15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Şömineli oturma odası iç tasarımı

Kış akşamları geldiğinde birçok insan bir battaniyeye sarınıp şöminenin yanında oturmak ister. Bu, zor bir günün ardından rahatlamanıza ve moralinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Daha önce ısıtma ihtiyacı nedeniyle yerleştirilmişse, şimdi iç mekanın tam teşekküllü bir parçası haline geldi. Faydaları hakkında unutmamalısınız. Sonuçta, ek bir ısı kaynağıdır. Oturma odasının iç kısmındaki şömine organik görünüyor. Doğru konumla oda rahat ve sıcak görünecek.

şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir dekor örneği

Böyle bir şömine kesinlikle dikkatsiz bırakılmayacaktır.

şömineli aydınlık bir oturma odası iç seçeneği

Özel bir evde şömine harika bir fikir olurdu.

şömineli bir oturma odasının parlak tasarım seçeneği

Vintage stiller için harika bir şömine

Şömineli oturma odası iç tasarımı

Ocak, rahat bir koltuk, yumuşak bir battaniye, sıcak çay veya bir kadeh şarap ile ilişkilendirilir. Felsefi düşüncelere uyum sağlayabilen, sıcak bir atmosfere dalar. Uzun zamandır devasa bir yapı olmaktan çıktı. Şimdi boyutları kompakt.

Kurulum için 20 metrekarelik odalar. m Bu, ocağın en avantajlı görünmesini sağlayacaktır. Klasik tarzda şömineli bir oturma odası tasarımı, odayı büyülü, romantik bir atmosferle dolduracak, sizi uzun sohbetlere hazırlayacaktır..

şömineli bir oturma odasının güzel bir dekor örneği

Oturma odasındaki şömine sıcak bir atmosfer yaratacaktır.

şömineli bir oturma odasının hafif tasarımına bir örnek

Modern bir tasarımda şömine, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Şöminelerin yere göre sınıflandırılması

  1. Ostrovnoy. Merkeze yerleştirilir. Mükemmel ısı dağılımı önemli bir artıdır. Oda daha iyi ısıtılır.
  2. Duvara monte. Duvarlardan birinin yanına yerleştirilir. Hem iç hem de dış uygundur. Ancak sıcak havanın bir kısmını kaybedebilirsiniz. Isıtma için gerekli ise bu yerleşim buna uygun değildir..
  3. Dahili. Küçük bir alan için en uygun seçenektir. Ürünü gömmek için bir sütun veya niş yapılır. Bu yerden tasarruf sağlayacaktır..

şömineli sıra dışı bir iç oturma odası seçeneği

Oturma odasının iç kısmında bir şömine harika bir fikir olurdu.

şömineli güzel bir oturma odası iç seçeneği

Beyaz renk iç mekanda ahşapla iyi gider

şömineli bir oturma odasının parlak tasarımına bir örnek

Şömine modern bir tarzda özellikle güzel görünüyor.

Özel bir evde şömineli oturma odası

Şömine yerleştirmek için uygun, büyük bir odada birleşik bir oturma odası ve mutfak bulunan özel bir evdir. Böyle bir odanın canlı ateşi olan gerçek bir ürün seçmesi önerilir. Sıcak, rahat akşamlar geçirmenin yanı sıra bahçede değil evde bir barbekü düzenleyebilirsiniz..

Böyle bir fikri uygularken, tavanların yüksekliğini kesinlikle dikkatlice düşünmelisiniz. Duvarların ve zeminin sağlam olduğundan emin olun. Canlı ateşe sahip bir ürün, artan güvenlik önlemlerine uyulmasını gerektirir. Yapıyı perdelerin ve diğer kumaşların yanına yerleştirmeyin..

şömineli bir oturma odasının hafif bir dekoru için seçenek

Şömineli dekoratif taştan yapılmış bir duvar, oturma odasının içini mükemmel bir şekilde tamamlar.

şömineli bir oturma odasının parlak tasarımına bir örnek

Şömine her stili mükemmel şekilde tamamlayacak

Bir şehir dairesinin iç kısmında şömine

Sadece büyük bir özel ev için uygun değildir. Bu ayrıntıyla donatılmış bir apartman dairesinde küçük bir oda, daha az rahat ve güzel görünmüyor. Mobilya ve dekor elemanlarını dikkatlice seçmek önemlidir. Mümkün olduğunca fazla boş alan bırakmanız önerilir. Mükemmel bir çözüm, tavanların yüksekliğini hesaba katmamanızı sağlayan sahte bir şömine olacaktır. Çeşitli büyüklükteki odalar için kullanılır. Yerden tasarruf sağlayan köşe modellerini tercih edin.

şömineli bir oturma odasının parlak bir dekor seçeneği

Beyaz ve ahşabın birleşimi çok hoş ve modern görünüyor

şömineli güzel bir oturma odası iç örneği

Oturma odasının tasarımı bej renginde yapılmıştır.

şömineli bir oturma odasının sıra dışı tasarımına bir örnek

Dekoratif taş süslemeli bir şömine özellikle güzel görünecek

Elektrikli şömineli oturma odası

Elektrikli şömineli oturma odasının içi güvenli ve özgün bir çözümdür. Ondan çok fazla sıcaklık almayacağınıza hazırlıklı olun. Şöminenin odanın genel tasarımına uyması önemlidir. Ülke ve yüksek teknoloji stilleri en uygun olanlardır. Şöminenin önünde, dinlenmenin uygun olacağı küçük bir masa ve bir kanepe kurmaya değer..

Elektrikli şömine, küçük dekoratif öğeler kullanılarak dekore edilebilir. Bir heykelcik, fotoğraf çerçeveleri yapacak. Bu evde özel bir atmosfer yaratacak ve yaşayan ateş hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak..

şömineli bir oturma odası için hafif bir dekor seçeneği

Minimalizm tarzında oturma odasındaki şömine, genel iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

şömineli sıra dışı bir oturma odası iç seçeneği

Dekoratif taş süslemeli oturma odasındaki şömine çok güzel görünecek

Şömine nereye yerleştirilir

Anahtar sorulardan biri. Verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için en uygun yeri seçmek gerekir. Kazanan seçenekler tabloda sunulmaktadır.

Konum

Açıklama

odanın ortasında

Bu konum ısıtma için idealdir. Merkezden, ısıtılan hava tüm çevre boyunca eşit olarak dağıtılacaktır. Ancak bu konum uygun değil. Bir şömine düzenlemek için bir tasarımcı davet etmeniz gerekecek..

Köşede

Estetik anahtar bir parametre ise, burası en avantajlı konumdur. Bu, işlevselliği olumsuz yönde etkileyecektir. Oda düzensiz bir şekilde ısınacaktır. Isının bir kısmı komşu odalara gidecek ve bu da ısınmayı daha da azaltacaktır..

Dış duvarın yanında

Sadece ev değil, sokak da ısınmaya başlayacak. Baca ancak cephe dışarıdan yalıtıldıktan sonra yerleştirilebilir. Ancak bu yerleşim, zaten ısıtılmış havanın zeminde hareketi nedeniyle konforu artırır. Pencerelerden daha uzağa kurun.

İç duvarın yanında

Bu yerden tasarruf sağlayacaktır. Bu, bacayı ve ürünün arkasını iç duvarda gizleme yeteneği nedeniyle elde edilir. Konaklamanın ısınma üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Isı maksimum miktarda gelmeyecek.

Oturma odasında şömine – stiller ve iç tasarım seçenekleri

Şömineli bir oturma odasının iç tasarımı dikkatli seçilmelidir. Ürünün modelini odanın tarzıyla ilişkilendirmek önemlidir..

  1. Klasik. Kısıtlama veya gösterişli lüks. Şöminenin önü ahşap veya taştan yapılmıştır. Ekstra dekor yoktur. Ürünün üzerine bir ayna, resim veya lamba yerleştirin..
  2. Ülke. Esas olarak kır evlerinde kullanılır. Şömine yerleştirirken, modelin masif olması ve duvardan dışarı çıkması gerçeğine ana vurgu yapılması önerilir. Artı, eğer şömine kaba ve düzensiz çizgilerle döşenecekse. Odayı avdan gelen kupalar, silahlarla tamamlayın.
  3. Modern. Kare bir oturma odası için önerilir. Şömineyi bir köşeye veya duvarlardan birine yerleştirin. Düzensiz çizgilere sahip tasarımları kullanmaya değer;
  4. Barok. Kıvrımlı, iddialı ve ilginç bir şekle sahip bir parça seçin.

şömineli bir oturma odasının güzel bir tasarım seçeneği

Oturma odasındaki şömine özel bir atmosfer yaratacaktır.

şömineli bir oturma odasının hafif dekoruna bir örnek

Şömine seramik karolarla kaplanabilir

şömineli sıra dışı bir iç oturma odası örneği

Oturma odası tasarımı şömineli bej renginde yapılmıştır.

Oturma odasında şömine dekorasyonu için ipuçları

Kurulumu dış duvarın yakınında bırakmaya değer. Aksi takdirde, ılık havanın bir kısmı dışarı çıkacaktır. Pencereler arasındaki alan da modelin yerleştirilmesi için uygun değildir. Mobilya parçalarını, ürünün yanında rahat bir köşe oluşturacak şekilde düzenleyin. Bu bir kanepe ve birkaç koltuk olabilir. Bir TV kurmayı planlıyorsanız, şöminenin bulunduğu duvara dik bir yer uygundur..

Modelin üzerine bir tablo veya ayna yerleştirilmesi tavsiye edilir. Tüm detaylar renkle eşleşmelidir..

Şömine uygulamasında klasik tarz

Şömineli oturma odasının klasik iç mekanı sade ve çekici. Bu tasarım her zaman popüler kalır. Renk paleti nötr, katı çizgiler, net geometridir. Klasik bir ocak modeli seçin. Dekoratif elemanlarla doldurulmuş şömine rafları genellikle ürünün üzerine yerleştirilir..

Resimler, paneller kullandığınızdan emin olun. Armatürler sadece bir ışık kaynağı olarak değil, aynı zamanda tasarım öğesi olarak da işlev görebilir..

şömineli aydınlık bir oturma odası iç seçeneği

Şömine, oturma odasının tasarımına açık renkte mükemmel bir şekilde uyacaktır.

şömineli bir oturma odasının aydınlık dekoruna bir örnek

Şömine modern stille iyi gider

Ocağın tasarımında minimalizm

Herhangi bir dekor olmadan şömine modellerinin kullanılmasından oluşur. Minimalizm, nesnelerin sınırlı kullanımı ve büyük bir boş alan yaratılması ile karakterizedir. Ürünü bir çerçevenin arkasına gizlemek daha iyidir. Baca boşluğunun tahsis edilmesine gerek yoktur.

Taş fayans veya seramik kaplama arasında seçim yapabilirsiniz. Kaplama beton ve metal olabilir.

Ülke tarzı şömine

Bu tarz, şöminenin etrafındaki alanın ahşap ve taş unsurlarla süsleneceğini varsayar. Yapay ve doğal yapacak. Bir kır evi için daha uygundur, ancak bir apartman dairesinde kullanıma da izin verilir..

Ocak yapay ise, çıtalar ve ahşap paneller kullanabilirsiniz. Country müziğin önemli bir özelliği, kırsal, rustik motiflerin yansımasıdır. Sadece odanın dekorunda değil, aynı zamanda şöminenin tasarımında da kullanın..

şömineli bir oturma odasının sıra dışı tasarımı için seçenek

Oturma odasındaki şömine, odaya sıcak bir hava katacaktır.

şömineli bir oturma odasının güzel bir tasarım seçeneği

Şömineyi vurgulamak için dekoratif bir taşla kaplanabilir.

şömineli aydınlık bir oturma odası iç örneği

Oturma odası tasarımı aynı tarzda yapılmıştır.

Modern tarz ocak

Daha önce Art Nouveau, tasarım ve yenilikteki ilerlemeyi yansıttıysa, bugün stil, zıt tonların sakinlikle, çok sayıda cam ve ayna kullanımıyla birleşimidir..

Büyük bir ocak satın alın. Odanın merkezi olacak. Modernite, ocak için orijinal dekoratif unsurların kullanılmasını içerir. Yüzeyi desenli modeller kullanılabilir.

şömineli güzel bir oturma odası dekoru örneği

İç mekanda uzun bir şömine sıradışı ve güzel görünecek

şömineli bir oturma odasının parlak tasarım seçeneği

Oturma odasının iç kısmındaki şömine, odaya incelik katacaktır.

Ahşap panelli şömineler

Ahşapla kaplı ocak biraz ironik görünüyor. Modern modeller tuğla ve ahşabı bir arada birleştirmeye çalışır. Ürünlerin ahşap panellerle dekorasyonu oldukça ilgi çekici görünüyor. Bu tür modellerin avantajlarının kumbarasında, görünümün zarafetini eklemeye değer. Ocak, çok çeşitli tasarım stilleri, çeşitli renkler nedeniyle herhangi bir oda için seçilmiştir. Antik çağla dekore edilmiş bir odaya organik olarak uyum sağlayan, zaman dokunuşlu ürünler var. İç mekandaki ahşap şömine gerçek bir vurgu olacak.

Video: Şömineli oturma odası tasarımı

Şömineli bir oturma odası için 50 tasarım fikri fotoğrafı:

şömineli bir oturma odasının hafif bir dekor örneği şömineli güzel bir oturma odası iç seçeneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının parlak tasarım örneği şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir tasarımı için seçenek fotoğraf şömineli bir oturma odasının hafif bir dekor örneği photo şömineli bir oturma odasının güzel bir iç mekanı seçeneği şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir dekoru için seçenek fotoğraf şömine resmi ile aydınlık bir oturma odası iç seçeneği şömineli bir oturma odasının hafif dekoruna bir örnek fotoğraf şömineli bir oturma odasının sıra dışı tasarımına bir örnek resim şömineli aydınlık bir oturma odası iç seçeneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının güzel bir dekor örneği şömineli bir oturma odasının sıra dışı tasarımına bir örnek fotoğraf şömineli oturma odasının hafif tasarımı için seçenek şömineli bir oturma odasının güzel bir iç mekanı seçeneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir dekor örneği şömineli bir oturma odasının aydınlık bir iç mekanı seçeneği fotoğraf şömine resimli hafif bir dekor oturma odası örneği şömineli bir oturma odasının parlak tasarım seçeneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının güzel bir tasarım örneği resim şömineli bir oturma odasının aydınlık bir iç mekanı seçeneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir dekor örneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının aydınlık bir iç mekanı seçeneği şömineli bir oturma odasının parlak tasarım seçeneği şömineli bir oturma odasının güzel bir dekor örneği photo şömine resmi ile güzel bir oturma odası iç örneği şömineli bir oturma odasının hafif bir dekoru için seçenek fotoğraf şömineli bir oturma odasının hafif tasarım örneği şömineli bir oturma odasının parlak bir dekor örneği photo şömineli resimli alışılmadık bir iç oturma odası seçeneği şömine resmi ile aydınlık bir oturma odası iç örneği şömine resimli güzel bir oturma odası dekoru örneği şömineli bir oturma odasının parlak tasarımına bir örnek resim şömineli bir oturma odasının hafif tasarım örneği şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir dekoru için seçenek fotoğraf şömineli sıra dışı bir oturma odası iç örneği fotoğrafı şömineli bir oturma odasının aydınlık bir iç mekanı seçeneği şömineli bir oturma odasının güzel bir dekor seçeneği fotoğraf şömineli bir oturma odasının aydınlık iç mekanı örneği photo şömineli bir oturma odasının parlak bir dekor seçeneği fotoğraf şömine resmi ile sıra dışı bir oturma odası iç örneği şömineli bir oturma odasının güzel bir dekor örneği fotoğrafı şömine resmi ile oturma odasının aydınlık iç versiyonu şömineli bir oturma odasının güzel bir tasarım örneği resim şömine resmi ile aydınlık bir oturma odası iç örneği şömineli resimli alışılmadık bir iç oturma odası örneği şömineli bir oturma odasının parlak bir dekor seçeneği fotoğraf şömineli oturma odasının hafif tasarımı için seçenek şömineli bir oturma odasının alışılmadık bir dekoruna bir örnek fotoğraf şömineli aydınlık bir oturma odası iç örneği photo

Previous Post
Çok fazla maliyet ve çaba gerektirmeyen pencere dekoru
Next Post
Choosing a suitable tile design in the kitchen