15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Açık renklerde oturma odasının iç dekorasyonunun özellikleri

Açık renklerde oturma odası iç dekorasyonu nasıl yapılır? Bu makale, konuk odalarının iç düzenlemesi konusunda profesyonel tasarımcılardan tavsiyeler içermektedir. Konuk odasının düzeni ile ilgileniyorsanız, makalemizi mutlaka okuyun..

Açık renklerde oturma odası iç

Aydınlık bir oturma odası her zaman ferah ve taze görünür.

Açık renklerde oturma odası

Beyaz renkler büyük metropol alanlar için organik görünüyor. Beton bölmelerin ve asfaltın gri tonlarını seyreltebilirler. Tüm modern tasarım stilleri temiz paletler kullanır..

Aydınlık bir oturma odasında krem ​​döşemeli döşemeli mobilyalar

Sakin renk paleti, oturma odasında rahat ve konforlu bir atmosfer yaratmak için mükemmeldir.

Bu tasarımın avantajları birkaç nokta içerir:

  1. Beyaz çok yönlüdür. Hemen hemen her türlü iç mekanla birleştirilebilir..
  2. Açık tonlar, odanın görüntüsüne herhangi bir ton aralığı eklemenize izin verir..
  3. Oturma odasında ciddi bir doğal ışık eksikliği varsa, telafi sağlanabilir..
  4. Yeşil bitki örtüsü ile tamamlanan taze doğal iç mekanlar rahatlatıcı bir atmosfer yaratır..

Modern bir oturma odasında açık yeşil duvarlar

Açık tonlar alanı görsel olarak genişletir

Oturma odasının iç tasarımına gereken özen gösterilmelidir. Burada ailenizle bol bol vakit geçirecek, arkadaşlarınızla geniş bir masada yemek yiyecek ve aynı zamanda dünyanın koşuşturmacasından uzaklaşacaksınız..

Aydınlık bir oturma odasında LED tavan aydınlatması

Açık renklerde doğru boyaları kullanmak, duvarları görsel olarak hizalamanıza, pencere ve kapı açıklıklarını büyütmenize olanak tanır.

Stiller

Dairenin açık renklerde iç tasarımı, çeşitli stillerde ilginçtir. Örneğin, yatak odaları daha sakin hale getirilir ve “Provence” gevşemeye eğilimlidir. Mutfak alanı oturma odası ile birleştirilebilir, ardından stilleri ortak hale getirilir veya benzer unsurlara sahiptir. İç dekorasyonu farklı dekorasyon türleriyle düzenleme arzusu varsa, odanın imar edilmesi harika bir fikirdir. Fonksiyonel alanların unsurlarının mükemmel renkleri, beyaz tonları uyumlu bir şekilde seyreltir.

Açık tonlarda klasik oturma odası iç

Klasik tarzda açık bej oturma odası

Aşağıdaki stiller uygundur:

  • “Provence”.
  • “İskandinav”.
  • “Çatı katı”.
  • “Yüksek teknoloji”.
  • Çağdaş “Çağdaş”.
  • “Minimalizm”.

İki kanepeli oturma odasında yumuşak yeşil duvarlar

Modern tarzda açık yeşil oturma odası

Konuk odaları için yukarıdaki tasarım seçeneklerinin tümü, açık renkleri diğerleriyle başarılı bir şekilde birleştirir. İç dekorasyon elemanlarının dokusu, pürüzsüz parlak veya kabartmalı mat olabilir..

Kayıt kuralları

Oturma odası tasarımını açık renklerde organik olarak dekore etmek için kurala göre yönlendirilmelidir: bir odada bir baskın renk. Paletin birkaç seçeneği olabilir, ancak tasarımda ana renk kullanılır. Örneğin, kahverengi.

Aydınlık bir oturma odası tasarımında kahverengi kanepeler

Mobilya için kahverengi renk seçilebilir

Panoramik pencereli oturma odasında mavi duvarlar

Koyu gölgeler de kabul edilebilir, ancak sınırlı miktarlarda.

Düzenleme yerden başlar. Koyu kahverengi laminat, güverte yöntemiyle, yani bir köşeden diğerine çapraz olarak döşenir. Zemin alanının bir kısmını vurgulamak için üzerine yüksek tüylü bir pişmiş süt gölge halısı serilir. Odanın ortasına beyaz laminat döşeme seçeneği de vardır. Ancak bu yöntem emek yoğun olacaktır..

Ahşap benzeri laminat parke

Hafif döşemeli mobilyalar kahverengi laminatta muhteşem görünüyor

Salonun duvarları yumuşak bej rengi ile tamamlanmıştır. Şehirlerin ve manzaralarının siyah beyaz fotoğrafları, oturma odasının içini başarıyla seyreltecektir. Pencere tekstilleri koyu bej renginde satın alınır. Saten perdeler ayrıca doğrudan kumaşa yönelik tavan ışıkları ile aydınlatılır..

Oturma odasındaki duvar kağıdında gece kentindeki köprünün görüntüsü

Siyah beyaz fotoğraf duvar kağıdı ile etkili duvar dekorasyonu

Tavan, iki seviyenin yanı sıra birkaç tonla tamamlandı. Beyaz ve soluk sarı mükemmel uyum sağlar. Tavan boşluğunun çevresi kristal beyaz bir gölgeye sahip olacaktır. Ancak orta kısım sarı renklidir. Seviyelerin geçiş kısmına yumuşak altın parıltılı bir LED şerit yerleştirilir..

Oda mobilyaları kahverengimsi renkte seçilmiştir. Geniş, ferah kanepe, beyaz ve bej yastıklarla tamamlanmaktadır. Sehpa parlak bir dokuda, ayrıca açık kahverengi bir tonda elde edilmiştir..

Açık pastel tonlarda oturma odası tasarımı

Şık mobilyalar, odanın görünümünü tamamlayan iyi bir vurgu olacaktır.

Hafif döşemeli köşe kanepe

Temizlenmesi ve yıkanması kolay pratik döşemeli mobilyalar seçin

Salon mutfakla birleştirilirse, yemek alanı misafir odasının topraklarında bulunur. Bu durumda odanın kahverengi-bej paletlerinden bir çıkış yapabilirsiniz. Mutfak alanını siyah ve yeşil olarak dekore ederken, yemek alanı bu stilistik fikri tekrar etmelidir. Örneğin, yumuşak yemek sandalyeleri nane renginde alınırken, yemek masası venge tonundadır..

Mutfak-oturma odasında renkli döşemeli kanepe

Mutfak ile birlikte Provence tarzında aydınlık oturma odası

Mutfak ve salon arasındaki bölme kısmen dekore edilmiştir. Bunu yapmak için, duvar yarıya demonte edilir ve üçüncü kısımda bir yer bozulmadan bırakılır. Bölgesel sınır elemanı, her iki tarafa da kendi tarzında monte edilmiştir. Mutfak için aynı siyah ve yeşil stil seçilmiştir. Misafir odasının yanından – soluk bej paletler.

Üç tavsiye

Konuk alanının iç dekorasyonunu düzenlerken, üç renk kuralına bağlı kalmaya değer. Böyle bir oda, renkleri birleştirmenin yanı sıra gerekli şiddette de farklılık gösterecektir. Örneğin, bu, sarı iç öğelerle seyreltilmiş kahverengi ile birleştirilmiş temel beyaz aralığı ile ifade edilir..

Açık sarı renkte oturma odası iç

Sarı vurgulu duvar dekorasyonu için harika

Kaplama malzemelerinin dokusunun seçimi de yakın dikkat gerektirir. Zemin ve tavan pürüzsüz bir malzeme ile bitirilirse, duvarlar kabartma desenlerle inceltilir. Aksine, düz bir duvar bölgesi ile bitişik yüzeylere kabartma bir yapı verilir..

Aydınlık bir oturma odasının dekorunda mavi tabureler

İlginç dekor unsurlarının yardımıyla odayı daha orijinal hale getirebilirsiniz.

Bir sehpa üzerinde çiçek vazo

Oturma odanızı dekore etmek için çeşitli vazolar, figürler, tablolar veya en sevdiğiniz fotoğrafları kullanın

Boyalı mobilyaların yaygın kullanımı odaya belli bir çekicilik kazandıracaktır. Dolapların ve rafların beyaz cepheleri girift desenlerle süslenmiştir. TV’nin yanında derlenen kompozisyon ilginç görünüyor. Dolaplar ve raflarla birlikte özel bir stand satın alın. Açık yerlerde, siyah veya kırmızı paletin zıt figürlerini yerleştirebilirsiniz. Dolap kapılarının cephelerinde veya panellerinde desenler çoğunlukla altın renginde seçilir. Siyah da misafiri uyumlu bir şekilde tamamlar.

Aydınlatma

Kristal beyaz oda, parlaklığı ile ayırt edilir. Güneş ışınları burada sıkça görülüyorsa, aydınlatma armatürlerinden tasarruf etmek mümkün olacaktır. Karanlık vurguları planlarken, pencere açıklıklarının karşısına yerleştirilmelidirler. Bu, odanın hafif yükünü telafi edecektir..

Panoramik pencereli ve şömineli oturma odası

Panoramik pencereler, oturma odasına bol miktarda doğal ışık girmesini sağlar.

Oturma odasındaki oturma alanının ortasında büyük yuvarlak puf

Aydınlatma cihazları stil yönüne göre seçilmelidir.

Sadece beyaz rengi kullanılarak değil, aydınlık bir misafir odası yapılabilir. Yeterince güçlü yapay ışıkta şeftali veya kahverengi tonları aynı taze ve temiz görünür..

İskandinav tarzı

Oturma odasının içini aydınlatmak isteyenler için, “İskandinav” tipinde bir iç dekorasyon düzenlemek harika bir fikir olacaktır. Ayırt edici özellikleri, tazelik, odanın soğukluğu, biraz sıcak dekorasyonla seyreltilmiş olmasıdır..

İskandinav tarzı beyaz oturma odası

Etnik kökenli İskandinav tasarımı artık gerçek bir klasik

Modüler sehpa

Stil basit, sakin ve özlüdür.

Döşeme, doğal ahşaptan yapılmış parke veya parke tahtası ile yapılır. Ahşap doku parlak vernik ile işlenebilir. Bu malzemenin üzerine süslü desenlerle işlenmiş kırmızı bir halı serilir..

“İskandinav” düzenini “Loft” ile birleştirmek ilginç olacaktır. Bu motifi ifade eden sehpa, beyaza boyanmış sıradan bir paletten yapılmıştır. Masaya düz bir taban vermek için üzerine kenarlı kenarlı bir cam parçası serilir..

Aydınlık bir oturma odasının iç kısmındaki palet mobilyalar

Paletler sadece sehpa yapmak için değil, aynı zamanda döşemeli mobilyalar için bir taban yapmak için de kullanılabilir.

Duvarlar birleştirilmiştir. Örneğin, televizyon bölümü, tuğla işçiliğini tekrarlayan dokulu duvar kağıdı ile tamamlanmıştır. Ağartılmış bıraktığınızdan emin olun. Kalan kısımlar basitçe badanalı veya sıvalı olabilir. Tahta desenli boş bir duvar süslemeyi deneyin. Mağazada doğru türde renkli duvar kağıdı veya dekorasyon paneli bulun.

Tavanı herhangi bir seviye olmadan yapın. Ayrıca beyaza boya.

İskandinav tarzı bir oturma odasında pürüzsüz badanalı tavan

Burada gergi tavanlara ihtiyaç yoktur – her şey doğal olmalıdır

Kombine mobilya satın alınır. TV rafı, doğal ahşap cephelerle tamamlanan beyaz bir tabana sahiptir. Geniş kanepe, vurgu unsuru olarak işlev gören çok renkli yastıklara sahiptir..

Sehpa yerine yaşlı büyükannenin sandığı

İskandinav iç mekanında modern mobilyalar antikalarla iyi gider.

Pencere açıklıkları tekstil olmadan bırakılabilir. Pencere çerçeveleri hafiftir. Tencerelerdeki yeşil bitkiler pencere pervazlarına kurulur. Duvarın bir kısmı, güzel çerçevelerle çerçevelenmiş fotoğraflar veya manzara kompozisyonları ile dekorasyon için bırakılabilir. Bunun için duvar boşluğu beyaza boyanmıştır. Bu yöntem, duvar süslemelerine odaklanmanızı sağlar..

Aydınlık bir İskandinav oturma odasının tekstil dekorasyonu

Tekstiller yastık, kilim, kilim veya sadece kumaş şeritleri şeklinde kullanılır. Aynı zamanda, tüm bunlar sıcak ve rahat olmalıdır.

Oturma odasının beyaz duvarında romen rakamları olan saat

Ahşap çerçeveli veya çerçevesiz mumlar, fotoğraflar ve portreler dekor olarak uygundur.

Ayrıca süslü duvar saatleri de vurgu yapan unsurlardır. Menteşeli bir rafa yerleştirilmiş her türlü maske, çiçek aranjmanı veya kitap, aydınlık bir oturma odasının içini başarıyla tamamlayacaktır..

Video: Siyah zeminli aydınlık oturma odası

Açık renklerde şık oturma odalarının fotoğrafı

Cam tablalı palet tablası Açık renklerde küçük bir salonun tasarımı Oturma odası penceresinin altında dökme demir pil Balkonlu dar bir oturma odası tasarımı Beyaz bir oturma odasında panoramik pencereler Deniz tasarım stilinin oturma odasındaki kanepe Eko tarzda odanın duvarındaki ahşap paneller Bir şehir dairesinin salonunda pembe duvarlar Parlak bir yüzeye sahip gergi tavan Özel bir evin çatı katında aydınlık bir oturma odası tasarımı Beyaz bir oturma odasında parlak zemin Ahşap masa üstü yemek masası Salonun iç kısmında dekoratif şömine Yerleşik kitap raflı bölme Açık kirişli bir odada koltuk grubu Klasik tarzda salonun duvarında çiçekli duvar kağıdı Renkli kapaklarda dekoratif yastıklar Panel evde uzun bir salonun tasarımı Kahverengi zemin üzerinde bej halı Salonun tavanında alçı kalıplama Geniş bir salonun pencerelerinde düz perdeler Oturma odasının tavanında iki siyah tel avize Üç pencereli aydınlık oturma odası Klasik bir oturma odasında dinlenme alanı Mavi tonlarda şömineli oturma odası iç Yarı saydam kumaştan yapılmış gri perdeler Zeytin döşemeli kanepe Aydınlık bir odada beyaz tavan Kavisli ayaklı sehpa Modern tarzda oturma odası tasarımı Bir bisikletin modüler resmi Özel bir evin oturma odasındaki kanepenin üzerindeki dar pencere Salonun iç kısmındaki dolap mobilyaları Panoramik pencerenin yanında beyaz kanepe Oturma odasında iki seviyeli bir tavanın aydınlatılması Parlak Salon Mermer Zemin Yüzeyi oturma odasının iç kısmında iş kıyafetleri için metal dolap Gri tonlarında oturma odası tasarımı Beyaz beton levha tavan Perdesiz özel bir evin oturma odasındaki pencere Ahşap zemin üzerinde gri halı Dekoratif bir unsur olarak merdiven Orijinal formun dekoratif rafları Yuvarlak sehpa Bir kır evinde uzun bir oturma odasının içi Minimalist tarzda oturma odası tasarımı Sehpa olarak depolama arabası Sehpa yerine rattan sandık Açık yeşil gölgede oturma odası tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki parlak sarı vurgular

Previous Post
İç mekanda papier-mâché nasıl kullanılır
Next Post
Cozy interior. What should it be?