15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dekoratif harfler: nasıl seçilir ve ne için

Dekoratif elemanlar herhangi bir iç mekanı dönüştürebilir. Oda oryantal tarzın en iyi geleneklerine göre tasarlanmışsa, bugün hiyerogliflerle kimseyi şaşırtmak imkansızdır. Harfler ve yazılar, filmlerde ve TV şovlarında gösterilen Avrupa ve Amerika evleri ortamında kimseyi şaşırtmaz. Ancak ülkemizde Latin alfabesindeki yazıtlar ve iç kısımdaki Rus harfleri hala nadirdir. Rusça konuşulan alanda, yazı dekoru, özel bir atmosfer vermenin ve standart olmayan bir çözümü vurgulamanın en uygun yollarından biridir..

yatak odasının iç kısmında dekoratif harfler kullanma çeşidi

Yumuşak harflerden çocuğun adını düzenleyebilirsiniz.

oda tasarımında dekoratif harf kullanma fikri

Çocuk odasında harfler tavana veya duvara asılabilir.

oturma odası tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği

Dekoratif harfler iç mekanı mükemmel şekilde tamamlayacak

İç mekanınız için harfler, ifadeler veya sayı baskıları nasıl seçilir?

İşyerinde, motivasyon için anlamsal bir yük taşıyan ilham verici ifadeler yazmak gelenekseldir. Vücuda sadece çizimler değil, aynı zamanda sahibinin kaderini etkilemek için tasarlanmış belirli bir kopyaya sahip bir dövme de uygulanır..

İç kısım çoğunlukla kaotik harflerle veya AŞK, EV AİLESİ gibi basit yazılarla dekore edilmiştir. Bu mektuplar bir düğün veya yeni eve taşınma arifesinde uygun kabul edilir. Bir çocuk odasının içindeki hacimsel harfler, okul öncesi bir çocukta harflere olan ilgiyi teşvik etmek için kullanılır. Çoğu zaman, okuma pratiği bu basit sembollerle başlar..

Yabancı iç tasarım uygulamasında, çeşitli yüzeylerdeki yazıtlar iyi bir gelenek haline geldi. Sayısal ve harf baskılı duvar kağıtları bile var, kataloglarda bulunabilirler. Ancak El Yapımı ürünler de günümüzde oldukça popüler ve iç mekan için dekoratif harfler ilk deneyim olabilir..

bir dairenin tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri

Yumuşak dekoratif harfler bir çocuk odası için mükemmeldir

oda tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği

Yumuşak harfler odanın içini mükemmel şekilde tamamlayacak

Bir daire için bir yazarın tasarımı oluştururken, kendiniz tarafından yapılan dekor üç boyutlu harfler listesine dahil edilmeye değer. Yazıtın veya tek tek harflerin kavramsal olarak doğrulanabilmesi için iç mekanda her bakımdan uyum içinde olmaları gerekir:

 • belirli bir alt metin ile yazıt, baş harfleri veya kısaltmaların anlamı;
 • tasarım stili;
 • dekor malzemesi;
 • harflerin rengi ve dokusu.

İç mekandaki duvarda doğru seçilmiş harfler, belirli bir aura oluşturabilir ve renk veya stil seçimini vurgulayarak havayı yükseltebilir. Örneğin kahve aşığının yemek alanındaki havası, kahve çekirdekleriyle kaplı büyük KAHVE yazısıyla vurgulanacak. Tüm dekorun genel fikir için çalışması iyidir – renk, malzemeler ve hatta aroma..

Kahve sevmiyor musun? Aynı ilke, diğer temalarla da çalışır, örneğin, sevgili köpeğinizin adını yatağın üstündeki koridorda, genellikle dinlendiği yerde harflerle yazmak. Çocuk odasında yastıkların üzerine çocukların isimlerini işleyebilir ya da halının üzerine baş harfleri ile parlak bir aplike yapabilirsiniz. Bardak ve diğer mutfak eşyaları üzerindeki baskılar artık yeni değil. Ana şey, yazıtın haklı olmasıdır..

dairenin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri

Işıklı dekoratif harfler tabelalar için harika

yatak odasının iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri

Harfler duvara asılabilir ve şarap mantarları içeride toplanabilir.

odanın tasarımında dekoratif harflerin kullanımı

Harflerden oluşan bir duvar çok parlak ve sıradışı görünüyor

Dekorasyon için hacimsel ve düz harfler, kendiniz yapmak için zamanınız, becerileriniz veya arzunuz yoksa, bağımsız olarak yapılabilir veya bir ustadan sipariş edilebilir. İyi bir ödeme için herhangi bir dikişçi, isteyerek koltuk minderleri şeklinde mektuplar örecektir. Sipariş vermek için, herhangi bir marangoz atölyesi, çocuk mobilyaları – banklar, masalar ve sandalyeler için yan duvarlar düzenleyecektir. Bu harfler çocuğun adını oluşturuyorsa daha iyi..

Özel ustalar, genç odasındaki bir diyot bandından – idolünün, aktörünün veya en sevdiği rock grubunun adı – parlayan bir yazı yapacak. Ailede önemli çağrışımları varsa, bir aforizma veya bir şarkıdan bir cümle olabilir. Örneğin, “Seninle gurur duyuyorum zaya!” minnettar bir babadan veya sevgi dolu bir adamdan. Ana şey, daha sonra tekrar etmemek için neşelendirmek için tasarlanan yazıtın anlamına karar vermektir..

Etiket nasıl konumlandırılır?

İç kısımdaki düz veya üç boyutlu harfler farklı şekillerde yerleştirilebilir:

 1. Doğrusal yazı.
 2. Kaotik bir şekilde dağılmış harfler, sayılar veya hiyeroglifler.
 3. Merdiven.
 4. Dikey (sütun).
 5. Eğri bir çizgi boyunca uzatılmış bağ.
 6. Tüm alfabe bir dolap veya raf şeklinde.

Aslında çok daha fazla seçenek var, örneğin 2 harf “B” bir kelebek şeklinde simetrik olarak yerleştirilebilir. Adı bu harfle başlayan bir bebeğin odasını süsleyecekler. Çocuğun adı, her gün yukarı çıktığı odaya merdiven boyunca basamaklarla yerleştirilebilir. Yatak odaları yönünde büyük oklara isim yazmak veya harf dekorlu odaların işlevselliğini belirtmek de moda. Bu, ilk kez büyük bir evi ziyaret eden konuklar arasında büyük ilgi uyandıracaktır..

yatak odası tarzında dekoratif harfler kullanma fikri

Düğün dekorunda büyük dekoratif harfler çok hoş görünüyor

dairenin iç kısmında dekoratif harf kullanma seçeneği

Dekoratif harfler bir düğün için harika bir dekor unsuru olacaktır.

Dale Carnegie, bir insan için kendi isminin kulağa en iyi geldiğini belirtti. İç mekanda birkaç harften oluşan bu kelime ile bir işyeri, kişisel alan veya rekreasyon alanı belirlemek kolaydır. Yabancı uygulamada, bu tasarım yöntemi genellikle farklı iç stillerde kullanılır:

 • füzyon;
 • çatı katı;
 • kitsch;
 • tekno;
 • fütürizm;
 • yapılandırmacılık;
 • Japon minimalizmi (hiyeroglifler), vb..

Çocuk odalarının iç kısmındaki hacimsel harfler, alfabeli küplere bir alternatiftir. Bunlardan sadece kelimeleri düzenlemek ilginç değil, aynı zamanda fotoğraftaki gibi mükemmel bir dekor..

oturma odası tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri

Bebek yatağına çocuğun adının yazılı olduğu yumuşak harfler asabilirsiniz.

yatak odasının iç kısmında dekoratif harf kullanma seçeneği

Dekoratif harfler bir tablo işlevi görür

oturma odası tarzında dekoratif harfler kullanma fikri

İç kısımdaki dekoratif harfler çok hoş görünüyor

Doğrusal asimetrik seçenek – farklı yazı tipi ve renkteki harflerden cümleler veya kelimeler yerleştirme. Aynı zamanda, yazıtın sakar ve tatsız olmadığı ortaya çıkması için ılımlılık ve iyi tat göstermeniz gerekir. Bu yazı kompozisyonunda ortak olan şey – harflerin kalınlığı, belirli bir çizgi ve düzleme göre konum, renk şeması.

Ailede kutsal bir anlamı olan kanatlı ifadeler, isimler, belirli bir alt metne sahip kelimeler. Örneğin, bir resort kafede tanışan bir çift, adını yatak odası dekorunda nostaljik bir vurgu olarak kullanabilir. Harfleri kendi ellerinizle, evlilik yıldönümlerinde veya başka bir unutulmaz günde birlikte yapın. Bu ilişkiyi güçlendirecek ve hatıralara sıcaklık katacaktır. Ad, hatıra kafesinin üzerindeki işareti taklit etmelidir..

Bu, çiftin balayını veya son romantik hafta sonunu geçirdiği şehrin veya tüm ülkenin adı olabilir, örneğin LONDRA veya PARİS. Güzel hazırlanmış harfler, resme daha fazla anlam ve sembolizm kazandırmak için düğün fotoğrafları veya diğer önemli olayların özçekimleri için kullanılabilir..

bir dairenin tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği

Kurabiye kalıpları yapmak için dekoratif harfler kullanılabilir

apartman tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği

Dekoratif harfler duvara asılabilir

Ne dekor yapılır?

İç kısımdaki harfler, odanın dekorasyon stiline uyumlu bir şekilde uyan mevcut herhangi bir malzemeden düz veya hacimli yapılmıştır..

TABLO

1.

Düz harflerin tabanı

Plastik, kontrplak, sac, alçıpan

2.

Hacimsel harflerin temeli

Köpük kauçuk, ahşap, polistiren, köşe, dal

3.

Temel kaplama

Deri, süet, kadife, triko, parlak kumaşlar, duvar kağıdı, kağıt, kendinden yapışkanlı, karton, vitray film, folyo, origami

4.

Yazıtları süslemenin özel yolları

İşaretleyiciler, boyalar, ipliklerle dokuma, dökme ürünlerden döşeme.

Biraz hayal gücü ve el becerisi gösterirseniz, harfleri kendi ellerinizle yapmak kolaydır, ancak iç aksesuarlar ve dekor için mağazalarda da bulunabilirler. İç kısımdaki hacimsel harflerin malzemesini, boyutunu ve bitişini değiştirebilir, örneğin origami tekniğini kullanarak yapay çiçeklerle tamamen kaplayabilirsiniz..

odanın iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri

Yumuşak harfler, bir düğün için bir odayı dekore etmek için uygundur

yatak odası tasarımında dekoratif harflerin kullanımı

İç kısımdaki harfler çok uyumlu görünüyor

oda tarzında dekoratif harflerin kullanımı

İç kısımdaki dekoratif harfler, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak

Tavsiye. En kolay yol, düzgünce kesilmiş harfleri boyamaktır. Strafor gibi bazı polimerik malzemelerin fırça ve rulo ile boyanması zordur. Dekoru özel bir astarla kaplamayı deneyin ve bir aerosol kutusundan kuru bir tabaka üzerine sprey boya uygulayın..

Harfler veya kelimeler ayrıca renkli toplarla iğnelerle tahtaya işaretlenebilir ve ip sanatı tekniği kullanılarak iplerle bağlanabilir. Dekoratif harflerle trend bir oda tasarımına kavuşun.

Tel, renkli elektrik bandı, ip veya diğer esnek malzemelerden yapılmış duvar yazıları, iç mekanda özgün bir şekilde algılanır. Kalın bir tel veya çelik çubuktan, yazıyı saten kurdele, renkli iplik veya kağıt mendil ile sarmak için doğru kelime katlanır..

dairenin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri

Harfler kabuklarla süslenebilir

yatak odası tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri

İç mekanı dekoratif harflerle dekore edebilirsiniz, sıra dışı görünecek

Yazı dekorunun nereye yerleştirileceği?

Ahşap harfleri odanın iç kısmına sadece duvarlara yerleştirmek gerekli değildir. Evin kapı eşiğine semantik yazıtlar ve yazı dekoru yerleştirilebilir. Örneğin, “Hoş Geldiniz” ifadesi veya açık bir hoş geldiniz mesajı, ön kapıda zeminleri süsleyecektir. Bu basit harfler herhangi bir koridoru daha davetkar hale getirebilir..

Bazı dekoratörler daha da ileri gider. “Ev! Güzel Evim!” işten veya okuldan döndükten sonra neşe verecek.

 1. Özel bir anlamı olan bir yazıt, herhangi bir odayı dekore edebilir. Banyoda tavandaki “Gezmek istiyorum!” yazısı, deniz tarzında dekore edilmiş, sadece tasarım konseptini tamamlamakla kalmayacak, aynı zamanda motivasyon olarak da çalışacak..
 2. Oturma odasında, iç harflerin altında, yalnızca tadilattan sonra olan tüm duvarı seçmek gerekli değildir. Dekor mobilya üzerine de yerleştirilebilir. Harf şeklindeki ev yapımı kanepe yastıkları, modern bir iç mekanda modaya uygun bir özelliktir. Sandalyeler için yazıtlı veya pelerinli bir halı, oturma odasının oturma alanını süsleyecektir. Tek odalı büyük bir dairede dekoratif yazıtlar alanı bölmeye yardımcı olacaktır..
 3. Bir müzikseverin veya müzik koleji öğrencisinin köşesi, müzik tasarımı veya tematik baskılı dekoratif harflerle süslenecek. 20. yüzyıl caz sanatçılarının veya rock efsanelerinin isimlerini yayınlamak iyi bir fikirdir. Çağdaş sanatta, tematik görüntüler kolajlar veya duvar panelleri şeklinde yazıtlarla birlikte uygulanmaktadır. Harfler, Batı ülkelerinde olduğu gibi, Yeni Yıl ve Noel için sahte şöminenin üzerindeki alanı da süsleyebilir..
 4. Mutfak ve yemek alanında yemek çağrışımları olan isimler uygundur. Değişmez bir gülümseme, örneğin “Han’ın Çayı” gibi çift anlamlı yazıtlarla uyandırılır. Özellikle popüler olan, buzdolabındaki “18:00’den sonra kapalı!” gibi motive edici ifadelerdir. Tahıllar ve baharat kutuları uzun zamandır piyasada, ancak yaratıcıysanız harika bir dekor olabilirler. Makarna ve dökme ürünlerle ürün isimleri yapılabilir. Bunlardan ayrıca “Diyetteyim!!!” hatırlatması olan bir panel de yapabilirsiniz. ya da konuklar için bir “Afiyet olsun!”
 5. Evlilik yatak odasında, yatağın başının üstünde, hacimsel harfler, farklı bir harfteyse, karı koca için uyku yerlerini gösterdiğinde orijinal görünüyor. Daha geleneksel bir seçenek, herhangi bir tasarımdaki LOVE yazısıdır. Böyle bir dekorun rengi, örneğin siyah beyaz bir yatak odasında genel çözümden düşebilir, bu yazıt altın folyo, kırmızı vernik altında oldukça uygundur. Belki daha sakin bir gölgede uygulama veya güzel renkli bir kumaştan harfler.
 6. Hacimsel harfler, ilkokul çocuklarının yatak odasının iç kısmında veya çocuk odasında en uygunudur. Bu unsurlar, kanepe ve yatak takımlarının döşemesinin deseninden kitap rafları için harf ve sayılara kadar her şeyde uygundur. Çocuklar kendi elleriyle böyle bir dekor yapmaya isteyerek katılırlar..
 7. Çalışma alanındaki “hatırlatıcılar” veya bilgisayar masasına yazı yazmak da yaratıcı bir yaklaşımla yapılabilir. O zaman odanın tam teşekküllü bir dekoru olacak. Harfler mobilyaların bir parçası olarak kullanılabilir veya kullanışlı bir aksesuar olarak ofisi dekore etmek için kullanılabilir. İşkolikler için çay molası veya jimnastik zamanı ile ilgili yazıtlar faydalıdır. Ticari bir şekilde veya mizahla yapılabilirler. İş kağıtlarına sahip çalışma dizinleri dekoratif harflerle süslenebilir.

oturma odası tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri

Çocuk odası için yumuşak harfler satın alınabilir

odanın iç kısmında dekoratif harfler kullanmanın çeşidi

Büyük 3D harfler ön planda olacak

yatak odası tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği

Beşik üzerine çocuğun isminin yazılı olduğu dekoratif harfler asılabilir.

Yaşam alanları için diğer ilginç fikirler:

 • yazı süslemeli örme sedirler;
 • tavanda ışıklı diyotlu yazıtlar;
 • harekete geçirmek veya harekete geçirmek için komik ifadeler;
 • harf şeklinde delikli ev yapımı tonlar;
 • harflerle dekoratif paneller, kolajlar ve mozaikler;
 • harf sembolleri kullanarak fotoğraf çerçeveleri, aynalar ve portrelerin dekorasyonu;
 • yazıtlı yatak çarşafları, döşemeler ve modaya uygun tekstiller;
 • tuzlu hamur veya ev yapımı seramikten yapılmış mutfak için yazı dekoru.

daire tarzında dekoratif harfler kullanma fikri

Çoğu zaman, düğünler veya diğer etkinlikler dekoratif harflerle süslenir.

oturma odasının iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri

Yumuşak harfler bir çocuk odası için uygundur

Yaşam alanlarını dekore etmek için herhangi bir dövülebilir malzeme kullanabilir veya iğne işi deneyiminden çalışabilirsiniz. Herkesin yapabileceğini yapması gereken yaratıcı bir mektup tasarımı oluşturma çalışmasına tüm aileyi dahil etmek daha iyidir. Güzel örnekler fotoğraf galerimizde.

Video: Kağıttan yapılmış dekoratif harfler

İç mekanda dekoratif harflerin kullanımına ilişkin 50 fotoğraf:

oda resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği apartman fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği oturma odası resmi tarzında dekoratif harfler kullanma fikri apartman resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası fotoğrafının tasarımında dekoratif harflerin kullanımı oda fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri oturma odası fotoğrafının iç kısmında dekoratif harfler kullanma seçeneği düz resim tarzında dekoratif harfler kullanma fikri oda fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği oda resminin tasarımında dekoratif harflerin kullanımı oturma odası fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma fikri apartman resminin iç kısmında dekoratif harflerin kullanımının versiyonu yatak odası fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası resminin iç kısmında dekoratif harflerin kullanımının bir çeşidi apartman fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği oturma odası resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri bir apartman fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği apartman resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri fotoğraf odası tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği yatak odası resminin tasarımında dekoratif harflerin kullanımı oturma odasının iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri photo yatak odası resmi tarzında dekoratif harfler kullanma fikri oturma odası fotoğrafı tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri apartman resmi tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği oda fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği yatak odası resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri oturma odası fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği oturma odası resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri apartman fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği yatak odası resmi tarzında dekoratif harflerin kullanımı oda fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri oda resminin iç kısmında dekoratif harflerin kullanımının bir çeşidi apartman resminin iç kısmında dekoratif harflerin kullanımı yatak odası resmi tarzında dekoratif harfler kullanma fikri oturma odası fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği oda resminin iç kısmında dekoratif harfler kullanma fikri yatak odası fotoğrafının tasarımında dekoratif harfler kullanma seçeneği yatak odası fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma fikri oturma odası resminin tasarımında dekoratif harflerin kullanımı oda resminin tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri daire fotoğrafının iç kısmında dekoratif harfler kullanma seçeneği oturma odası resminin tasarımında dekoratif harfler kullanma fikri oda fotoğrafının iç kısmında dekoratif harfler kullanma seçeneği yatak odası tasarım resminde dekoratif harfler kullanma fikri apartman fotoğrafı tarzında dekoratif harfler kullanma seçeneği

Previous Post
Características del uso de papel tapiz verde para decorar el interior de su hogar.
Next Post
Pop art style in the interior – youthful and bright