15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç tasarımda eski “bavullar”

Modern iç mekanlarda vintage, klasik ve retro detaylar yaygındır. Bu tür aksesuarlar, antik bir dokunuşla sözde “il” iç tasarımında popülerlik kazanmıştır. Ruh halini oluşturan aksesuarlardır. Onlara odaklanmaya değer..

eski valizlerle güzel oda tasarımı

Eski valizlerle bir odayı dekore etme fikri

eski bavullar ile parlak yatak odası dekorasyonu

Eski bavullar ile modern oda iç

eski bavullar ile orijinal oturma odası iç

Odanın iç kısmındaki eski valizler

Oda dekorasyonunda vintage aksesuarlar

Mağaza rafları, çeşitli “yarı antika” iç özelliklerle alıcının gözünü memnun eder. Ancak bu tür süslemeleri kendiniz yaratabilirsiniz. Böylece işe yaramaz şeylerden iç mekan için tasarımcı süslemeleri elde edersiniz. Sadece biraz çaba göstermen gerekiyor. Elbette, evdeki herkesin benzersiz bir tasarım özelliği oluşturmak için güncellenebilen birkaç nadir gizemi vardır..

Bu şeyler şunları içerir:

  • şamdanlar;
  • nadir aynalar;
  • eski mobilyalar;
  • kutu;
  • antika bavul.

Çoğu durumda, bu bir mirastır. İkincisi, yaratıcı fikirlerin bir klondike’sidir. Çok yönlüdür, sedir, sehpa, evcil hayvan yatağı, komodin veya kitaplık olarak kullanılabilir..

eski valizlerle sıradışı apartman tasarımı

Eski bavullar ile daire tasarımı

eski bavullarla hafif yatak odası dekorasyonu

Eski valizlerin iç mekanda orijinal kullanımı

Eski bir bavulu restore etmenin bir yolu olarak dekupaj

17. yüzyılda ortaya çıkan dekupaj tekniği bugün çok popüler. Temel ilkeleri değişmemiş ancak kullanılan araç ve gereçler daha modern hale gelmiştir. Çoğu zaman, iç kısımdaki bir bavul, dekupaj tekniği kullanılarak restore edilmiş olarak bulunur. Eşsiz bir vintage ürün tasarlamak için işin yapılacağı tekniği seçmelisiniz..

eski bavullar ile parlak daire iç

Eski valizlerle bir odayı dekore etme fikri

eski valizlerle oturma odasının sıradışı tasarımı

Eski bavullar ile modern oda iç

eski bavullar ile odanın orijinal iç

Odanın iç kısmındaki eski valizler

Viktorya tarzı

Gravürlere ve tematik görüntülere, 17-18 yüzyıl resimlerine dayanmaktadır. Renk paletine altın, bej ve tüm bordo tonları hakimdir..

eski püskü şık

Bu tarzda yapılan şeylerin yüzeyinde yapay çatlaklar ve çizikler vardır. Bu, antik çağın etkisini oluşturmak için yapılır. Renk şeması açık tonlarla doyurulur ve temel arka plan beyaz, pembe veya fildişi tonlarındadır..

eski valizlerle aydınlık oturma odası dekorasyonu

Eski bavullar ile daire tasarımı

eski valizlerle güzel daire tasarımı

Eski valizlerin iç mekanda orijinal kullanımı

Provence

Ürüne bitki, dal, çiçek resimleri uygulanır. Beyaz, uçuk pembe, zeytin tonlarına dayanmaktadır. Provence’ın bir başka özelliği de patina. Bu teknik bakır benzeri bir bulanıklık yaratır..

sadece şehir

İş için dergilerden, retro gazetelerden, notalardan, eski fotoğraflardan kupürler kullanılır..

eski valizlerle orijinal oda dekoru

Eski valizlerle bir odayı dekore etme fikri

eski bavullar ile güzel yatak odası iç

Eski bavullar ile modern oda iç

eski valizlerle sıra dışı daire dekoru

Odanın iç kısmındaki eski valizler

Evde dekupaj bavulunun aşamaları

Tekniklerden herhangi birini kullanarak eski bir bavulu ayırmak için aşağıdaki temel araç setine ihtiyacınız olacak:

  • akrilik vernik veya boya;
  • özel yapıştırıcı veya PVA;
  • astar, leke;
  • sünger, rulo veya fırça, sünger;
  • ustanın takdirine bağlı olarak dekupaj resimleri, gazeteler, peçeteler.

İlk adım, çalışma yüzeyini hazırlamaktır. Bunu yapmak için, valizi kirden temizlemeniz ve kurutmanız, hasarlı alanları yapıştırmanız ve yüzeyi astarlamanız gerekir. Bundan sonra, düzensizlikleri zımpara kağıdı ile temizleyin. Ardından, çizilme veya çatlama etkisi yaratarak bavula boya uygulayın.

eski bavullar ile aydınlık oturma odası iç

Eski bavullar ile daire tasarımı

eski bavullarla hafif yatak odası tasarımı

Eski valizlerin iç mekanda orijinal kullanımı

Bir sonraki aşamada, seçilen çizim eski bavulun hazırlanan bölümüne yerleştirilir. Bunu yapmak için, görüntüye yapıştırıcı uygulamanız ve yavaşça istenen alana tutturmanız gerekir. Rulo yardımı ile peçetenin altından hava dışarı atılır. Kuruduktan sonra bavulun tüm yüzeyi cilalanır..

Son aşama, öğeyi çeşitli ek aksesuarlarla süslemektir: boncuklar, yapay elmaslar, yeni bir kulp, perçinler. Böylece, basit manipülasyonlara başvurarak, özel bir iç nitelik elde edilir..

eski bavullar ile aydınlık oda iç

Eski valizlerle bir odayı dekore etme fikri

eski valizlerle hafif oturma odası tasarımı

Eski bavullar ile modern oda iç

eski valizlerle orijinal daire dekoru

Odanın iç kısmındaki eski valizler

İç mekanda eski bir bavul için tasarım seçenekleri

İç mekanda eski bir bavulun kullanılması odaya zarafet katarak bizi seyahat anılarına daldırıyor. Bir odayı bavulla dekore etmenin en kolay yolu bir osmanlı yaratmaktır. Bunu yapmak için nesneyi yeniden boyamak yeterlidir. Evin nadir tipte birkaç çantası varsa, onlardan orijinal bir piramit yapabilirsiniz..

Eski bir bavuldan bir masa veya dolap oluşturmak için, ona 4 ayak takmanız veya çerçeve görevi görecek uygun boyutta bir masanın üzerine yerleştirmeniz gerekir. Sert kapaklı bavullar bunun için en iyisidir..

eski bavullarla sıradışı yatak odası dekorasyonu

Eski bavullar ile daire tasarımı

eski bavullar ile orijinal yatak odası iç

Eski valizlerin iç mekanda orijinal kullanımı

Eski bir bavulu restore etmenin bir başka fikri de döşemeli mobilyalar yaratmaktır. Torbanın iç çevresine sert bir koltuk çerçevesi takılır ve yumuşak dolgulu döşeme malzemesiyle kaplanır. Aynısı kapakla da yapılır, bu nedenle bir koltuk veya kanepenin arkası gibi davranır (bavulun boyutuna bağlı olarak). Daha sonra bacaklar ürüne takılır veya çerçeveye konur..

Eski bir bavulun yarısından yumuşak bir osmanlı veya evcil hayvanınız için bir yatak yapabilirsiniz. Bir koltuk veya kanepe ile aynı prensibe göre bir puf yapılır. Ve kanepe için, bavulun yarısının içine bir yastık veya kumaşla süslenmiş yumuşak bir taban yerleştirilir. Çerçeve kişisel tercihlere göre dekore edilmiştir..

eski valizlerle aydınlık oda tasarımı

Eski valizlerle bir odayı dekore etme fikri

eski valizler ile güzel oturma odası dekoru

Eski bavullar ile modern oda iç

eski bavullar ile güzel oda iç

Odanın iç kısmındaki eski valizler

Büyük bir antika gardırop, küçük bir gardırop veya duvara bağlı bir minibar olarak kullanılarak depolama için donatılabilir. Bunu yapmak için belirli sayıda tahta almanız gerekir, uzunluk bavulun genişliğine eşittir. Özel montaj açıları kullanılarak bavulun içine yerleştirilen raf görevi göreceklerdir. Ayrıca, dış dekorasyon yapabilirsiniz. Birkaç büyük çanta varsa, bunların her birinin ayrı bir bölüm olacağı bir dolap şeklinde bir kompozisyon oluşturabilirsiniz. Birbirlerine yapıştırılırlar ve sırtları bir inşaat zımbalayıcı veya küçük çiviler kullanılarak bir sunta levhaya çivilenir..

Asılı raflar başka bir tasarım çözümü olarak hizmet edebilir. Bunun için bavulun 1/3’ü ön tarafından kesilerek tahta veya sunta levhaya çivilenir. Bu parça doğrudan duvara yapıştırılmıştır. Derin bir rafa ihtiyaç duyulursa, kesilen parçaların sadece alt veya üst kısmı kullanılır..

İç kısımdaki büyük valizler, eski bir çekmeceli dolap rolünü oynayabilir. Ve içine bitki koyarsanız, orijinal bir çiçeklik olacaktır..

eski bavullarla orijinal yatak odası dekoru

Eski bavullar ile daire tasarımı

eski bavullar ile parlak yatak odası tasarımı

Eski valizlerin iç mekanda orijinal kullanımı

Noktadan Noktaya tekniği ile antika mobilya restorasyonu

Bavulun olağandışı Noktadan Noktaya tekniğindeki dekoru, yüzeyinde renkli nokta boncuklardan oluşan bir desen çizmekten oluşur. Ürün cila ile kaplanmadan önce, restorasyonun son aşamasında görüntü kabartılır ve uygulanır. İlk aşamalar, bavulun yüzeyine temizlik, astarlama ve arka plan boyası uygulanmasını içerir. Ardından, tüm detayların bir çizimi ile görüntünün bir taslağı uygulanır. Çizimin kendisi akrilik boya ve özel bir tüpte kontur ile uygulanır..

Video: Eski bir bavuldan masa

Ayrıca bakınız: Aydınlatma aydınlatma tasarımı nedir?

İç mekanda eski valizleri kullanmak için 50 fikir fotoğrafı:

eski bavul resimli hafif daire dekoru eski valizlerle aydınlık oturma odası tasarımı photo eski bavul resmi ile alışılmadık yatak odası iç eski valizlerle güzel oda tasarımı photo eski bavul resimli orijinal yatak odası dekoru eski bavullar ile güzel oturma odası iç photo eski valizlerle hafif daire dekoru photo eski bavul resmi olan bir odanın orijinal iç kısmı eski valizli bir odanın alışılmadık tasarımı photo eski bavul resmi ile parlak daire tasarımı eski bavullarla hafif yatak odası dekoru photo eski bavul resmi ile sıradışı oturma odası iç eski bavul resimli güzel yatak odası dekoru eski bavul resmi ile orijinal daire iç eski valizli bir odanın olağandışı içi photo eski valizlerle hafif oda dekoru photo eski bavul resmi ile güzel daire iç eski bavul resmi olan bir oturma odasının sıradışı tasarımı eski valizlerle orijinal yatak odası tasarımı photo eski bavul resmi olan bir dairenin parlak iç mekanı eski valizlerle güzel oda dekoru photo eski valizlerle hafif oda tasarımı photo eski bavul resmi ile aydınlık oturma odası iç eski bavul resimli parlak daire dekoru eski bavullarla sıradışı yatak odası tasarımı photo eski bavullar ile aydınlık oturma odası iç photo eski bavul resmi ile hafif yatak odası tasarımı eski bavullar ile sıradışı oturma odası iç photo eski valizlerle güzel daire dekoru photo eski bavul resmi ile güzel yatak odası tasarımı eski valizlerle sıradışı oturma odası dekoru photo eski valizli bir odanın aydınlık iç fotoğrafı eski bavul resmi olan bir dairenin alışılmadık dekoru eski bavul resmi ile güzel oda iç eski valizlerle orijinal oturma odası dekoru photo eski bavul resmi ile güzel daire tasarımı eski bavullar ile parlak yatak odası iç photo eski bavul resmi ile parlak yatak odası iç eski valizlerle sıradışı oda dekoru photo eski valizlerle oturma odasının özgün tasarımı photo eski bavul resmi olan bir dairenin hafif iç kısmı eski bavul resmi ile güzel oda tasarımı eski bavullarla hafif yatak odası tasarımı photo eski bavul resimli sıradışı oda dekoru eski valizler ile parlak dekor oturma odası photo eski bavullar ile güzel yatak odası iç photo eski bavul resmi ile özgün daire tasarımı eski bavul resmi ile hafif dekor oturma odası eski bavullarla güzel yatak odası dekoru photo eski bavullar ile sıradışı yatak odası iç photo

Previous Post
Mutfakta perde ipleri – seçim, bakım, kendin yap üretimi
Next Post
Brown curtains in the interior: rules for the use of color