15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oturma odasının iç kısmındaki köşe kanepeler: avantajlar, fotoğraf

İç kısımdaki köşe kanepe, küçük oturma odaları için bir nimettir ve aynı zamanda birleşik odalarda ve tek odalı dairelerde bölgeyi sınırlamanın iyi bir yoludur. Modeller için birçok seçenek vardır: katlanır, modüler, gömme çekmeceli, raflı, minibarlı vb. Tasarım seçimi büyük ölçüde ev sahiplerinin ihtiyaçlarına ve odanın düzeninin özelliklerine bağlıdır. Peki, iç mekana sığacak ve mümkün olduğunca rahat olacak iyi bir köşe tasarımı nasıl seçilir??

koridor tarzında karanlık köşe kanepe

İç mekanda hafif köşe kanepe

koridorun iç kısmında deri köşe kanepe

İç mekanda siyah köşe kanepe

yatak odası tasarımında güzel köşe kanepe

Köşe kanepeli bir oda tasarlayın

Ana avantajlar

Köşe kanepeler, aşağıdaki parametrelerde doğrudan muadilleriyle olumlu bir şekilde karşılaştırır.

  1. Kompaktlık. Bu tür mobilyalar daha az yer kaplarken, kural olarak ferahlık daha yüksektir..
  2. “Transformatör”. Modellerin büyük çoğunluğu, tek odalı bir dairede yatak olarak kullanılmalarını sağlayan katlanabilir..
  3. Depolama sistemleri. Birçok tasarım, keten ve diğer şeyler için kutularla donatılmıştır..
  4. Modüller. Modüler mobilyalar konforlu, kompakt ve mevcut ihtiyaçlara göre kolayca dönüştürülebilir..
  5. Geniş seçim. Çeşitli tasarımlar, renkler ve malzemeler, her iç mekana uygun mobilya seçmenize olanak tanır.

dairenin iç kısmında hafif köşe kanepe

Odanın iç kısmındaki güzel köşe kanepe

oturma odası tasarımında karanlık köşe kanepe

İç mekanda mor köşe kanepe

Nasıl seçilir

İç kısımdaki köşe kanepe, en büyük mobilya parçalarından biridir, bu nedenle çok işlevli modelleri satın almak daha uygundur. Doğru modeli seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • ferahlık;
  • uyku yerlerinin sayısı (bu, tam bir yatak odasının donatılmasının mümkün olmadığı tek odalı daireler için özellikle önemlidir);
  • döşeme malzemesi;
  • yapının boyutları.

Satın alırken, malzemelerin çevre dostu olması önemlidir. Doğal ahşap, kumaş, deri, metal seçmek daha iyidir. Tabanda iyi güçlü yaylar olmalı ve bir çerçeve olarak bir ağaç uygundur. Oturma odası mutfak ile birleştirilirse, çıkarılabilir kapaklı döşemeli mobilyalar seçmek daha pratiktir..

Bir şekil seçerseniz, klasik L şeklindeki tasarımda durabilirsiniz. Oval modeller veya U-şekli alışılmadık görünüyor, ancak daha fazla alan gerektiriyorlar. Salon küçük ise bu tarz tasarımlar tercih edilmemelidir..

oturma odası tarzı deri köşe kanepe

Oda tasarımında deri köşe kanepe

yatak odasının iç kısmında güzel köşe kanepe

İç mekanda gri köşe kanepe

koridor tarzında hafif köşe kanepe

İç mekanda çikolata renginde köşe kanepe

Boyut nasıl belirlenir

Oturma odasının iç kısmındaki köşe kanepe, sadece konfigürasyon ve malzemeler dikkate alınarak seçilmemeli, boyutları da önemli bir rol oynamaktadır. Bu, koltuğun kendisinin alanı, sırt ve korkulukların boyutları, her bir parçanın uzunluğu, koltukların derinliğidir. Farklı üreticilerin standartları farklılık gösterebilir, tek boyutlu bir ızgara yoktur. Genel olarak, tüm kanepeler iki boyut grubuna ayrılır: büyük ve küçük.

Geniş modeller, geniş oturma odaları veya stüdyo daireler için uygundur. Evde kalabalık bir aile yaşıyorsa veya sık sık misafir geliyorsa, salon için en uygun seçenek budur. Küçük odalarda küçük mobilyalar seçilmelidir, genellikle bu durumda oturma odası alanı yatak odası ile birleştirilir. Bazen yemek alanındaki mutfağa küçük kanepeler yerleştirilir..

apartman tasarımında hafif köşe kanepe

İç mekanda hafif kanepe

koridorun iç kısmında deri köşe kanepe

Köşe kanepe ile oturma odası iç

Küçük oturma odası

Köşe kanepeli oturma odasının içi, oda çok küçük olsa bile şık görünüyor. Küçük daireler için, kolaylık ve işlevsellik açısından daha büyük kanepelerden hiçbir şekilde daha düşük olmayan küçük boyutlu modeller ayrı olarak üretilir. Salona ek olarak, mutfakta kanepeler kullanılabilir ve katlanır veya sürgülü mekanizma sayesinde kolayca uyku yerine dönüşürler..

Zaten kompakt bir sehpa veya sehpa ile donatılmış tasarımlar var. Bir kanepe ne kadar çok işleve sahipse, o kadar fazla yerden tasarruf edebilirsiniz. Kitaplar, vazolar, ev bitkileri, hediyelik eşyalar, çerçeveli fotoğraflar vb. Koyabileceğiniz açık raflı modeller uygundur. Yerleşik bir bara sahip bir kanepe kesinlikle konukları etkileyecektir..

koridor tasarımında karanlık köşe kanepe

İç mekanda koyu mavi köşe kanepe

bir daire tarzında güzel köşe kanepe

İç köşe kanepe

yatak odası tasarımında karanlık köşe kanepe

İç beyaz kanepe

uyku modelleri türleri

Sıradan bir kanepeyi rahat bir uyku yerine dönüştüren mekanizmanın türü çok önemlidir. Kolaylık ve hizmet ömrü, seçilen konfigürasyona bağlıdır. En popüler aşağıdaki türlerdir.

Yunus

Çoğu zaman, kanepe kolayca öne doğru yuvarlanır. Mekanizma hafif ve basittir, böylece bir çocuk bile düzeni halledebilir. Tasarım güvenilir ve sürekli kullanım için uygundur, böyle bir katlanır yatak uzun süre dayanır. Sadece bir eksi var – fiyat.

oturma odası tarzında güzel köşe kanepe

İç mekanda gri kanepe

koridorun iç kısmında hafif köşe kanepe

İç mekandaki köşe kanepe örnekleri

Eurobook

Karmaşık mekanizmalar olmadan ucuz katlama seçeneği. Sonunda uyku yeri oldukça rahat görünüyor, farklı boyutlar da seçmek mümkün..

Akordeon

Bir diğer popüler mekanizma olan uyku yüzeyi düzdür ve yükseklik farkı yoktur. Sistemin gücü ve güvenilirliği, her gün böyle bir kanepe kullanmanıza izin verir..

karyola

Sistemin yerleştirilmesi kolaydır, ancak mekanizma çok güçlü değildir, bu nedenle böyle bir rıhtım sık kullanım için uygun değildir. Ancak akşama kadar kalan akrabaları veya arkadaşları ağırlamak için istiridye oldukça uygundur..

apartman tasarımında deri köşe kanepe

Köşe kanepe ile oda iç

koridor tarzında güzel köşe kanepe

Hafif köşe kanepe

yatak odasının iç kısmında hafif köşe kanepe

Siyah köşe kanepeli oturma odası tasarımı

Puma

Güvenilir, dayanıklı bir sistem, açılma sırasında yapının tek bir parçası zemin boyunca hareket etmez, bu da zemin kaplamasının hasar görmesini engeller. Bacaklar ancak tam bir düzenden sonra yerinde.

Katlama mekanizması olmayan köşe mobilya modelleri de vardır. Genellikle bunlar, sorunsuz bir şekilde uyku yeri olarak kullanılabilen birkaç modülden oluşan büyük kanepelerdir..

Olağandışı şekiller

Standart L şeklindeki modeller uygundur, ancak bazen odanın tasarımını sıra dışı bir şeyle çeşitlendirmek ve oturma odasına benzersiz bir tarz kazandırmak istersiniz. Hemen hemen her üreticinin çizgisinde, sıra dışı tasarımın en sofistike uzmanlarına hitap edecek standart dışı modeller kesinlikle olacaktır..

apartman tarzında deri köşe kanepe

Hafif köşe kanepe

koridor tarzında güzel köşe kanepe

Köşe kanepeli oturma odası tasarımı

Köşe yerine yarım daire basit görünüyor, ancak bu çözüm kendi içinde olağandışı. Bu kanepelerin hafif bir rahatsızlığı var, bir köşeye yerleştirmek daha zor, ancak bir cumbalı pencere veya odanın merkezi gayet iyi olacak. Radyal mobilyalar, çıkıntılı parçaların olmaması nedeniyle yalnızca genişliği için uygun değildir, daha kompakt görünür ve ayrıca kazara yaralanmaları önlemenizi sağlar..

Tüm ailenin bir araya geldiği ya da çok sayıda kişinin bir araya geldiği büyük bir dinlenme alanı için koltuklu köşe kanepe tercih edebilirsiniz. Bu durumda, sandalye ayrı olarak kullanılabilir, bu da yumuşak köşeyi kendi takdirinize göre dönüştürmenize olanak tanır. Ayrıca, hem sandalye hem de ana kısım, yatağa doğru katlanabilir..

Modüler köşe kanepeler, hayal gücüne yer açar. Bağımsız bölümler istediğiniz gibi düzenlenebilir, sandalye veya puf olarak ayrı ayrı düzenlenebilir, birleştirilebilir, rahat bir uyku alanı tasarlanabilir, çıkarılabilir veya sırtlıklar eklenebilir. Modüler mobilyalar hareketliliği için uygundur, çok işlevlidir ve mevcut alanı maksimum avantajla kullanmanıza olanak tanır. Modüller bir bütün olarak üretildiği için gerektiğinde kademeli olarak satın alınabilir..

yatak odası tasarımında hafif köşe kanepe

Oturma odasının iç kısmındaki hafif kanepe

oturma odasının iç kısmında karanlık köşe kanepe

Köşe kanepeli bir oda tasarlayın

koridorun iç kısmında karanlık köşe kanepe

İç mekanda gri köşe kanepe

renk tayfı

Döşeme renklerinin seçimi odanın tasarımına bağlıdır. Döşeme, duvarların nötr arka planına karşı öne çıkabilir, bu durumda kanepe bir renk vurgusu haline gelir. Parlak renkler iç mekanı canlandıracaktır, ancak ana arka plan olarak zaten mevcutsa doygun renkler kullanmamalısınız..

Duvarlar parlak bir renkte dekore edilmiş veya boyanmışsa, kanepenin rengi nötr olmalıdır (beyaz, bej, kahve, gri). Hafif döşeme, yapıyı görsel olarak daha hafif hale getirir, ancak bu, mutfakla birleştirilmiş oturma odaları için en iyi seçenek değildir, tüm noktalar yüzeyde hemen görünür olacaktır..

oturma odası tasarımında deri köşe kanepe

Oturma odasının iç kısmında gri köşe kanepe

koridorun iç kısmında güzel köşe kanepe

Hafif köşe kanepe

Nötr bir kanepe, renkli yastıklar veya parlak bir yatak örtüsü ile dekore edilebilir. Diğer iç unsurlarla örtüşebilirler: perdeler, aksesuarlar, yemek grubu vb..

Koltuk döşeme malzemeleri

Malzeme

profesyoneller

eksiler

Deri

Dayanıklı, temizlenmesi kolay, temizlenmesi kolay.

Yüksek maliyet, küçük renk seçimi.

sürü

Temizlemesi kolaydır, yüzeyde hayvan pençelerinden kaynaklanan ponponlar kalmaz.

Dokunmak için çok hoş değil.

kadife

Temizlemesi zor, lekeleri yüzeyden çıkartması zor.

Güzel görünüm, yumuşaklık, konfor.

şönil

Uzun hizmet ömrü, dayanıklılık, çok sayıda renk.

Video: Köşe kanepeye genel bakış

İç mekanda köşe kanepeli bir daire için 50 tasarım fikri fotoğrafı:

yatak odası tarzında karanlık köşe kanepe photo koridor tasarım resminde güzel köşe kanepe daire resminin iç kısmında deri köşe kanepe oturma odası fotoğraf tarzında hafif köşe kanepe koridor fotoğrafının tasarımında güzel köşe kanepe oturma odası resminin iç kısmında hafif köşe kanepe koridor fotoğrafının iç kısmındaki deri köşe kanepe koridor tasarım resminde karanlık köşe kanepe bir apartman resmi tarzında hafif köşe kanepe yatak odasının iç kısmındaki deri köşe kanepe photo koridor resminin tasarımında karanlık köşe kanepe bir apartman fotoğrafı tarzında güzel köşe kanepe yatak odası tasarım resminde hafif köşe kanepe koridorun iç kısmındaki deri köşe kanepe photo güzel köşe kanepe tarzı oturma odası photo karanlık köşe kanepe tarzı yatak odası resmi koridorun iç kısmındaki güzel köşe kanepe fotoğrafı apartman tasarımı resimde karanlık köşe kanepe koridor resminin iç kısmında hafif köşe kanepe deri köşe kanepe tarzı oturma odası photo oturma odası tasarım resminde deri köşe kanepe yatak odası tasarımında güzel köşe kanepe photo bir apartman fotoğrafı tarzında hafif köşe kanepe koridor resminin iç kısmında karanlık köşe kanepe koridorun iç kısmındaki karanlık köşe kanepe photo apartman tasarımı resimde deri köşe kanepe hafif köşe kanepe tarzı oturma odası resmi koridor fotoğrafı tarzında güzel köşe kanepe yatak odası tasarımında hafif köşe kanepe photo koridor fotoğrafının tasarımında deri köşe kanepe oturma odası resminin iç kısmında güzel köşe kanepe koridor resminin iç kısmında güzel köşe kanepe apartman tasarımında deri köşe kanepe photo yatak odası resmi tarzında hafif köşe kanepe oturma odası fotoğraf tasarımında deri köşe kanepe yatak odasının iç kısmındaki hafif köşe kanepe photo karanlık köşe kanepe tarzı oturma odası resmi apartman tasarımı resimde güzel köşe kanepe koridor resmi tarzında güzel köşe kanepe karanlık köşe kanepe koridor tarzı resim koridor fotoğrafı tarzında deri köşe kanepe bir apartman resmi tarzında güzel köşe kanepe koridor fotoğrafı tarzında karanlık köşe kanepe oturma odası tasarım resminde hafif köşe kanepe dairenin iç kısmındaki karanlık köşe kanepe photo koridor resminin tasarımında güzel köşe kanepe koridor resminin tasarımında hafif köşe kanepe dairenin iç kısmındaki güzel köşe kanepe photo daire resminin iç kısmında hafif köşe kanepe karanlık köşe kanepe tarzı oturma odası photo

Previous Post
Kendi elinizle tahtadan bir bar tezgahı nasıl yapılır?
Next Post
All the fun about refrigerator decor