15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Koridorun modern tasarımı ne olmalı

Koridorsuz bir daire veya ev hayal etmek zor. O onların ayrılmaz parçasıdır. Herhangi bir konutun eşiğini geçen bir kişinin geldiği yer burasıdır. Ve ev sahibi veya misafir olması önemli değil. Bu yer, tüm evin ve sakinlerinin değişmesi çok zor olan bir izlenim yaratıyor. Bu nedenle, koridorun tasarımını güzel ve şık hale getirmek önemlidir. Modern moda trendleri bu görevle başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Koridor tasarımı 2021 farklı versiyonlarda sunuldu.

modern bir koridorun alışılmadık bir tarzı fikri

Koridoru dekore etmek için birçok fikir var

modern bir koridorun güzel bir dekoru fikri

Koridoru mümkün olduğunca güzel hale getirmek önemlidir.

modern bir koridorun hafif tasarımı için seçenek

Koridor tüm ev hakkında bir fikir yaratıyor

Bakılacak şey?

Daireye giren kişiyi karşılayan odanın boyutu mütevazıdır. Odanın şekli yanlış, bu da düzenleme sürecini zorlaştırıyor. Bu sadece Sovyet binaları için değil, diğer evler için de geçerlidir. Onları modern bir tarzda dekore etmek kolay değil, mümkün. Sonuç, modaya uygun ve çekici bir koridordur..

Başlamak için ilk şey, koridorun düzenlenmesi için temel olacak stili belirlemektir. Sahipleri bundan hoşlanmalı ve dairenin genel tasarımına uymalıdır. Böylece konut uyumlu ve rahat olacaktır. Herhangi bir stili kullanabilirsiniz, ancak dikkatli olun. Çok farklı iç tasarım çözümleri uygulamaya değmez. Özellikle küçük boyutlu bir koridor söz konusu olduğunda..

Son zamanlarda, minimalizm düzenleme için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Küçük alanlar için idealdir. Onları rahat ve konforlu hale getirmenizi sağlar. Muhafazanın ana kısmını dekore ederken, minimalizmden kökten farklı olan farklı bir tarz kullanırsanız, koridordaki genel tasarımı birbirine bağlayan unsurlar eklemeye değer. Resimler ve aynalar bu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Bu, evin içini uyumlu ve genel hale getirecektir..

modern bir koridorun güzel bir iç mekanı fikri

Son zamanlarda, koridor en çok minimalizm tarzında dekore edilmiştir.

modern bir koridorun aydınlık bir iç mekanı seçeneği

Odanın küçük boyutuna rağmen modern bir tarzda dekore edilebilir.

Modern tasarımdaki ana trendler

Bugün birçok insan koridoru modern bir tarzda dekore etmek istiyor. Bunu yapmak için, bir takım özelliklerini dikkate almak gerekir. Bunlar şunları içerir:

  • küçük alan;
  • düzensiz şekil;
  • doğal ışık kaynaklarının eksikliği.

Buna dayanarak, dekorasyon, tasarım, bitirme işleri için malzeme, mobilya renk şemasını seçmek gerekir. Evlerdeki koridorlar apartmanlardakilerden farklıdır. Pratikte görüldüğü gibi, daha genişler, küçük bir pencereye sahipler, bu da onların avantajı. Ama aynı zamanda önemli bir dezavantaj var. Yüksek derecede kirlilikten oluşur. Sokak sahipleri hemen eve girer ve kar, kum, ayakkabı tabanlarında biriken toz, giysiler koridora düşer. Dairelerde, konutlara ulaşmak için kirin bir kısmının kaybolduğu girişi aşmak gerekir..

Koridorun modern tarzında vurgu, pratiklik ve işlevsellik üzerinedir. Operasyon sırasında odanın bakımı mümkün olduğunca basit olmalıdır. İkinci koşula uygunluğun sağlanması, neme dayanıklı kaplama malzemelerinin kullanılmasına izin verecektir. Onlara bakmak kolay ve basittir.

modern bir koridorun olağandışı dekoru fikri

Koridorda en fazla kirin birikeceğini unutmayın, bu nüansı önceden düşünmeye değer.

modern bir koridorun parlak tasarımı için seçenek

Koridor bakımı mümkün olduğunca basit olmalıdır.

modern bir koridorun hafif tarzı seçeneği

Koridorun modern tasarımında vurgu işlevsellik üzerinedir.

Koridorun içini düzenleme sürecinde, yüksek mekanik hasar riski olduğunu unutmayın. Koridordan her boyutta alımlar geçer, kızaklar, makaralar burada depolanır, topuklu ve diğer ayakkabı izlerini gözlemleyebilirsiniz. Yüksek kaliteli döşeme kullanımı, hasarın önlenmesine yardımcı olacaktır..

Dairede koridorun rolü çok büyük. Doğru ruh halini yaratır ve evin karakterini gösterir. Bu nedenle, düzenlemesine yetkin bir yaklaşım gereklidir. Gereksiz eşyaların olmaması, minimum miktarda dekoratif unsur ve kişisel rahatlık, modern tasarım trendlerinin ana unsurlarıdır. Koridoru evde rahat bir köşeye dönüştürmenize izin verecekler..

modern bir koridor odasının hafif tarzı fikri

Modern trendlerde, minimum sayıda dekoratif unsur önemlidir.

modern bir koridorun güzel bir tasarımı için seçenek

Koridor doğru havayı yaratır ve evin karakterini gösterir.

Modern tarz kaplamaların özellikleri

Koridorun kendi mikro iklimi ve işlevsel yönü vardır. Bu odayı donatmak kolay değil. Olumsuz faktörlerin tüm yüzeyler üzerindeki etkisini dikkate almak gerekir. Aksi takdirde, iç mekan hızla çekici olmayacak ve onarım uzun sürmeyecektir. Koridorun kendisine emanet edilen tüm testlere haysiyetle dayanabilmesi için dekorasyonun yetkin bir şekilde tamamlanması gerekecektir..

Tüm iş tavandan başlar. Negatif faktörlerin bu alan üzerindeki etkisi minimumdur. Bu nedenle, terbiye için malzeme seçiminde özel bir kısıtlama yoktur. Farklı büyüklükteki odalarda kullanılabilecek basit çözümler idealdir. Koridordaki beyaz tavan doğal görünüyor ve alanı görsel olarak genişletiyor.

Duvarlar mekanik strese maruz kalır ve hızla kirlenir. Bütün bunlar, iç mekanın genel görünümünü olumsuz yönde etkiler. Odanın bu özelliği göz önüne alındığında, duvarları süslemek için kağıt veya tekstil türünden duvar kağıdı kullanmamak daha iyidir. Koridor panelleri için mükemmeldir. Bu şık ve pratik çözüm hem ferah hem de çok geniş olmayan mekanlar için kullanılmaktadır. Panel seçimi çok büyük: pürüzsüz, dokulu, tek renkli, desenli. Bazı türler doğal malzemelere dışa benzerdir, bu nedenle taklitçileri olarak kullanılırlar..

modern bir koridor odasının hafif bir dekoru fikri

Koridordaki duvarlar duvar kağıdı ile yapıştırılabilir veya boyanabilir

modern bir koridorun parlak bir dekoru fikri

Seramik karolar, koridordaki zemini bitirmek için mükemmel bir çözüm olacaktır.

modern bir koridorun alışılmadık bir iç mekanının çeşidi

Mekanik hasar faktörü önceden dikkate alınmalıdır.

Koridorda ilk kirlenen, eskiyen ve daha fazla kullanım için uygun olmayan zemin kaplamasıdır. Olumsuz etkilere dayanıklı olacak bir malzeme bulmak kolay değildir. Uygulamanın gösterdiği gibi, ideal çözüm seramik karo kullanmaktır. Birçok avantajı vardır: neme, küçük taşlara, mekanik hasara dayanıklı, dayanıklı ve güvenilir. Böyle bir malzemenin hizmet ömrü uzundur ve estetik nitelikleri yüksektir..

Seramik karoların maliyeti yüksek olduğu için diğer zemin kaplamaları ile kombine edilebilirler. Bu tasarım çözümü daireler için idealdir. Karo girişe döşenir ve daha sonra fotoğrafta gösterildiği gibi laminat veya muşamba döşenir. Renklerini birleştirirseniz, malzemeler uyumlu ve güzel görünecektir..

modern bir koridorun sıra dışı tasarımı için bir seçenek

Girişe seramik fayans koyabilirsiniz, sonra muşamba döşeyebilirsiniz.

modern bir koridorun güzel bir tarzı fikri

Zemini bitirmek için en iyi seçenek seramik karolar olacaktır.

Mobilya gereksinimleri

Depolama sisteminin doğru bir şekilde düzenlenmesi, estetik açıdan hoş bir tasarımla yapılması önemlidir. İç mekanda önemli bir rol oynar ve odanın konforunu belirler. Ayakkabı, ceket, şapka saklamak için doğru düşünülmelidir. Askılarla donatılmış bir gardırop ve terlikler ve ayakkabılar için bir ayakkabı rafı bu görevle iyi başa çıkabilir..

Mobilya, ailede kaç üye olduğuna bağlı olarak seçilir. Bu genç bir çiftse, minimum set yeterlidir. Yerleşik bir gardırop, geniş aileler için idealdir. Yeterince geniş. Fotoğrafta gösterildiği gibi hem mevsimlik ürünleri hem de günlük olarak ihtiyaç duyulanları saklamanıza izin verecektir..

Odanın boyutlarını dikkate almak da önemlidir. Koridor genişse, ayakkabı değiştirme işlemini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir çekmeceli bir sandık kurulur. Küçük odalarda bu tür mobilyalar için neredeyse hiç yer yoktur. Bu durumda, her santimetreyi rasyonel olarak kullanmak önemlidir. Kancalar veya askılar, çoğunlukla dış giyim eşyalarını saklamak için seçilir. Duvar kağıdını koruyan raylara monte edilirler..

modern bir koridorun sıra dışı iç mekanının bir çeşidi

Küçük koridorlarda çok sayıda mobilya sığmaz, bu nedenle alanı mümkün olduğunca doğru kullanmanız gerekir.

modern bir koridorun hafif bir dekoru fikri

Büyük koridorlarda, daha rahat bir ayakkabı değişimi için bir gardırop ve bir tezgah kurabilirsiniz.

modern bir koridorun parlak tasarımı için seçenek

Koridor mobilyaları ailedeki kişi sayısına göre seçilmelidir.

Aydınlatma sistemi ve dekorasyon

Koridorda pencere yoksa, onu aydınlatmanın bir yolunu düşünmeniz gerekecektir. Bu amaçlar için sadece bir avize kullanmamalısınız. Birden fazla ışık kaynağı kurmak daha iyidir, ancak birkaç tane. Bu durumda karanlık ve kasvet önemli değildir. Tavan lambaları ve aplikler odayı daha konforlu hale getirecek.

Küçük bir alana sahip bir odayı dekore etmek her zaman tavsiye edilmez. Koridor gelince, lambalar ve diğer cihazlar benzer unsurların rolünde kullanılır. İç mekanı süslüyorlar ve işlevsel bir değere sahipler. Alçak tavanlı küçük bir salonda kendinizi orijinal avize ile sınırlayabilirsiniz..

Herhangi bir koridorda bir ayna var. Bir kişinin yürüyüşe, işe veya arkadaşlarla buluşmaya gitmeden önce görünüşünü değerlendirmesi önemlidir. Faydacı bir alanda, alanı görsel olarak artırmanıza izin verir. Çerçevesi güzel ve standart değilse, böyle bir ayna koridorun ana dekorasyonu olacaktır. En sıkıcı ve mütevazı bile evde lüks bir yer yapacak..

Küçük bir koridor düzenleme sürecinde parlak dekoratif unsurlar kullanmaya değer. Özellikle tüm iç mekan açık renklerde yapılırsa. Odanın yaşamına yeni renkler kattı, onu ilginç ve orijinal hale getirdi..

modern bir koridorun güzel bir tasarımı fikri

Koridoru lamba ve benzeri cihazlarla süsleyebilirsiniz.

modern bir koridorun aydınlık iç versiyonu

Ayna, koridorun ayrılmaz bir parçasıdır

Standart olmayan bir şeklin koridor tasarımı

Düzensiz şekilli bir koridor, Rusya’daki daireler için yaygın bir durumdur. Böyle bir alanı donatmak çok çaba gerektirecektir. İyi düşünülmüş bir iç mekan, dezavantajlarını gizleyecek ve avantajları vurgulayacaktır..

En yaygın seçeneklerden biri dikdörtgen dar bir odadır. Açık renklerde bitirmek daha iyidir: bej, krem, kum. Bu tür gölgeler çabuk kirlenir, bu nedenle malzemelerin temizlenmesi kolay, neme ve kire karşı dayanıklı olmalıdır. Duvar kağıdını birleştirmek uygun olacaktır: aşağıda – karanlık, fotoğrafta gösterildiği gibi üstüne ışıkla yapıştırın. Bu, kiri meraklı gözlerden gizleyecektir. Tavanlarda parlak bir yüzey uygundur. Koridorun alanını görsel olarak artıracaktır..

Kare koridor, iç tasarım sürecini kolaylaştırır. Alanı daha büyüktür, şekli uygundur, rasyonel olarak kullanılabilir. Bu tür binaların sahipleri gerçekten şanslı. İçine bir köşe gardırop takabilirsiniz. Gerekli tüm şeyleri barındıracak ve minimum yer kaplayacaktır..

Bir tavan avizesi odayı ışık ve sıcaklıkla dolduracaktır. Özgün bir tasarım seçerseniz, koridorun havasını ve karakterini değiştirecek bir dekor olarak da kullanılacaktır. Bu durumda tavan yüksekliği standarttan biraz daha yüksek olmalıdır..

modern bir koridorun parlak tasarımı fikri

Kare bir koridor, iç tasarım sürecini kolaylaştırır

modern bir koridorun sıra dışı bir dekoru için seçenek

En yaygın seçeneklerden biri dikdörtgen dar bir odadır.

modern bir koridorun parlak bir tarzı fikri

Düzensiz bir koridor, Rusya’daki daireler için yaygın bir durumdur.

Modaya uygun renk paleti

Koridorun içini dekore etmek için modaya uygun bir seçenek, açık tonların kullanılmasıdır. Bu sadece duvarlar için değil, odanın diğer bölümleri için de geçerlidir. Düz beyaz bir tavan, herhangi bir koridor için mükemmel bir çözümdür. Alanı görsel olarak genişletir ve diğer yüzeyler ile birleştirildiğinde sorun yaratmaz..

Tasarımı seyreltmek, daha ilginç hale getirmek, bireysellik eklemek için fotoğraf baskısı, zıt duvar kağıtları ile duvar panellerini kullanabilirsiniz. Bir vurgu duvarında bulunurlar ve odanın dekorasyonu olarak işlev görürler. Bu amaçlar için, beton bir yüzeyi taklit eden doğal taş kullanabilirsiniz..

modern bir koridorun güzel bir tarzı fikri

Beyaz düz tavan – her koridor için mükemmel çözüm

modern bir koridorun aydınlık bir iç mekanı seçeneği

Koridorun içini dekore etmek için modaya uygun bir seçenek, açık tonların kullanılmasıdır.

Ekipman: ne gerekli?

Koridorda kurulan mobilyalar sadece güzel değil, aynı zamanda işlevsel olmalıdır. Bu oturmak için bir bank ise, çeşitli küçük şeyleri saklamak için bir kutu ile donatılmıştır. Dolapta sadece eşyalar değil, aynı zamanda spor malzemeleri de bulunmalıdır..

Koridoru dekore etme sürecinde esas olarak modern bir tarz kullanıyorlar. Sahiplerinin gereksinimlerini ve tercihlerini, tipik şehir dairelerinin özelliklerini karşılar ve avantajlarını vurgulamanıza olanak tanır. Sonuç olarak, odanın şık, güzel ve işlevsel olduğu ortaya çıkıyor..

Modern oturma odası tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

modern bir koridor fotoğrafının ışık stilinin versiyonu modern bir koridor resminin güzel bir dekoru fikri modern bir koridor resminin parlak tasarımı fikri modern bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir iç seçeneği modern bir koridor resminin güzel bir iç mekanı fikri modern bir koridor fotoğrafının hafif tasarımı için seçenek modern bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir dekoru için seçenek modern bir koridor resminin parlak bir tarzı fikri modern bir koridor fotoğrafının parlak bir dekor seçeneği modern bir koridor odası resminin ışık stili fikri modern bir koridor fotoğrafının güzel bir iç seçeneği modern bir koridor resminin sıra dışı tasarımı fikri modern bir koridor fotoğrafının güzel bir dekoru fikri modern bir koridor resminin parlak tasarım seçeneği modern bir koridor resminin sıra dışı tarzı fikri modern bir koridor fotoğrafının aydınlık bir iç mekanı seçeneği modern bir koridor resminin sıra dışı iç tasarımı fikri modern bir koridor fotoğrafının parlak tarzının versiyonu modern bir koridor odasının hafif tasarımı fikri photo modern bir koridor resminin güzel bir dekoru seçeneği modern bir koridor resminin parlak bir dekor seçeneği modern bir koridor fotoğrafının aydınlık bir iç mekanı fikri modern bir koridor resminin güzel bir tasarımı fikri modern bir koridor fotoğrafının alışılmadık tarzının versiyonu modern bir koridor odası fotoğrafının ışık stili fikri modern bir koridor resminin güzel bir iç mekanı seçeneği modern bir koridor resminin parlak bir dekoru fikri modern bir koridor fotoğrafının sıra dışı tasarımı için seçenek modern bir koridor resminin sıra dışı tasarımı fikri modern bir koridor fotoğrafının güzel bir iç seçeneği modern bir koridor fotoğrafının hafif bir dekoru için seçenek modern bir koridor fotoğrafının hafif tasarımı için seçenek modern bir koridor resminin aydınlık bir iç mekanı fikri modern bir koridor resminin güzel bir stili seçeneği modern bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir dekoru fikri modern bir koridor fotoğrafının güzel bir iç mekanı fikri modern bir koridor resminin aydınlık bir iç mekanı fikri modern bir koridor fotoğrafının parlak tasarım seçeneği modern bir koridor resminin güzel bir tarzı fikri modern bir koridor resminin sıra dışı tasarımı için seçenek modern bir koridor fotoğrafının parlak bir dekor seçeneği modern bir koridor fotoğrafı için güzel bir stil seçeneği modern bir koridor fotoğrafının parlak tasarımı fikri modern bir koridor resminin hafif bir dekoru için seçenek modern bir koridor resminin aydınlık bir iç mekanı fikri modern bir koridor fotoğrafının güzel bir dekoru seçeneği modern bir koridor fotoğrafının güzel bir iç mekanı fikri modern bir koridor resminin parlak tasarımı için seçenek modern bir koridor fotoğrafının güzel bir stili fikri modern bir koridor fotoğrafının alışılmadık bir iç mekanı fikri

Previous Post
Faydalı ve estetik dekor köşeleri
Next Post
Where to start the transformation and decor of the hallway