15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Karanlık kapıların altındaki koridorda duvar kağıdı: seçme ve birleştirme için temel kurallar

Koridorun eve uyum sağlaması için ev sahibinin renk duygusuna sahip olması, son moda trendlerinden haberdar olması gerekir. Kural olarak, uzmanların görüşü, duvarların ve kapıların renginin zıt olması gerektiği konusunda benzerdir. Ana şey, gölgelerin birleşmemesidir. Bu yazıda, hangilerinin yayınlandığı hakkında konuşacağız. karanlık kapıların altındaki koridorda duvar kağıdı, fotoğraf duvar malzemesi internette mevcuttur.

17

17

Koridor gibi küçük bir oda, kontrastlar sayesinde çok daha etkileyici hale gelecek, oda görsel olarak genişleyecektir. Kafesler ve kapılar için tek renk gibi çözümler var ama bu teknik daha az yapılıyor. Ana şey, ev sahibinin odada rahat hissetmesidir..

16

16

Odanın üzerine yapıştırmadan önce odanın ne anlam taşıdığını belirliyoruz. Penceresiz (antre) küçük mü yoksa geniş, ferah mı? Sahibi, koridoru sıradan bir giriş şeklinde terk etme hakkına sahiptir, ancak odayı bitirme yardımı ile niteliksel olarak dönüştürebilir..

Karanlık kapıların altındaki koridorda duvar kağıdı: seçme ve birleştirme için temel kurallar

Koridor gibi küçük bir oda, kontrastlar sayesinde çok daha etkileyici hale gelecek, oda görsel olarak genişleyecektir..

Bu yazıda, bir koridorun nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız:

 • şık;
 • prezentabl;
 • Rahat;
 • düzenli;
 • ferah;
 • güzel.

  15

  15

Koridordaki karanlık kapılar için hafif pürüzsüz duvar kağıdı alın, ardından yüzey güzel görünümünü uzun süre koruyacaktır. Bir süre sonra, kaplama soyulacak, parçalanacak, yere düşecek Mali durum, tüm odayı yüksek kaliteli malzeme ile yapıştırmanıza izin vermiyorsa, yalnızca sorunlu alanlarda pahalı bir kaplama yapın. Alanın geri kalanını benzer duvar kağıdıyla örtün, ancak daha düşük bir fiyata..

Konut tarzına göre koridor için duvar halıları seçimi

Koridorun tasarımına başlamadan önce evin genel tasarıma uygun olup olmadığına karar veriyoruz. Odaların geri kalanı klasik veya boho tarzında dekore edilmişse, koridor da buna göre yapılır. Kaçırmamak için genel koleksiyondan duvar kağıdı seçin.

on dört

on dört

Dairenin her odası kendine özgü bir tarzda yapıldığında ve çeşitlilik göze çarptığında, koridor ölçülü renklerde yaratılmıştır. Düz renk veya boyanabilir yüzey sadece kabul edilir.

Odayı göze hoş gelmeyen bej tonlarında dekore etmek kesinlikle önerilmez. Duvar malzemesi, ev sahibinin ilginç, sıkıcı bir insan olduğunu göstermelidir..

Konut tarzına göre koridor için duvar halıları seçimi

Odayı göze hoş gelmeyen bej tonlarında dekore etmek kesinlikle önerilmez.

Gri duvar kağıdının altında gri kapı, nüanslar

Bu durumda, profesyonel bir tasarımcı, iç mekanın dekorasyonu ile ilgilenmelidir. Gri renk zor kabul edilir, bu nedenle en ufak bir hata ve koridor iç karartıcı, sıkıcı, donuk, ilgisiz hale gelecektir. Feng Shui’ye bağlı olanlar bile sıradan gölgelerden kaçınırlar. Ancak, gri tonlarını doğru bir şekilde birleştirirseniz, koridor aristokrat, göze batmayan hale gelecektir..

13

13

En son moda trendlerini takip edin ve metalik bir renk seçin. Gölge bu mevsimde çok alakalı. Karanlık kapılı odaların tasarımındaki kentsel yön, gençler arasında en çok talep gören şeydir. Gençlerin bir evi varsa, asfaltın gölgesini (kuru, ıslak) yenebilirsiniz. Küçük bir koridor bile yüksek teknoloji tarzını alacaktır. Karanlık koridorda duvar kağıdı

on sekiz

on sekiz

fotoğraftaki karanlık kapıların altındatemiz görün. Halihazırda gri kafesler ve iç kapılar satın aldıysanız, renklerin karışmaması için farklı tonlar seçin..

modern minimalizm

12

12

Akıllıca harcadığınızda, sadeliğe ve pratik kısalığa alıştığınızda, modern minimalizm tam size göre. Genç evli çiftler arasında bu tarz önemlidir. Şekil, renk ile her şey basittir. Duvarda, altmışların tarzında düz duvar kağıdı veya küçük geometrik desenler harika görünüyor. Sağduyulu çizgiler şeklinde göze batmayan bir çevre, hafif ve rahat görünüyor. Son duvar bölmesi, alanı “kısaltma” etkisi için stilize bir panel ile yapıştırılır, en uzun duvar açık renklerde yapılır.

modern minimalizm

Sağduyulu çizgiler şeklindeki göze batmayan çevre, hafif ve rahat görünüyor.

İskandinav minimalizmi, sorunlarına odaklanmayan, sürekli yaratıcı arayış içinde olan, kendini geliştirmeye çalışan ev sahiplerine uyacaktır..

Çiçek süsleme modaya geri döndü

on bir

on bir

Koridoru bir çiçek süsü ile doğru bir şekilde çerçevelerseniz, oda daha geniş hale gelecektir. Pastel renkler, parlak, sedefli, ışıltılı, foto duvar kağıdı, karanlık kapılarla alanı genişletir, odayı ışıkla doldurur. Oda perspektif kazanır. Duvar kağıdının stiline bağlı olarak, koridor sade, rahat, sağlam, pitoresk hale gelir. Konut ve koridor tasarımı üzerinde anlaşmaya varılması tavsiye edilir. Her şey tek bir tarzda tasarlandığında, özlü, temiz görünüyor.

Acayip

Safari, boho hayranıysanız, bu tasarım yönü memnuniyetle karşılanır. Duvarlar önemli bir dekoratif yük alır. Safari tonları renksiz aktarılamaz:

on

on

 • kum;
 • Odun;
 • Güneş.

Doğal bir boya olarak duvarlara uyguluyoruz:

 • okra;
 • köri;
 • ultramarin tonları.

Kumaş örgü üzerindeki Hint motifleri orijinal görünüyor. Japonya, stilize bambu, pirinç el yazması, hasır şeklinde temsil edilir. Bu tasarım, sahibinin tüm olumlu niteliklerini, standart dışı düşüncesini ve yaratıcılığını ortaya çıkaracaktır..

Acayip

Japon tarzında doğal duvar kağıdı

katı klasik

Koridor masif ahşap mobilyalarla donatılmışsa, bir İskoç kafesi duvarları ister. Etkileyici çizim, mobilyaların ve karanlık kapıların güzelliğini vurgulayacaktır. Panel olarak ahşap çıtalar kullanılmaktadır. Konuklar binayı takdir edecekler, evde sağlam, kendi kendine yeterli insanların yaşadığını anlayacaklar..

dokuz

dokuz

Provence ve bir çatı katının ortak noktası nedir??

Bu durumda monotonluk, eski duvarın taklidi, sıva hakkında konuşuyoruz. Tasarımcılar, iç mekanı dengelemek için oda imar gibi bir tekniğe başvururlar. Bir yerde Provence stiline bağlıyız (pastel tonlar, yumuşak doku, yüzeydeki küçük çiçek). Başka bir köşede, duvar çatı katı tarzında işleniyor. Vahşilik, kabalık, saldırganlık hala Provence’ın rahatlığı, sevgisi ve hassasiyetiyle dengeleniyor.

sekiz

sekiz

Tarihsel stiller

Art Deco, Barok tarzında konut tasarlandığında, koridor genel tasarımdan öne çıkmamalıdır. Kuşkusuz, ana yük iç mekana, mobilya parçalarına düşecek. Ancak, duvarlarda özel olarak seçilmiş duvar kağıdı olmadan antik çağın lüksünü, asaletini iletmek imkansızdır. Bitkisel süsler, duvar halıları ve diğer özellikler kullanılır. Bu durumda kapıların koyu renkte dekore edildiği dikkate alınır..

Tarihsel stiller

Karanlık kapılar altında koridorda duvar kağıdı

Karanlık kapılar için halı seçimi

 1. En kötü seçenek, koridoru beyaz bir tonda dekore etmek olacaktır. Böyle bir yüzey hızla kirlenir, çok fazla toz toplar ve estetik bir yük taşımayı bırakır..
 2. Küçük bir alan söz konusu olduğunda koridorda açık tonlar bulunmalıdır. Birleştirin: altta koyu bir şerit yapıştırın, üst ışığı bırakın. Altta kirlilikten koruma olacak, odanın üst kısmı görsel olarak genişleyecek.
 3. Siyah kapıların altına koyu renklerde duvarları yapıştırmamalısınız: oda ışık almaz. Kahverengi, mavi tonlar depresyonu tamamen yakalayacak.

  7

  7

 4. Soğuk tonlar küçük bir koridor için kullanışlıdır. Limon, zeytin, zümrüt, deniz dalgasının rengi iç mekanı genişletecek.
 5. Karanlık karanlık kapıların altında koridorda duvar kağıdıbakmak Fotoğraf şık, eğer bir profesyonel işe başlarsa.
 6. Oda geniş olduğunda, büyük bir çizim, etkileyici görüntüler.
 7. Karanlık kapının yanındaki yer aşı boyası ile yapıştırılır, duvar malzemesi ne kadar hafif olursa o kadar hafif olur. İmar artık alakalı.

  6

  6

Önemli Koridor için hangi duvar kağıdının seçildiği önemli değil (dokuma olmayan, vinil, kağıt). Ana şey, yüzeyin “yıkanması” kolay, kire karşı dayanıklı olmasıdır..

1

1

Karanlık kapılar için vinil malzeme

Fırça ile temizlenir. Üretici, küf ve küflenmeye karşı koruma sağlayan yüzeye koruyucu bileşikler uygular. Hem küçük bir çizim hem de açık renkler koyu kapılar için uygundur..

5

5

Köpük duvar kağıdı

Hammaddeler hacimsel dokuları nedeniyle talep görmektedir. Akrilik malzemenin temizlenmesi kolaydır. Siyah kapılı küçük bir oda için soğuk bir duvar tonu uygundur. Oda büyükse, parlak duvarlar karanlık kapıların arka planına karşı harika görünür..

Köpük duvar kağıdı

Koridor için vinil duvar kağıdı

Karanlık kapılar için mantar duvar kağıdı

Doğal doku doğal görünüyor. Koridorun bu şekilde işlenmesiyle, zarafet ve lüks doğasında vardır. Yüzey mükemmel yıkanabilir. Karanlık kapıların altından bir oda yapılmışsa, duvarlarda bir yerde hafif eklentiler olmalıdır. Malzeme toksik değildir, ısı ve ses yalıtım özelliklerine sahiptir..

4

4

cam elyaf

Yüzey karakteristiktir, tipik duvar kağıdından farklıdır. Odada yeterli ışık varsa, cam duvar kağıdı karanlık kapılar için mükemmeldir. Cam elyafı dikkate değer bir şekilde işlenir, istenirse yeniden renklendirilir.

2

2

Tavsiye: Koridorda bir yüzey daha dikkatli bakım gerektirdiğinde, satın almadan önce etiketine bakın. Ek, yüzey koruma dereceleri ile ilgili önemli bilgiler içerir (sudan korkmaz, birçok kez fırçalanabilir, duvar kağıdı güneşte solmaya karşı dayanıklıdır, malzeme ev kimyasallarından korkmaz).

cam elyaf

Karanlık kapılardaki süslü duvar kağıdı

Evde kediler olduğunda, koridoru vinil ile kaplayın. Hayvanlar bu kaplamayı sevmez, yüzey temiz kalır. Lamine kağıt aynı etkiye sahiptir..

3

3

Karanlık kapılı bir koridoru dekore etmek için birçok seçenek var. Dairenin içi belli bir tarzda yapılmışsa, meskene giriş benzetme ile yapılır. Karanlık kapıların arka planına karşı çok karanlık duvarlar iç karartıcı, müdahaleci görünecek. İç mekanın imar edilmesi son yıllarda önem kazanmıştır. Semantik yükü odadaki belirli yerlere dağıtmanızı sağlar..

Koridorda duvar kağıdı

Karanlık kapılar altında koridorda duvar kağıdı 37 fotoğraf fikri:

Previous Post
Çocuğun sevmesi için bir kreş kendi elinizle nasıl dekore edilir
Next Post
We think over the design of a small living room to the smallest detail