15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2021 modern koridor tasarım fikirleri

Koridorun tasarımı evin “yüzü” dür. Oda dekorasyonu, mobilya parçaları, rahatlık katan dekoratif unsurlar, sahibinin bireyselliğinin, zevkinin göstergeleridir. O nedir, modern koridor tasarımı fotoğrafı 2021?

Dairede koridor tasarımı 2021

Bir ev veya apartmandaki koridorun tasarımı, çok sayıda seçenek, 2021 sezonunun fotoğrafları ve dünyanın önde gelen tasarımcılarından modern fikirler ile ayırt edilebilir. Popülerliğin zirvesinde çatı katı tarzı – tuğla kaplama, pastel tonlar, yumuşak dağınık aydınlatma. Döşemeli mobilyalar ve ahşap eşyalar mevcut olmalıdır. Ajur elemanlarının eklenmesiyle klasikler, orijinal aksesuarlar kabul edilir. Bir seçenek olarak – pürüzsüz, net çizgiler, birçok nokta tipi lamba, krom parçalar anlamına gelen modaya uygun yüksek teknoloji yönünü tercih edin..

Popülerliğin zirvesinde çatı katı tarzı - tuğla kaplama, pastel tonlar, yumuşak dağınık aydınlatma.

Popülerliğin zirvesinde çatı katı tarzı – tuğla kaplama, pastel tonlar, yumuşak dağınık aydınlatma.

Klasik koridor

2021 sezonunda koridor için modern tasarım çözümleri mevcut klasiklerle yakından iç içedir. Odanın parametreleri izin veriyorsa: yüksek tavanlar, ferahlık, bir avize, masif mobilyalar, orijinal kaplamalar ve kornişler yardımıyla odaya şıklık ekleyebilirsiniz. Desenli bacaklarda bir kabarık, süslü bir askı, güzel bir çerçevede ayna zarif görünüyor. Zemin Yunan tarzı fayanslarla dekore edilebilir.

Odanın parametreleri izin veriyorsa: yüksek tavanlar, ferahlık, bir avize, masif mobilyalar, orijinal kaplamalar ve kornişler yardımıyla odaya şıklık ekleyebilirsiniz.

Odanın parametreleri izin veriyorsa: yüksek tavanlar, ferahlık, bir avize, masif mobilyalar, orijinal kaplamalar ve kornişler yardımıyla odaya şıklık ekleyebilirsiniz..

Provence

Yerleşik mobilyaları unutun – eşyalar bağımsız olmalıdır: küçük şeyler için çekmeceli dolap, gardırop, puf veya kanepe. Provence cepheler aracılığıyla açıkça ifade edilir: ayna yüzeyleri, tahta tasarımı, renkli ekler kullanabilirsiniz. Gerçek tonlar – mavi, bej, beyaz. Döşeme, kaldırım taşlarının veya doğal tahtaların taklididir. Odaya ahenk kazandırmak için duvarlar kombine malzemelerle dekore edilmiştir. Örneğin, altta paneller ve çiçek baskılı duvar kağıdı veya üstte bir kafes olabilir. Duvarları boyayabilir, dekor ekleyebilirsin.

Provence cepheler aracılığıyla açıkça ifade edilir: ayna yüzeyleri, tahta tasarımı, renkli ekler kullanabilirsiniz. Gerçek tonlar - mavi, bej, beyaz.

Provence cepheler aracılığıyla açıkça ifade edilir: ayna yüzeyleri, tahta tasarımı, renkli ekler kullanabilirsiniz. Gerçek tonlar – mavi, bej, beyaz.

Ülke

Sadelik ve özlülüğün ahşap yüzeylerle birleşimi burada önemlidir. Mobilya işlevsel olmalıdır: yumuşak kapaklı basit banklar, düzenli raflar, hacimli dolaplar ve çekmeceler yerine duvar askıları. Duvar dekorasyonu renkler, doku – tuğla, doğal taştan yapılmıştır.

Sadelik ve özlülüğün ahşap yüzeylerle birleşimi burada önemlidir.

Sadelik ve özlülüğün ahşap yüzeylerle birleşimi burada önemlidir..

İskandinav tarzı

Bu tasarım yönü beyaz ile karakterize edilir: bu, tüm iç mekanın dayandığı temeldir. Boyalı ahşap kullanabilir, siyah metal parçalar kullanabilirsiniz – dövme askılar, raflar, dekorasyona vurgular.

Bu tasarım yönü beyaz ile karakterize edilir: bu, tüm iç mekanın dayandığı temeldir.

Bu tasarım yönü beyaz ile karakterize edilir: bu, tüm iç mekanın dayandığı temeldir..

Modern tarz

Modern trendler, geometri detayları, net çizgiler ve katı formlarla karakterize edilir, kübizm memnuniyetle karşılanır. Mobilya parçaları doğru dikdörtgen şeklindedir, karanlık ve ışığın yetkin bir dengesi vardır. Ana özellik, çok sayıda aynalı yüzey, gömme dolaplar. Bu tasarım haklı olarak şık olarak kabul edilir..

Modern trendler, geometri detayları, net çizgiler ve katı formlarla karakterize edilir, kübizm memnuniyetle karşılanır.

Modern trendler, geometri detayları, net çizgiler ve katı formlarla karakterize edilir, kübizm kabul edilir.

çatı katı

Çatı katına, özel olarak kabul edilen ve konut dışı binalarda konfor yaratan endüstriyel bir tarz denir. Tasarım fikrine göre, çatı katı tipi bir odada, bir depoda rahat bir atmosfer yaratmak gerekiyor. Ana özellikler gri, siyah tonlar, tuğla duvarlar, zıt detaylardır. Boyalı kapılar, metal mobilyalar, kaba bir tarzda lambalar, ferforje elemanlar kabul edilir. Zeminler ahşaptır, kırmızı tuğla eklenebilir..

Çatı katına, özel olarak kabul edilen ve konut dışı binalarda rahatlık yaratan endüstriyel bir tarz denir.

Çatı katına, özel olarak kabul edilen ve konut dışı binalarda rahatlık yaratan endüstriyel bir tarz denir.

Yüksek teknoloji

Soğuk dağınık aydınlatma, mobilyalarda yerleşik aydınlatma, krom parçalar ve birçok metal eleman ile yeni teknolojilerin şık çözümü. Duvarlar yalnızca modern malzemelerle kaplanmıştır, mevcut tablo metaliktir. Zemin parlak yüzeyler, yüksek teknoloji, şık çözümler ile öne çıkıyor..

Soğuk dağınık aydınlatma, mobilyalarda yerleşik aydınlatma, krom parçalar ve birçok metal eleman ile yeni teknolojilerin şık çözümü.

Soğuk dağınık aydınlatma, mobilyalarda yerleşik aydınlatma, krom parçalar ve birçok metal eleman ile yeni teknolojilerin şık çözümü.

minimalizm

Modern tasarım, 2021 sezonunda bir ev veya apartman dairesinde koridorun minimalizm tarzını popüler hale getirir. Ergonomi ile karakterize edilen küçük bir oda, gereksiz şeylerin olmaması ile ilgilidir. Anahtar özellikler gömme dolaplar, çok sayıda donanım, kullanışlı ve konforludur. Tasarım, odanın büyüklüğü dikkate alınarak geliştirilmelidir..

Modern tasarım, 2019 sezonunda bir evde veya dairede koridorun minimalizm tarzını popüler hale getiriyor.

Modern tasarım, 2021 sezonunda bir evde veya dairede koridorun minimalizm tarzını popüler hale getiriyor.

renk tayfı

Doğru seçilmiş bir renk şeması yardımıyla odayı görsel olarak genişletebilir, daha dar veya daha geniş hale getirebilirsiniz. Ana şey, gölge seçimine akıllıca yaklaşmak, koridorunuzun tüm artılarını ve eksilerini hesaba katmaktır..

Doğru seçilmiş bir renk şeması yardımıyla odayı görsel olarak genişletebilir, daha dar veya daha geniş hale getirebilirsiniz.

Doğru seçilmiş bir renk şeması yardımıyla odayı görsel olarak genişletebilir, daha dar veya daha geniş hale getirebilirsiniz..

Beyaz koridor

Beyazı kullanarak, özellikle küçük bir detay – büyük aynalar eklerseniz, koridorun sınırlarını görsel olarak genişletebilirsiniz. Küçük bir dezavantaj var – sadece steril temizliği sevenler için uygun olan düzenli temizlik gerekiyor. Zemin kontrast yapılabilir – siyah renkle vurgulanır.

Beyazı kullanarak, özellikle küçük bir detay - büyük aynalar eklerseniz, koridorun sınırlarını görsel olarak genişletebilirsiniz.

Beyazı kullanarak, özellikle küçük bir ayrıntı eklerseniz – büyük aynalar – koridorun sınırlarını görsel olarak genişletebilirsiniz..

bej koridor

Bej rengi bir rahatlık, konfor ve sıcaklık atmosferi yaratır. Odayı görsel olarak genişletecek, alan katacaktır. Bu ton soğuğu ifade etse de sıcaklık, dinginlik, uyum katacaktır..

Bej rengi bir rahatlık, konfor ve sıcaklık atmosferi yaratır. Odayı görsel olarak genişletecek, alan katacaktır.

Bej rengi bir rahatlık, konfor ve sıcaklık atmosferi yaratır. Odayı görsel olarak genişletecek, alan katacaktır..

Not! İç mekan bitkileri benzer bir ortamda uyumlu görünürler, iç mekana boyutsallık ve kolaylık katarlar..

gri koridor

2021’de trend gri. Bu fikir size çok sıkıcı geliyorsa, tasarımı renkli parlak kilimler, çiçekler, mobilya pelerinleriyle çeşitlendirin – atmosfer daha sıcak olacak ve ruh hali olumlu olacak..

2019'da trend gri. Bu fikir size çok sıkıcı geliyorsa, tasarımı renkli parlak kilimler, çiçekler, mobilya pelerinleriyle çeşitlendirin - atmosfer daha sıcak olacak ve ruh hali olumlu olacak.

2021’de trend gri. Bu fikir size çok sıkıcı geliyorsa, tasarımı renkli parlak kilimler, çiçekler, mobilya pelerinleriyle çeşitlendirin – atmosfer daha sıcak olacak ve ruh hali olumlu olacak..

Sarı koridor

Güneş ışığıyla dolu bir oda tamamen sıcak sarıdır. Klasik paletten uzaklaşmak için hardal, limon tonları ekleyebilir, odayı sıra dışı çerçevelerde veya tablolarda büyük aynalarla süsleyebilirsiniz, orijinal kahya.

Güneşle dolu bir oda tamamen sıcak sarıdır

Güneş ışığıyla dolu bir oda tamamen sıcak sarıdır. Sarı koridor güneşli bir ruh hali yaratır

kırmızı koridor

Kırmızıyı agresif ile karıştırmayın – bu, koridor tasarımı için şık ve sıra dışı bir çözümdür. Pişmiş toprak, parlak veya mat yüzeyler tercih edin. 2021 sezonunda kırmızı özellikle önemlidir.

2019 sezonunda kırmızı özellikle önemlidir.

2021 sezonunda kırmızı özellikle önemlidir.

Diğer renkler

İki rengi birleştirebilirsiniz: örneğin siyah ve gri, pembe ve mavi, fıstık ve hardal. Deneylerden korkmanıza gerek yok, modern moda kendi koşullarını belirler. 2021’de tasarımcılar çatı katı tarzında kalmanızı tavsiye ediyor.

Deneylerden korkmaya gerek yok, modern moda kendi koşullarını belirler.

Deneylerden korkmanıza gerek yok, modern moda kendi şartlarını belirler.

Koridor için dekorasyon ve malzemeler

Kaplama malzemelerinin seçimi ciddiye alınmalıdır. Önemli! Dayanıklı, dayanıklı, temizlenmesi kolay olmalıdırlar. Koridor, bir kişinin girdiği ilk odadır, bu nedenle temizlenmesi kolay kaplamaların seçilmesi önemlidir..

Zemin kaplamaları

Yağlı veya vernikli ahşap zeminleri unutun, parke veya masif ahşap kolayca çizilir, silinir ve nemi iyi tolere etmez. En iyi seçenek porselen taştır – malzeme güçlü, neme dayanıklıdır. Soğuktan korkmamak için ısıtmalı bir zemin kurabilirsiniz. Klasik tarzdaki koridor, koyu renkli fayanslarla rahat olacak.

Klasik tarzdaki bir koridor, koyu renkli fayanslarla rahat olacaktır.

Klasik tarzdaki koridor, koyu renkli fayanslarla rahat olacak.

Not! Fayanslar arasındaki harç da koyu olmalıdır – bu nedenle kirlenmez, zeminin bakımlı bir görünümünü korumak daha kolaydır.

duvar dekorasyonu

Temel kural pratiklik ve bakım kolaylığıdır. İyi bir seçenek taş veya doğal ahşaptır, duvar kağıdı: yıkanabilir, sıvı, ahşap paneller, tuğla. Ana şey, aksanları doğru bir şekilde yerleştirmektir – hafif giriş kapısı tuğla duvarla mükemmel bir uyum içindedir, beyaz dekor elemanları ve mobilyalarla eski kırmızı tuğla etkileyici görünüyor. Bir bütçe bitirmeniz gerekiyorsa, genel konsepte uygun PVC paneller seçilir..

Temel kural pratiklik ve bakım kolaylığıdır. İyi bir seçenek taş veya doğal ahşaptır.

Temel kural pratiklik ve bakım kolaylığıdır. İyi bir seçenek taş veya doğal ahşaptır.

Koridor tavanları

Asma veya gergi tavanlar koridorlar için idealdir. Bunların arkasında kablolama hatalarını, tavan düzensizliklerini, boruları kolayca gizleyebilirsiniz. Bu yapıların kurulumu kolay ve hızlıdır, bu nedenle zamanlama ile ilgili herhangi bir sorun olmayacaktır. Ek olarak, onlarla uygun aydınlatma yapılabilir, yüzeyin basit nemli bir bezle temizlenmesi kolaydır..

Asma veya gergi tavanlar koridorlar için idealdir.

Asma veya gergi tavanlar bir koridor için idealdir.

Avantajlar

1. Streç tuvaller, baskı yeteneği ile karakterize edilir – herhangi bir desen uygulayabilir, stil yönüne odaklanabilirsiniz.

Streç tuvaller, baskı yeteneği ile karakterize edilir - herhangi bir desen uygulayabilir, stil yönüne odaklanabilirsiniz.

Streç tuvaller, baskı yeteneği ile karakterize edilir – herhangi bir desen uygulayabilir, stil yönüne odaklanabilirsiniz.

2. Odanın tavanı alçaksa, görsel olarak daha yüksek hale getirmek mümkündür..

Odanın tavanı alçaksa, görsel olarak daha yüksek hale getirmek mümkündür.

Odanın tavanı alçaksa, görsel olarak daha yüksek hale getirmek mümkündür..

3. Buzlu tavan – özgünlük bilenlere hitap edecek şık bir çözüm.

Mat tavan, özgünlük bilenlere hitap edecek şık bir çözümdür.

Mat tavan, özgünlük bilenlere hitap edecek şık bir çözümdür..

Mobilya

Bitirme işinin yarattığı resmi tamamlayan mobilyadır. Bu rahatlık, tat ve pratikliğin bir göstergesidir. Tanıdık ortam oldukça anlaşılabilir: apartman sakinlerinin yanlarına aldıkları her şey olmalı – anahtarlar, dış giyim, ayakkabılar, tuhafiye ürünleri (şemsiyeler, eldivenler). Her öğe kendi yerinde olmalıdır. Dış giyim eşyalarını saklamak için popüler gardırop modelleri: gömme veya yerde duran, temiz şifonyerler ve ayakkabı dolapları.

Her öğe kendi yerinde olmalıdır. Dış giyim eşyalarını saklamak için popüler gardırop modelleri: gömme veya yerde duran, temiz şifonyerler ve ayakkabı dolapları.

Her öğe kendi yerinde olmalıdır. Dış giyim eşyalarını saklamak için popüler gardırop modelleri: gömme veya yerde duran, temiz şifonyerler ve ayakkabı dolapları.

Bu bir gardırop ise – bir bölme, ihtiyacınız olan her şeyi rahatça yerleştirebilirsiniz – bir kahya, şapkalar ve şapkalar için bir raf, ayakkabılar için bir raf. Tüm nesneler ve şeyler tek bir yerde bulunursa, düzeni ve temizliği sağlamak çok daha kolaydır. Koridorun zorunlu bir özelliği, ayakkabılarınızı rahatça giyip çıkarabilmeniz için bir tezgah, bir kanepe, bir puftur. Genellikle tasarım, küçük eşyalar, ayakkabı kaşıkları, fırçalar, temizlik aksesuarları için dolaplarla tamamlanır..

Koridorun zorunlu bir özelliği, ayakkabılarınızı rahatça giyip çıkarabilmeniz için bir tezgah, bir kanepe, bir puftur.

Koridorun zorunlu bir özelliği, ayakkabılarınızı rahatça giyip çıkarabilmeniz için bir bank, kanepe, puftur..

Dekor ve tekstil

Birkaç küçük dekor detayı koridora özgünlük ve yaratıcılık katacak: bir şemsiye standı, kapı pervazları (birçok tasarımcı bu modayı modern iç çözümlerde geri getiriyor), ısmarlama bir kahya, şapka askısı veya uygun bir resim odanın genel konsepti. Koridorda bulunan tekstiller en iyi şekilde seçilir, böylece duvar kağıdına vurgu yapılır – görüntü daha net, daha yapılandırılmış hale gelir.

Birkaç dekoratif detay, koridora özgünlük ve yaratıcılık katacak: şemsiyeler için bir stand, kapı girişlerinde perdeler

Birkaç dekoratif detay, koridora özgünlük ve yaratıcılık katacak: şemsiyeler için bir stand, kapı girişlerinde perdeler

Parlak renklerde paspas, genel konseptin mükemmel bir tamamlayıcısı olacaktır. Polipropilen, poliamidden yapılmış ürünlerde seçiminizi durdurun – özellikleri mükemmel nem emilimi, dayanıklılık, uzun hizmet ömrüdür. Bu detayı seçmek, mobilya ile kombinlenen modelleri tercih etmek, genel konsepti tamamlayacaktır. Örneğin, dikey çizgilerle süslenmiş bir halı mükemmel bir çözüm olacaktır – odayı büyütür..

Parlak renklerde paspas, genel konseptin mükemmel bir tamamlayıcısı olacaktır.

Parlak renklerde paspas, genel konseptin mükemmel bir tamamlayıcısı olacak..

koridor aydınlatması

Aydınlatma anı da büyük bir rol oynar – hem odayı görsel olarak genişletebilir hem de küçültebilir..

1. Loş ışık olmamalıdır – rahat giyinip soyunmak önemlidir, dışarı çıkmadan önce iyi ışıkta aynadaki yansımanıza bakın.

Loş ışık olmamalıdır - rahat giyinip soyunmak önemlidir, dışarı çıkmadan önce iyi ışıkta aynadaki yansımanıza bakın.

Loş lambalar olmamalıdır – rahat giyinip soyunmak önemlidir, dışarı çıkmadan önce iyi ışıkta aynadaki yansımanıza bakın.

2. Çok parlak ışık da norm değildir – odanın kusurlarını, onarım çalışmalarının eksikliklerini vurgulayacak, gözlerinize zarar verecek ve yoracaktır.

Bastırılmış ışık, koridorun kusurlarını gizleyecektir

Bastırılmış ışık, koridorun kusurlarını gizleyecektir

3. Aydınlatma cihazlarını akıllıca seçin – lambalar komşu odalarla aynı olmalı, tüm daire tek bir kompozisyon, uyumlu ve rahat olmalıdır..

Aydınlatma cihazlarınızı akıllıca seçin - lambalar komşu odalardakiyle aynı olmalı, tüm daire tek bir kompozisyon, uyumlu ve rahat olmalıdır.

Aydınlatma cihazlarını akıllıca seçin – lambalar komşu odalardakiyle aynı olmalı, tüm daire tek bir kompozisyon, uyumlu ve rahat olmalıdır..

Düzgün aydınlatma, birkaç lamba, birkaç ışık kaynağı sağlar. Dağınık, yumuşak ışık, koridor için mükemmel bir çözümdür. Uzmanlar, mat yüzeyli aplikler, avizeler veya gölgeler satın almanızı tavsiye ediyor – bu şekilde tek tip aydınlatma elde edebilirsiniz, ışınlar yukarı doğru yönlendirilecek ve hafif tavan kaplamasından yansıyan hafifçe dağılacaktır. Koridor küçükse, asılı plafondları monte etmemelisiniz – yanlışlıkla asılabilir veya elle devrilebilirler..

Koridor küçükse, asılı plafonlar monte etmemelisiniz - yanlışlıkla elle takılabilir veya devrilebilirler.

Koridor küçükse, asılı plafondları monte etmemelisiniz – yanlışlıkla asılabilir veya elle devrilebilirler..

2021’deki modern bir giriş holü, evinizi gerçekten benzersiz kılmak için stillerin, trendlerin ve varyasyonların gerçek bir havai fişek gösterisidir. Denemekten korkmayın, koridor ülke tarzında, çatı katında yapılabilir veya klasikleri tercih edebilir. Çeşitli kaplama malzemeleri, bir hayal gücü uçuşu yapmanızı sağlar ve dekoratif öğeler, resmi konfor notlarıyla tamamlar..

2019'daki modern bir giriş holü, evinizi gerçekten benzersiz kılmak için stillerin, trendlerin ve varyasyonların gerçek bir havai fişek gösterisidir.

2021’deki modern bir giriş holü, evinizi gerçekten benzersiz kılmak için gerçek bir stil, trend ve varyasyon havai fişek gösterisidir..

50 fotoğraf – 2021’de koridorun şık iç mekanları için fikirler

Previous Post
Cómo hacer una corona navideña con tus propias manos.
Next Post
Modern curtain design in 2021: news and photos