15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Çeşitli düzenlerin koridor tasarımı

Giriş holü, daireye giren herkesin görüş alanına giren ilk odadır. Sahipleri için özellikle önemli olan, odanın akrabalar, arkadaşlar ve kendilerini konutta bulan misafirler üzerindeki izlenimidir. Ana şey, koridorun sahipleri hakkında çok şey anlatabilmesidir. Duvarların dekore edildiği renkler, hangi mobilya ve dekorun seçildiği karakter, ruh hali ve tercihler hakkında bilgi verecektir..

koridorda kahverengi

Koridorun modern tasarımı, dairenizin atmosferini ilk adımlardan itibaren hissetmenizi sağlar..

Ancak, yukarıda açıklanan yön, apartman koridorunun tasarımını seçecekleri zaman karşılaştıkları önemli olan tek yön değildir. İşlevsellik, pratiklik ve rahatlık, estetik algıya ek olarak üç daha önemli veya daha doğrusu eşit öneme sahip yönlerdir. İç mekanlarda bulundurulması zorunlu olan eşyalar arasında şunlar vardır:

 • Dış giyim için yer;
 • Ayna;
 • Ayakkabı raf;
 • Küçük şeyler, aksesuarlar (anahtarlar, gözlükler, şemsiyeler) için stand veya kancalar.

bej tonlarında koridor tasarımı

Koridor, sahiplerinin zevklerini ve tercihlerini yargılayacaktır..

Düzene bağlı olarak koridorun iç dekorasyonu

Herhangi bir odayı dekore etmenin yolu, yerleşim düzenine bağlıdır. Odanın şekli, boyutları tasarım kurallarını belirler. Küçük, geniş, dar veya köşe bir koridorun sahipleri, eksiklikleri doğru bir şekilde gizlerken, odanın tüm avantajlarını göstererek onu dönüştürmeye çalışıyorlar.. 

koridor tasarımı

Düşünceli, ustaca dekorasyon sayesinde, uzun yıllar herkesi memnun edecek muhteşem bir sonuç elde edebilirsiniz..

Büyük boy koridor tasarımı

Ayakkabı değiştirmek, dış giyim asmak, şemsiye, ayakkabı koymak ve rafa diğer küçük şeyleri koymak için her zaman oturacak bir yerin olduğu bir daireye gitmek güzel. Geniş koridor sayesinde tüm bu eylemler hayata geçiriliyor. Bununla birlikte, oda aynı tarzda tasarlanmalı ve hiçbir durumda çok sayıda aksesuar ve dekorla aşırı yüklenmemelidir..

beyaz koridor tasarımı

Ana şeyi unutmamalıyız – konutun bu bölümünün amacı.

Mobilyaların düzenlenmesi

Geniş bir oda, boyutlu mobilyalar kurmanıza izin verecek, bu nedenle sadece kişisel ve basit gerekli şeyleri gözden uzak tutacak ve sadece değil. Koridordaki ve diğer odalardaki nesnelerin tarzı aynı olmalı veya birbiriyle uyumlu görünmelidir..

büyük bir koridorun içi

Bu, ayrılmadan önce içinde bulunduğumuz evin son odası ve geri döndüğümüz ilk oda..

Büfe Tüm duvara uyacak bir gardırop satın almak gerekir. Bu seçim, hanelerin günlük veya ara sıra kullandığı dış giyim, ayakkabı ve aksesuarları gizleme fırsatı sunar..
Dolap kapıları çizimler, desenler veya aynalarla dekore edilebilir. İkinci seçenek, dekor için duvar alanından tasarruf sağlar. Bir avantaj vardı – kabinin tasarımını kendiniz seçmek (aile fotoğrafları, seçilen bir desen veya süslemeyle süslemek için).
İç dolgu, dış giyim ve aksesuarlar (kravat, kemer, eşarp) için birçok raf, çekmece, travers bulundurmayı zorunlu kılar..
Ayna Odanın alanı izin verdiğinden, dilerseniz, iç mekana hoş bir katkı olacak tam boy bir ayna asabilirsiniz. Özellikle böyle bir unsur, kıyafetlerini denemek, kendilerine her taraftan bakmak için adil cinsiyete hitap edecek..
Aynanın çerçevesi stile uygundur. Ayrıca minimalist bir iç mekan yaratarak tamamen yok olabilir..
Puf, kanepe, koltuk Kabarık, yumuşak bir kanepe veya koltukta oturarak ayakkabılarınızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz..
Geniş bir kabarık veya kanepe, birkaç aile üyesinin birbirlerini rahatsız etmeden aynı anda ayakkabı giymesini mümkün kılar..

modern koridor tasarımı

İşlevsellik dikkatimizi ön planda tutmalı.

Mobilyaların renk paleti, dikkat çekmek için duvarlardan birkaç ton daha koyu seçilmiştir. Ahşap veya alternatif MDF malzemeden yapılmış mobilyalar iyi bir seçenek olacaktır..

Aydınlatma

Koridorun tasarımında büyük rol oynadığı için, aydınlatma tasarlarken yumuşak ışık faydalı olacaktır. Minyatür cihazlar en iyi aynanın yanına yerleştirilir..

koridorda aydınlatma

Ana odak, odanın tarzıyla uyumlu bir avize olacaktır..

Yerleşik aydınlatmaya sahip çok seviyeli bir tavan ile çarpıcı bir dönüşüm sonucu gösterilecektir..

Dekor öğeleri

Çiçekli uzun vazolar, bir veya daha fazla resim, aile fotoğrafları, figürinler boş duvarları ve köşeleri süslemeye yardımcı olacaktır. Dekor öğeleri, stili aşırı yüklemeden vurgulamalıdır.. 

dekorlu koridor tasarımı

Önerilen seçeneklerden bir veya üç konu seçmeniz yeterli olacaktır..

Ülke Yüksek teknoloji Klasik Romantik
Oda ahşap, taş unsurlarla dekore edilecektir.. Deri aksesuarlar veya mobilya parçaları ile tamamlanır. Stil, yaldız, monogram, masif mobilya ve aksesuarların kullanımını içerir.. Porselen, camdan yapılmış vintage dekoruyla ünlü.
Tekstil süslemeleri uygundur. Alışılmadık şekilli lambalar dönüşümü tamamlıyor. Yaldızlı masif çerçevelerdeki resimler veya fotoğraflar yapacaktır.. Mükemmel bir çözüm – zarif lambalar, aynalar.

Küçük koridor tasarımı

Birkaç metrekarede bile keyifli bir iç mekan ve çok işlevli bir alan yaratmak mümkün. Odanın tüm sırlarını belirlerseniz, alandan ödün vermeden gerekli eşyaları yerleştirmeniz mümkün olacaktır..

küçük koridor tasarımı

Doğru aydınlatma, modern tarzda bir koridor tasarımında büyük rol oynar..

Mobilya seçimi Küçük bir koridorda mobilya seçerken, diğer odalara engelsiz hareket için ne kadar yer kaplayacağını ve ne kadar bırakacağını düşünmelisiniz..
Çok sayıda kanca ve rafa sahip çok işlevli bir askı, birkaç metrekareye sığacaktır..
Dar bir dikdörtgen köşe gardırop – aynalı kapılar veya ekler içeren bir bölme de uygun olabilir. Bu, alanı görsel olarak genişletmeye ve aynada fazladan alan kaybetmemeye yardımcı olacaktır..
Birkaç on santimetre varsa, mevcut gardırop veya askıya küçük bir kabarık güzel bir ek olacaktır. Ayakkabıları düz bir şekilde saklamak için saklamak için bir yere sahip bir kabarık kullanmak mümkündür..
Hafif ve hoş bir atmosfer yaratmak için açık tonlarda mobilya seçmek daha iyidir..
Aydınlatma Mümkün olduğunca küçük bir alan aydınlatılmalıdır, bu nedenle tavandaki ana avizeye ek olarak, duvarlara birkaç lamba monte edilmelidir..
Tavanın çevresine yerleştirilen spot aydınlatma ilgili hale gelecektir..
Oturma odasına veya mutfağa açılan iç kapı, şeffaf ekler ile odaya ışık katacaktır. Hiç bir kapının olmaması, güneş ışığının koridora girmesine katkıda bulunacak ve bu da onu daha hafif hale getirecektir..
Dekor öğeleri Küçük bir koridordaki aşırı dekor, iç mekanı aşırı yükleyecek ve sadece durumu ağırlaştıracaktır..
Seçilen dekor elemanlarından biri, odayı zarar vermeden dekore edebilecektir. Minimalizm bunun için uygundur (göze çarpmayan bir resim veya çiçekli bir saksı).

koridor tasarımının fotoğrafı

Koridorun iç kısmında aşağıdaki aydınlatma türleri ayırt edilebilir: genel, yerel, dekoratif.

Dar koridor tasarımı

Böyle bir odaya boyutlu mobilyalar yerleştirmek zordur, hatta imkansızdır, çünkü tüm alanı kaplayacak, sayacak ve bir odadan diğerine rahatça geçmenize izin vermeyecektir. Doğru olacak:

 • Koridoru bölgelere ayırın;
 • Katmanlı bir tavan kurun;
 • Kaplama malzemelerini duvarlarda, tavanda ve zeminde birleştirin.

dar koridor tasarımı

Uzun duvarlarda ayna kullanmak faydalıdır – durumu iyileştirebilir..

Derin bir perspektife sahip duvar resimleri yapacaktır..

Mobilya Gardırop odayı karıştırır, bu nedenle yokluğu koridor için faydalı olacaktır. Sonuçta, resepsiyon alanı özlü, geniş (mümkün olduğunca) olmalıdır..
Ayakkabı raflı bir askı takmak iyi bir fikirdir. Belki bir kabarıklık için yer olacak (güzel bir unsur olacak).
Aydınlatma Koridorun uzunluğunun azaltılması, uç duvarların kararması nedeniyle ortaya çıkacaktır. Bunu yapmak için lambaları uzun duvarların ortasına yerleştirmeniz gerekir..
Böyle bir kararın sonucu hem ev sahiplerini hem de misafirleri şaşırtacaktır..
dekorasyon Uzun bir oda, yüksek teknoloji ve ülkeye uygun minimalist, oryantal, klasik tarzda başarıyla dekore edilebilir..
Bir aksesuar olarak, o veya iki tablo tam olarak doğru olacak, artık gerekli değil.

dar bir koridorun modern tasarımı

Koridorun büyüklüğüne bağlı olarak, gardırop ya çok küçük olabilir ya da bütün bir giyinme odasına dönüşebilir..

Köşe koridor tasarımı

Köşe şeklindeki bir koridor, ilginç, rahat ve pratik bir oda yaratmanıza izin vermeyecek gibi görünebilir. Ancak, durum böyle değil, farklı bir düzenin koridorundan daha fazla şey buraya sığacak..

köşe koridor tasarımı

Modern koridor iç tasarımı, aynı anda birkaç işlevi yerine getiren mobilyaların kullanımı ile karakterizedir..

Mobilya

Köşe gardırop, odaya sorunsuz bir şekilde sığacağı ve daireye giren herkesin dikkatine değer, güzel, nefes kesici bir iç mekan yaratacağı için ideal bir seçenek olacaktır..

koridorda köşe dolapları

Köşe dolabın genişliği sınırsızdır..

Neredeyse her nesneyi meraklı gözlerden gizleyebilecek, örneğin:

 • Giysiler, ayakkabılar, aksesuarlar;
 • Elektrikli süpürge;
 • Ütü masası, ütü;
 • Katlanabilir bebek arabası veya bisiklet.

Aynalar veya ayna ekleri ile süslenmiş dolap kapıları, boyutlu, hacimli mobilyaları ağırlıksız bir dekor parçasına dönüştürecektir..

bir ayna ile koridorda gardırop

Kolaylık sağlamak için küçük bir kabarık, şemsiyelik ve anahtarlık ekleyebilirsiniz..

Aynaların yanına yerleştirilen lambalar aydınlatma için uygundur ve dekor olarak dikey olarak yerleştirilmiş üç küçük resim.

güzel bir koridor tasarımı

Koridorun içi için gerekli bir ekipman parçası büyük bir aynadır..

Merdivenli koridor tasarımı

Dubleks dairenin mutlu sahipleri, merdivenli keyifli bir giriş holüne sahiptir. Doğal malzemelerden yapılmışsa ve ilginç bir şekilde tasarlanmışsa, merdiven tek başına dairenin tasarımına büyüleyici bir lezzet katabilir..

merdivenli koridor tasarımı

Tasarımcılar, işlevsel bir yük taşımayan yalnızca dekoratif elemanlar kullanmamalarını tavsiye eder..

 1. Merdivenli bir koridor çok etkileyici ve gizemli bir odaya dönüşüyor, hızla dairenin içine girmek, bu yükselen yolun nereye gittiğini öğrenmek istiyorsunuz..
 2. Koridorun böyle bir düzeni, boş alanı hiç çalmaz, aksine, odanın stil bileşenini unutmadan, ihtiyacınız olan her şeyi yerleştirmeyi mümkün kılar..

Tavsiye! Odanın tasarımındaki ana nokta, merdivenin ve koridorun kendisinin tarz olarak birbirine uyması gerektiğidir. Birkaç iç stili bir araya getirmek uygun olmaz (klasik tarzda bir merdiven ve yüksek teknolojili bir koridor veya tam tersi).

merdivenli bir koridorun fotoğrafı

Ayrıntıların seçimini, koridoru düzenlemek için dekoru, dikkati ana vurgudan – merdivenlerden uzaklaştırmamak için kontrol etmelisiniz..

Mobilyanın yalnızca işlevsel bir rolü yerine getireceği sonucuna varabiliriz. Mobilya parçalarının görünmez olması gerektiği ortaya çıktı – dikkat çekmemek için..

Merdivenlerin altındaki alanı makul bir şekilde kullanmak için ilginç çözümler:

 1. Giysiler, ayakkabılar, her küçük şey için bir gardırop kurun.
 2. Kiler için bir yer ayırın ve görünürdeki tüm gereksiz şeyleri kaldırın..
 3. Bir okuma köşesi düzenleyin: raflar veya küçük bir kitaplık yerleştirin, birkaç yumuşak sandalye veya bir yumuşak kanepe koyun, spot aydınlatmayı düşünün veya bir zemin lambası koyun.

merdivenli koridor

Koridorun modern tasarımı, ayakkabılarınızı rahatça giyebilmeniz için bir oturma alanı gerektiriyor..

Kruşçev’de koridor dekorasyonu

Kruşçev’deki giriş holü, birkaç kapısı olan dar, uzun bir odadır. Böyle bir odayı dekore ederken, duvarların aydınlatmasına ve renk düzenine özel dikkat gösterilmelidir..

Kruşçev'de koridor tasarımı

Odanın büyüklüğünden bağımsız olarak, minimalizm en uygun stil olarak kabul edilir..

Birkaç ipucu:

 • Loş bir koridorun aydınlık, havadar bir odaya dönüşmesi için tavana ve duvarlara spot aydınlatma takmak, aynaları asmak gerekir..
 • Duvarların ve mobilyaların renk şeması eşleşmeli ve açık renklerde görünmelidir..
 • Beyaz veya bej bir gergi tavan ve hafif bir zemin kaplaması, alanı artırmaya yardımcı olacaktır..
 • Hacimli bir gardırobun küçük raflar, askı ve osmanlı ile değiştirilmesi daha iyidir.

Kruşçev'deki küçük koridor

Sadelik ve çevre dostu olmayı birleştiren giriş alanı ve İskandinav tarzının tasarımına uygundur..

duvar dekorasyonu

Koridordaki duvarları dekore ederken, aralarında birçok kaplama malzemesi kullanılır:

 • Çeşitli türlerde duvar kağıtları;
 • PVC veya MDF paneller;
 • Tuğla ve diğerlerini taklit eden fayanslar.

modern koridor tasarımı

Koridorun tasarımında modern bir tarzda kullanılan renk kombinasyonları, oranları görsel olarak artırmaya ve ayarlamaya yardımcı olmalıdır..

MDF paneller, özellikleri nedeniyle en popüler malzemelerden biridir:

 • Mekanik strese karşı direnç;
 • Temizlemesi kolay.

koridordaki paneller

Tek dezavantajı, çok fazla zaman, çaba ve bilgi gerektiren kurulumdur..

Koridor için uygun duvar kağıdı

Koridordaki duvarları süslemek için geleneksel seçenek hala duvar kağıdıdır. Bununla birlikte, renge, dokuya göre duvar kağıdını seçmeden önce, pratikliklerine dikkat etmeniz gerekir (koridor sıklıkla kullanılır, bu nedenle duvar kağıdı sürtünmeye, küçük mekanik strese maruz kalabilir).

küçük bir koridor için duvar kağıdı

Temel tonlar olarak beyaz ve tonları (sütlü, kremsi, karlı) tercih edilir..

Duvar kağıdı çeşitleri
Vinil Sıvı mantar boyama için
Mekanik hasara karşı dayanıklı Uygulaması kolay Çevre dostu malzeme 5 tekrar boyamaya kadar dayanıklı
Duvarlardaki küçük düzensizlikleri gizleyin Bakımı kolay
Yıkanması kolay Pratik Yapıştırması kolay pratik malzeme
Güvenilir ve dayanıklı Dayanıklı
Doğal malzemeyi taklit etme yeteneği Çok kirliyse, duvar kağıdının bir bölümü yenisiyle değiştirilir Mekanik strese dayanıklı Dayanıklı

koridorda duvar kağıdı

Seçilen stile bağlı olarak, ek olarak uygun aktif renkler seçilir..

Çeşitli düzenlerde koridorların tasarımı için 50 fikir:

koridorun modern parlak tasarımı aydınlık bir koridorun modern tasarımı geniş bir koridorun modern tasarımı koyu renklerde modern koridor tasarımı apartmanda koridorun modern tasarımı evdeki koridorun modern tasarımı modern koridor tasarım fikirleri photo modern koridor tasarımı photo apartmanda koridorun modern tasarımı modern ev koridor tasarımı ev için modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı photo modern koridor tasarımı aynalı modern koridor tasarımı modern tasarım koridor iç modern koridor tasarım fikirleri modern koridor tasarımı photo modern ev koridor tasarımı modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı koridor tasarımı koridor dekorasyonu koridor için duvar kağıdı küçük koridor duvar kağıdı koridor iç fotoğrafları için duvar kağıdı iç koridor için duvar kağıdı koridor dekorasyonu için duvar kağıdı koridor iç için duvar kağıdı koridor fikirleri için duvar kağıdı koridor fotoğrafı için duvar kağıdı koridor fotoğraf fikirleri için duvar kağıdı koridor iç için duvar kağıdı koridor fotoğrafı için duvar kağıdı koridor için duvar kağıdı duvar kağıdı ile koridor tasarım fikirleri ev için koridor tasarım fikirleri koridor tasarım fikirleri photo evde koridor tasarım fikirleri apartmanda koridor tasarım fikirleri koridor tasarım fikirleri beyaz iç koridor tasarımı beyaz renkli fotoğraf fikirlerinde koridor tasarımı beyaz fikirlerde koridor tasarımı beyaz fotoğrafta koridor tasarımı beyaz koridor tasarımı beyaz koridor tasarımı duvar kağıdı ile modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı

Previous Post
Duvar dekoru: en ilginç fikirler
Next Post
What mistakes in the design and choice of the style of the winter garden should be avoided?