15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sıradan bir cam kavanozu kendi elinizle nasıl dekore edersiniz

Kendin yap ev dekorasyonları giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Odaya özel bir çekicilik ve konfor katıyorlar. Çeşitli teknikleri kullanarak, yetenekli iğne kadınları şişeleri, saksıları süsler, kitapları ve mutfak raflarını, duvarları ve hatta tavanları güzelleştirir. Küçük başlamanızı ve bir cam kavanozu kendi ellerinizle süslemenizi öneririz..

İçinde yanan mumlar olan boyalı cam kavanozlar

Kendin Yap takıları sadece dışarıdan olağandışı olmakla kalmaz, aynı zamanda evin iç kısmına özel bir atmosfer veren bir parça ruh içerir.

Dekorasyonun birkaç önemli yönü

Dekorasyona başlamadan önce, sonraki eylem planını etkileyen birkaç önemli noktayı dikkate almanız gerekir:

  1. Kutunun boyutu. Sarf malzemelerinin miktarı ve tasarım seçimi bu parametreye bağlıdır. Sonuçta, belirli bir tasarım küçük bir kutu için uygun olabilir, ancak büyük bir kutuda kötü görünüyor..
  2. Amaç. Dekorasyon için yöntem ve malzeme seçimi bu ana bağlıdır. Gerçekten de dekore edilmiş kavanozun amacı, hangi koşullarda olacağına ve nasıl çalıştırılacağına bağlıdır..
  3. Odanın tarzı. Bu husus dikkate alınmalıdır, çünkü kendi stiline ve renk düzenine sahip belirli bir oda için dekor yapıyoruz. Tasarımınızın odanın genel resmine uyumlu bir şekilde uyduğundan emin olun..

Eski cam kavanozlardan vazolar

Taze çiçekler için küçük vazolar

Artık güvenle bir cam kavanoz alabilir, gerekli dekorasyon malzemelerini satın alabilir ve bitirmeye başlayabilirsiniz. Ama önce seçilen tekniğe göre hangi malzemelere ihtiyacımız olduğuna karar vermeliyiz..

Bir teknik seçmek

Bir cam kavanozu kendi elinizle süslemenin birçok yolu vardır. Tüm becerilerinizi hatırlayın ve doğru tekniği seçmenize yardımcı olacağız:

Malzeme teknik
Kağıt Quilling, aplike, kolaj
Boya Sulu boya, sprey grafiti
Doğal materyaller Oshibana, bir asma ile dokuma
İş Parçacığı İplik bombalama, patchwork, keçeleme

Cam üzerinde ilginç süslemeli iki kavanoz

Boyalı boya kutuları, orijinal dekoratif objeler oluşturmanıza olanak sağlar

boya kullanıyoruz

Bu malzeme size birçok olanak sağlar. Herhangi bir özel sanatsal beceriniz olmasa bile kullanılabilir..

Akrilik boya ile cam kavanoz dekoru

Sanat boyama ile dekore edilmiş kahve kavanozları

Önce bir fırça ve su geçirmez boya alalım..

Cam kavanozları süslemek için fırçalar

Herhangi bir fırça yapacak, asıl şey villusun sıkı tutulmasıdır.

Cam kavanoz üzerine boyamak için boyalar

Su veya sentetik bazlı vitray boyaları kullanmak daha iyidir

Önemli! Bir cam kavanoz üzerine boyamak için özel bir boya kullanmak daha iyidir..

Kendi elinizle bir cam kavanozda çizim boyama

İnce detaylar için uygun ince fırça

Boya yardımıyla en basit motifleri oluşturabilirsiniz: desenler, fırfırlar, çiçekler, geometrik şekiller – genel olarak akla gelen her şey. Becerileriniz izin veriyorsa, daha karmaşık bir arsa bulun ve onu tasarım temasına bağlayın..

Tüp kullanarak bir kutuya yeşil boya uygulamak

Dağıtıcılı bir tüp kullanarak bir çizimi renklendirmek uygundur

Sadece özel boyalarla çizemeyeceğinizi belirtmekte fayda var. Kavanoz bir banyoda veya yüksek nemli başka bir odada olmayacaksa, guaj veya sulu boya yapmaktan çekinmeyin. İkincisi, elbette, o kadar parlak olmayacak ve cam üzerine çizim yapmak için en az uygun..

Ücretsiz fikirler işe yaramazsa, şablonları deneyin. İnternette beğendiğiniz bir çizimi seçin veya bir dergiden kesin, ardından ıslatın ve kavanoza yaslayın (bu şekilde yüzeye sabitlemiş olursunuz). Şimdi açık kalan kısmı çizin ve çizim hazır. Bu, basitten karmaşığa kadar çeşitli konular oluşturmanıza olanak tanır. Kağıt kuruduğunda kutuyu soyar, sonra atar ve işinizin keyfini çıkarın.

Bir cam kavanozu süslerken şablon kullanma

Bir şablonun yardımıyla, bir kavanozun içindeki bir süslemeli bir yaprağı sabitlerseniz, herhangi bir karmaşıklığın çizimini uygulayabilirsiniz.

Bir ev kavanozunu vitray boyalarla süslemek

Bu şekilde çirkin bir kavanozu eğlenceli ve sıradışı hale getirebilirsiniz.

Uygun bir seçenek sprey boyadır. Hem tek renkte tam boyama için hem de çizimler oluşturmak için kullanılabilir, ancak ikinci durumda şablon kullanmanız gerekir..

Yardım kağıdı

En kolay teknik aplikedir. Çocuklarla ortak yaratıcılık için veya bir şaheserin kendi kendine yaratılması için kullanılabilir. Bunu yapmak için renkli kağıda ihtiyacınız var. Hem tek taraflı hem de çift taraflı yapacak..

Malzeme stoklayın, uygulama için bir fikir seçin ve başlayın. En yaygın seçenekler çiçeklerdir. Çiçek teması çok çeşitli motiflere sahiptir ve çeşitli tekniklerle kolayca gerçekleştirilebilir..

Eski kavanozlardan vazolarda pembe çiçekler

Balık çizimleri ile çiçek vazoları

Aplike yardımıyla üç boyutlu veya düz bir resim yapabileceksiniz. Ancak, ilki daha ilginç ve çekici görünüyor..

Kağıt tüplerle kavanozları süslemek

İlginç bir fikir – gazetelerden tüplerle dokuma

quilling

Burada biraz çalışmanız ve en azından teknolojinin temellerini öğrenmeniz gerekiyor. Özü, yuvarlak bir kalem veya kurşun kalemle değiştirilebilen özel bir çubukla kıvırma kağıt şeritlerinden oluşur. Ayrıca gerekli kıvrımlar oluşturularak elde edilen elemana istenilen şekil verilir. Bütün resim bu unsurlardan oluşur. Bu teknik, süreç içinde olduğu kadar sonunda da ilginçtir. Meditatif olarak görülebilir ve yardımı ile tam bir rahatlamaya daldırılabilir..

Renkli kağıttan dekoratif kelebek yapma süreci

Quilling tekniğini kullanarak bir kağıt kelebek oluşturma örneği

Kolaj

Bu teknik, orijinal ve unutulmaz hikayeler oluşturmanıza olanak tanır. Kendi fotoğraflarınızı kullanmak en iyisidir, unutulmaz ve sembolik bir tasarım yapmanıza izin verir. Fotoğrafların yanı sıra renkli kupürleri, çeşitli çıkartmaları yapıştırın veya arsayı başka bir şekilde çeşitlendirin.

Cam kavanozda dergi kupürleri kolajı

Kolaj için eski dergilerden resimler kullanabilirsiniz.

Doğal malzemeler kullanıyoruz

Eko stiller için doğal malzemelerden yapılmış bir tasarım çok uygundur. Topladığınız herbaryum burada kullanılabilir. Kurutulmuş yapraklar veya çiçeklerle tasarımlar yapmak için bant kullanın. Yardımı ile kavanoza doğal malzemeler eklenecek. Sadece birkaç koşulu takip edin:

  • malzemelerin yumuşak olması arzu edilir, aksi takdirde kutunun yuvarlak yüzeyinde kırılırlar;
  • bandı yavaşça ve kademeli olarak uygulayın, böylece altında mümkün olduğunca az hava kalır.

Kuru yapraklarla cam kavanoz süsleme

Olağandışı sonbahar dekoru

Bir asmadan harika bir tasarım çıkacaktır. Seçtiğiniz stile bağlı olarak yeşil veya kahverengi yapacaktır. Kavanozu bir asma ile sararak bir tür kapak oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi başkalarıyla birleştirmek ve ilginç tasarımlar oluşturmak mümkündür..

Bir cam kavanoz için asma kutusu

Estetik değere ek olarak, asma kutuları mekanik stresten korur.

Kumaş motifleri

Kumaş malzemeler de bir cam kavanozun dekorasyonu için uygundur. En yaygın olanları keçe, yün ve sicimdir..

Bir teneke kutuyu kendi ellerinizle bezle süslemek

Orijinal bir mücevher parçası yaratmak için ihtiyacınız olan tek şey bir kavanoz, bir kumaş parçası, bir ip ve bir kurdele.

Çuval bezi ve tül ile dekorasyon kutuları

Çuval bezi genellikle dekorasyon için kullanılır.

Keçe, kavanozu süslemek için düz figürler oluşturmak için uygundur. Tutkal veya çift taraflı bant kullanılarak cama kolayca yapıştırılırlar. Farklı hikayeler bul, karakterleri keçeden kes ve ilginç tasarımlar yarat. Bu yöntem çocuklarla çalışmak için harikadır..

Cam kavanozların kenarlarında keçeden yapılmış kardan adamlar

Renkli keçe parçaları kullanarak kutuların kış dekorasyonu

Yünden çeşitli şekiller veya (beceriler izin vermiyorsa) küçük geometrik şekiller keçeleyebilirsiniz. Oluklu kağıt yerine “kırpma” tekniği ile yün kullanılabilir.

Yünü kullanmanın bir başka iyi yolu da iplik bombalama tekniğidir. Örme parlak kapaklarla çeşitli şeyleri bağlamaktan oluşur. Bunu yapmak için eski bir çorap veya başka bir giysi kullanabilirsiniz. Ayrıca yünden alışılmadık bir kılıf örebilirsiniz..

DIY cam kavanoz kalem

Yün iplerle bağlanmış kavanoz kalemlik olarak kullanılabilir.

Sicim veya iplik

Sicim, bir kutu, bir tür kapak veya çerçevenin yüzeyinde çeşitli desenler oluşturmak için uygundur. Bu malzeme bir asma gibidir ve aynı amaçlar için kullanılır..

Sarmal ip ile cam kavanoz

İlk önce kavanozu sicim, ip veya kalın iplikle sıkıca sarın.

Bir cam kavanoza beyaz boya uygulamak

Daha sonra kutunun tüm yüzeyine akrilik boya uyguluyoruz.

Akrilik boya ile cam kavanoz boyama

Boyanın tamamen kurumasını bekliyoruz

Sıradan bir cam kavanozdan kendin yap dekoratif vazo

Kutudaki sicim istediğiniz gibi bırakılabilir veya çıkarılabilir.

Bir cam kavanozu kendi ellerinizle çeşitli şekillerde süsleyebileceğinizi görüyoruz ve hiç de zor değil. Ana şey, hayal gücünü serbest bırakmaktır.!

Cam kavanozlarda siyah beyaz fotoğraflar

Bir kavanozu fotoğraf çerçevesi olarak kullanmanın alışılmadık fikri

Video: dekupaj tekniğini kullanarak teneke kutuların dekorasyonunda ana sınıf

Cam kavanozları süslemek için fotoğraf fikirleri

Örme ve aplikeli kavanozların süslenmesi Kapağında çiçek olan baharat kavanozu kendin yap tuz kavanozu Masada ve kavanozda kırmızı-yeşil elmalar Kağıt peçetelerle kavanozları süslemek Cam kavanozlarda horoz çizimleri Doğaçlama bir vazo bankasında sonbahar buketi Boyalı tahtalarda beyaz kutular Numaralı dekoratif cam kavanozlar Tuğla duvar arka planında kapaklı kavanoz Cam kavanozlarda dekoratif inciler Kutuların yanlarında boyalı güller İç dekorasyon için cam kavanozların dekoratif dolgusu Modaya uygun iplik bombalama tekniğini kullanarak teneke kutuları süslemek Altın boya ile boyama kutuları Kapaklı bir cam kavanoz üzerinde hacimsel süslemeler Kavanozun yüzeyinde eşarplı bir kardan adam çizimi Baharatları saklamak için kapağın altında kurdeleli kavanoz Toplu ürünler için güzel mutfak seti Kumaş örtünün süsü için cam kapların boyanması Kırmızı haşhaşlı beyaz kavanozlar Güzel kutular ile ahşap kutu Yarım litrelik bir kutunun boynundaki yün iplikler Su bazlı boyalarla boyama kutuları Cam kavanozda bir melek heykelciği cam kavanozlardan yılbaşı dekoru Kumaş artıkları olan bir litrelik kavanozun dekoru Cam kavanozlarda güzel kompozisyon Cam kaplardan nadir şamdanlar Kaba sicim ile kavanoz dekoru Deniz tatilinin unutulmaz hatırası Turşu kutularının ikinci hayatı Sıradan bir kutunun camına altın boyama Hediyelik eşya kutularının içinde yanan mumlar şablon teknikleri kullanarak boyama kutuları Örme peçeteli kavanozların dekoru Ev dekorasyonunda sicim Küçük kavanozların sade dekoru Güzel hatıra kavanoz kapakları Su bazlı akrilik boyalarla boyama kutuları Beyaz kum kutuları dekoru Gümüşle boyanmış dekorasyon kavanozları Bir aplike kullanarak bir hediye bankasının dekorasyonu Kavanozun koyu kırmızı yüzeyinde altın desen Cam kavanozlarda tarla bitkileri Kapaklı ve resimli cam kavanozlar Boyalı gümüş kutular Vitray tekniğinde bir cam kavanoz boyama Vitray desenli cam bardak Dekupaj tekniği ile kavanoz süsleme

Previous Post
Decoración de sala de estar estilo loft
Next Post
Tips for choosing a walk-through living room interior design