur..

   özellikler

İsim

kompozisyonlar

Uygun bitkiler Bakım özellikleri Dezavantajları
Kaya bahçesi Kızamık, cotoneaster, henomeller, spirea, stiloid phlox, yaprak dökmeyen Iberis, Karpat çanı, sürünen kekik, yünlü keski, obrieta, Schmidt pelin Türleri seçerken, ışık haslıklarını, ne tür toprakları tercih ettiklerini dikkate almanız gerekir. Kompozisyonun bakımı kolaydır: toprağı düzenli olarak nemlendirmeniz ve kabartmanız, yabani otları ve solmuş bitkileri çıkarmanız gerekir. Kaya bahçesinin yapının düzenli olarak güçlendirilmesi gerekiyor
Rabatka Düşük büyüyen isimler: kadife çiçeği, petunya, godetia, balsam, terry semizotu. Uzun türler: ada çayı, hosta, nergis, mineçiçeği, yıllık yıldız çiçeği Canlı bir resim oluşturmak için tohumları net çizgiler boyunca ekmeniz gerekir. Sırtlar özel bakım gerektirmez: tohum ekerken standart sulama, ayıklama, gübreleme ve gübreleme Numara
Ön bahçe Gül, şakayık, leylak, ortanca, gladioli. Bahar soğanlarından oluşan bir kompozisyon oluşturabilirsiniz: nergis, lale, çiğdemler ve sümbül Standart sulama, ölü sapların uzaklaştırılması, gübreleme Ön bahçeden çıkan sapların şeklini 2-3 ayda bir düzeltmek gerekir.

bahçe tasarımının incelikleri

Bahçe tasarımınız DIY olabilir.

Evlerin cephelerini modern malzemelerle bitirmek: fotoğraf, tasarım

Hepsinden iyisi, bahçe kompozisyonları, binaların cephelerinin malzemeleri, bölgenin çitleri stil ve renk bakımından benzerse, banliyö bölgesinin genel atmosferi ile uyumludur. Doğal malzemeler bir bahçeyi dekore etmek için en iyi seçenektir, ancak bir dezavantajı vardır – yüksek maliyet. Ancak modern yapı ve kaplama malzemeleri üreticileri, taş, ahşap ve metali tüketiciler için daha uygun fiyatlı hale getirdi..

güzel bahçe tasarımı

Sonuç harika bir oturma alanı olabilir..

bahçe alanının dekoru ve dekorasyonu

Böyle bir sitede sadece rahat bir şekilde rahatlamak değil, aynı zamanda anlamlı bir şekilde vakit geçirmek de mümkün olacaktır..

Günümüzde özel ev sahipleri dış duvar dekorasyonu için aşağıdaki malzemeleri seçmektedir..

 1. Kaplamalı metal paneller, benzersiz tasarımlar oluşturmaya yardımcı olacak güvenilir, dayanıklı ve çok yönlü bir malzemedir..
 2. Fiber çimento dokulu paneller – çimento, taklit tuğla ve doğal taştan yapılmıştır.
 3. Ahşap paneller – kır evlerinde duvarları süslemek için ideal bir bütçe seçeneği.

Peyzaj tasarımının incelikleri

Yazlık evinizin düzenini planlamaya başlayarak, tüm nüansları dikkate almanız gerekir..

Diğer kaplama malzemeleri türleri alaka düzeyini kaybetmez: dekoratif sıva, klinker karolar, porselen taş eşyalar ve dış cephe kaplaması. Çatı metal kiremit, asbestli çimento arduvaz, ondulin ve oluklu mukavva ile kaplanmıştır..

bahçe arsası 4 ares

En başta, tüm evinizi planlarken, gelecekteki evin etrafındaki peyzaj ufkunu hesaba katmanız gerekecek..

Peyzaj tasarımında mixborders: fotoğraflar, şemalar

Modern peyzaj tasarımı, farklı detayların uyumlu bir dengesidir. Bir mixborder, siteyi parlak ve sıradışı bir kompozisyonla dekore etmeye yardımcı olacaktır. 5 dönümlük bir alanda hacimsel bir yapı oluşturmak imkansızdır, ancak küçük olanı kolaydır. 

karışık sınır

Diyagram, etkileyici bir sarı-mor mixborder’ın nasıl oluşturulacağını gösterir..

Fotoğrafta, sayılar aşağıdaki bitkileri gösterir:

 1. kartopu cılız.
 2. oryantal haşhaş.
 3. bonar mine çiçeği.
 4. Tavolga bin yıllık.
 5. çalı gülü.
 6. Ajax’ın Zhivokost’u.
 7. Astilba Montgomery.
 8. Aslanağzı.
 9. Yıldız çiçeği.
 10.  kokulu tütün.
 11.  adaçayı.
 12.  aynısefa.
 13.  Tagetes.

Bu isimleri resimde gösterilen şemaya göre ekerseniz, bahçede ilkbaharın sonlarından ilk dona kadar çiçeklenmeden zevk almayı bırakmayacak bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.. 

bir bahçe banliyö alanı tasarımı

5 dönümlük bir alanda, kaya bahçesi, rabatka veya ön bahçe ile tandem halinde bir mixborder eşsiz bir manzara yaratacaktır..

4 ares üzerinde modern peyzaj tasarımı

Tasarım bahçe işinin başarılı olması için, çalılar, ağaçlar ve süs bitkileri ile bir yazlık dikme planlarını gerçeğe dönüştürmeye başlamadan önce evin içinde ve çevresinde inşaat işlerini tamamlamanız gerekir..

güzel bir bahçe alanı yaratmak

Bahçe arsanızı belirli bölgelere doğru bir şekilde bölmek, gelecekte hem bakımlı bahçe yataklarının hem de güzel çiçek yataklarının keyfini rahatça çıkarabileceğinizin garantisidir..

modern bahçe tasarımı

Binasız bir arsanız varsa, her şeyi “sıfırdan” planlayabilir ve üzerinde transfer ve yeniden yapılanma ile uğraşamazsınız..

Ardından planı uygulamaya başlayabilir ve bazı nüansları dikkate alabilirsiniz:

 1. Çalılar, yaprakların gölgesine ve çiçeklenme dönemine göre, çalının şekline ve yüksekliğine göre seçilir, böylece solmuş çiçek salkımlarının kurumasından sonra bazı türler başkalarıyla değiştirilir..
 2. Birkaç tür çalı kullanmak alanı genişletecek.
 3. Küçük bir dekoratif rezervuar alanı “çalmayacak”, aksine tam tersine artıracaktır. Bunun nedeni, nemi seven türlerin rezervuardan ilk satıra ekilebilmesidir..

rezervuarlı bir bahçe arsasının tasarımı

Küçük bir alanda çalışmadaki ana şey, her milimetreyi doğru kullanmaktır..

Bölgeyi şık bir köşeye dönüştürmenizi sağlayacak profesyonel tasarımcıların önerilerini dinleyebilirsiniz..

Küçük alanlarda jeoplastik ve çevre düzenlemesi

Risk, başarının bileşenlerinden biridir. Evin etrafındaki alanın peyzaj tasarımını eşsiz bir şaheser yapmak için jeoplastiklere başvurabilirsiniz. Bu alışılmadık çözümde bir “ama” var – 10 dönüme kadar olan sitelerdeki yapay tepeler doğal görünmüyor, doğal dengeyi bozuyor. Bu nedenle, yüksek bir tepe yerine, taş döşeli veya kayalık bir bahçe için küçük bir yükselti oluşturabilirsiniz..

bahçedeki jeoplastikler

Bir banliyö bölgesinde tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu düşünün.

bahçedeki jeoplastikler

Usta imar ile, küçük bir alanda bile, yazlık alanın böyle bir dekorasyonu için bir yer bulabilirsiniz..

Parselin yerleşim planı 5-6 dönümdür. Peyzaj tasarımında bakış açısı

Bakış açısı, banliyö bölgesinin sahiplerinin ve misafirlerinin en çok bahçeye hayran olduğu yerdir. İki tür bakış açısı vardır – statik ve dinamik. İlk endişe, uzun süre taşınmaz bir durumda olabileceğiniz yerler (yürümemek) – bir bankın yeri, bir çardak. Statik ayrıca çalıların, çiçeklerin ve ağaçların pitoresk manzarasının açıldığı bir pencere, giriş veya balkon kapısıdır..  

site tasarım fikirleri

Dinamik bir nokta, yürürken 5-6 dönümlük bir arsanın peyzaj güzelliğinin güzel bir manzarasının açıldığı bir yer olabilir – bir yolda bir viraj, bir kapı, bir sundurma.

5 veya 6 dönümlük küçük bir arsa üzerinde, bahçenin manzarasını açan bakış açısı, tasarımcının (evin sahibi) arzusuyla değil, zorla belirlenir: sadece ondan nasıl bir manzara oluşturulacağını belirleyebilirsiniz. küçük bir alanda tasarım. Peyzaj tasarımcıları size bir bakış açısı seçmenizi, ondan bir arsanın resmini çekmenizi, ardından fotoğrafa bakmanızı, çiçek aranjmanlarının düzenini, otel öğelerinin yerini – oyun alanı, rekreasyon alanı, sebze bahçesi hakkında düşünmenizi tavsiye eder.. 

evin verandasında bakış açısı

5-6 dönümlük bir arsa üzerinde, oradan bölgenin% 70-80’lik bir görünümü açılırsa, bakış açısını evin verandasına yerleştirmek daha iyidir..

5-6 dönümlük bir bahçe arsasının güzel tasarımı

Böylece sakin ve harika bir dinlenme köşesinin sahibi olacaksınız..

Uzman görüşü Alina Kvileva.

VİDEO: Süs bahçesi – peyzaj tasarımı için fikirler.

50 güzel bahçe tasarımı fikri:

bahçe arsası 4 peyzaj tasarımı tasarım fikirlerinin inceliklerini örgü bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı tasarımının incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı çiçek tarhlarının incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarım fikirlerinin incelikleri photo bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarım fikirlerinin incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı fotoğraf fikirlerinin incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı çiçeklerin incelikleri bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımı aydınlatmasının incelikleri bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımının incelikleri dikey bahçe bahçe arsası 4 örgü peyzaj tasarımı dekor seçeneklerinin incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarım seçenekleri dekor incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı tasarım fikirlerinin incelikleri bahçe arsası 4 örgü peyzaj tasarımının incelikleri fotoğraf dekorasyonu bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı tasarımının incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı fikirleri tasarım incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarım fikirlerinin incelikleri photo bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı dekor fikirleri incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarım fikirleri dekor incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarım fikirlerinin incelikleri bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımının incelikleri fotoğraf kaydı bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımının incelikleri fotoğraf kaydı bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı fotoğraf fikirlerinin incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı fotoğraf dekorunun incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı fotoğraf dekorunun incelikleri bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımının incelikleri photo bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı dekor seçeneklerinin incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımı dekor fikirleri incelikleri bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımı dekorunun incelikleri photo bahçe arsası 4 ares peyzaj tasarımı dekorunun incelikleri bahçe arsa 4 ares peyzaj tasarımının incelikleri bahçe arsası 4 ares saksı bahçesi bahçe arsası 4 ares kaydı photo bahçe arsası 4 ares dekorasyonu bahçe arsası 4 ares aranjmanı mini su ile bahçe arsa 4 ares bahçe arsası bahçede 4 ares saksı bahçe arsası 4 fikir photo bahçe arsası 4 ares tasarım fikirleri bahçe arsası 4 fikir tasarımı bahçe arsası 4 fikir bahçe arsası 4 ares kayıt fotoğrafı bahçe arsası 4 ares fotoğraf kaydı bahçe arsa 4 ares fotoğraf fikirleri bahçe arsası 4 tasarım alanı photo bahçe arsası 4 ares fotoğraf tasarımı bahçe arsası 4 ares photo bahçe arsa 4 ares tasarım fikirleri bahçe arsası 4 ares tasarımı photo bahçe arsası 4 ares tasarımı bahçe arsası 4 ares

Previous Post
Decoraciones de ventana de papel para el Año Nuevo 2021. Stencils, decoración original y tradicional
Next Post
Red: beneficial combinations in the interior