15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Koridor ve koridor tasarımı, bitirme özellikleri

Koridor, herhangi bir evin ayırt edici özelliğidir. Konut onunla başlar, varışta ilk buluşan ve sahiplerinin zevki ve finansal yetenekleri hakkında bir izlenim yaratır. Dar alana rağmen, koridor ve koridorun tasarımı güzel ve rahat olmalıdır. Bu kadar basit ve gösterişsiz bir odayı dairenin genel tasarımına bağlamak gerekiyor..

beyaz koridor tasarımı

Bir şehir dairesinin nadir sahibi, doğru şekle sahip geniş bir koridora sahip olduğu için tebrik edilebilir..

Koridor ve koridor, belirli binaların çarpıcı temsilcileridir. Gerçekleştirilen bitirme işi bir takım gereksinimleri karşılamalıdır. Esas olarak malzeme seçimi ile ilgilidir. Sadece çeşitli mekanik etkilere, kire, kuma dayanıklı, dayanıklı, aşınmaya dayanıklı kaplamaların kullanılması gerekir..

küçük bir koridor için duvar kağıdı

Koridor, eve veya daireye giren herkesin gördüğü ve uygun bir düzenlemeyi hak ettiği ilk odadır..

Giriş holü ve koridor, sokaktan bir kişinin girdiği ilk yerlerdir. Bu bağlamda, kirliliklerinin derecesi fazla tahmin edilmektedir. Odayı temiz tutmak için düzenli olarak temizlemek gerekir. Bunu kolay ve basit hale getirecek bir zemin kaplaması kullanmak önemlidir. Aynı zamanda nem ve temizlik maddelerinin etkilerini iyi tolere etmelidir..

koridor tasarımı

Bir koridorun veya geniş bir koridorun doğru tasarımı, sadece sakinlerin konforunu ve estetik zevklerini değil, aynı zamanda psikolojik uyumu da belirler..

Özel bir evde bir koridordan bahsediyorsak, döşeme gereksinimleri daha katıdır. Ve bu şaşırtıcı değil. Daireye girmek için, mal sahibi merdivenin ve merdivenlerin uçuşunun üstesinden gelir. Özel mülkiyette bu unsurlar eksiktir. Sonuç olarak, hemen sokaktan koridora girer. Duvarlara gelince, bitirme işleminde özel bir yaklaşım gerektirirler. İz bırakmayan malzemeyi seçmek daha iyidir. Onunla ilgilenmek mümkün olduğunca basit olmalıdır.. 

modern koridor tasarımı

Bazı durumlarda, yüzey günlük olarak temizlenmelidir. Özellikle evde evcil hayvanlar veya küçük çocuklar varken.

Evin genel tasarımına göre kaplama malzemelerinin rengini seçmek gerekir. Koridorun içi diğer odalarla uyumlu olmalıdır. Bu, evin görüntüsünün çekici bir resmini yaratacaktır. Ve özel bir ev ya da şehirde bir apartman dairesi olması önemli değil..

modern koridor fotoğrafı

Dairenin bu bölümünde yanlış tasarım yaklaşımı, bütünsel bir iç mekan yaratma çabalarını boşa çıkarabilir ve ilk izlenimi mahvedebilir..

Doğrudan bitirme, koridor tipine bağlıdır.

Koridor görünümü Son işlem özellikleri
Meydan Nötr ve renkli tonlar, desenler, çizgiler, kareler, geometrik desenler ve duvar kağıdı uyumlu görünüyor. Tavan gerdirilebilir, asılabilir veya duvar kağıdı ile yapıştırılabilir..
Dar ve uzun Oda bölgelere ayrılmalıdır. Bu, kemerler, çeşitli kaplama malzemeleri kullanılarak yapılabilir..
Açısal Tesislerin avantajlarını doğru bir şekilde vurgulamak, eksiklikleri gizlemek gerekir. Mobilyanın klasik versiyonu kuruldu.

modern koridor tasarımı

Güzelliğin peşinde, projenin kalbinde modern koridor tasarım fikirleri ne olursa olsun, asıl şey unutulmamalıdır – evin bu bölümünün amacı.

Dairede giriş alanı: nasıl donatılır?

Lobinin içi kullanımı kolay ve pratik olmalıdır. Tasarımın güzelliği ve çekiciliği arka planda kaybolur. Şık bir giriş holü, sahipleri için rahatsız edici olabilir ve çok fazla soruna neden olabilir. Depolama sistemi iyi düşünülmemişse, bunları en iyi nereye yerleştirmek gerektiğine karar vermek çok zaman alacaktır. Sonuç olarak, işe geç kalma şansı vardır. Ayrıca, odanın içi darmadağın ve çirkin hale gelecektir..

modern koridor iç

Bu odanın tasarımını planlamadan önce koridorun hangi işlevi yerine getirdiğine dikkat etmelisiniz..

Kural olarak, giriş alanı küçük dairelerdedir. Odanın konfigürasyonu son derece elverişsizdir. Sonuç olarak, düzenlemesi gerçek bir sorun haline gelir. Sorunun çözümüne doğru bir şekilde yaklaşırsanız onlarla başa çıkabilirsiniz. Koridor ve koridor düzenlemesine başlamadan önce net bir plan hazırlamak gerekir. İşlevsel amaçlarına bağlı olarak dairenin tüm alanlarının nasıl yerleştirildiğini gösterecektir. Bu, alanı düzgün bir şekilde dağıtmanıza izin verecektir..

koridor iç tasarımı

Hepimizin farklı ihtiyaçları, yaşam tarzları ve iç tasarım zevkleri var..

Koridorda ayakkabı saklama yeri kapıya yakın olmalıdır. Yanına bir puf veya sandalye takmaya değer. Ayakkabılarınızı hızlı ve kolay bir şekilde giymenize yardımcı olacaktır. Kancalı askılar uzağa yerleştirilmemelidir. Uzanmış bir kol, ayakkabı bölgesinden yeterli bir mesafedir. Dışarı çıkmadan hemen önce bir ceket veya palto giyebilirsiniz. Bir çift açık raf iyi görünüyor. Çeşitli küçük eşyaları, el çantalarını saklamak için kullanılırlar..

koridorda puf ve raf

Genellikle küçük koridorlarda dağınıklıktan kaçınmanın tek yolu, bu odanın münzevi bir ayarından daha fazlasıdır..

Küçük oda: düzenlerken nelere dikkat edilmeli?

Modern dairelerde büyük bir lobi nadirdir. Konutun giriş alanı birçok durumda sınırlıdır. Boyutu ve alanı mütevazı. İçine gerekli mobilyaları yerleştirmek her zaman zordur.. 

küçük alan koridor tasarımı

Böyle bir alanda, yalnızca giysilerin saklandığı kancalar ve ayakkabılar için bir raf yerleştirilir..

Uzmanlar, küçük koridorların minimalist tarzda dekore edilmesini tavsiye ediyor. Alanı rasyonel olarak kullanmanıza, rahat ve güzel hale getirmenize izin verecektir. Özel yapım mobilya kullanılması uygundur. Fotoğrafta gösterildiği gibi boyutları ve hacimleri bu koridor için en uygun olacaktır..

minimalizmde koridor iç

Böylece sahipleri, düzenleme için ilginç fikirlerini gerçekleştirebilecekler..

Küçük bir koridor sadece gerekli mobilyaları içermelidir. Çeşitli nesnelerle aşırı yüklemeyin. Eşyaları kompakt ve geniş bir gardıropta saklayabilirsiniz. Fotoğrafta gösterildiği gibi sürgülü aynalı kapılarla donatılmışsa iyidir. Odanın alanını görsel olarak artıracaklar. Ayakkabıları, terlikleri ayakkabı rafına yerleştirin. Bu tasarım modern ve orijinal görünüyor..

Koridorun görsel algısı, duvarların, nesnelerin ve aydınlatmanın gölgesini oluşturur. Küçük bir koridor için açık renkler çok uygundur. Koridorun çekici bir iç mekanını yaratmanıza izin veriyorlar.. 

hafif koridor fotoğrafı

Bu tür mobilyaların çabuk kirlendiğini ve dikkatli bakım gerektirdiğini unutmamak önemlidir..

Giriş holü, dairenin ana yaşam alanından ayrılabilir. Cam sürgülü kapı kanadı bunun için mükemmeldir. Şeffaftır ve ışık akısı koridora engelsiz nüfuz eder.. 

koridor tasarım fikirleri

Bu sayede alan görsel olarak artacaktır..

Temel olarak, koridorda odayı doğal ışıkla dolduran pencereler yoktur. Düzenlerken bu dikkate alınmalıdır. Yapay kaynaklarla telafi edilir, çok sayıda lamba kurulur. Aksi takdirde, lobi kasvetli olacak ve bu da alanını görsel olarak azaltacaktır.. 

koridor aydınlatması

Doğru düzenlerseniz, herhangi bir giriş alanı şık ve güzel bir görünüm kazanacak, rahat olacaktır..

Dar oda

Dar koridorun bir takım dezavantajları vardır. Özellikle tasarım sürecinde fark edilirler. Modern tasarım fikirleri onları gizlemenize izin verecek, oda rahat ve orijinal hale gelecektir. Aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir..

dar bir koridor için tasarım

Başlamak için, odaya işlevsel alanlar tahsis etmek gerekir: ayakkabı ve kıyafetleri saklamak için.

Mobilya ve diğer mobilyaların yerleştirilmesi düşünülüyor. Boş alan olmalıdır. Dar bir koridorda temel ölçüler orantısızdır. Bu eksi kaplama malzemeleriyle düzeltebilirsiniz. Yüzeyleri doğru bir şekilde birleştirirseniz, oda yeni bir görünüme kavuşacaktır..

Aynaların ve foto duvar kağıdının kullanımı bu iç mekan için mükemmeldir. Uzun duvarlara yerleştirilirler. Bir iç kapı sağlanmışsa, reddetmek daha iyidir.. 

koridorda kemer ve aynalar

Kemer şeklindeki açıklık daha uyumlu görünecek.

Duvarların gölgesine gelince, uzun olanlar açık, kısa olanlar daha koyu tonda olmalıdır. Bu, koridorun konfigürasyonunu görsel olarak değiştirecektir. Dar bir tane yerine kare bir şekil alacaktır. Uzatılmış duvarın ortasına bir armatür yerleştirilir. Odada kenar siyahı efekti oluşturmanıza olanak tanır. Bu tasarım fikri her zaman iyi görünüyor..

Odanın açısal şekli

Köşe koridoru, oda için en katmanlı konfigürasyon seçeneği değildir. Böyle küçük bir odaya gardırop sığdırmak kolaydır. Ana şey doğru şekli seçmektir. Köşe mobilyaları iyi bir seçenektir. Arttırılmış kapasiteye sahiptir, az yer kaplar ve fotoğrafta gösterildiği gibi sadece eşyaları değil, diğer eşyaları da saklamanıza izin verir..

köşe koridor tasarımı

Koridor için mükemmel bir iç çözüm, çeşitli giysi ve aksesuarları yabancılardan gizlemeye ideal olarak yardımcı olacak bir gardırop olacaktır..

Kabin ayna ekleriyle dekore edilmişse, alanın görsel olarak kaybı olmaz. Piyasadaki mobilya seçimi çok büyük. Bu, dar bir giriş alanı için en uygun seçeneği seçmenizi sağlar. Alanı rasyonel olarak oluşturulacak.

hafif köşe koridor tasarımı

Koridor alanını görsel olarak daha da genişletmek, görsel olarak daha geniş hale getirmek için aynalı kapılı sürgülü bir gardırop sipariş edebilirsiniz..

Koridorda merdiven

Koridordaki merdiven önemli bir unsur olabilir. Altında kullanımı kolay bir boşluk var. Bir depolama sistemi düzenlemek için mükemmeldir. Bu sitede fotoğrafta gösterildiği gibi yerleştirebilirsiniz:

  • Ayakkabı rafları;
  • Küçük dolap;
  • Puf, koltuk;
  • Giysiler için kancalar.

merdiven altında elbise askısı

Merdiven boşluğunu donatmaya başlamadan önce, yapının ne için olduğunu belirlemek gerekir..

Bir salon ve bir koridoru birleştirirse, rekreasyon alanı olarak kullanılabilir. Bunun için içine küçük bir kanepe ve bir sehpa yerleştirilmiştir..

Kruşçev’in dairesi: koridor özellikleri

Kruşçev döneminde inşa edilen dairelerin iyi düşünülmüş bir düzeni yoktur. O oldukça rahatsız ve tipik. Oturma odalarına açılan kapıları olan dar bir oda şeklinde sunulmaktadır. Bir koridoru donatmak için aşağıdaki fikirleri kullanabilirsiniz:

  • Yeniden geliştirme;
  • Bir ayakkabı rafı takın, duvardaki şeyler için kancaları sabitleyin;
  • Bir odanın görsel algısını değiştirin.

Kruşçev'de koridor tasarımı

Nihai tasarım fikri, özel bir renk şeması oluşturmaktır..

Duvarları süslemek için aynalar kullanılır. Tavan, yüksek parlaklıkta bir kaplama ile tamamlanmıştır. Duvarların ve mobilyaların rengi hafiftir. Alan kabinin kurulmasına izin vermiyorsa, fotoğrafta gösterildiği gibi eşyaları saklamak için tasarlanmış tavan yüzeyine asma katlar sabitlenebilir.. 

Kruşçev'deki koridorun dekorasyonu

Bütün bunlar, konutun girişini görsel olarak genişletmenize izin verecektir..

Özel ev sahipliği

Bir kır evi bir daireden farklıdır. İnşaatı bireysel bir tasarım kararına göre gerçekleştirilir. Sonuç olarak, binanın binaları standart olmayan bir düzene sahiptir. Koridor bir istisna değildi.

Bu tür evlerde metal kapılar kurmak gerekir. Doğrudan sokağa açılır, bu da evin içinde ve dışında bir sıcaklık uyumsuzluğu yaratır. Çift kapı da bu durum için mükemmeldir. Bunlardan biri genellikle ahşaptır..

özel bir evde koridor tasarımı

Bu tür koridorlarda alçıpan veya kağıt malzeme kullanmayınız. Neme karşı dayanıklı değillerdir.

Bu tür odaları pratik malzemelerle bitirmek daha iyidir. Duvarlar için boya, zemin için fayanslar uygundur..

Kır evlerinde ahşap veya suntadan yapılmış mobilyalar uygun değildir. Neme maruz kalması, görünümünü hızla kaybetmesine ve kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır. Dövme elemanlarla süslenmiş metal ürünleri seçmek daha iyidir.. 

ferforje koridorlar

Böyle bir ortam estetik ve işlevsel olacaktır..

Hangi mobilya seçilir?

Günümüzde modüler mobilyalar veya hazır yapılar düzenleme için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tür duvarlar, bir şeyleri, ayakkabıları saklamak için mükemmel bir yerdir. Gerekirse, bir kadın köşesi düzenleyebilirsiniz. Geniş bir şifonyer ve bir ayna sağlar.. 

küçük bir koridor düzenlemesi

Küçük bir koridordaki mobilyalar ağırlıklı olarak açık tonlarda olmalıdır..

Lobi, herhangi bir dairenin önemli bir parçasıdır. Mütevazı boyutuna ve standart dışı konfigürasyonuna rağmen, doğru tasarım onu ​​evin ana avantajına dönüştürebilir.. 

koridor fotoğrafının düzenlenmesi

Hayal gücünüzü gösterirseniz, koridorunuz rahat, şık ve güzel olacaktır..

Modern koridor ve koridor tasarımı için 50 fikir:

koridor tasarımı duvar kağıdı beyaz koridor tasarımı ev için modern koridor tasarımı küçük bir koridorun içi beyaz koridor tasarımı koridorda büyük ayna aynalı koridor tasarımı beyaz koridor aynalı modern koridor tasarımı koridor için güzel duvar kağıdı beyaz koridor tasarım fikirleri küçük bir koridor için tasarım fikirleri hafif koridor tasarımı koridorda çizgili duvar kağıdı aydınlık bir koridorun içi koridor tasarım fikirleri modern küçük koridor tasarımı apartman tasarımında koridor koridor tasarım fikirleri küçük bir koridor için fikirler küçük bir koridor için duvar kağıdı mobilyalı aydınlık giriş holü koridor tasarım fikirlerinin fotoğrafı aydınlık bir koridorun dekorasyonu koridorun iç duvar kağıdı duvar kağıdı ile koridor tasarımı koridor dekorasyonu modern küçük bir koridor için dekorasyon modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı modern ev koridor tasarımı modern koridor tasarımı photo modern koridor tasarım fikirleri modern koridor iç tasarımı modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı modern koridor tasarımı modern tasarım koridor ev modern ev koridor tasarımı modern koridor tasarımı photo modern koridor tasarım fikirleri modern koridor tasarım fikirleri photo modern koridor tasarımı iç fikirler evdeki koridorun modern tasarımı apartmanda koridorun modern tasarımı koyu renklerde koridor tasarımı geniş bir koridor tasarımı aydınlık bir koridor tasarımı dar koridor tasarımı koridor için hafif duvar kağıdı

Previous Post
Bir çocuğun yaşadığı tek odalı bir dairenin tasarımı ne olabilir?
Next Post
Red kitchen in the interior