15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Faydalı ve estetik dekor köşeleri

Mekanın rasyonel organizasyonu, dairedeki köşelerin iyi düşünülmüş işlevselliği ve dekoru anlamına gelir. Ancak herhangi bir evde, mekanik stres ve yıkımdan uygun şekilde korunması gereken sadece iç ve dış köşeler yoktur. Tipik bir yerleşim düzenine sahip küçük bir dairede, tüm köşelerin düzenini düşünmek önemlidir, böylece her metrekareye kullanışlı işlevsellik kazandırılır..

güzel köşeler yaratma fikri

Yer kazanmak için harika bir fikir

apartmanda köşelerin parlak dekorasyon seçeneği

İşte bir apartman dairesinde böyle bir resim kolajı yapılabilir.

apartmanda sıra dışı köşe dekorasyonu seçeneği

Dairedeki köşeleri esnek bir taşla süslemek en iyisidir.

Evde imar köşe alanı sırları

Birçoğuna, köşenin her iki tarafındaki birkaç santimetre tamamen işe yaramaz bir alan gibi görünüyor, ancak bu öyle değil. Her şey nasıl kullanıldığına, kullanılabilir alanın işlevselliğine bağlıdır – ve dairedeki köşelerin dekorasyonunu yaparlar..

Kişisel alan, çok sayıda hane üyesinin bulunduğu sıkışık bir apartman dairesinde fena halde eksik olan bir şeydir. Bazen işten sonra kulaklıkla iyi müzik dinlemek için saplantılı düşüncelerden uzaklaşmak için emekli olacak hiçbir yer yoktur. Bunun için fazla bir şeye gerek yok – köşede hareketli bir perde veya perde ile ayrılabilen rahat bir sandalye, ancak bu gerekli değil. Oturmanın rahat olacağı seçenekler var:

 • çanta sandalye;
 • yatar koltuk;
 • katlanır kanepe;
 • bilgisayar sandalyesi;
 • kolçaklı yumuşak sandalye;
 • klasik veya katlanır sandalye-yatak;
 • şezlong veya spinoshi (yaz aylarında ülkeye götürülürler).

Köşede rahat bir yer, sosyal ağlarda (dizüstü bilgisayar veya tabletin arkasında) iletişim için uygundur, yakınlarda bir aydınlatma cihazının olması tavsiye edilir. Burada sabit hatlı bir telefon olabilir ama cepten iletişim kurmak için bir çağrı duyduğunuzda bu koltuğa gelmek isteyeceksiniz. Böyle bir köşe, koridorda bile herhangi bir odada donatılabilir, ancak aydınlatmayı düşündüğünüzden emin olun..

köşelerin özgün tasarımı fikri

Esnek taş, köşeleri süslemek için mükemmeldir.

köşelerin parlak dekorasyonu fikri

Esnek taşlı duvar dekorasyonu iç mekanda harika görünecek

Böyle bir kişisel alanda küçük bir sehpa veya başka bir yatay küçük düzlem olduğunda çok uygundur:

 • duvar rafı;
 • konsol;
 • raflı zemin lambası;
 • katlanır masa üstü.

Köşede bir elektrik prizi varsa veya bir taşıyıcı varsa, küçük bir raf, bir çay ve bir sandviç ve bir şarj cihazı da dahil olmak üzere birçok temel şeyi tutabilir. Böyle bir yalnızlık köşesi sırayla işgal edilebilir, ancak birinin gerçek kişisel alanı olabilir. Mobilya köşenin biraz dışında olsa bile uygulama şekli değişmeyecektir..

Bir çalışma alanı, özellikle tek odalı bir daireyi bölmeniz gerektiğinde, önemli bir işlevselliktir. Mini ofisin donanımları ve mobilyaları amaca göre değişir:

 • bilgisayar masası;
 • bir öğrenci için bir masa;
 • dikiş ekipmanı ve kesim için köşe;
 • müzik dersleri için bir yer;
 • spor simülatörleri ve ekipmanları;
 • şövale ile sanatçı köşesi.

Kompakt mobilyalar kullanarak iş, eğitim, gelişim ve kendi kendine eğitim dersleri için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde saklayabilirsiniz. Tavana kadar bir köşe rafı, raf veya gömme mobilya yerleştirildiğinde kullanışlıdır. Odanın çalışma köşesini nasıl dekore edeceğinizi düşünmek de önemlidir – belgeler, cam raflar, taze çiçekler, çerçeveli fotoğraflar vb..

apartmanda köşelerin orijinal dekorasyonu fikri

Odanın köşesine bir çeşme yapabilirsin, muhteşem görünecek.

güzel köşeler için seçenek

Köşeleri esnek taşla süslemek en iyisidir.

köşelerin güzel dekorasyonu fikri

Bu tür vazolar, köşeleri süslemek için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Küçük formatlı bir toplama rafı, “hazinelerini” koyacak hiçbir yeri olmayanlar için kullanışlıdır. Dolaplarda gerçek el yapımı şaheserleri saklamanın bir anlamı yok, onları raflarda ve vitrinlerde güzelce düzenlemek daha iyidir..

Dar bir köşe rafı, mobilyasız yapamayacağınız durumdur. Yerinin ötesine geçmemesi tavsiye edilir, o zaman duvarın köşesinin dekoruna gerek kalmaz, bunların yerini sergiler alır. Mobilya planlanmamışsa köşe duvarlarında çerçeveler içinde el sanatlarınız sergilenebilir..

Köşedeki mini kitaplık, küçük boş alanlar için harika bir kullanım. Bilgisayar teknolojisi çağında kitapların unutulmaya yüz tutmuş biri gibi görünüyorsa, yanılıyorlar. Pek çok evde kitaplara hâlâ değer veriliyor, okunuyor ve raflarda özenle saklanıyor. Mini kütüphaneli bir apartman dairesinde duvarların köşelerinin nasıl dekore edileceğine bağlı olarak, mutlaka köşeli bir şekle sahip olmayan raflara, raflara veya standlara ihtiyaçları vardır..

Şömine köşesi, gerçek bir şömine, modern modern bir ocak veya sahte bir şömine olabilir. Bu, iç mekanın kendi kendine yeterli bir unsurudur, herhangi bir ilaveye ihtiyaç duymaz, ancak dekoratif şöminenin üzerine bir saat veya orijinal bir hatıra yerleştirilebilir..

Bir yaşam köşesi, boş alan için başka bir mantıklı kullanımdır. Aile ek gelir elde etmek için buna katılırsa, bir kaide üzerinde bir akvaryum veya bütün bir “balık çiftliği” rafı olabilir. Ayrıca papağan, çinçilla, sincap veya diğer kemirgenlerin bulunduğu bir kafes de yerleştirebilirsiniz. Bir kedi veya köpek için yatak – ev mini hayvanat bahçesinin alt “katı”.

İyi aydınlatılmış bir odanın boş köşe alanını işgal etmenin en yaygın yolu, büyük bir bitki, iç mekan egzotik veya çiçekli bir stand koymaktır. Köşe genişse, saksılı bir kitaplık veya dikey bir peyzaj ünitesi sığacaktır..

apartmanda köşelerin parlak dekorasyonu fikri

Bir vazoya ağaç dalları koyabilirsiniz.

köşelerin güzel dekorasyonu için seçenek

Esnek taş, köşeleri süslemek için mükemmeldir

Köşe mobilya seçimi için ipuçları

TABLO

1.

Koridor ve koridor

Yer askıları, dar ayakkabılık, şemsiyelik, küçük puflar, ziyafetler

2.

Banyo ve tuvalet

Asma köşe vitrifiye, banyo köşeleri, askılı aynalı dolaplar, kalemlikler

3.

Kreş ve genç odası

Katlanır kanepe, koltuk, standlar, modüler çocuk mobilyaları, ekipman rafları

4.

oturma odası, salon, çalışma

Çeşitli kompakt konfigürasyon tiplerinde döşemeli mobilyalar, asma raflar, raflar

5.

Mutfak ve yemek odası

Geleneksel mutfak mobilya ve aletleri, köşe duvar dolapları ve kapılar

6.

Yatak odası

Yatak, gardırop, komodin, komidin, konsol, tuvalet masası, ayna, şifonyer, masa

Bir odadaki bir köşeyi nasıl dekore edeceğinize karar verirken, mobilya almak için acele etmemelisiniz. Bugün kataloglarda çokça bulunan mobilya stoklarında ve süpermarket alışveriş merkezlerinde örneklerine dikkat edin. Küçük bir alan için aşağıdakiler uygundur:

 • kompakt modeller;
 • köşe ürünleri.

köşelerin özgün tasarımının varyantı

Odanın köşesine taze çiçekler koyabilirsiniz, çok güzel görünecek.

apartmanda köşelerin olağandışı tasarımı fikri

Köşeye bir çekmeceli sandık koyabilirsiniz.

apartmanda köşelerin olağandışı dekorasyonu fikri

Resimleri duvara asabilirsiniz

Satın almadan önce, mobilyanın tam olarak içine sığması için köşenin alanını ölçmek önemlidir. İşlevselliği ve teknik özellikleri odaya uygun olmalıdır..

 1. Giriş holü ve dar koridor.

  Koridorun iç kısmındaki köşelerin düşünceli tasarımı, bir tiyatroda olduğu gibi “bir askı ile başlar”. Şapka boynuzlu dar bir zemin modeli en iyi seçenektir. Köşe tezgahı az yer kaplar, ancak oturup ayakkabılarınızı değiştirmeniz veya çantanızı kapı eşiğine koymanız gerektiğinde çok uygundur..

  Köşe çok küçükse, 2-3 boynuz için bir mini askı, şemsiye için bir kılıf veya ayakkabılar için bir köşe rafı ile süslenecektir. Geniş koridorda, boş alan, dallar, bambu filizleri, sazlıklar veya kuru ikebana içeren orijinal bir zemin vazo ile dekore edilecektir..

 2. Banyo ve tuvalet.

  Hijyen odasında ne kadar az yer varsa, küçük daire sahipleri o kadar rasyonel olarak köşelerin alanını kullanmaya çalışır. Duvara monte aynalı dolaplar popülerdir. Kompakt tuvalet ve bidelerin asma ve köşe modelleri, fotoğrafta olduğu gibi giderek daha fazla popülerlik kazanıyor..

  Minimum titreşime sahip kompakt bir çamaşır makinesi modeli de tuvalet rezervuarının arkasındaki rafa yerleştirilebilir. Küçük bir birleşik banyoda, küvet koyacak hiçbir yer yoksa, genellikle köşede cam kapının arkasında tepsili bir duş bölmesi bulunur. Ücretsiz köşe dekoru – asılı raflar, dekoratif ekler ve orijinal havluluklar.

  apartmandaki köşelerin orijinal dekorasyonu fikri

  Banyo duvarları esnek taşlarla dekore edilebilir.

  köşelerin parlak tasarım seçeneği

  Köşelerde dekoratif çok güzel görünecek

 3. Çocuk odası veya genç odası.

  Özel bir şekilde, çocuk odasında bir köşe düzenlemek istiyorum. Sadece bir çocuk kanepesi veya bir koltuk değil, neredeyse gerçek bir Hint Kızılderili çadırı veya geleceğin “yıldızının” karaokesi için bir sahne olabilir. Spor, resim, dans veya müziğe meraklı bir çocuğun (genç) kreşindeki köşe için uygun dekor – sertifikaların, diplomaların, kupaların veya madalyaların yerleştirilmesi.

  Köşedeki müzisyenler genellikle gitarları bir sehpaya veya müzik sehpasına koyarlar ve enstrüman duvara asılır. Yeterli alan olduğunda, oraya bir kuyruklu dolap veya akustik bir piyano yerleştirilebilir. Klasik bir enstrüman, müzik salonu olarak hizmet veren bir oturma odası için en iyi dekorasyondur..

 4. Salon, oturma odası, çalışma ve stüdyo daire.

apartmanda köşelerin güzel dekorasyonu için seçenek

Köşeye kuru dalları olan bir vazo koyabilirsiniz.

orijinal köşe dekorasyonu fikri

Esnek taş, köşeleri süslemek için mükemmeldir

köşeleri parlak bir şekilde dekore etme fikri

Dekoratif taş duvar dekorasyonu için harika

“Metrekare” sıkıntısı ile köşeler boş olmamalıdır. İşlevsel olarak döşenmişlerdir ve 1 odalı bir apartman dairesinde veya oturma odasında köşelerin ve duvarların dekoru genel tasarımı takip eder. Kompakt kanepelerin bile şunları içerdiğini unutmayın:

 • düz ve açısal (sağ ve sol köşenin altında);
 • dönüşümlü ve yerleşimsiz;
 • öne ve yana doğru kayma;
 • modüler (ayrı bloklardan) ve ada (odanın ortasında bulunur).

Küçük bir köşede, yalnızca duvara yakın değil, çapraz olarak da yerleştirilebilirler. Katlanır modeller, orijinal konum için ve katlanmamış formda ve ayrıca geçiş için boşluk olacak şekilde durmalıdır..

Alanın geri kalanı herhangi bir kompakt mobilya tarafından işgal edilebilir. Bir bilgisayar masasının en iyi köşe versiyonu – tavana bir raf ile birlikte, raflarına çok sayıda gerekli küçük şey sığacak.

apartmanda alışılmadık bir köşe tasarımı seçeneği

Köşeye bir vazo çiçek koyabilirsin

parlak dekorasyon köşeleri için seçenek

Özel köşe resimleri var, sıra dışı görünüyorlar

Mutfak ve yemek alanı.

Mutfakta bir köşe düzenlemeden önce, bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi görün. Bir buzdolabı, dar bir kalem kutusu veya bir mutfak ünitesinin küçük bir bölümünün oraya sığıp sığmayacağına bakın. Üst üste istiflenebilirler – tavana kadar.

Köşede bir gazlı su ısıtıcısı, davlumbaz veya tezgah varsa, böyle bir köşe, tam teşekküllü bir mutfak modülünü taklit eden bir duvar dolabının kapıları ile süslenebilir. Tek fark, kutunun alt veya üst olmamasıdır. Bitmiş menteşeli numuneyi dönüştürebilirsiniz.

apartmanda güzel bir köşe dekorasyonu fikri

Bir odanın köşelerini süslemek dekoratif taşlarla yapılabilir.

köşelerin sıra dışı dekorasyonu için seçenek

Köşeleri esnek taşla bitirmek harika bir fikir olacaktır.

apartmanda köşeleri parlak bir şekilde dekore etme seçeneği

Odanın köşesine çiçekli bir kitaplık koyabilirsiniz.

Böyle bir durumda mutfak dolaplarının köşe modelleri en uygunudur. Daha ferahtırlar, kapıdan komşu modüllere müdahale etmezler. Yemek alanının köşesinde sandalyeli küçük bir kompakt masa varsa, yemeklerin hoş bir şekilde özümsenmesi için köşeleri küçük bir dairede dekore etmeyi düşünmelisiniz..

Uzmanlar iştahın sarı, turuncu ve kırmızı dekorun yanı sıra yeşilin bazı tonlarından kaynaklandığını söylüyor. Bilinçaltı zihin, kahverengi, mor, siyah ve mavi yiyecekleri ve metal tabaklarda servis edilen yemekleri pasif olarak algılar..

Yatak odasında köşeleri ve duvarları dekore etme yöntemleri ana mobilyalara bağlıdır – bir yatak ve bir gardırop (gardırop, giyinme odası). Yatağın köşesindeki küçük bir alan, rahat bir uçakla donatılmalıdır:

 • şifonyer;
 • komidin;
 • komidin;
 • aynanın altındaki konsol;
 • küçük tuvalet masası;
 • raflı zemin lambası;
 • tuvalet masası.

köşelerin parlak tasarımı fikri

Odanın köşesi bir işyerine dönüştürülebilir

apartmandaki köşelerin orijinal dekorasyonunun çeşidi

Esnek taşlı duvar dekorasyonu dekor için mükemmeldir

Yatak odası için geleneksel dekor çiçekler, tablolar, paneller, aynalardır (duvarda veya stand üzerinde). Tüm öğelerin uyum içinde olması, rahatlık ve özel bir samimi atmosfer yaratması önemlidir. “Çıplak” tarzda bir resim sergisi uygundur.

Bir odadaki bir köşenin nasıl dekore edileceği hakkında daha fazla bilgi için fotoğraf galerimizdeki örneklere bakın..

Video: Esnek taşlı dekor köşeleri

Bir apartman dairesinde köşeleri dekore etmek için 50 fikir fotoğrafı:

fotoğrafın köşelerinin orijinal dekorasyonu fikri apartman resminde köşelerin güzel bir tasarım seçeneği fotoğrafın köşelerinin sıra dışı dekorasyonu için seçenek apartman resminde köşelerin parlak dekorasyonu fikri apartman resminde köşeleri güzelce dekore etme seçeneği fotoğrafın köşelerinin parlak bir dekorasyonu fikri resmin orijinal köşeleri fikri apartman fotoğrafında sıra dışı köşe dekorasyonu seçeneği fotoğrafın köşelerini parlak bir şekilde dekore etme seçeneği apartman resmindeki köşelerin özgün tasarımı fikri apartman resminde köşelerin olağandışı dekorasyonu fikri fotoğrafın köşelerini güzel bir şekilde dekore etme seçeneği resmin köşelerini güzelce dekore etme seçeneği apartmanda köşelerin parlak dekorasyonu fikri fotoğraf fotoğrafın köşelerinin olağandışı tasarımı fikri apartman resmindeki köşelerin orijinal dekorasyonunun versiyonu resmin köşelerinin olağandışı dekorasyonu fikri apartman fotoğrafındaki köşelerin güzel bir tasarım seçeneği fotoğrafın köşelerinin orijinal dekorasyonunun bir çeşidi apartman resmindeki köşeleri parlak bir şekilde dekore etme fikri köşe resminin orijinal tasarımının varyantı apartman resminde sıra dışı bir köşe tasarımı seçeneği fotoğrafın köşelerini güzelce dekore etme fikri fotoğrafın köşelerinin olağandışı dekorasyonu fikri fotoğrafın köşelerinin özgün tasarımı fikri apartman resminde köşeleri parlak bir şekilde dekore etme seçeneği apartman resminde köşelerin parlak dekorasyonu fikri apartman fotoğrafında köşelerin olağandışı dekorasyonu fikri köşe resminin güzel bir tasarım seçeneği apartman fotoğrafındaki köşelerin orijinal dekorasyonunun versiyonu resmin köşelerini güzelce dekore etme fikri apartman resminde köşelerin parlak dekorasyon seçeneği apartman resminde köşelerin parlak dekorasyon seçeneği fotoğrafın köşelerinin parlak tasarımı için seçenek apartman resminde köşelerin olağandışı dekorasyonu fikri apartman fotoğrafındaki köşelerin özgün tasarımı fikri resmin köşelerini parlak bir şekilde dekore etme seçeneği apartman resmindeki köşelerin sıra dışı tasarımı fikri fotoğrafın köşelerini güzel bir şekilde dekore etme fikri \ u200b \ u200olağan köşe dekorasyon resmi fikri apartman fotoğrafındaki köşelerin özgün tasarımının versiyonu fotoğrafın köşelerinin parlak dekorasyonu fikri fotoğrafın köşelerinin sıra dışı dekorasyonu için seçenek resmin köşelerini güzel bir şekilde dekore etme seçeneği apartman fotoğrafındaki köşeleri parlak bir şekilde dekore etme fikri güzel bir köşe dekorasyon resmi fikri orijinal köşe dekorasyon resmi fikri apartman fotoğrafında köşeleri parlak bir şekilde dekore etme seçeneği apartman resminde sıra dışı köşe dekorasyonu seçeneği apartman fotoğrafında köşelerin parlak dekorasyon seçeneği

Previous Post
Duvar kağıdı yapıştırma tasarımı: kombinasyon, seçim, uzman tavsiyesi
Next Post
What should be the modern design of the hallway