15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gri duvar kağıdı ve çeşitli renk kombinasyonları

Gelecekteki iç mekan için renk seçimi, eviniz için bir tasarım stili seçtikten sonra belki de en önemli aşamadır. Bugün, renk yelpazesinde neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur, modern teknolojiler, istediğiniz herhangi bir gölgeyi yeniden üretmenize ve hatta inanılmaz fantezileri gerçeğe dönüştürmenize izin verir..

gri duvar kağıdı ile yatak odası tasarımı

Gri duvar kağıdına sahip bir oda, aynı zamanda sağduyulu ve lüks görünüyor..

Son moda trendleri ışığında iç mekanlarda hakim olan grinin popülaritesinde bir artış var. Ayrıca, bir apartman veya evdeki giriş holünden oturma odasına kadar her oda kesinlikle bu aralıkta dekore edilebilir. Gümüş veya kül tonlarında yapılmış bir mutfak bile çok parlak, şık ve zarif görünebilir..

mutfakta gri duvar kağıdı

Gri, gölge seçimine bağlı olarak farklı görünebilen ve farklı duygular iletebilen karmaşık ve çok değişkenli bir renktir..

Ana şey, böyle karmaşık bir rengin nasıl doğru bir şekilde uygulanacağını, neyle birleştirilebileceğini ve tasarımcıların iç asalet ve sofistike vermek için hangi teknikleri kullandıklarını bilmek ve anlamak ve onu donuk, kasvetli bir alana dönüştürmemektir..

yatak odasında gri duvar kağıdı

Yatak odasında klasik bir tarz yaratmak için ideal, süslemeli gri duvar kağıdı.

Grinin benzersizliği, çeşitliliğinde yatmaktadır. Çelik, sedef, kömür, ıslak taş veya kalay, marengo veya gainsborough, arduvaz veya gri-yeşil. Aslında, çok sayıda gölge var. Ana renk paleti gibi, hepsi soğuk, sıcak ve nötr olarak ayrılmıştır. Aşağıdaki tabloda örnekler.

Soğuk Marengo, antrasit, çelik, fieldgrau vb..
Ilık Arduvaz, kuvars, greg, her türlü gri-yeşil ve gri-kahverengi.
Doğal Islak taş, açık gri, gümüş, Abdel-Kerim’s Beard ve diğerleri.

oturma odasında gri duvar kağıdı

Bu çeşitlilik sayesinde, iç mekanda kullanım için çok sayıda farklı stilistik çözüm ve seçenek alabilirsiniz..

Birbirleriyle ve diğer renklerle yetkin bir kombinasyonun yardımıyla, evde, sahiplerinizin mizacına ve kişisel tercihlerine uyan herhangi bir atmosferi ve ruh halini kolayca yaratabilirsiniz..

Kapsam ve stil yönü

Uygulama kapsamını belirlemek için öncelikle iç mekanın hangi tasarım türünde yapılacağına karar vermelisiniz. Paletin çok yönlülüğü, onu hemen hemen tüm stil yönlerinde şu veya bu şekilde kullanmayı mümkün kılar. Hem klasik hem de örneğin Provence stili veya ülke, İskandinav veya çatı katı, yüksek teknoloji veya art deco vb. Olabilir. Bu harika rengin tonları kadar çok seçenek var..

gri duvar kağıdı ile bir yatak odası fotoğrafı

Desenli duvar kağıdı, klasik tarzda yatak odası ve oturma odası için uygundur..

En yaygın uygulama duvarlar içindir. Dekorasyonları için dekoratif sıva, boya veya duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ayrıca, iç kısımdaki gri duvar kağıdı, düz veya desenli kesinlikle herhangi bir doku olabilir. Her şey odanın amacına ve seçilen tasarıma bağlıdır..

banyoda gri duvar kağıdı

Orta ve geniş odalar için geometrik ve soyut desenler uygundur.

Kentsel ve çatı katı gibi stiller, zemin ve tavan için kömür ve antrasit kullanımı ile karakterize edilir. Odanın tüm bölümlerini gri skalada yapmak bile mümkün, bunun için karanlıktan aydınlığa yumuşak bir geçiş ve farklı dokularda malzemeler de kullanılıyor. Örneğin: zemin için – koyu renklerde doğal taş, beton veya ahşap laminat (ıslak asfalt, kömür), duvarlar için – orta renkli sıva veya duvar kağıdı (kalay, arduvaz, güvercin) ve tavan açık gri renkte boyanmıştır. gölgeler (zirkon, gaysboro).

çatı katı tarzında vurgu duvarı

Gri duvar kağıdı, çatı katı tarzı bir yatak odasında vurgulu bir duvar oluşturmak için harika bir seçenek olacaktır..

Dekoratif elemanlarda ve tekstillerde gri tonları daha az etkileyici görünmüyor. Bu seride yapılan mobilya ve perdeler, yüksek teknoloji tarzının pratiklik ve özlülük atmosferini mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır. Dekorasyonda ve alanı dolduran nesnelerde gri-dumanlı tonlardaki doku ve süsleme çeşitliliği, Art Deco’nun lüksünü ve inceliğini vurgulayacaktır..

oturma odası art deco

Duvarı şömine veya TV ile süslemek için gri duvar kağıdı kullanılabilir..

Farklı odaların iç kısmında uygulama

İç kısımdaki gri duvar kağıdı, doğru kullanılırsa, aynı anda birkaç sorunun çözülmesine yardımcı olabilir..

  • Açık ve koyu tonları birleştirerek odanın boyutunu görsel olarak ayarlayabilirsiniz..

Gereksiz köşeleri ve nişleri gölgeleyerek mimari kusurları gizleyebilir ve orta kısma odaklanabilirsiniz. Koyu gri duvar kağıdı, büyük bir odayı daha kompakt ve rahat hale getirerek, onu sakinlik ve sıcaklıkla doldurabilir. Açık gri ve soğuk, en küçük odayı bile daha geniş ve aydınlık hale getirerek özgürlük ve ışık hissi verir..

salonda kombine duvar kağıdı

Küçük bir oturma odası için orta tonları ve zıt tekstilleri seçmek daha iyidir..

  • Duvarları dekore ederken belirli tonları tercih ederek iç mekanın havasını ayarlayabilirsiniz..

Soğuk olanlar alanı daha katı ve ciddi hale getirecek. İç mekandaki bu tür tonlar, parlak renklerle (mavi, kırmızı vb.) İyi gider. Oturma odası, mutfak veya koridor için harika bir seçenek. Aksine, sıcak olanlar odayı daha yumuşak ve daha konforlu hale getirecektir. Hemen hemen tüm pastel renklerle harika bir şekilde birleştirilirler.. 

çocuk odasında gri duvar kağıdı

Yatak odası ve çocuk odasının içi için iyi bir çözüm.

  • İç kısımdaki gri duvar kağıdındaki süsleme sayesinde odanın stilini ve görüntüsünü kökten değiştirebilirsiniz..

Gri bir duvar kağıdı arka planı üzerindeki dokulu bir desen, ana dekorasyon olabilir ve tüm iç mekanın yönünü belirleyebilir. Gölgelerin çok yönlülüğü, sadece parlak vurguları değiştirerek veya kaldırarak tasarımı canlandırmanıza olanak tanır. Buna göre, taze notlar solumak ve iç mekanı güncellemek için büyük onarımlar yapmanız gerekmez..

yatak odasında desenli gri duvar kağıdı

Çiçekli duvar kağıdı, klasik ve modern tarzda bir yatak odası için uygundur..

koridor

Koridorun içi için renk seçimi doğrudan sadece bireysel tercihlere değil, aynı zamanda esas olarak odanın büyüklüğüne de bağlıdır. Çoğu zaman çok büyük değildir ve genellikle doğal ışıktan yoksundur. Bu gibi durumlarda, soğuk ışık veya orta tonlarda düz gri bir duvar kağıdı seçmeniz önerilir. Alanı görsel olarak genişletecek ve daha havadar hale getirecekler..

koridorda gri duvar kağıdı

Koridordaki gri duvar kağıdı en iyi beyaz ve siyahla birleştirilir..

Hala koyu renklerde küçük bir koridor yapmak istiyorsanız, örneğin greg gibi sıcak, yumuşak renkler seçmeniz gerekir. Böyle bir iç mekanı parlak vurgularla tamamlamak ve çok seviyeli iyi aydınlatmaya dikkat etmek gereksiz olmayacaktır..

Küçük koridorlar için desenli duvar kağıdı seçerken, küçük süsleri ve geniş olanları – daha büyük motifleri tercih etmelisiniz. Farklı genişliklerde birkaç tondan oluşan dikey bir şerit harika görünecek. 

koridorda çizgili duvar kağıdı

Çizgili duvar kağıdı, alanı görsel olarak ayarlamaya da yardımcı olabilir..

Koridor için bir başka iyi tasarım hilesi, gri duvar kağıdının çeşitli kaplama malzemeleriyle birleştirilmesidir. Bunlar duvar panelleri, dekoratif taş, sıva veya boyalı yüzeyler olabilir. Bunun için gri bir arka plana sahip hem düz hem de çiçek duvar kağıtları uygundur..

Odanın büyüklüğü izin veriyorsa, beyaz geniş pervazlar çerçevesinde koyu renkli düz gri duvar kağıtları çok etkileyici görünüyor.. 

koridor dekorunda gri duvar kağıdı

Bir dekor olarak, siyah beyaz fotoğrafları güzel beyaz veya siyah çerçevelerde kullanabilirsiniz..

Oturma odası

Oturma odasının iç kısmında hangi gri duvar kağıdının olması gerektiğine karar verirken, işlevsel yönünü dikkate almaya değer. Sonuçta, bu oda sadece misafirleri veya aile eğlencesini almak için değil, örneğin bir yatak odası için de hizmet veriyorsa, daha yumuşak, daha sıcak bir renk seçmek daha iyidir. Bu sakin ve rahatlatıcı bir ortam yaratacaktır..

kombine gri duvar kağıdı

Yumuşak döşemeli ve aplikli lüks mobilyalar iç mekanı tamamlayacak.

Salon çalışma odası veya kütüphane olarak da kullanılıyorsa daha soğuk ve daha sert tonlar kullanabilirsiniz. Parlak renkler (mavi, kırmızı, yeşilin soğuk tonları) ile birlikte, tam tersine, rahatlamanıza ve sadece iç mekana değil, aynı zamanda enerjiye de katkıda bulunmanıza izin vermezler..

gri duvar kağıdı ile oturma odası çalışması

Açık ve koyu tonların bir kombinasyonu, oda kusurlarını düzeltmeye yardımcı olabilir..

Gri duvar kağıdındaki süsleme seçimi ile ilgili olarak, yalnızca bir kural geçerlidir – oda tasarımının stil yönüne uygun olmalıdır. Örneğin, geometrik bir desen (eşkenar dörtgenler, daireler, çizgiler) art deco, yüksek teknoloji ve retro stiller için daha uygundur. Beyaz veya altından yapılmış süslü karmaşık motifler, klasisizm ve modern tarzın karakteristiğidir.. 

oturma odasında gri duvar kağıdı

Pastel renklerde çiçek süsleme, Provence’ın romantizmini vurgulayacak.

Gri duvar kağıdının tekstil ve mobilya ile nasıl doğru bir şekilde birleştirileceği hakkında konuşursak, pratikte hiçbir kısıtlama yoktur. Ana şey, tasarımın genel stilini ve renk tipini gözlemlemektir. Yani, duvar kağıdının rengi soğuk tonlara aitse, perdelerin, mobilya döşemelerinin, dekoratif unsurların renkleri de soğuk spektruma ait olmalıdır. Ve tam tersi.

oturma odasında gri duvar kağıdı

Gri, klasikten minimalizme her tarzda kullanılabilir..

Renk uyumluluğuna gelince, elbette klasik, beyaz ve siyahın tandemidir. Ancak, bir kereden fazla söylendiği gibi, gri duvar kağıtları oldukça çok yönlüdür ve neredeyse tüm paletle mükemmel bir şekilde birleştirilebilir. Tablo, en moda renk şemalarının örneklerini göstermektedir..

İç mekanda farklı renkte kombinasyon masası

Gölge adı En iyi renk kombinasyonları
sedef nehir altın, kırmızı
Güvercin limon, lavanta
Çelik Çelik mavisi, sümbül mavisi
Marengo Açık zümrüt, tozlu elma
feldgrau pembe, kırmızı, altın
kayrak pembe, çikolata, yeşil

gri tonlarda yatak odası tasarımı

Yatak odasındaki gri duvarlar, eşlik eden bir renkle birlikte sakin bir ton oluşturuyor.

Çocuk odası ve yatak odası

Bir yatak odasında veya bir çocuk odasında duvarları dekore etmek için açık renklerde gri duvar kağıdı seçmeniz daha tavsiye edilir. Hassas pastel tonlarla (pembe, mavi, bej vb.) iyi birleşirler ve bir huzur ve sükunet hali verirler. Bir kreş için bu, özellikle ailede hiperaktif çocuklar varsa, sadece bir nimettir..

çocuk odasında gri duvar kağıdı

Çocuk odasındaki gri duvar kağıdı, hafif mobilyalar ve zarif pastel renkler ile birleştiğinde şık bir görünüm yaratacaktır..

Uyumlu bir alan yaratmak için tasarımcılar, iç mekanı çeşitli aksesuarlar ve dekor öğeleriyle doldurmayı tavsiye ediyor. Çok sayıda parlak renkli yastıklar, vazolar ve kutular, figürinler ve şamdanlar, fotoğraf çerçeveleri ve tablolar olabilir. Evimizi bu kadar rahat yapan her şey.

Nötr gri duvar kağıtları, çok yönlülükleri nedeniyle iyi bir arka plan haline gelebilir ve çok sayıda nesneden gelen parlaklığı düzeltebilir..

çocuk odası için gri duvar kağıdı

Hem erkek hem de kız odası için uygundur.

Yetişkin bir yatak odası için ilginç bir seçenek, tek renkli bir iç mekan olabilir. Farklı malzemeler ve dokular sayesinde çeşitli tonların kombinasyonu inanılmaz derecede şık ve zarif bir görünüm yaratacaktır..

renk psikolojisi

Birçok insan gri duvar kağıdını sıkıcı, aşırı muhafazakar ve hatta kasvetli olarak algılar. Gerçekten de, kendi başlarına nadiren olumlu duygular uyandırabilirler. Melankoli ve depresyona yatkın insanlar için kategorik olarak kontrendikedirler..

koyu gri duvarlar

Çelik, kömür ve kalaylı renklerde koyu gri duvar kağıdı kendi kendine yeterli görünüyor, pastel renklerle aydınlatılabilirler..

Bununla birlikte, doğru gölge seçimi ve doygunluğu ile, doğal malzemelerle birlikte gri duvar kağıdı, sakinlik ve güvenlik hissi verebilir..

Mobilya ve dekor için parlak ve doygun renklerin (mavi, kırmızı, mor vb.) Gri duvar kağıdı ile kombinasyonu, alanı enerji ve güçle doldurur. Bu kombinasyon, iç mekanın bireyselliğini parlak vurgularla vurgulamayı seven eksantrik, sıra dışı insanlara hitap edecek..

gri duvar kağıdı ve kırmızı perdeli yatak odası

Bu kombinasyon sadece geniş, aydınlık odalarda ve vurgu olarak kullanılabilir..

Daha hassas ve sofistike doğa için, açık gri tonlarının pembe, yeşil veya mavi ile bir kombinasyonu daha olasıdır. Bu renk mekana tazelik, hafiflik, zarafet verir..

Çözüm

İç mekanda gri duvar kağıdı kullanmaktan korkmayın. Rafine, asil ve şık, rahatlık, istikrar ve huzur hissi verecekler..

gri duvar kağıdı ile tasarım fikirleri

Sessiz tonların gri-pembe kombinasyonu, bir rahatlama hissi, yağmurun tazeliği ve bir çiçek bahçesi yaratır..

Grinin ana kozu çok yönlülüğüdür. Herhangi bir renkle kombine edilebilir, ana renk olarak veya arka plan olarak kullanılabilir. Tüm paleti, çeşitli tasarım türlerinde mükemmel bir şekilde karakterize edilmiştir ve ayrıca evin her odası için kesinlikle uygundur. Bu, bir iç mekan yaratırken herhangi bir yaratıcı fantezinin gerçekleştirilmesi için sınırsız olanaklar sağlar..

mutfakta gri duvar kağıdı

Gri duvarlar, herhangi bir mobilya ve kulaklık için harika bir fondur..

VİDEO: İç mekanda rafine ve asil gri duvar kağıdı.

Modern bir iç mekanda gri duvar kağıdı – 50 fotoğraf fikri:

gri duvar kağıdı ile oturma odası tasarımı gri duvar kağıdı ile tasarım gri duvar kağıdı ile yatak odası tasarımı gri duvar kağıdı ile yatak odası tasarımı photo gri tonlarda yatak odası tasarımı gri duvar kağıdı ile yatak odası tasarımı gri duvar kağıdı ile bir yatak odası fotoğrafı gri duvar kağıdı ile yatak odası fikirleri gri duvar kağıdı ile yatak odası iç gri duvar kağıdı ile yatak odası iç mutfakta gri duvar kağıdı gri duvarlı oda gri duvar kağıdı duvar kağıdı gri renk tasarımı odalar için gri duvar kağıdı duvar kağıdı gri renkli photo gri duvar kağıdı fotoğraf fikirleri duvar kağıdı gri iç duvar kağıdı gri mutfak gri duvar kağıdı dekorasyonu orijinal gri duvar kağıdı duvar kağıdı gri koridor duvar kağıdı gri yatak odası duvar kağıdı gri renk yatak odası photo desenli gri duvar kağıdı duvar kağıdı gri banyo duvar kağıdı gri banyo duvar kağıdı gri çiçek iç gri duvar kağıdı oturma odasının iç kısmında gri duvar kağıdı banyo iç kısmında gri duvar kağıdı yatak odasında gri duvar kağıdı salonda gri duvar kağıdı gri duvar kağıdı salonu gri duvar kağıdı duvar kağıdı gri renkli fotoğraf tasarımı duvar kağıdı gri renkli photo duvar kağıdı gri oturma odası duvar kağıdı gri renk fikirleri duvar kağıdı gri renk fikirleri yatak odasında gri duvar kağıdı banyoda gri duvar kağıdı oturma odasında gri duvar kağıdı yatak odasında gri duvar kağıdı banyoda gri duvar kağıdı gri duvar kağıdı ile bir yatak odası fotoğrafı iç gri duvar kağıdı gri duvar kağıdı ile yatak odaları gri duvar kağıdı ile yatak odası gri duvar kağıdı ile yatak odası photo

Previous Post
Modern bir iç mekan için halı nasıl seçilir
Next Post
Do-it-yourself bar counter for the kitchen from the countertop: options, sizes, step-by-step instructions