15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oturma odasında duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu örnekleri içeren fotoğraf kataloğu

Duvar kağıdının yanı sıra giyim modası da aynı oranda değişiyor. Tasarımcılar her yıl yeni duvar seçenekleri sunuyor. 2021’de bitirme örnekleri ile bir fotoğraf kataloğunda oturma odası için duvar kağıdı: 3D duvar kağıdı, klasik ve modern tarzlarda odaların iç kısmında fotoğraf duvar kağıdı, oturma odasında duvar kağıdı kombinasyonu. Tasarımcılar başyapıtları için doğadan fikir alıyor: ahşap ve taş baskılı koleksiyonlarda giderek daha fazla.

1

Oturma odasında duvar kağıdını birleştirmek: teknikler

Dikey çizgiler. Görsel efekt odanın yüksekliğini arttırır. Aynı genişlikte ve dokuda rulolar kullanın. Pembe ve gri, yeşil ve turuncunun klasik kombinasyonu her zaman kazanır. İki tek renkli duvar kağıdı rulosunu kullanan iç tasarım, doğrusal bir gölge efekti yaratır

Süslü, desenli veya puantiyeli ve çizgili modellerin kullanılmasına izin verilir. Siyah çizgili bej modeller, klasik bir iç mekanda odanın yüksekliğini görsel olarak artıracaktır. Şerit, 2021 koleksiyonunda birçok tasarımcı tarafından kullanılıyor.Küçük alanlar için bu seçenek odanın boyutunu artırır..

2

Hem bir rulo şeridinden sonra hem de birkaç kez sonra farklı duvar kağıtlarını değiştirmeye değer..

Renkleri birleştirmek, zarafet ve asalet getiren en basit ve en güvenilir çözümdür..

Kontrast renklerin kombinasyonu, odanın bireysel karakterini vurgulayan cesur bir tasarım çözümüdür. 2021’deki klasik versiyon, siyah ve beyaz renklerin birleşimidir. Çizimler birbirine uymalıdır.

Basit bir seçenek, bir tek renkli şerit ve bir desenli almaktır..

Önemli: şeridi uzunlamasına kesmeye veya küçültmeye çalışmamalısınız, zaten bunu tam olarak yapamayacaksınız. Dar duvar kağıdı satın almak daha kolay.

Başka bir seçenek de benzer baskıları kullanmaktır: bezelye, çiçekler, farklı boyut ve şekillerde dallar..

3

Yatay olarak bölme

Bu kombine bitirme tekniği, herhangi bir stil çözümü için uygun olacaktır..

Duvar, ahşap veya plastik ahşap benzeri panellerle yatay olarak bölünmüştür. Kontrast şeritlerin veya kontrast renklerin kullanımına izin verilir. Modeller fotoğrafta görüldüğü gibi farklı desenlerde olabilir. Şerit zemine yatay olmalıdır. Bu işe yaramazsa, her zaman sınırı yapıştırabilirsiniz..

İpucu: Alçak tavanlı bir odada yatay olarak değişen duvar kağıdı, bir metreden sonra mümkündür. Daha büyük şeritler odanın çok alçak görünmesini sağlayacaktır..

4

Çeşitli renk ve desenlerdeki duvar kağıtlarından ekler. Çizgiler, lekeli, çiçekler – iç kısımdaki iki veya daha fazla fotoduvar kağıdının bir kombinasyonu, ahşap yapılardan veya plastik pervazlardan yapılmış bir çerçeveyi varsayar. Duvar kağıdını böyle bir kombinasyonla yapıştırırken, derzlere özel dikkat gösterilmelidir..

2021 koleksiyonlarının bir diğer ilginç tasarımı ise küçük parça ekleri. Duvar kağıdı eklerinin yardımıyla oturma odasını oyun alanı, dinlenme alanı ve çalışma alanı olarak ayırabilirsiniz. Bütün bunlar, geniş alanlarda fotoğraf duvar kağıdı veya 3D duvar kağıdı içeren ekler ile elde edilebilir. Mobilya ve raflarla dolu küçük bir duvarda hile işe yaramaz.

Kombinasyon patchwork

Duvarların iç kısmındaki duvar kağıdının patchwork kombinasyonu, ülke stili ve Provence stili için uygundur..

Önemli: Duvar kağıdındaki desen aynı olmalıdır: çiçekli veya çizgili, aksi takdirde kaos hissi yaratacaktır..

5

Fotoğraf, 2021 koleksiyonundan çiçekli patchwork’ü gösteriyor.

Ayrı bölgelerin ve nişlerin tahsisi. Bu tür oturma odalarının tasarımı, çok sayıda ek karmaşık alçıpan yapıdan oluşur. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok renk var, iki veya daha fazla renk kombinasyonunu seçebilirsiniz. Fotoğraf duvar kağıdı ile bu kadar ilginç çözümlerin bir fotoğrafı, 2021’de bir koleksiyon kataloğu içerir. Farklı renk tonlarının kombinasyonu ayrıca duvarlardaki nişleri ve girintileri vurgulayacaktır..

Önemli: Nişlerin üzerine yapıştırmak zordur. Eklemler ve köşeler özellikle dikkatli olmanız gereken yerlerdir. Niş tasarımın sonucu benzersiz, bireysel bir iç mekandır..

6

oturma odası için fotoğraf kağıdı

Fotoğraf duvar kağıtları kullanımı ile güzel ve sıradışı bir atmosfer sağlanır. Onların yardımıyla iç tasarım, odayı bir yağmur ormanına veya deniz kenarına dönüştürecek. Oturma odası, bir aile fotoğrafı ile tamamen dönüştürülür. Çok sayıda şirket ısmarlama fotoğraflar, 2021 Yeni Yıl toplantısının fotoğraflarını basacak.Fotoğraf duvar kağıtları odanın geometrisini ve boyutlarını değiştirir, ayrıca koyulaştırır veya tersine daha hafif bir atmosfer yaratır.

Manzara fotoğraflarına sahip modeller, eko tarzı iç mekanlar için mükemmeldir: yeşil çayırlar, dağlar, göller, gün batımları. Duvar resimleri odanın boyutuna sığar ve atmosferi daha taze ve daha sıradışı hale getirir. Klasik tasarım, büyük buketlerle harika görünüyor. Fotoğraflar makro modunda çekilmelidir.

Yüksek teknoloji, minimalizm veya çatı katı stillerinin gökdelenler ve parıldayan şehirler manzarasıyla kombinasyonu, bir odanın genişletilmiş sınırlarının etkisini yaratmak için sık kullanılan bir tasarım tekniğidir, artan boyutu.

7

Klasik stiller için fotoğraf kataloğu, ünlü tabloların reprodüksiyonlarını içeren duvar resimleri içerir. Bu tür iç mekanlar aristokrasi ve incelik katar.

İpucu: Oda büyükse, fotoğraf tamamen işgal ederken bir duvara yerleştirilebilir..

Oda büyükse, zeminden tavana kadar tüm duvarlara büyük ölçekli duvar kağıdı yapıştırılabilir. Bu, çizimler ve resimlerle cesur bir tasarım çözümüdür. Standart küçük alanlarda böyle bir tasarım önerilmez ve bu tür fikirler onları daha da küçültür, küçültür. En yaygın seçenek, kanepe veya kanepenin karşısındaki duvarlardan birine yapıştırmaktır. Mobilyalar görüntüyü engellemeyecek şekilde düzenlenmiştir..

3D duvar kağıdının iç mekanda kullanımı

Bu, resmin rengini ve renklerin parlaklığını değiştirmeyen pratik bir malzemedir. Böyle bir kaplamadan gelen toz, ıslak bir bezle yıkanabilir. Bu tür modeller tüm renk ve desenlerde yapılır. Tasarım, son derece dayanıklı, su geçirmez polyester duvar kağıdı için en cesur fikirleri sunar. Panoramik 3D duvar kağıtları en popüler ve güzeldir. Bu, birkaç metre uzunluğa kadar tek parça bir tuvaldir..

sekiz

Bu modeller, vinil olanlarla aynı şekilde yapıştırılır. 3D özelliği: üzerlerindeki görüntü, düz bir duvardan odanın boşluğuna çıkıyormuş gibi görünüyor. Bu tip kaplama, siparişe göre yapıldığı için odaya özgünlük ve benzersizlik kazandırır. Herkes kendisi için bir fotoğraf veya bir reprodüksiyon seçebilir. Oda, Londra veya Paris atmosferini yaratır..

3D görüntüler, doğal ve yapay kaynaklardan gelen ışığı yansıtan ve kıran parçacıklar kullanılarak oluşturulur. Tasarımcılar, bu tür kaynakları kurallara göre seçmeyi ve yerleştirmeyi tavsiye eder, aksi takdirde kaplamanın etkisi en aza indirilir..

Önemli: 3D duvar kağıdını aydınlatmak için en iyi seçenek UV lambalarıdır. Üç boyutlu bir etki yaratmaya yardımcı olurlar..

dokuz

3D duvar kağıdının avantajları:

 • her müşteri için geliştirilmiş muhteşem, benzersiz tasarım;
 • neme karşı direnç, yıkama;
 • çevre dostu ve güvenlik, toksik elementlerin yokluğu;
 • zamanla renklerin parlaklığının korunması.

Tek dezavantajı var. Bu, bu tür duvar kağıdının yüksek maliyetidir..

Oturma odası için ne tür duvar kağıdı seçilmeli

İç mekanın tarzı kişisel zevke göre belirlenir. 2021’deki tasarım, floresan veya ışıldayan modeller gibi yeni teknik gelişmelerin yanı sıra önceki tüm trendleri de hesaba katar..

on

Oturma odası için uygun:

 • kağıt;
 • vinil;
 • kumaş;
 • fotoduvar kağıdı;
 • fiberglas;
 • bambu;
 • 3D Duvar Kağıdı.

Renk şeması sakin, rahatlatıcı olmalıdır. Açık tonlar uygundur: bej, şeftali, pembe, açık yeşil.

Dokunmamış çeşitler dayanıklı, güçlü, solmaya karşı dayanıklıdır. Onlara yeni bir tasarım vermek için gerektiği gibi boyanabilirler. Vinil modeller yıkanabilir ve kalite açısından dokuma olmayanlardan daha düşük değildir. Dikişler neredeyse görünmez. Vinil duvar kağıdı, iki veya daha fazla renk kombinasyonu ile bir odanın yatay kontrastı için çok uygundur..

on bir

Klasik İngiliz ve Fransız iç mekanlarındaki dekorasyonlar pahalı kumaş duvar kağıtlarıdır. Bu malzeme yıkanamaz, tozu sadece kuru bir bezle temizlenebilir..

Önemli: Kumaş duvar kağıdı, yurttaşlarımız tarafından çok sevilen halılar gibi toz biriktirir. Sadece halılar sökülüp yorulabilirdi ve kumaş duvar kağıdının tamamen kaldırılması yeterliydi..

Cam elyafı veya cam elyafı çok dayanıklıdır, yangına dayanıklıdır, uzun süre dayanır.

Bambu duvar kağıtları, ahşabın doğal güzelliğini yansıtan bej renginde yapılmıştır. Eko tarzı iç mekanlar için uygundur.

Kağıt duvar kağıtları incedir, yıkanamazlar ve duvarların tüm düzensizlikleri hemen görünür olacaktır. Tasarımcılar bu tür modellerle daha az ilgileniyor. Onlarla çalışmak zor, yapıştırıcı zamanla parlıyor, çok kısa ömürlüler. Dokumasız veya vinil modelleri yapıştırmak çok daha kolaydır.

12

Oturma odası için duvar kağıdı rengi seçimi

Renk, bir kişinin ruh halini ve ruhunu etkiler – bu uzun zamandır psikologlar tarafından kurulmuştur. Soğuk tonlar rahatlamanıza yardımcı olur. 2021’de duvar dekorasyonu için mavi, bordo ve mor hoş karşılanır, ancak çok fazla olmamalıdır. Sadece bir duvara yapıştırabilirsiniz ve geri kalanı açık renklerde kontrast oluşturur. Mavi için soluk pembe veya bej seçin.

Kahverengi modeller sıcak tonlara aittir. Koyu kahverengi duvar kağıdı minimalist duvar çözümleri için uygundur.

Biliyor musun? Bir renk seçerken ana kural şudur: oda ne kadar küçükse ve tavan ne kadar düşükse, duvarların rengi o kadar açık seçilir. Yatay şeritler odanın genişliğini artıracak ve dikey şeritler yüksekliği artıracaktır..

Kuzeye bakan pencereli daireler için açık sarı, altın, bej, şeftali, pembe renk modelleri uygundur. Güney pencerelerin renkleri lacivert, mor, yeşil ve çelik grisidir..

Oturma odası için duvar kağıdı – bitirme örnekleri içeren bir fotoğraf kataloğu: 40 seçenek

Previous Post
Acogedora habitación de 18 metros cuadrados. M .: foto, diseño de interiores, belleza, funcionalidad
Next Post
Flowers in the interior. Photos and recommendations