15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kurdelalı şişe dekoru – lüks, süslü, sıradışı

“He” ve “She” gibi saten kurdelelerle süslenmiş şampanya şişeleri, düğün kutlamalarının ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Yakın zamana kadar, uzmanlar bununla meşguldü ve bugün, temel el sanatları becerilerine sahip herkes tarafından kurdelelerle süslenen şişelerde ustalaşılabilir. Bu dekor, saten ve brokar şeritlerle basit örgülerden zahmetli kanzashi tekniğinde keyifli uygulamalara veya tamamlayıcı dekupajı tamamlamaya kadar çeşitli tekniklerle yapılır..

renkli kurdeleler ile cam şişelerin şık dekorasyonu

Kurdeleli cam şişelerin güzel dekoru

dekoratif kurdeleler ile şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleli şişelerin orijinal dekorasyonu

Kurdelelerle cam şişelerin süslenmesi

Dekor için şişe hazırlama

Düğün şişelerini kendi ellerinizle dekore etmek, kapları son derece temiz görünecek şekilde hazırlamakla başlar..

Şişelerin şerit süslemelerinin altından folyo etiketler ve yazım hataları görünmemelidir, ancak görünen kısmın tekstil dekoruyla uyumlu olacağı varsayılmaktadır..

Genellikle, bir düğün ziyafetinin dekoruna ek olarak, genel plana göre birkaç unsur gerçekleştirilir:

  • gelin ve damat için gözlük;
  • bir sepet saten kurdele;
  • yaka çiçeği;
  • gelin için çanta;
  • yeni evlilerin koltuklarında şenlikli gereçler.

renkli kurdeleler ile cam şişelerin olağandışı dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleler ile şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu

Düğün şişesi dekoru

Kutlamanın arifesinde hepsini kendi ellerinizle yapın – çok para biriktirin veya sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapın.

Bir şişe daha uzun ve daha büyük, diğeri daha küçük olacak şekilde 2 farklı şampanya şişesi seçmek en iyisidir. Mühürlenirler, etiketlerin üzerindeki yapıştırıcıyı dağıtmak için bir süre ılık suya batırılırlar, daha sonra bunları ayırmak daha kolay olacaktır..

Temiz ve kuru bir şişe ayrıca bir solvent veya alkol ile yağdan arındırılır, böylece yapıştırıcı daha iyi tutunur.

renkli kurdeleli şişelerin güzel dekorasyonu

Kurdeleli cam şişelerin güzel dekoru

dekoratif kurdeleler ile şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleli şişelerin özgün tasarımı

Kurdele ile cam şişelerin süslenmesi

Şişenin üst kısmındaki folyonun kapatılıp kapatılmayacağı genel fikre bağlıdır, seçenekler vardır:

  • saten kurdelelerle tamamen örtün;
  • folyoyu açık bırakın;
  • birkaç kat boya.

En büyük şıklık, bir şekilde gelin ve damadın kıyafetlerini tekrarladıkları zaman, saten kurdeleli şişelerin dekorasyonudur. Örneğin, daha büyük kapasiteli kurdele örgüsünün rengi, damatlık takımının rengini kopyalar ve gelin elbisesinin tarzı, daha küçük şişede tanınır. Dekor miktarı, şişeyi kurdelelerle süsleyecek kişinin becerisine ve arzusuna bağlıdır. Düğün töreninde baskın bir renk varsa, o zaman sofra gereçlerine yansıtılmalıdır..

renkli kurdeleli şişelerin olağandışı dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleler ile şampanya şişelerinin sıradışı dekorasyonu

Düğün şişesi dekoru

Son zamanlarda gelinlerin beyaz elbiseleri reddetme eğilimi var. Nedimelerin düğünde mor, nane, altın veya turkuaz elbiselerle görünmesi gerekiyor. Daha sonra kurdelelerle süslenmiş “O” şişesi belirtilen renkte veya beyazda olmalı, ancak önerilen gölgenin dekoruyla desteklenmelidir..

Süslü şişeler düğünde içilmez, hatıra olarak bırakılır. Bu şampanya evlilik yıldönümünde ve hastaneden ilk taburcu edildiği gün basılmıştır..

renkli kurdeleli cam şişelerin orijinal dekorasyonu

Kurdeleli cam şişelerin güzel dekoru

renkli kurdeleler ile cam şişelerin güzel dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleli şişelerin zarif dekorasyonu

Kurdele ile cam şişelerin süslenmesi

Şişelerin kurdele süslemesi nasıl yapılır??

İş için ihtiyacınız olacak

1.

Enstrümanlar

Makas, kırtasiye bıçağı, havya, büyük iğne

2.

kapasiteler

Farklı boyutlarda iki şişe şampanya

3.

Tekstil

Koyu renkli kurdeleler, altın, beyaz, renkli

4.

hizmetliler

PVA tutkalı, “sıvı çiviler”, tekstil tutkalı

5.

Dekor

Şapka, çiçekler, kalpler, boncuklar, parıltılar, yapay elmaslar

Dokuma boyundan başlar, genişleme nedeniyle onu düzgün bir şekilde düzenlemek en zordur. Şeritler küçük parçalar halinde kesilir, sonraki her parça üsttekiyle örtüşür. Sıkıca, düzgünce, biraz esneyerek oturmalıdırlar..

renkli kurdeleli şişelerin olağandışı dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

renkli kurdeleli şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu

Düğün şişesi dekoru

Her aşağı akış segmenti, kabın boynunun genişlemesi nedeniyle bir öncekinden biraz daha uzun olacaktır. 2-2,5 santimetrelik bir bantla çalışmak en uygunudur. Bir sonraki dönüş doğrudan şişe üzerinde ölçülür ve fotoğraftaki gibi bir sonraki parçanın altına giren küçük bir kenar boşluğu ile dikkatlice kesilir..

Dikkat: Şişe dekoru için kullanılan bandın uzunluğunu doğru bir şekilde belirtmek zordur. Örgü ne kadar ince olursa, tüketim o kadar fazla olur. Çoğu zaman, standart genişlikte, en az 5 m saten bobin yaprağı. Ancak 2-3 renk kullanıldığını unutmayın..

dekoratif kurdeleler ile cam şişelerin zarif dekorasyonu

Kurdeleli cam şişelerin güzel dekoru

renkli kurdeleler ile cam şişelerin güzel dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin orijinal dekorasyonu

Kurdelelerle cam şişelerin süslenmesi

Saten kurdele bölümleri, kumaşın içinden görünmemesi gereken noktalı tutkal işaretleri ile sabitlenmiştir. Tüm işi mahvetmemek için önce bir eğitim örneğinde denemek daha iyidir. İğne işi becerileriniz yoksa, boynu herhangi bir boş şişeye örme tekniğinde ustalaşmak daha iyidir. Düzgün örgü bir at kuyruğuna benzer. Sonra yapıştırma her zamanki gibi gider – bir daire içinde. Saten kurdelelerin rengi, şişeleri kurdelelerle süslemenin tasarım görevine bağlı olarak birleştirilir..

Bu aşamada, düzgünlük, arka dikişin mümkün olduğunca eşit olması ve böylece dilimlerin kenarlarının tamamen çakışması gerçeğiyle kendini gösterir. Ancak mükemmel çalışması pek mümkün değildir, bu nedenle arka kesimler dokuma ile aynı banttan bir şeritle kaplanmıştır..

dekoratif kurdeleli şişelerin parlak dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

renkli kurdeleler ile cam şişelerin şık dekorasyonu

Düğün şişesi dekoru

Etek imalatında seçenekler olabilir. Aksesuar ne kadar görkemli olursa, kurdeleli şişelerin dekorasyonu o kadar lüks olur. Dantel takımları dikerek kendiniz dikebilir veya fırfırlı veya oluklu kenarlı elastik bir bant satın alabilirsiniz. Böyle bir ilaveyi şişedeki elastik bir bant üzerine koymak ve sabitlemek en kolayıdır, ancak gerginliğin minimumda tutulması tavsiye edilir..

Bride şişesinin eteği aynı kurdeleler kullanılarak kabarık fiyonklar ile süslenmiştir. “Damat” ın ek bir dekorasyonu bir kelebek ve bir kuyruk ceketini veya bir takım elbiseyi taklit eden düğmelerdir. Ancak asıl mesele, ön tarafı beyaz kurdelelerle güzelce dekore etmektir. Düğmeler küçük kalpler veya inci benzeri boncuklarla değiştirilebilir.

Dokumanın ana aşaması tamamlandığında şişelerin üstünü süslemeye geçilir. “O” tül, muslin veya güpür pelerin (peçe), çiçek çelengi veya şapka olabilir. Geleneksel olarak bir silindir şapkası veya küçük bir şapkası vardır. Şişenin “tacı” altındaki deliğe oturan plastik bir şişeden yapılırlar..

renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu

Kurdeleli cam şişelerin güzel dekoru

dekoratif kurdeleli şişelerin olağandışı dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

dekoratif kurdeleler ile şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu

Kurdelelerle cam şişelerin süslenmesi

Ek dekor – aşağı kuğu, bir parça beyaz kürk veya ot ipliği. Şampanya şişelerini beyaz yapmaya karar verilirse beyaz bir taban üzerinde iyi görünüyor ve fotoğraftaki gibi kanzashi tekniği kullanılarak kurdele dekoru yapılıyor..

Her şey düzgün ve zevkli bir şekilde yapılırsa, herhangi bir fikir iyidir, dikişler gizlenir, dekor ölçülüdür. Ayrıca yüzük, melek, çiçek, güvercin ve kalp gibi şampanya eklemeleri yapmak için çok çalışmakta fayda var. Bazen gelin ve damadın fotoğraflarını ince kağıda basılmış (parlak) kullanırlar..

Kendi elinizle kurdeleli şişeleri süslemek için seçeneklerden birinde ustalaşmanızı öneriyoruz – uygun fiyatlı bir ana sınıf.

dekoratif kurdeleli şişelerin parlak dekorasyonu

Şişeleri kurdelelerle süslemek

renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin şık dekorasyonu

Düğün şişesi dekoru

Düğün gözlüklerini ve diğer nitelikleri süslüyoruz

Bir düğün masasını süslemek, şişeleri kendi ellerinizle kurdelelerle süslemekle sınırlı değildir. Çoğu zaman, bir anahtarda farklı bir dekor oluştururlar – yaka çiçeği, mum vb..

Gözlükleri bir setten almak yerine ayrı olarak satın almak daha iyidir. Çoğu zaman, dekorasyonu yıkamadan uzun yıllar düğünün bir anısı olarak tutulurlar. Daha sonra, şişeler gibi bardakları saten kurdelelerle kendi ellerimizle tek bir set oluşturacak şekilde süslüyoruz. Dekoratif elemanlar farklı olabilir, ancak şampanyayı ören şeritten camın sapına yay bağlamaya değer. Ardından, şeffaf yapıştırıcıya küçük dekor yapıştırılır.

Saten kurdeleli şişelerin düğün dekorasyonuna ek olarak, sepet yapımında ustalık sınıfı sunuyoruz (sabun ve iğnelere dayalı).

Video: Ana sınıf: Düğün şampanyasını kurdelelerle süslemek

Şişeleri kurdelelerle süslemek için 50 fikir fotoğrafı:

dekoratif kurdeleler resimli cam şişelerin parlak dekorasyonu renkli kurdeleli şişelerin orijinal dekorasyonu photo renkli kurdeleler resimli şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu dekoratif kurdeleli cam şişelerin olağandışı dekorasyonu photo renkli kurdeleler ile muhteşem şişe dekorasyonu photo dekoratif kurdeleler resimli şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu dekoratif kurdeleler resimli alışılmadık şişe dekorasyonu renkli kurdeleler ile cam şişelerin güzel dekorasyonu photo dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin şık dekorasyonu resim renkli kurdeleli şampanya şişelerinin orijinal dekorasyonu photo dekoratif kurdeleler resimli cam şişelerin parlak dekorasyonu renkli kurdeleler ile şişelerin güzel dekorasyonu photo renkli kurdeleli şampanya şişelerinin özgün tasarımı photo dekoratif kurdeleler ile cam şişelerin şık dekorasyonu resim dekoratif kurdeleler resimli şişelerin olağandışı dekorasyonu renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin sıradışı dekorasyonu photo renkli kurdeleler resimli şişelerin parlak dekorasyonu dekoratif kurdeleler ile cam şişelerin güzel dekorasyonu photo dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin zarif dekorasyonu photo renkli kurdeleler resimli orijinal şişe dekorasyonu renkli kurdeleler resimli şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu dekoratif kurdeleler resimli cam şişelerin parlak dekorasyonu dekoratif kurdeleler resimli orijinal şişe dekorasyonu renkli kurdeleler ile cam şişelerin şık dekorasyonu photo dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin sıradışı dekorasyonu photo dekoratif kurdeleli şişelerin orijinal dekorasyonu photo renkli kurdeleler resimli cam şişelerin parlak dekorasyonu dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin alışılmadık dekorasyonu resim çok renkli kurdeleler ile şişelerin parlak dekorasyonu photo dekoratif kurdeleler resimli cam şişelerin şık dekorasyonu renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin şık dekorasyonu photo renkli kurdeleler ile şişelerin parlak dekorasyonu photo dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin alışılmadık dekorasyonu resim renkli kurdeleler ile cam şişelerin orijinal dekorasyonu photo dekoratif kurdeleler resimli şişelerin güzel dekorasyonu renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu photo dekoratif kurdeleler resimli cam şişelerin olağandışı dekorasyonu dekoratif kurdeleli şişelerin orijinal dekorasyonu resim dekoratif kurdeleler ile şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu photo renkli kurdeleler resimli cam şişelerin olağandışı dekorasyonu renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu photo dekoratif kurdeleli şişelerin orijinal dekorasyonu resim dekoratif kurdeleli şampanya şişelerinin zarif dekorasyonu resim dekoratif kurdeleler ile cam şişelerin zarif dekorasyonu photo renkli kurdeleler resimli şişelerin alışılmadık dekorasyonu renkli kurdeleler resimli şampanya şişelerinin güzel dekorasyonu dekoratif kurdeleli cam şişelerin özgün tasarımı photo renkli kurdeleler resimli cam şişelerin parlak dekorasyonu dekoratif kurdeleli şişelerin güzel dekorasyonu photo renkli kurdeleler ile şampanya şişelerinin parlak dekorasyonu photo

Previous Post
Taburetes de madera para la cocina: variedades, ejemplos de fotos reales.
Next Post
Features of bedroom design with photo wallpaper