15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Minimalizm tarzında yatak odasının iç ve tasarımı

Yatak odası, yaşamın önemli bir bölümünün geçirildiği, burada rahatlayıp güçlendikleri, ayrıca TV izledikleri, okudukları, kahvaltı yaptıkları bir odadır. Rahatlama ve rahatlamadan uzaklaşmamak için bu odanın yatıştırıcı renklerde dekore edilmesi gerektiğine inanılmaktadır. şaşırtıcı bir şekilde, yatak odası, uygulanmış minimalizm tarzında, bu kriterle oldukça uyumludur. Nitekim bu tarz yönünde parlak renkler kullanılmamaktadır. Doğal ahşabın tüm gri, beyaz, yumuşak kahverengi tonları, aynı anda dinlenme odası için minimalizm ve sağduyulu renkler kavramına karşılık gelir..

19

19

İç mekanda minimalizm

Stil, alanı ağırlaştıran ayrıntıların yokluğunu ima eder. Minimalizm, yirminci yüzyılda yeni malzemeler ve yapı teknolojileriyle ortaya çıktı. Daha sonra boş alanla doldurulan iç mekanlar, gösterişli tasarımın yerini bol dekorla aldı. Saray lüksünü bir fazlalık olarak gören insanlar, rahatlık ve işlevselliğe değer vermeye başladılar..

İç mekanda minimalizm

Stil, alanı ağırlaştıran ayrıntıların yokluğunu ima eder..

Stil yönü minimalizminin ana özellikleri:

 • Minimum aksesuarlar, kapalı raflı gömme mobilyalar
 • Alanı görsel olarak büyütmek için özel teknikler kullanmak
 • Duvarların ve mobilya cephelerinin dekorasyonunda açık renkler
 • Fonksiyonel alanlara imar
 • Doğal malzemelerin ve cam yüzeylerin bolluğu

  on sekiz

  on sekiz

Minimalist tasarımlarda dikkat dağıtıcı detaylar ve parlak renkler hoş karşılanmaz. Dekoratör zor bir görevle karşı karşıya – yatak odasının tasarımını hem sofistike hem de özlü hale getirmek. Birkaç hafif dokunuşla çarpıcı bir iç mekan yaratmak için iyi bir zevke ve yeterli deneyime sahip olmanız gerekir..

Bu ilginç. Minimalizm tarzı sıfırdan oluşmadı. Pratik işlevselciliğin ve avangard yapılandırmacılığın en iyi özelliklerini özümsedi..

17

17

Zemin dekorasyonu

Minimalist bir tasarımda döşeme seçimi belirleyici bir rol oynar. Zemin sadece düz bir yüzey değildir. Parlak, nötr olabilir veya alanı birkaç bölgeye ayırabilir. Kendi tasarım fikirlerinizi uygulamak için olası malzemeleri kullanabilirsiniz. Günümüzde laminat ve diğer yapay malzemeler ahşabın dokusunu o kadar ustaca taklit ediyor ki, bir uzmanın bile taklidi orijinalinden ayırt etmesi zor. Ancak yine de, doğal malzemeyi tercih etmeniz önerilir – geleneksel açık renkli parke tahtası.

Zemin dekorasyonu

Şimdi laminat ve diğer yapay malzemeler ahşabın dokusunu o kadar ustaca taklit ediyor ki, bir uzmanın bile taklidi orijinalinden ayırt etmesi zor.

Koyu ahşap parke çalışmaz. İç mekanda hafiflik hissini korumak için zemine beyaz halı sermek daha iyidir. Bu malzeme bir dinlenme odası için harikadır ve üzerinde yürümek bir zevktir. Genel stile uygun olması gereken yer halılarının kullanılmasına da izin verilir. Uzun tüylü, desensiz ürünlere dikkat edin. Bu durumda desenli kilimler çok parlak olacaktır..

16

16

Minimalist bir yatak odasında duvarlar – sıva ve astardan duvar kağıdına

Duvar dekorasyonu sınırsız alan izlenimi vermelidir. Pencerelerden gelen ışık, hafif yüzeylerden yansımalıdır. Klasik seçenek, duvarları beyaz su bazlı boya ile boyamak. Odayı canlandırmak için dokulu sıva uygulanabilir. İyi bir seçenek seçtikten sonra, bir fabrika atölyesine benzeyen bir yatak odası veya cam ve betondan yapılmış modern bir konak oluşturabilirsiniz..

15

15

Minimalizm, en son tasarım trendlerinin bir simbiyozudur. Son yılların trendi, doğal malzemelerden sürdürülebilir tasarım. Modaya uygun yüksek teknoloji ürünü mobilyalar, fıçı tahtası veya işlenmemiş bir tahtanın taklidi ile kaplanmış duvarlarla etkili bir şekilde kontrast oluşturacaktır..

Minimalist bir yatak odasında duvarlar - sıva ve astardan duvar kağıdına

Yatak odasında siyah beyaz minimalizm

Tasarımcılar duvar kağıdını kullanmak için birçok olasılık açtılar. Yoğun ürünler tuğla veya sıva taklit edebilir ve desenli seçenekler bireysel alanları vurgulamak için uygundur. Tabii ki, minimalist dekorasyon kendi kurallarını belirler – katı bir geometrik desen seçerek çok renkli çiçek baskılarını reddetmek daha iyidir. En iyi yerleştirme seçeneği, başlığın üzerinde oturma alanını vurgulayan bir duvar kağıdı panelidir..

on dört

on dört

Mobilya seçimi

Şık bir yatak odası görünümü oluşturmanın en heyecan verici adımlarından biri de mobilya seçimidir. Minimalist mobilyalar, yuvarlamadan her zaman katı bir dikdörtgen şeklindedir. Kanepelerin ve yatakların arkaları sert veya kumaşla kaplanmıştır. Giysiler ve diğer şeyler sıkı kapılar ardında saklanmalıdır. O zaman nesneleri yığma hissi olmayacak..

13

13

Kapıları duvarın arka planında görünmeyecek olan sürgülü bir gardırop kurarak boş bir oda etkisi yaratabilirsiniz. Mobilya cephesinin özgün tasarımı, iç mekanı kökten değiştirebilir. Kapılar aşağıdaki malzemelerden yapılmıştır:

 • süzgeç cam
 • Odun
 • Plastik
 • Laminat, MDF veya sunta

Mobilya seçimi

Minimalist mobilyalar, yuvarlanmadan her zaman katı bir dikdörtgen şeklindedir.

Yatak odasında gardırop modüler mobilyalarla değiştirilebilir veya tamamlanabilir. Ayrı bölümlerden oluşan katı bir geometrik şekle ve sıra dışı konfigürasyona sahip dolaplar, yirminci yüzyılın başlarındaki sanat nesnelerine benziyor. Minimalist stile mükemmel uyum sağlarlar..

12

12

Tavsiye. Alanı görsel olarak artırmak için duvarlardan birine büyük bir ayna yerleştirin..

Duvarlarda ve tavanlarda armatürler

Aydınlatma, minimal bir yatak odasının çerçevesidir. Armatürler bir odayı simüle eder, odayı ışıkla doldurur ve alanı genişletir. Kristal avizeler ve büyük lambalar uyumsuzluk katacaktır. Işık, güneşli bir odadaymışsınız gibi doğal görünmelidir. Aynı zamanda, yapay ışık kaynakları doğru bir şekilde yerleştirilmeli ve tavan yapıları veya çıkıntıların içine gizlenmelidir..

on bir

on bir

Tavsiye. Minimalizme benzeyen trendlerden biri de endüstriyel veya fabrika tarzıdır. Uzun kablolardaki endüstriyel flüoresan lambalar veya ampullerle özlü iç mekanı çeşitlendirebilirsiniz..

on

on

Bazı duvar aplikleri ve tavan lambaları yerleştirin. Oda eşit şekilde aydınlatılmalıdır. Ayrıca ilginç bir tasarım hilesi kullanabilirsiniz. Bir resim yerine duvara duralight bant veya neon aydınlatmalı parlak bir panel asın.

Duvarlarda ve tavanlarda armatürler

Duvarlara bazı aplikler ve tavana ışıklar yerleştirin

Okumak için trafo zemin lambalarını kullanmak uygundur. Braket üzerindeki armatür her yöne kıvrılarak istenilen alanı aydınlatır. Plafond metalden yapılmıştır, bu yüzden kırılmaz.

Duvar süslemeleri

dokuz

dokuz

İç mekanda pratikte gereksiz ayrıntılar ve aşırı anlam yükü olmadığı için resimler, baskılar, gravürler vb. Harika görünecek. Ancak tabloları seçerken stil bütünlüğüne odaklanmanız gerekiyor..

Klasik manzaralar, natürmortlar veya portreler işe yaramaz. Daha iyi siyah beyaz grafikler, her türlü soyut resim, harflerden oluşan kompozisyonlar, aynı türden görüntüler. Siyah beyaz fotoğraflar da organik görünecek.

Duvar süslemeleri

Siyah beyaz fotoğraflar da organik görünecek

Pencereler için perdeler ve panjurlar

Tarz birliği, dolu taneleri ve perdeler gibi öğelere de uzanır. Tasarımcılara yönelik moda dergilerinde minimalist evler her zaman devasa pencereleri nedeniyle öne çıkıyor. Tipik bir apartman dairesinde pencereler çok daha küçüktür ve yatak odasında muhtemelen meraklı gözlerden saklanmak isteyeceksiniz. Odanın karanlık görünmesini önlemek için açık tonlarda perdeler veya hafif yarı saydam dolu taneleri seçin..

sekiz

sekiz

Keten ile opak kumaşlardan yapılmış perdeler harika görünüyor. Genellikle donuk grimsi bir renge sahiptirler, elektrik vermezler ve minimalist şeylerle uyumludurlar..

1

1

Tavsiye. Sahte bir pencere kurarak açık alan yanılsamasını yaratabilirsiniz. Tasarım, arkadan aydınlatmalı bir pencere çerçevesi şeklinde dekoratif bir paneldir..

sekiz

sekiz

Birçok minimalist iç mekanın vazgeçilmez bir özelliği metal veya plastik panjurlardır. Perdeler daha çok sizin işinizse, hafif kumaşları tercih edin. Perdeler, püsküller ve saray stilinin diğer unsurlarından kaçının.

Pencereler için perdeler ve panjurlar

Odanın karanlık görünmesini önlemek için açık tonlarda perdeler veya hafif yarı saydam dolu taneleri seçin..

Bir tasarım öğesi olarak yatak çarşafları

2

2

Keten içeriği grimsi, beyaz ve bej olan doğal pamuklu kumaşlar, minimalist bir yatak odası görüntüsü oluşturmak için idealdir. Genellikle yatak odasında yatak bir battaniye ile örtülmez. Ancak yatak takımı genel tasarımın dışına çıktığında, iç kısım özensiz görünüyor. Bir odaya uyku alanı yerleştirmenin en kolay yolu beyaz bir nevresim almaktır. Dekorasyon için daha koyu yastık kılıfları ile dekoratif yastıklar kullanabilirsiniz. Ancak çok fazla yastık olmamalıdır. Fiyonklu, fırfırlı ve nakışlı dekorlardan kaçınılması tavsiye edilir..

6

6

Tavsiye. Yatak, bir bank veya yumuşak bir osmanlı ile tamamlanacaktır. Yüksek teknolojili modeller seçin.

3

3

Aksesuarlar – odanın en önemli özelliği

Dekoratif elemanlar odaya rahat bir atmosfer getiriyor. Minimalist bir yatak odası, figürinler, tablolar, peluş oyuncaklar ve diğer sevimli gizmos koleksiyonlarınız için harika bir fon olacaktır. Ancak stili kesinlikle takip etmeye karar verirseniz, odayı süslemelerle boğmayın..

5

5

Özlü bir tarzda tasarlanan yatak odası, sinir sistemini tahriş eden parlak renklerden yoksundur. Ancak renk kontrastlarına hala ihtiyaç var. Bu nedenle, ana renk genellikle daha parlak bir renk tonuyla tamamlanır. Minimalizm için klasik kombinasyon beyaz ve siyahtır. Nötr beyaz duvarların arka planına karşı, siyah bir komodin ve hediyelik eşya içeren birkaç karanlık raf göze çarpıyor. Alan derinliği hissi yaratılacak.

Aksesuarlar - odanın en önemli özelliği

Özlü bir tarzda tasarlanmış yatak odası, sinir sistemini tahriş eden parlak renklerden yoksundur..

Minimalist yatak odalarına genellikle nötr veya soğuk renkler hakimdir. Ancak kuzey ikliminde, soğuk mevsimde çok sıcak renkler istersiniz. Bu nedenle beyaz boya renkle seyreltilebilir ve hoş bir pastel ton elde edilebilir. Sarımsı duvarlar soğuk ve kasvetli görünmeyecek. Sıcak renklerde iç mekanlar için açık kahverengi mobilyalar seçin. Kar beyazı tekstillerle olumlu bir kontrast oluşturacaktır..

4

4

Bir şömine, herhangi bir odayı rahatlatacak ve ona çekicilik katacaktır. Küçük bir yatak odasında bile küçük bir elektrikli ocak için yer vardır. Net hatlara sahip yüksek teknolojili veya minimalist tasarımları seçin.

Yatak odasının iç kısmında minimalizm

Minimalist yatak odası fikirlerinin 45 fotoğrafı:

Previous Post
Fotoğraf örnekleri ile oturma odası için germe tavanların artıları ve eksileri
Next Post
Chalet-style interior design features