15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dairenin iç kısmındaki kısma görüntüleri: avantajlar, fotoğraf

Kısma, mimaride bir tür dekorasyondur. Fransızca’da “alçak kabartma” anlamına gelir. Dışbükey görüntü, hacminin yarısı kadar duvarın üzerinde öne çıkıyor. Binalar, Paleolitik’ten beri kabartma bezemelerle süslenmiştir. Sonra kaya oymaları oldu. Sonra sanat Antik Doğu’ya yayıldı. Sadece aristokratlar böyle bir karmaşıklığı karşılayabilirdi. Eski Mısır, dekorda kısma kullanımının kurucusu olarak kabul edilir. Firavunların mezarlarını boyamak için kullanıldı. Antik Yunanistan ve Roma’da, alçak kabartmalar tapınakları süsledi. Sovyet döneminde binaların, yapıların, tiyatroların, metro istasyonlarının, anıtların vb. dekorasyonunda kullanıldı..

bir kısma ile parlak mutfak iç

İç mekanda güzel kısma

kısma ile bir dairenin alışılmadık tarzı

Duvardaki kısma

kısma ile koridorun hafif tasarımı

İç mekanda ahşap ile kısma

Bir duvar kısmasının faydaları

İç kısımdaki kısma çok zarif ve orijinal görünüyor. Odada özel bir çekicilik yaratılmıştır. Bu, boş bir duvarı süslemek veya düz olmayan yüzeyini maskelemek için harika bir seçenektir. Ayrıca, kompozisyonu kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ve duvarda kendi ellerinizle yeniden yaratın.

kısma ile güzel yatak odası dekoru

Kısma oda tasarımı

bir kısma ile koridorun güzel iç

Yatak odasının iç kısmında kısma

İş için gerekenler

Temel olarak malzeme alçı, alçı, kil, kartonpiyer, polistirendir. Kompozisyonun amaçladığı şekilde dökülen veya işlenen ve daha sonra duvarda doğru yere monte edilen metal veya ahşap bir taban da kullanılır..

Yazar tarafından elle oluşturulan her kısma özeldir. Aynı desen bile farklı odalarda farklı görünecektir. Kısma, belirli bir iç mekan için özel olarak yaratılmıştır, bu nedenle başyapıtı iki kez tekrarlamak yine de çalışmayacaktır. Bu kadar yüksek benzersizlik, her dekoru benzersiz ve benzersiz kılar..

kısma ile koridorun parlak tasarımı

İç mekanda doğa ile güzel kısma

kısma ile hafif mutfak dekoru

İç kısımda karahindiba ile kısma

kısma ile güzel yatak odası tarzı

İç kısımda kısma

Kısma görüntüleri, Gotik’ten Art Nouveau’ya kadar birçok mimari stilde kullanılmaktadır. Ancak, Gotik için – o ayrılmaz bir unsurdur. Tapınaklarda, resimler sadece dekoratif bir işlev taşımakla kalmadı, aynı zamanda okuma yazma bilmeyen, sıradan insanların Kutsal Yazılardan önemli olayları görebilmesi için İncil hikayeleri de gösterdi. Milano Katedrali’nin ana kapılarına bakmak yeterli.

Barok’ta, kısma görüntüleri iç mekanın lüksüne vurgu yaptı. Temel olarak, mitlerden gelen arsalar orada yeniden yaratıldı. Petrovsky Barok’un bir örneği – St. Petersburg’daki Yaz Sarayı.

Art Nouveau kısma, Moskova’daki Metropol’de görülebilir. Bugün bu dekor daireleri, ofisleri, kafeleri, kır evlerini vb. Aydınlatma ile dekore edilmiş nişlerdeki dairenin iç kısmındaki kısmalar özellikle benzersiz görünüyor. Böylece koridorları, merdivenleri, yatak odalarını dekore ederler. Spot ışıklı veya gizli lambalı çeşitli aydınlatma seçenekleri, iç mekanda dikkati vurgular.

Ahşap, metal dövme, cam, taş, deri, mermer vb. ile kombinasyon halinde kısma kaplaması pahalı ve gerçekten özel görünüyor. Ayrıca, kendi ellerinizle bir kısma yapabilirsiniz..

bir kısma ile koridorun sıradışı iç

Tasarımda doğa ile kısma

bir kısma ile parlak yatak odası dekoru

Tasarımda güzel kısma

DIY kısma

İş, duvarın hazırlanmasıyla başlar. Temizlenir, astarlanır ve kurutulur. Ardından seçilen görüntü çizilir. Kendi elinizle duvara kısma yapmanın en kolay yolu bitki baskılarıdır. Bugün oldukça sık kullanılıyorlar ve onları yapmak daha kolay..

Gerekli malzemeler:

 • alçı, kaymaktaşı veya seçtiğiniz başka bir malzemeden bir çözüm;
 • ağaç kesiciler;
 • şablon veya film;
 • emprenye için boya, vernik;
 • fayans yapıştırıcısı, vidalar, çiviler vb..

İlk önce bir tema çizmeniz gerekiyor. Ayrıca, görüntünün uygulanması da çalışma yöntemine bağlıdır. Bu, daha sonra duvara yapıştırılacak bitmiş bir tabloysa, bazı kurallar vardır..

kısma ile bir dairenin hafif tasarımı

Bir kısma ile yatak odası iç

kısma ile sıradışı mutfak iç

Kısma ile iç

kısma ile güzel bir koridor tarzı

İç mekanda güzel kısma

 • Çerçeveyi resim için kenarlarla birleştirin. Eldeki malzemeler ona uygun..
 • Ortaya çıkan şekli folyo ile örtün. Ana şey, kıvrım olmamasıdır..
 • Bitmiş karışımı kalıba dökün.
 • Form kuruduktan sonra, konturu kesici dişlerle işaretleyin. Hazır bir şablonun kullanışlı olduğu yer burasıdır..

Önce duvarda kısma yapılmasına karar verilirse temizlenir ve zemin uygulaması yapılır. Çizimin ana hatları kurumuş duvara çizilir. Önceden bir şablon yapabilirsiniz.

Bunu kabartmanın oluşturulması izler. Resim ayrı yapılırsa, form kuruduktan ve anahat işaretlendikten sonra, resmin hacmini oluşturan yeni bir çözüm hazırlanır. Zaman içinde kusurları fark etmek ve ortadan kaldırmak için çalışma katmanlar halinde yapılır. Kısma hemen duvarda oluşturulursa, önce kaba bir tabaka yapılır, gerekli bölgeler bir çözelti ile doldurulur ve gereksiz parçalar çıkarılır. O zaman her şey kurumalıdır. Ve ancak o zaman bitişi tamamlayarak estetik bir görünüme kavuştururlar..

Her iki uygulamaya da uygun çok kolay bir gofraj yöntemi vardır. Çizime göre, kabartmalı alanları için formlar yapılır. Bu formlar bir karışımla doldurulur ve daha sonra çizimin bitmiş parçaları duvara veya boyaya yapıştırılır, dikişler sıva ile kaplanır ve zımpara kağıdı ile temizlenir..

kısma ile parlak mutfak dekoru

İç mekanda çiçekli kısma

bir kısma ile koridorun sıradışı dekoru

İç kısımda kısma

Ayrı yapılmış bir tablo nasıl eklenir

Bunun için fayans yapıştırıcısı kullanılır. Çiviler, kendinden kılavuzlu vidalar veya duvara derinleştirerek büyük bir tablo eklenebilir. Bunun için bir niş hazırlanır ve içine bir görüntü yerleştirilir. Tüm dikişler sakince harçla kaplanır ve zımpara ile ovalanır..

Bitmiş duvar kısma, zımpara kağıdı ile dikkatlice zımparalanır, tüm boşluklar ve dikişler tozdan temizlenir, özel bir fırça ile astarlanır ve boyanır. Su bazlı boya, tüm çıkıntılı parçaların kaplandığı iyi çalışır. Burada normal bir sünger kullanmak daha iyidir..

kısma ile koridorun parlak tarzı

Duvarda bir kızla kısma

bir kısma ile güzel yatak odası iç

İç kısımda kısma

kısma ile koridorun parlak dekoru

Odada güzel kısma

DIY alçı kalıp

Tüm kalıplar mağazada mevcut değildir. Ancak istenilen şekil bulunamazsa kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin, resimde bir kuş veya bir tür hayvan var. Dilediğiniz heykelcik veya oyuncağı satın alıp bir kontrplak kutuya yerleştirebilirsiniz. İçeriğini, tüm donanım mağazalarında satılan sıvı silikon ile dökün. Bir gün sonra, silikon kuruduktan sonra kutu demonte edilir, heykelcik çıkarılır ve bu kadar. Gerekli form hazır. Kaymaktaşı karışımı içine iyice dökülür. Üstelik silikon kalıpların plastik malzemeden yapılan çocuk böreklerinin aksine yağlanması gerekmez. İkincisi bitkisel yağ ile yağlanmalıdır..

Kaymaktaşı karışımı hazırlamak için şunları alın: alçı – 2 kısım, su – 1 kısım. Hazırlanan karışım kalıplara dökülür ve tam kuruması için yaklaşık bir gün beklenir..

bir kısma ile güzel mutfak iç

Yatak odasında bir kelebek ile kısma

kısma ile alışılmadık bir yatak odası tarzı

Manzaralı kısma

Zambak ile kısma

Görüntünün oluşturulması birkaç aşamada gerçekleşir..

 1. Hazırlanan yüzeye sıva ve astar uygulanır. Astar boya, kuruduğunda bir sonraki katı tutmaya yardımcı olan bir pürüzlülük oluşturduğu için mükemmeldir..
 2. Bir kat balmumu uygulanır.
 3. Resmin tüm yüzeyine şeffaf bir plastik film sabitlenir..
 4. Filme bir çiçek taslağı uygulandı.
 5. Filmin altına, taslağa uygun olarak ikinci bir balmumu tabakası uygulanır..
 6. Kısma oluşturuluyor
 7. Yüzey boyanır ve honlanır.

kısma ile bir dairenin sıradışı tasarımı

Yatak odasında çiçeklerle kısma

kısma ile hafif stil koridor

Şelaleli kısma

kısma ile dairenin hafif dekoru

Duvardaki güzel kısma

Birkaç ipucu

Elemanları duvara yapıştırmadan önce, onları yere yaymak ve ne olduğunu görmek en iyisidir. Böylece parçaları birkaç kez çıkarıp yapıştırmanız gerekmez ve duvar ekstra bir yapıştırıcı tabakasıyla lekelenmez..

Resimdeki antika figürler sadece çerçeveli görünüyor. Bunun için resim çerçevesi duvara sabitlenir ve içi macunla düzlenir. Daha sonra bir kaide takılır, bir heykelcik yapıştırılır, tüm köşeler ve çatlaklar macunlanır. Dekor elemanlarının geri kalanı eklenir ve resmin tamamı birkaç kat halinde tamamen boya ile kaplanır..

Macun kısma çok basittir. Duvardaki görüntüler kademeli olarak katmanlar halinde oluşturulur. Ve çizimde çatlak olmaması için macuna PVA tutkalı eklenmelidir. 0,5 kg macun için – 1 yemek kaşığı. ben. tutkal ve 100 gr. Su.

kısma ile parlak mutfak tasarımı

Ağaçlar kısma

kısma ile koridorun sıradışı tasarımı

Manzaralı kısma

Bu dekor neme, toza ve tütün dumanına karşı hassastır. Taze bir kısma bundan dikkatle korunmalıdır. Vernik tabakası, görüntüye çarpan toz ve ışık miktarına göre güncellenir. Kısmayı kuru veya hafif nemli bir bezle silmeniz gerekir. Yumuşak salkımlar iyi çalışır. Zamanla, boşluklar ve çatlaklar hala görünür hale gelir. Algılanan kusurları periyodik olarak örtmek ve renklendirmek yeterlidir..

Video: İç kısımdaki kısma

Dairenin iç kısmındaki 50 kısma fikir fotoğrafı:

kısma fotoğraflı güzel yatak odası stili kısma resimli hafif mutfak dekoru kısma fotoğraflı koridorun aydınlık iç kısmı kısma resmi ile koridorun sıradışı tasarımı kısma resmi olan bir dairenin olağandışı iç mekanı kısma fotoğraflı parlak mutfak dekoru kısma fotoğraflı güzel yatak odası tasarımı kısma resimli hafif stil koridor bir kısma fotoğraflı koridorun güzel iç kısmı kısma resmi olan bir dairenin parlak tarzı kısma resimli parlak mutfak tasarımı kısma fotoğraflı bir yatak odasının alışılmadık tarzı kısma resimli güzel daire dekoru bir kısma resmi ile koridorun hafif iç kısmı kısma fotoğraflı güzel yatak odası dekoru kısma fotoğraflı koridorun parlak tarzı kısma resimli sıradışı mutfak tasarımı kısma fotoğraflı hafif mutfak iç kısma resimli güzel yatak odası tasarımı bir kısma fotoğraflı koridorun sıradışı dekoru kısma resimli koridorun sıradışı dekoru kısma fotoğraflı aydınlık yatak odası iç kısma resimli hafif mutfak tasarımı kısma fotoğraflı güzel bir koridor stili bir kısma fotoğraflı koridorun güzel tarzı kısma fotoğraflı bir dairenin olağandışı iç mekanı kısma resimli koridorun parlak tasarımı kısma resimli hafif tarz yatak odası kısma fotoğraflı koridorun aydınlık iç kısmı kısma resimli sıradışı mutfak dekoru kısma fotoğraflı koridorun güzel tasarımı kısma fotoğraflı aydınlık yatak odası iç kısma resmi ile koridorun parlak tarzı kısma resmi olan bir dairenin sıradışı tasarımı kısma fotoğraflı güzel mutfak dekoru kısma fotoğraflı parlak mutfak tarzı kısma resimli koridorun güzel tasarımı kısma resimli olağandışı iç koridor kısma fotoğraflı hafif yatak odası dekoru kısma fotoğraflı bir dairenin hafif dekoru kısma resmi ile koridorun sıradışı tarzı kısma fotoğraflı güzel mutfak tasarımı bir kısma resmi ile koridorun aydınlık iç kısmı kısma fotoğraflı bir dairenin parlak tarzı bir kısma resmi ile koridorun hafif iç kısmı kısma fotoğraflı sıradışı mutfak dekoru bir kısma fotoğraflı koridorun sıradışı tarzı

Previous Post
Yatak odası tasarımında koyu renkli mobilyalar, kontrast üzerinde şık bir oyundur
Next Post
The combination of lilac color with other colors in the interior