15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rahat yatak odası 18 metrekare M.: fotoğraf, iç tasarım, güzellik, işlevsellik

Kendi evinizin gururlu sahibi olduysanız, düzenlemesiyle ilgilenmelisiniz. Süreç yenileme ile başlar. Evin tasarımı üzerinde düşünürken, odaların aynı tarzda tutulması gerektiğini unutmayın. Bu renkle ilgili bile değil. Ancak gölgeler hala benzer olacak şekilde seçilmiştir. Makale hakkında konuşacak 18 metrekarelik yatak odası tasarımı. m. sonunda, fotoğrafa bakın küçük odalar için ilginç çözümler.

Mağaza rafları cesur fikirleri somutlaştırmak için çeşitli malzemelerle dolu olduğundan, bugün kendi başınıza bir oda düzenlemek sorun değil. Hayal gücünü çalıştırarak, o kadar ilginç bir tasarımla ortaya çıkıyorlar ki, siz ve sizi evde ziyaret eden misafirler için rahat olacak. Kendiniz bulamıyorsanız, bazıları makalede ele alacağımız hazır fikirleri kullanın..

Rahat yatak odası 18 metrekare M.: fotoğraf, iç tasarım, güzellik, işlevsellik

Mağaza rafları cesur fikirleri somutlaştırmak için çeşitli malzemelerle dolup taştığı için, kendi takdirinize göre bir oda düzenlemek bugün bir sorun değil.

Yatak odası tasarımı 18 metrekare m

Fotoğraf makalenin sonunda, küçük bir odanın iç kısmının bile ne kadar çeşitli olabileceğini gösteriyorlar. Kompakt çok işlevli mobilyaların yardımıyla konfor sağlanır. Çoğu zaman, bir oda farklı amaçlar için kullanılmalıdır. Örneğin, oturma odası ve yatak odası için. Ancak bu, ilk bakışta göründüğü kadar büyük bir sorun değildir. Ana şey, genel önerilere uymaktır..

Öyleyse başlayalım. Yaptıkları ilk şey, odada ne olması gerektiğini analiz edip karar vermek, zemin kaplamasını, duvarların rengini seçmek. Bir yatak odası için parlak renkler en iyi seçenek olarak kabul edilmez. Rahatlatıcı olmalılar. Doğru, bazen koyu gölgeler bile seçilir. Ancak, alanı daraltırlar, bu nedenle küçük bir oda için uygun değildirler..

Aydınlatmaya, alanın varlığına ve diğer noktalara özel önem verilir. Onlar üzerinde daha ayrıntılı duralım.

Yatak odasının yeniden geliştirilmesi

Ayrı bir oda yapılmış büyük bir odada küçük bir köşe sağlanmıştır. Alçıpan kullanan bir bölme ile bunu yapmak kolaydır. Daha sonra oda bölgelere ayrılacaktır. Eh, küçük bir odada, alanı maksimumda kullanırlar. Aynı zamanda, her şey uygun renklerde olmalı ve algı için göze batmamalıdır. Elbette favori dekor unsurları kaldı. Ancak iç kısmı yığmamak önemlidir..

Düzen, odanın ne için kullanılması gerektiğine bağlı olarak farklı şekilde seçilir..

Dokulu duvar kağıdı genellikle duvarlara yapıştırılır. Her şey sahiplerinin zevkine bağlıdır. Şu anda, mağazalardaki seçim çok geniş. Bu nedenle, belirli bir şey tavsiye etmenin bir anlamı yok..

Yatak odası ve çalışma alanı. Pencerenin yanına büyük bir yatak, kapının yanında küçük bir masa ile birlikte konuklar için koltuklar ve diğer yerler yerleştirilir. Rekreasyon alanı, küçük şeyler içeren bir rafla çevrilidir. Ayrı bir imar unsuru döşemedir.

Yatak odasının yeniden geliştirilmesi

18 karede sarı yatak odası

Odanın bölgelere bölünmesi gerekmez. Daha sonra tüm iç elemanlar aynı dokulu tarzda yapılır. Böyle bir odada, gün boyunca tüm alanın kullanılması için tavana kadar uzanan otomatik bir yatak sağlayabilirsiniz..

Dengeli bir mekanda, yatak örtüleri ile kaplı bir podyum üzerinde bir yatak veya büyük bir şilte bulunur. Gerisi dinlenme yeri olur. Oraya bir kanepe yerleştirirler, duvara bir TV kurarlar, tablolarla süslerler veya bir akvaryum inşa ederler..

Akıllı yerden tasarruf

Bir odada rahat olabilmek için alanı rasyonel kullanmak gerektiği bilinmektedir. İşte bu sorunu anlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları..

Duvar boyunca büyük dolaplar satın almayın. Tavana yükselen prefabrik blokları seçmek daha iyidir.

 1. Bazen ihtiyacınız olan her şeyi oraya koymak için kanepenin üzerine raflar yerleştirmek yeterlidir..
 2. TV’yi braketlere monte etmek çok daha ekonomiktir..
 3. Çok işlevli mobilyalar, olasılıkları önemli ölçüde genişletir ve yumuşak, küçük bir osmanlı, büyük bir koltuğun yerini tamamen alacaktır. Bölmeler, odayı bölgelere ayırmaya yardımcı olur. Gardırop rafı, kağıttan ve bambudan yapılmış bölmeler bu rolle mükemmel bir şekilde başa çıkacak.
 4. Birçok yatak odası bir balkon ile tamamlanmaktadır. Yeniden geliştirme izni alınırsa, odadaki metrekare önemli ölçüde artacaktır..

Akıllı yerden tasarruf

18 karede güzel yatak odası

Bitirme tavsiyesi

Odanın tarzına bağlı olarak elemanlar seçilir..

Zemin malzemeleri en iyi kalitede olmalıdır. Sonuçta, aile üyeleri bu odada çok zaman harcıyor. Dayanıklı zeminler arasında parke, halı, vinil veya blok zeminler bulunur..

Aydınlatma seçenekleri

Işık düzenlemek, özel nüanslar sağlamak yatak odası tasarımı için 18 metrekare fotoğraf farklı iç mekanlar, aydınlatma cihazlarını ustaca düzenleyerek bir odada rahatlığın nasıl sağlanacağını gösterir. Bir avizenin birden fazla lambası olabilir. Ek olarak, diğer ışık kaynakları da kurulur. Mat tonlu lambalar, ışık şiddeti ayarlanabilen halojen lambalar yatak odası için iyi bir çözüm oluyor..

Tavandaki ana aydınlatmaya ek olarak, lambalar da kurulur:

 • çekmecenin üzerinde;
 • aynanın yanında;
 • yatağın yanında;
 • vesaire.

Aydınlatma seçenekleri

Minimalizm tarzında yatak odası

Düzenleme için temel öneriler

Bu nedenle, bir yatak odası oluşturmaya başlayarak aşağıdaki noktaları sağlayın.

Gelecekteki iç mekan en küçük ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Düzenlemeye başlarken, mobilyaların nerede olacağını, yatak odasının hangi renklerde yapıldığını vb. Tüm küçük şeyler başlangıçta dikkate alınır.

Bu odanın tarzına eşit derecede sorumlu bir şekilde yaklaşılır. İnsanların en savunmasız hale geldiği yer burasıdır. Bu nedenle, her şey bizim yatak odası tasarımı 18 metrekare m.

Zemin ve duvarlar için malzeme topladıktan sonra sıra tavana geldi. Günümüzde en popüler kaplama seçeneği gergi tavanlardır. Katı olabilirler veya tasarımı tamamlayan gömme aydınlatma içerebilirler. Bu son noktayı ayrıca belirtmekte fayda var..

Fotoğraf çeşitli mobilya parçalarını ve yatak odası takımlarını gösterir. Özellikle büyükse, hiç de pahalı olması gerekmez. Küçük bir odada, bu tür mobilyalar saçma görünüyor ve iç mekana baskı yapıyor. Ve küçük bir boyutla, tam anlamıyla tavan ve duvarlarla birleşerek tek bir topluluğa dönüşüyor..

Renk şeması, ışığın bulunduğu tarafa göre seçilir. Kuzey kısmına giderken, sıcak tonları ve güneyi seçmek daha iyidir – aksine, İskandinav, beyaz.

Düzenleme için temel öneriler

Gelecekteki iç mekan en küçük ayrıntısına kadar düşünülmelidir.

Oda stilleri

Yatak odasında hangi bireysel detayların seçileceğini bulmak için bir stil seçin.. Ana olanları tanıyalım.

 1. Klasik düzenli geometrik şekillerle karakterize edilir. Buradaki alan dekoratif unsurlarla aşırı yüklenmez ve aile ocağının sıcaklığına maksimum katkıda bulunur. Onun için genellikle yaldızlı hafif mobilyalar seçilir. Bronz parlaklığa sahip mobilyalar güzel görünüyor. Tekstillerin mavi-yeşil ve pastel tonlarını süslerken özel bir efekt elde edilebilir..
 2. Tarzında “Ülke»Köy özgünlüğü somutlaşmıştır. İç “Provence” çözümü ve Rus köyünün orijinal kulübesi mükemmel görünüyor. Buradaki mobilyalar ahşap ve taştan yapılmıştır. Tekstiller farklı desenlerle seçilmektedir. Yataklarda genellikle keten veya pamuklu kanopi kullanılır..
 3. Uygulamanın gösterdiği gibi, stil minimalizm iyi bir uyku bulmaya yardımcı olur. Böyle bir odada olmak kolay ve rahattır. Açık tonları, beyaz ve siyahın kontrastlarını ve diğer çok farklı renkleri kullanır. Oda sadece tam bir yaşam sağlamak için gerekli öğeleri içerir. Bu tarz, olaylar ve izlenimlerle dolu bir günün ardından iyi bir dinlenme arayanlar için uygundur..
 4. İlginç bir çözüm, “ adlı stildir.ekliptik mikrofonile birlikte”. Bu durumda, tasarım, çok sayıda küçük ama gerekli öğenin varlığını varsayar. Duvar resimleri, dama tahtası desenleri, kumaş aplikler burada sıklıkla kullanılıyor. Bu tarz için yaratıcı desenlere sahip duvar kağıtları seçin..

Tartışılan stiller, yatak odanızda uygulanabilecek tüm bu çözümlerin sadece küçük bir kısmı. Ancak bu, hayallerinizdeki yatak odasını oluşturmak için hangi yöne hareket edeceğinizi anlamak için yeterlidir..

Oda stilleri

Klasik, düzenli geometrik şekillerle karakterizedir

Aynı odada yatak odası ve oturma odası seçenekleri

Konukların aynı anda alındığı ve uyuduğu bir oda seçeneğini inceleyelim. Böyle bir oda için en uygun tarz elbette minimalizmdir.. Örneğin, Japon minimalizminin bir varyasyonunu düşünün. Buradaki ana genel kural, yığılma olmaması gerektiğidir..

Onu uygulamaya koymaya çalışalım. Önce doğru şeylere karar veriyoruz. Yatak odası için ihtiyacınız olan: bir yatak ve küçük bir tuvalet masası. Bir oturma odası için neye ihtiyacınız var? Büyük olasılıkla: TV, müzik, ikramlar için bir masa. Bu oda tek ise, o zaman buraya bir şeyler için bir gardırop da yerleştirilir.Buradaki en uygun çözüm, sansasyonel, zaten çok işlevli mobilyalardır..

Aynı odada yatak odası ve oturma odası seçenekleri

Yatak odasında narin tonlar 18 kare

Masa, mevcut iç mekana uygun küçük bir boyutta seçilmiştir. Ancak TV için özel bir masayı reddetmek daha iyidir. Bunun yerine braketleri duvara monte etmeyi deneyin. Bu çok yerden tasarruf sağlar ve çok daha şık görünür. Yatak oturma odası için uygun değildir. Bu nedenle, geri çekilebilir bir kanepeyi tercih etmek daha iyidir. Dolaba gelince, tavana kadar uzanması en iyisidir. Ancak rafları asmayı düşünün. Belki de onlar sayesinde hantal bir dolap olmadan yapmak mümkün olacak..

Ve elbette, böyle bir odada, alanın bölgelere nasıl bölüneceği sorusunu ciddi şekilde düşünmek uygundur. Daha sonra bir odada arkadaşlarla eğlenmek, uyumak ve hatta çalışmak uygun olacaktır..

Oda tasarımı 18 m2 yatak odası

Yatak odası tasarımı 18 metrekare 52 fotoğraf:

Previous Post
Yatak odanız için komodin nasıl seçilir?
Next Post
Photo of plasterboard stretch ceilings for the living room