15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2021’de yatak odası iç tasarım fikirleri

Modern pazar, bir yatak odasını dekore etmek için birçok farklı çözüm sunuyor, bu yazıda 2021’de yatak odası tasarımının mevcut seçenekleri ve yenilikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..

2021’de bir yatak odası için hangi tarz seçilmeli?

Farklı stil ve fikirlerin bolluğunda, yeni başlayanlar kolayca kaybolabilir. Herkes kendi zevkine ve ihtiyacına göre bir tarz bulabilir. Bu yazıda, bir yatak odası için en uygun ve popüler tasarım çözümlerini ve 2021’de yatak odası tasarımında fikir ve yeniliklerin fotoğraflarını ele alacağız..

Mavi tonlarda şık yatak odası

Mavi tonlarda şık yatak odası

eklektizm

Standart olmayan bir yaklaşımı tercih edenler ve denemekten korkmayanlar için bir çözüm. Eklektik bir yatak odası, hem modern yenilikleri hem de antika dekor unsurlarını uyumlu bir şekilde bir araya getirdiği için hem yenilikçilere hem de koleksiyonculara hitap edecek. Parlak, fütüristik bir gardırop, bit pazarında bulunan restore edilmiş bir masa ile yan yana oturabilir. Bu kadar farklı ve birbirine benzemeyen seçenekler uyumlu da olabilir..

Böyle bir iç mekandaki ana şey alan ve işlevselliktir. Modern teknolojinin varlığı iç mekanı vurgulayacak

Eklektik bir yatak odası, hem modern yenilikleri hem de antika dekor unsurlarını uyumlu bir şekilde bir araya getirdiği için hem yenilikçilere hem de koleksiyonculara hitap edecek..

Modern

Böyle bir iç mekandaki ana şey alan ve işlevselliktir. Yüksek teknoloji yeniliklerinin böyle bir yatak odasında yeri var: akıllı kaldırma mekanizmalı bir yatak, odadaki sıcaklığı ve nemi düzenleyen araçlar, basit geometrik şekillerle dolu bir iç mekanda harika görünecek..

Böyle bir iç mekandaki ana şey alan ve işlevselliktir. Ve modern araçlar stili vurgulayacak

Böyle bir iç mekandaki ana şey alan ve işlevselliktir. Ve modern araçlar stili vurgulayacak

minimalizm

Bu tarz yeni değil ve herkes, çeşitli dekoratif unsurların bolluğu gibi, özensizliğe tolerans gösterdiğini biliyor. En önemli şey basitlik. Burada kesinlikle dantel, fırfır vb. göremezsiniz. Tüm fonksiyonel ekipmanlar özel nişlerde gizlenmiştir, yüzeyler neredeyse boştur, oda temizlik ve ferahlıkla “nefes alır”.

Bu tarzın ana avantajı basitliktir.

Bu tarzın ana avantajı basitliktir.

çatı katı

Çatı katı tarzı bir tasarım en cüretkarlara uyacaktır. Pürüzlü yüzeyler – tuğla, beton, işlenmemiş yüzeyler. Sadece özel bir çekicilik katan bastırılmış ışık ve hafif bir dikkatsizlik ve özensizlik hissi.

Cesur stil. En beklenmedik iç detayların varlığını varsayar

Cesur stil. En beklenmedik iç detayların varlığını varsayar

İskandinav

İskandinav tarzı giderek daha fazla popülerlik kazanıyor ve bu oldukça haklı. Trend, rahat bir atmosfer ve ev rahatlığı yaratır. Açık renkler hakimdir ve doğal malzemeler tercih edilmiştir. Böyle bir odada çok fazla renk olmalı, bunun için minimalist tasarımlı büyük pencereler ve tam boy aynalar gerekir..

İskandinav tarzı bir yatak odası, basitçe konfor ve rahatlık ile doludur.

İskandinav tarzı bir yatak odası basitçe konfor ve rahatlık ile doludur.

2021’de yatak odası tasarımı için renk nasıl seçilir?

Odanın aşırı doygun görünmemesi ve bol miktarda renkle tıkanmaması için tasarımcılar iki veya üç ton kullanılmasını tavsiye ediyor. Renklendirmenin temeli olarak açık renkleri kullanmak daha iyidir. Bu renk şeması, alanı görsel olarak genişletir ve çok rahat görünür. Ayrıca geleneksel olarak kullanılan bej veya beyaz rengin başka herhangi bir renkle kombinlenmesi kolaydır. Parlak ve koyu tonlar parlak bir vurgu olabilir. Koyu tonlar hakimse, küçük bir oda yanılsaması alma riski vardır ve aydınlatmayı doğru düşünmeniz gerekecektir..

Küçük koyu vurgularla açık renklerde yapılmış rahat yatak odası

Küçük koyu vurgularla açık renklerde yapılmış rahat yatak odası

Son birkaç sezonda beyaz özellikle alakalı. Her iç mekana uyumlu bir şekilde uyar: yüksek teknoloji, klasik, scandi. Yaygın bir tasarım çözümü, rengi ahşap, metal, taze çiçekler, zıt aksanlarla tamamlamaktır: bunlar dekoratif yastıklar, tablolar vb. olabilir..

Beyaz yatak odasını parlak vurgularla seyreltmek iyidir: yastıklar, dekor elemanları

Beyaz yatak odasını parlak vurgularla seyreltmek iyidir: yastıklar, dekor elemanları

Daire sahipleri parlak çözümleri tercih ederse, sarı, mor, pembe tonları çok uygundur. Bu renkler tüm gün boyunca canlanır ve enerji verir..

Tasarımı planlamaya başlamadan önce, yatak odasını renklendirmek için yeni ürünlerin fotoğraflarını ve fikirlerini incelemelisiniz..

Sarı ve kahverengi tonlarında parlak yatak odası

Sarı ve kahverengi tonlarında parlak yatak odası

Yatak odasının iç kısmında hangi malzemeler kullanılmalı?

Farklı yüzeyler ve tasarımlar farklı stiller için uygundur. Bazen güzel ve sıradışı görünecek şekilde birleştirilebilirler. İki ana malzeme türünü düşünün.

Doğal

Doğal malzemeler her zaman asil ve pahalı görünür. Taş, eğer varsa, şömine alanı için ideal olan gelişmişlik katacaktır. Ahşap özellikle ev gibi görünüyor. Doğal meşe mobilyalar sadece güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda evde de uzun süre hizmet eder..

Eko tarzı yatak odası pahalı görünüyor ve güzelliği ile dikkat çekiyor

Eko tarzı yatak odası pahalı görünüyor ve güzelliği ile dikkat çekiyor

dokulu

Dokulu ve dokulu yüzeyler çok moda. Özellikle çatı katı stili için doğru olan biraz pürüzlülük katıyor. Bazı iç mekanlarda, tasarımcının fikrine uygunsa, dokulu duvar kağıdı ile birleştirilecek olan kaba taş veya sıva olmaması kabul edilebilir..

Dokulu ve dokulu yüzeyler çok moda. Biraz pürüzlülük ve çekicilik katıyor

Dokulu ve dokulu yüzeyler çok moda. Biraz pürüzlülük ve çekicilik katıyor

2021 Yatak Odası Mobilya Fikirleri

1. Bir yatak odasının iç kısmındaki en önemli öğe bir yataktır. Bu nedenle hem şık hem de rahat olacak iyi bir seçenek seçmek son derece önemlidir. Uzmanlar, büyük bir yatak başlığına sahip modelleri tercih etmenizi tavsiye ediyor, yardımı ile yatak sadece dekorun parlak bir unsuru değil, aynı zamanda film okumak veya izlemek için de uygun bir yer olacak. Odanın tarzı izin veriyorsa, ferforje desenler, ekler, kanopiler ve diğer şekillerde ek dekor yatak seçeneklerini düşünebilirsiniz..

Yatak odası dekorasyonunun en önemli parçası yataktır. Bu nedenle hem şık hem de rahat olacak iyi bir seçenek seçmek son derece önemlidir.

Yatak odası dekorasyonunun en önemli parçası yataktır. Bu nedenle hem şık hem de rahat olacak iyi bir seçenek seçmek son derece önemlidir..

2. İşyeri genellikle yatak odasında bulunur. Bunun için ideal olan küçük bir masa, fotoğraflar, mumlar ve diğer dekoratif unsurların yanı sıra bir koltuk ve bir çalışma sandalyesi düzenleyerek rahatlık katabilirsiniz. Yakınlara, ev kitaplığınız için bir raf ünitesi yerleştirebilirsiniz. Küçük bir alan için, kapısız açık bir versiyon seçmek daha iyidir..

İş yeri genellikle yatak odasında bulunur. Bunun için ideal olan küçük bir masa, fotoğraflar, mumlar ve diğer dekoratif unsurların yanı sıra bir koltuk ve bir çalışma sandalyesi düzenleyerek rahatlık katabilirsiniz.

İş yeri genellikle yatak odasında bulunur. Bunun için, fotoğraflar ve diğer dekor öğelerinin yanı sıra bir koltuk veya çalışma koltuğu düzenleyerek rahatlık ekleyebileceğiniz küçük bir masa idealdir..

2021 yatak odası iç aydınlatma

Aydınlatmayı doğru bir şekilde düşünmek için, hangi rolü oynayacağını anlamanız gerekir: belki rahatlamak için loş bir ışığa ihtiyacınız vardır veya belki de yatak odasında bir iş yeri için parlak ışık kaynaklarına ihtiyacınız vardır..

Rahat, aydınlık bir yatak odası her zaman memnun edecek ve rahatlatacaktır.

Rahat, aydınlık bir yatak odası her zaman memnun edecek ve rahatlatacaktır.

1. Işık, yaşamın doğal ritmini korumaya yardımcı olmalıdır. Akşamları, okuryazar ışık sizi uykulu hissettirebilir. Yatağa hazırlanmak için 2700-2800 K renk sıcaklığına sahip sıcak ampuller kullanın. Akkor ampuller de dinlenmeye uygun sıcak ışık sağlayacaktır. Modern ve parlak ışık kaynaklarını tercih edenler için floresan veya LED lambalar uygundur..

LED'ler herhangi bir yatak odası iç mekanına mükemmel uyum sağlar

LED’ler herhangi bir yatak odası iç mekanına mükemmel uyum sağlar

2. Aydınlatma senaryoları değişiklik gösterebilir. Bunu yapmak için, odadaki ışığın parlaklık derecesini değiştirme yeteneğini göz önünde bulundurmanız gerekir..

Aydınlatma senaryoları değişiklik gösterir. Bunu yapmak için, odadaki ışığın parlaklık derecesini değiştirme olasılığını göz önünde bulundurmak gerekir.

Aydınlatma senaryoları değişiklik gösterir. Bunu yapmak için, odadaki ışığın parlaklık derecesini değiştirme yeteneğini göz önünde bulundurmanız gerekir..

3. Geceleri uzayda gezinmenize yardımcı olacak gece aydınlatması uykuyu engellememelidir. Bu nedenle, lambalar minimum watt değerinde olmalıdır..

Geceleri uzayda gezinmenize yardımcı olacak gece aydınlatması uykuyu engellememelidir. Bu nedenle, lambalar minimum watt değerinde olmalıdır.

Geceleri uzayda gezinmenize yardımcı olacak gece aydınlatması uykuyu engellememelidir. Bu nedenle, lambalar minimum watt değerinde olmalıdır..

4. Başucu apliği. Yatmadan önce okumak için idealdir. Böyle bir lambayı kişinin göz hizasında yatağın yanına yerleştirmek gerekir..

Başucu apliği. Yatmadan önce okumak için idealdir. Böyle bir lambayı, bir kişinin göz hizasında yatağın yanına monte etmek gerekir.

Başucu apliği. Yatmadan önce okumak için idealdir. Böyle bir lambayı kişinin göz hizasında yatağın yanına yerleştirmek gerekir..

5. Dolap ışığıyla paketlemede zaman kazanın. Nokta ışık kaynakları yapacak.

Dolap ışığı ile paketlemede zaman kazanın. Noktasal ışık kaynakları yapacaktır.

Dolap ışığı ile paketlemede zaman kazanın. Nokta ışık kaynakları yapacak.

Önemli!

Odada metresinin bir marafet yönlendireceği bir bölge varsa, orada doğal ışığa ihtiyaç vardır. Halojen ampuller idealdir.

2021’de yatak odası tasarım aksesuarları?

En minimalist tarz bile, parlak moda aksanların varlığını ima eder. Bunlar dekor ve mobilyanın çeşitli unsurları olabilir..

Ek halılar

Bu seçenek, odaya ev sıcaklığı ve konfor katacaktır. Halılar, yatak odasının ana rengiyle tezat oluşturan parlak bir renkte veya benzer bir tonda olabilir. Yüksek tüylü bir ürün daha rahat görünecek, ancak böyle bir şey temizlik için biraz rahatsızlık getirecek. İdeal olarak, tüyün dokusu uyku alanındaki diğer tekstillerle uyumlu olacak ve tek bir stilistik topluluk oluşturacaktır..

Yatak odanızın dekorunu tamamlayacak bir şekerleme halısı

Yatak odanızın dekorunu tamamlayacak bir şekerleme halısı

Yere kadar perdeler

Yere kadar uzanan perdeler sadece güzel bir pencere dekorasyonu olmakla kalmaz, aynı zamanda odanın yüksekliğini görsel olarak arttırır. Bunun için perde malzemesinin zeminle sınırda bitmemesi, üzerine uzanması gerekir. Bu tür perdeler dekor, desen ve baskılarda minimalist olmalıdır..

Yere kadar uzanan perdeler sadece güzel bir pencere dekorasyonu olmakla kalmaz, aynı zamanda odanın yüksekliğini görsel olarak arttırır.

Yere kadar uzanan perdeler sadece güzel bir pencere dekorasyonu olmakla kalmaz, aynı zamanda odanın yüksekliğini görsel olarak arttırır..

Eski Sandıklar

Bir şans alabilir ve tamamen sıra dışı bir dekor öğesi ekleyebilirsiniz – eski bir şey. Sadece güzel değil, aynı zamanda işlevsel hale getirmek için pratik amaçlar için kullanılabilecek bir seçenek seçmeniz gerekir. Örneğin, bir göğüs. Tasarımda parlak bir vurgu olacak, fark edilmeyecek ve ruh hali katacak ve aynı zamanda bir şeyleri saklamak için kullanılabilir..

Vintage sandık tasarımda parlak bir vurgu olacak, fark edilmeyecek ve ruh hali katacak ve aynı zamanda depolama için kullanılabilir.

Vintage sandık tasarımda parlak bir vurgu olacak, fark edilmeyecek ve ruh hali katmayacak ve aynı zamanda depolama için kullanılabilir..

Yatak odası iç 2021: fikirler ve fotoğraflar

Birçok yatak odası tasarımı seçeneği var. 2021 trendleri, stil ve malzeme seçiminde tam bir özgürlük sağlar, böylece herkes beğenisine göre bir şeyler bulacaktır. Bu sezonun özgün tasarım fikirlerini tanımak için “yatak odası tasarımı 2021 yeni fotoğraflar” konusundaki seçimi inceleyebilirsiniz..

Previous Post
Modern odaların iç kısmında mozaik
Next Post
Design of a two-room apartment: space optimization through zoning and redevelopment