15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda büyük saat: fotoğraflar, görünümler

İç mekandaki saat, zamanı bir dekor unsuru olarak bilmenin bir yolu değildir. Bazen muhteşem büyük modeller, bir odanın tasarımında bir vurgu haline gelir. Kadran üretimi için çok çeşitli malzemeler kullanılıyor, el sanatları özellikle etkileyici görünüyor. Böyle bir detayın ortama uyumlu bir şekilde uyum sağlaması için, saatin iç mekanın genel stili ve renk şeması dikkate alınarak seçilmesi gerekir..

minimalizm tarzında koridorda metal saat

Odanın iç kısmında büyük saat

klasik tarzda oturma odasında plastik saat

Büyük bir saati olan bir odanın içi

Stil seçimi

Bir odayı etkili bir şekilde dekore etmek için pahalı modeller satın almak gerekli değildir, tasarımda en basit seçenekler için bir yer olabilir, asıl şey iyi bir seçim yapmaktır. Minimalizm için dekorsuz basit şekillerdeki saatler uygundur ve klasik bir iç mekanda duvar saatleri yerine büyük zemin saatleri kullanmak daha iyidir. Duvar yapılarını seçerseniz, ideal olarak antika olan pahalı bir çerçevede olmalıdırlar. Taş işlemeli veya oymalı saatler klasiklerde çok güzel görünüyor..

Elektronik ekranlar en iyi yüksek teknoloji veya avangard odalar için bırakılır. İkinci durumda, en hayal edilemez şekillerdeki kadranlar uygundur. Tasarımda asimetri ve gerçeküstücülük hoş karşılanır.

eko tarzında koridorda ahşap saat

Büyük saat odası tasarımı

yatak odası country tarzında plastik saat

Odanın iç kısmında büyük olağandışı saat

İç mekan stili için bir saat nasıl seçilir

stil

form

Malzeme

Dekor

Klasik

Düz çizgili geometrik (daire, oval), sarkaçlı klasik modeller.

Ahşap, cam, metal, taş.

Bronz veya pirinçten oyma, yaldız, metal elemanlar, gümüş.

eko

Basit ana hatlar veya bitki motifleri.

Ahşap, taş, cam.

Neredeyse varolmayan, krom parça veya hayali öğeler yok.

minimalizm

Geometrik şekiller – kare, daire, oval.

Plastik, cam, metal, ahşap.

Numara.

Yüksek teknoloji

Yuvarlak kareler ve dikdörtgenler, daireler, çokgenler, silindirik şekiller, elektronik projeksiyonlar ve hologramlar.

Plastik, cam, krom kaplı metal.

Parlak yüzeyler, krom elemanlar, üretilebilirliğe odaklanma.

Ülke

Guguklu ev, basit karmaşık olmayan formlar.

Odun.

Gösterişsiz oyma, eskitilmiş metal parçalar, küçük çatlak, aşınmış efekt.

Eko-stil veya etnik tarzlarda bambu, rattan veya söğütten yapılmış bir gövde iyi görünecek. Ana şey doğal malzemeler ve doğal renkler kullanmaktır. Çiçek şeklindeki dekor güzel görünüyor, bir resim veya hacimsel bir kompozisyon olabilirler. Ayrıca tamamen sıra dışı tasarım seçeneklerini de seçebilirsiniz – kuş kafesi, akvaryum, ağaç dalları, resim kadranları gibi stilizasyon.

Provence veya country için guguk kuşlu duvar modellerini tercih edebilirsiniz. İdeal seçenek, büyükannemden miras kalan gerçek bir eski saattir. Şansın yüzü gülmüyorsa, zaman zaman çatlamış boya etkisi veren deri veya çatlak verniği yardımıyla kasayı yapay olarak yaşlandırabilirsiniz..

mutfakta yüksek teknoloji ahşap saat

Odanın iç kısmında büyük saat

eko tarzında oturma odasında metal saat

Büyük saat odası tasarımı

nereye yerleştirmek

Saat herhangi bir iç mekana uygundur, ancak geniş odalarda duvara büyük modelleri asmak tercih edilir. Oturma odası veya yatak odası farklı büyüklükte değilse, riske atmayın. Çok büyük dekor elemanları görsel olarak odayı küçültür.

Saat, yalnızca şehir dairelerinin değil, aynı zamanda kır evlerinin de içine uyumlu bir şekilde “uyacak”. Evin gerçek bir şöminesi varsa, doğrudan üstüne asılırlar. Bu dekor odayı daha konforlu hale getirecek. Klasik duvar modellerine ek olarak, birkaç başka saat türü daha vardır:

  • zemin (sadece geniş odalar için uygun en büyük seçenek);
  • bir sarkaç ile;
  • guguk kuşu ile (yatak odasına asılması tavsiye edilmez, guguk kuşu dinlenmeye ve uyumaya müdahale edebilir).

İç mekandaki duvar saatleri uyumlu bir şekilde yerleştirilmeli, fazla yer kaplamamalıdır. Onlar için özel olarak duvarın boş bir bölümünü seçmek uygundur – kanepenin, yatağın, masanın, duvar modüllerinin arasında vb..

yatak odası country tarzında metal saat

Büyük bir saati olan bir odanın içi

koridorda yüksek teknoloji ahşap saat

Odanın iç kısmında büyük saat

oturma odası iç

Salonu dekore etmek için en pahalı ve güzel modelleri seçmek daha iyidir, çünkü bu oda genellikle konukları kabul etmek ve aile tatilleri yapmak için tasarlanmıştır. Oturma odası genellikle gala yemeklerinin düzenlendiği yemek odası ile birleştirilir. Pahalı malzemelerden yapılmış lüks saat, odayı süsleyecek ve ona görkemli bir görünüm kazandıracak..

minimalizm tarzında koridorda plastik saat

Büyük saat odası tasarımı

klasik tarzda mutfakta ahşap saat

Odanın iç kısmında büyük olağandışı saat

Oturma odasının iç kısmındaki saatler tasarımın ana vurgusudur, bu nedenle onları özellikle dikkatli bir şekilde seçmeye değer. Zevkle yapılan zarif ve rafine modeller salona çok yakışıyor. Bunlar, örneğin, güzel çerçevelerdeki resimler (manzaralar, natürmortlar), antik şehirlerin ve manzaraların fotoğrafları, geçmişin ünlü aktörlerinin görüntüleri (retro, füzyon, çatı katı tarzında uygun). Kasa üzerinde çeşitli dekoratif unsurlar olabilir – alçı kalıplama, yaldız, gümüşleme, vitray elemanlar, yarı değerli veya süs taşlı kakmalar, metal aksesuarlar, sedef vb..

Uyumlu görünmesi için bir saat seçmek önemlidir. Klasikler ve modernite için bronz veya yaldızlı dekorlu pahalı ahşapları seçmek daha uygundur. Böyle bir kombinasyon, sahiplerin zevkini gösterecek ve odaya saygın bir görünüm kazandıracaktır..

eko tarzında mutfakta metal saat

Büyük bir saati olan bir odanın içi

koridorda yüksek teknoloji ürünü plastik saat

Odanın iç kısmında büyük saat

Yatak odası

Evin en sessiz ve en huzurlu odası, yalnızlık içinde vakit geçirdikleri, rahatladıkları ve uyudukları odadır. Yatak odasında, oturma odasının aksine, yabancılara nadiren izin verilir, meraklı gözler için tasarlanmamıştır, bir saat seçerken, her şeyden önce, tören görünümlerine değil, kendi zevkinize odaklanmalısınız..

Gövde renginin çok parlak olmaması ve duvarların ve mobilyaların dekorasyonu ile uyumlu olması arzu edilir. Pastel, bej, açık gri, inci, sütlü, fildişi, kahverengi, açık mavi veya mavi olabilir. Bir yatak odası ortamında kırmızılar, portakallar ve parlak sarılardan en iyi şekilde kaçınılır. Kadran monofonik veya çiçek desenli olabilir. Sakin renkler ve nötr görüntüler daha hızlı rahatlamanızı sağlar.

minimalizm tarzında koridorda ahşap saat

Büyük saat odası tasarımı

klasik tarzda yatak odasında metal saat

Odanın iç kısmında büyük olağandışı saat

Yatak odasında deniz manzaralarının yanı sıra kuş, kelebek, kedi resimleri de dahil olmak üzere güzel manzaralar. Büyük ailelerde, fotoğraf çerçeveli modeller genellikle hayattaki en önemli olaylardan fotoğrafların yerleştirildiği yatak odalarına asılır..

Bir mekanizma seçerken sadece dış tasarıma değil aynı zamanda sese de dikkat etmek önemlidir. Eller çok yüksek sesle hareket ediyorsa, bu ses geceleri karışabilir. Düzgün hareket eden oklara sahip mekanizmaları seçmek daha iyidir. Ancak elektronik skorbord, sessiz çalışmasına rağmen, rekreasyon alanına asılması önerilmez – parlak sayılar yalnızca müdahale eder.

ülke tarzı oturma odası plastik saat

Odanın iç kısmında büyük saat

minimalizm tarzında yatak odasında metal saat

Büyük bir saati olan bir odanın içi

Çocuk odası

Fidanlığın içindeki saat çok çeşitli olabilir. Bunlar genellikle masal veya çizgi film karakterleri, parlak figürler, meyveler, meyveler, hayvanlar, güneş, ay, arabalar, kilitler vb. Karakterlerin görüntüleridir. Kadranın şekli estetik tat nedeniyle çok fazla seçilmemelidir, Çocuğun yaşına ve tercihlerine odaklanmak gibi. Çocuk saatleri ayrıca bir fotoğraf çerçevesi, arduvaz veya manyetik tahta, renkli alfabe vb. ile birleştirilebilir..

eko tarzında mutfakta plastik saat

Büyük saat odası tasarımı

ülke tarzında oturma odasında ahşap saat

Odanın iç kısmında büyük saat

Önemli! vücudun tüm parçaları güvenli bir şekilde sabitlenmeli ve tercihen sadece doğal malzemeler.

mutfak alanı

Mutfakta, tam zamanı olmayan hiçbir yer yoktur – genellikle yemeğin hazırlığı buna bağlıdır ve bir dakikalık gecikme, akşam yemeğini mahvetmeye değer olabilir. Renk, boyut ve şekil, kolaylık ve pratiklik nedenleriyle seçilmiştir ve gövde de dekorasyon ve mobilya ile birleştirilmelidir..

klasik tarzda koridorda metal saat

Odanın iç kısmında büyük olağandışı saat

country tarzı mutfakta plastik saat

Büyük bir saati olan bir odanın içi

Tipik apartmanlardaki mutfaklar oldukça küçük olduğu için büyük boy bir saat satın almaya değmez. Kompakt boyut, basit şekiller ve sağduyulu renklerden oluşan bir kasa seçmek daha iyidir. Mutfağın iç kısmına parlaklık getirmek için, duvara meyve veya çilek, çiçek, natürmort gibi gerçekçi görüntüler içeren bir kadranı asabilirsiniz..

Okların şekli de orijinal olabilir. Örneğin mutfakta, normal oklar yerine kaşık veya çatallar uyumlu görünecek. Çaydanlık, kahve fincanı, tabak veya bardak şeklindeki gövde, mutfağın tasarımına da başarıyla uyacaktır..

Önemli! mutfak için kolay temizlenebilir malzemeler seçilmeli.

klasik tarzda oturma odasında metal saat

Büyük saat odası tasarımı

yatak odasında yüksek teknoloji tarzı plastik saat

Odanın iç kısmında büyük saat

koridor

Koridorda mutlaka bir duvar saati için bir yer bulmalısınız, zamanında hazırlanmanıza ve bir toplantıya, çalışmaya veya işe geç kalmamanıza yardımcı olacaklar. Ayrıca tüm odanın genel havasını belirleyen bir iç dekorasyondur..

Klasik tarzdaki bir koridor için doğal ahşap, metal (bronz) hatta seramik ürünlerden oluşan ürünleri tercih edebilirsiniz. Şekil çok farklı olabilir, asıl şey, iç mekana uyumlu bir şekilde karışmasıdır. Daire, oval, köşelerin yumuşatılmış ana hatlarına sahip kare, guguklu saatler, sarkaçlı klasik tasarımlar vb..

minimalizm tarzında mutfakta ahşap saat

Büyük bir saati olan bir odanın içi

ülke tarzı oturma odası metal saat

Büyük saat odası tasarımı

Banyo

Dilerseniz saati banyoya asabilirsiniz. Ancak buranın sıcaklık değişimleri olan çok nemli bir yer olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle kasanın sızdırmazlığı sağlanmalı ve su geçirmez malzemelerden yapılmalıdır. En ufak bir çatlak varsa, kadran sürekli içeriden buğulanır ve nem er ya da geç mekanizmayı bozar..

eko tarzında koridorda plastik saat

Odanın iç kısmında büyük saat

Faydalı ipuçları

Seçim yaparken başka nelere dikkat etmek önemlidir??

  1. Özellikle oturma odası veya yatak odası için seçerseniz, sessiz modelleri satın almaya çalışın..
  2. Büyük boy saatler trendde, kesinlikle dikkat çekecek, tarzını vurgulayarak odanın içini dekore edecekler. Bununla birlikte, bu tür modellerin bir dezavantajı vardır – yalnızca geniş odalarda kullanılabilirler – oturma odaları, stüdyolar vb..
  3. Odanın tasarımına bir damla özgünlük getirmek istiyorsanız, öğle veya akşam yemeği saatini zil sesiyle size bildirecek bir sarkaçlı saat satın alabilirsiniz. Tabii ki, bu tür modeller yemek odası için en uygun olanıdır..

Video: İç mekanda büyük saat

İç mekandaki büyük saat örneklerinin 50 fotoğrafı:

ülke tarzı fotoğrafta koridorda metal saat oturma odası yüksek teknoloji resimde plastik saat klasik bir resim tarzında mutfakta ahşap saat minimalizm tarzında koridorda metal saat photo yatak odası eko tarzı resimde plastik saat eko tarzı fotoğrafta yatak odasında ahşap saat yüksek teknoloji tarzı resimde koridorda metal saat klasik bir fotoğraf tarzında mutfakta plastik saat minimalizm resmi tarzında koridorda ahşap saat ülke tarzında oturma odasında plastik saat photo minimalizm tarzında koridorda metal saat photo yüksek teknoloji tarzı resimde yatak odasında ahşap saat mutfak country tarzı resimde metal saat klasik bir fotoğraf tarzında koridorda ahşap saat eko tarzı resimde oturma odasında plastik saat klasik bir fotoğraf tarzında koridorda plastik saat ülke tarzı resimde koridorda ahşap saat eko tarzı fotoğrafta yatak odasında metal saat mutfakta minimalizm resmi tarzında plastik saat yüksek teknoloji tarzında oturma odasında ahşap saat photo minimalizm resmi tarzında koridorda metal saat yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta oturma odasında metal saat eko tarzı mutfakta plastik saat photo ülke tarzı resimde koridorda ahşap saat klasik bir fotoğraf tarzında yatak odasında metal saat minimalizm resmi tarzında yatak odasında ahşap saat eko tarzı resimde mutfakta plastik saat ülke tarzı fotoğrafta koridorda ahşap saat klasik bir resim tarzında oturma odasında plastik saat yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta koridorda metal saat ülke tarzında mutfakta plastik saat photo klasik tarz resimde yatak odasında metal saat yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta koridorda ahşap saat minimalizm resmi tarzında oturma odasında ahşap saat eko tarzı fotoğrafta koridorda plastik saat eko tarzı resimde mutfakta metal saat minimalizm tarzında oturma odasında metal saat photo klasik bir resim tarzında koridorda plastik saat yatak odası country tarzı resimde ahşap saat yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta koridorda metal saat ülke tarzı resimde koridorda plastik saat eko tarzı mutfakta ahşap saat photo minimalizm resmi tarzında oturma odasında plastik saat yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta yatak odasında metal saat minimalizm resmi tarzında yatak odasında metal saat ülke tarzı fotoğrafta oturma odasında ahşap saat yüksek teknoloji resim tarzında koridorda metal saat oturma odası yüksek teknoloji tarzı resimde metal saat klasik bir resim tarzında yatak odasında plastik saat minimalizm tarzında koridorda ahşap saat photo

Previous Post
Küçük bir balkon tasarımı için kurallar nelerdir?
Next Post
How to use wallpaper in the interior