15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modern bir tarzda bir koridor nasıl düzgün bir şekilde dekore edilir

Bu oda misafirleri karşılıyor, onları uğurluyor. Bu nedenle, burada her şey mükemmel olmalıdır. İlk izlenimler önemli bir rol oynar. Ve salonun bu konuda kilit bir konumu var. Bir oturma odasının veya mutfağın ideal tasarımı, bu alanda birçok kusur olduğunda çok iyi görünmeyecektir. Bu nedenle, yenileme sırasında koridorun tasarımına gereken özeni gösterdiğinizden emin olun..

Klasik tarzda geniş giriş holü

Alan, odayı iki bölüme ayırmanıza izin veriyorsa, alanı düzenlemek daha kolay olacaktır – bir giriş holü ve bir salon

Burada çalışmak oldukça zor. Düzenlerken dikkate alınması gereken bazı özelliklere sahiptir. Koridoru dekore etme kurallarının ortaya çıkmasının nedeni oldular..

 • Açık renkler kullanın. Bu oda genellikle küçüktür. Bu nedenle burada koyu renkler uygun olmayacak, zıt renkler ise odayı daha yumuşak ve ferah gösterecektir..

  Dar koridor koridoru ve duvar kağıdı ile duvarlar

  Koridordaki kaplama malzemeleri alanı ayarlamalıdır: karanlık ışığı ve dar olanı yapın – genişletin

 • Yapay bir aydınlatma sistemi düşünün. Bu oda, pencere olmadığı için doğal ışıktan yoksundur. Bu dezavantaj armatürlerle telafi edilmelidir. Ayrıntılı detaylandırma gerektiren alanlara özen gösterin.

  Yapay aydınlatmalı açık renklerde koridor

  Koridorun aydınlatma derecesi, günün saatinden bağımsız olarak komşu odalardan daha az olmamalıdır.

 • Mobilya hakkında unutma. Her oda kendi işlevini yerine getirir. Açıklanan bir istisna değildir. Atanan işlevlerin tam olarak yerine getirilmesi için uygun mobilyalar bulunmalıdır. Ancak unutmayın: asıl şey aşırıya kaçmamaktır. Bir orta yol bulun ve bu prensibi takip edin.

  Koridorda beyaz mobilyalar

  Koridordaki mobilyalar kıyafetlerle “buluşmalıdır”

Güzelliği ve işlevselliği birleştirin. Bir metriği diğeri için feda etmeyin. Her şey uyumlu olmalı. Bu odanın küçük ve karanlık olduğunu unutmayın. Göreviniz, bu göstergeleri tasarım kurallarının rehberliğinde faydaya dönüştürmektir..

detaylı çalışacağız

Koridor için kendi tasarım seçeneklerinizi oluşturmadan önce, bireysel unsurları ayrıntılı olarak incelemeniz gerekir..

Bir şehir dairesinin koridorunda beyaz duvarlı koridor

Zıt bir çözüm, koridoru şık ve estetik hale getirmeye yardımcı olacaktır: yatıştırıcı renklerde duvarlar ve mobilyalar veya bir kapı – renk açısından zengin

Belirli bir alan için hangi detayların daha uygun olduğunu, dekorasyon ve diğer incelikler için nelerin kullanılacağını görelim..

Ana unsurlar Dekor hileleri
duvarlar Kaplama hafif olmalı, duvar kağıdı veya boya kullanmak daha iyidir
Tavan Dekor, gereksiz ayrıntılarla karışık değil, pürüzsüz ve basit hale getirilmelidir.
Zemin Koyu renklerin olmaması kuralına rağmen, zemin için mükemmeldirler; doğal ahşabın mükemmel rengi
Mobilya Gerekli mobilyaları unutmayın, ancak aşırıya kaçmayın.

Koridorda aynalı köşe takımı

Koridorda, alanı biriktiren gereksiz küçük eşyaların tutulması istenmez. İhtiyacın olan her şey burada olmalı

İşte kısaca ana unsurları ve işleme ilkeleri. Bunları ve diğer bazı önemli detayları daha ayrıntılı olarak analiz edelim..

En iyi duvar dekorasyonu

Kaliteli onarımlar ve ucuza yapmak istiyorsanız, koridordaki duvarları süslemek için duvar kağıdını tercih edin. İnşaat piyasasında, önerilen malzemede birçok değişiklik bulacaksınız..

Koridorun duvarındaki vinil duvar kağıdı

Vinil duvar kağıdı mekanik hasarı kağıttan daha iyi tolere eder

Ana şey, rengi ve dokuyu seçmektir. Güvenli bir bahis bejdir. Odayı ev gibi, rahat ve ferah hale getirecek. Doku ile ilgili olarak – burada seçim sadece sizin, hem pürüzsüz hem de kabartmalı görünümlere daha yakından bakabilirsiniz..

Koridorun duvarını boyamak için duvar kağıdı

Boyama için duvar kağıdı, renkleri tamamen değiştirme özelliğine sahip uzun bir servis ömrü ile karakterizedir.

Dekoratif sıva. Duvar kağıdı için mükemmel bir yedek. Toksik madde içermeyen uygun bir tip bulun ve iç mekanlarda güvenle kullanın. Burada herhangi bir doku oluşturabilir ve üstüne bir çizim uygulayabilirsiniz..

Dekoratif sıva ile koridorda duvar dekorasyonu

Dokulu sıva, tüm gereksinimler için koridoru bitirmek için uygundur: aşınmaya dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır ve diğer odalarla şık bir şekilde çeşitli yüzeyler oluşturmanıza olanak tanır.

Bir başka popüler bitirme yöntemi dekoratif tuğla veya taştır. Tüm stiller için uygun değil, ancak çekici ve modern görünüyor..

Doğal taş kaplamalı koridor duvarı

Taşın maliyeti oldukça yüksektir, ancak tüm koridoru kaplamak hiç de gerekli değildir. İç mekanı canlandırmak için duvarların en çok kirlenen kısımlarını kapatmak yeterlidir.

Bu tür bir bitişin odanın geri kalanıyla uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, onu seçerken, diğer detayların tasarımını düşünün..

Yere ne koymak

Özellikle yağmurlu havalarda ön kapının yakınında genellikle çok fazla kir bulunduğundan, koyu renk bir zemin kaplaması seçmek daha iyidir. Doğal ahşap renginde veya laminatta linolyum çok uygundur.

Koridorda parke altında laminat parke

Koridor için yüksek derecede aşınma direncine sahip bir laminat uygundur – sınıf 31, 32 veya 33

Burada genellikle karo zemin bulabilirsiniz. Bu da kabul edilebilir bir seçenektir. Ancak burada bir dezavantaj var: fayanslar arasındaki derzlerde toz ve kir birikir, daha sonra oradan yıkamak zordur ve bu görünümü bozar..

Seramik karo zemin ve halı

Koridorda birleşik zemin

Tavsiye! Koridorda olmazsa olmaz bir unsur kilim olmalıdır..

Koridor kapısının önündeki paspas

İdeal olarak iki kilim olmalıdır: dış mekan ve iç mekan

Halı hakkında unutma. Önemli bir işlevi yerine getirir: sokaktan getirilen kir ve döküntü parçacıklarını tutar. İşlevi tam olarak yerine getirecek kaliteli bir ürün seçin. Ve her temizlediğinizde dışarı çıkarıp temizlemeniz gerektiğini unutmayın..

tavan nasıl yapılır

Ana kuralı hatırlarsanız – basitlik – burada zorluk olmayacak. Tavan ister alçak ister yüksek olsun tasarım sade olmalıdır. Sofistike dekor, odayı daha küçük ve daha karanlık hissettirir. Bu durumda, bu kabul edilemez..

Gerekli basitlik göz önüne alındığında, birçok olası tasarım seçeneğimiz var. Renk şeması için nötr tonları seçin. Beyaz, bej, sütlü ve narin pastel tonlar en uygunudur. Göze batmayan desenler oluşturmak için siyah, sarı, yeşil, mor mavi vb. Aralarına izin verilir. Ana şey, uyumlu bir kombinasyonun kurallarına uymaktır..

Koridorda boyalı tavan ve boynuzlu avize

Kompakt bir koridor için, bir seviyede basit bir tavan en uygunudur

Yani, ilk seçenek duvar kağıdı. Yaygın, hafif ve ucuz. Tıpkı duvarlarda olduğu gibi, birçok çeşitte tavan duvar kağıdı bulacaksınız. Ancak, aynı duvar kağıdını duvarlara ve tavana yapıştırmanın istenmediğini unutmayın. Benzer veya zıt bulun, ancak aynı değil.

Koridorda MDF panellerden yapılmış tavan

Tavan, ucuz bir şekilde MDF veya PVC panellerden yapılmıştır, ancak tasarım herkes için değildir.

Ardından, boyaya dikkat ediyoruz. Hassas pastel renklerin yanı sıra, seçilen yöne bağlı olarak burada sarı, mavi veya leylak ekleyebilirsiniz..

Germe tavan, iç mekanı ultramodern, güzel ve şık hale getirecek. Parlak yüzey sayesinde odayı görsel olarak büyütecek ve daha fazla ışık verecektir. Burada en iyi seçim beyaz bir gergi tavan olacaktır..

Koridorda parlak germe tavan

Gergi tavanın bir diğer avantajı da hızlı ve “temiz” kurulumdur.

Aksesuarları seçiyoruz

Koridorun tasarımına önemli aksesuarları dahil etmeyi unutmayın. Ne gerekli:

 • büfe;
 • ayna;
 • kahya;
 • puf.

Dolap kapısında büyük bir ayna bulunan uzun koridor

Aynalı yüzeyler görsel olarak duvarları birbirinden ayırdı

Yukarıdaki öğelerin tümünü barındıran bir hibrit dolap modeli satın almak en iyisidir. Ama her parçayı ayrı ayrı seçebilirsiniz..

Büfe. Dış giyim ve ayakkabı yerleştirmek için gereklidir. Duvara bir askı yerleştirebilirsiniz, ancak kıyafetlerin meraklı gözlerden gizlenmesi daha iyidir, böylece en uyumlu görünümü elde edersiniz. En uygun tip gardıroptur. Fazla yer kaplamaz, ancak eşyaları saklamak için gerekli tüm öğeleri barındırır..

Koridorun duvarı boyunca sürgülü gardırop

Gardırop mümkün olduğunca kullanışlı ve pratik olmalıdır.

Ayakkabılarınızı giymeyi rahat hale getirmek için bir puf veya tabure ekleyin. Bir tasarım öğesi haline gelecek ve önemli bir işlevi yerine getirecektir..

Koridorda krem ​​osmanlı ve siyah tezgah

Kabarıklığın asıl amacı rahat ve konforlu bir koltuktur, ancak aynı zamanda ayakkabı saklamak için bir yer olarak da hizmet edebilir.

Ayna kalıcı olarak dekore edilebilir veya bir gardırop içine yerleştirilebilir. Her iki seçenek de iyi. Seçim yaparken mekanın ölçülerinden hareketle ilerleyin..

Koridorda şemsiyeler için dövme stand

Şemsiyelerden akan suyu emen özel astarlı şemsiye ayakları vardır.

Ayrı bir anahtarlık ve şemsiyelik ekleyebilirsiniz. Geniş dairelerde uygun olacaktır. Unutmayın, küçük bir alanı fazladan mobilya ve aksesuarlarla aşırı yüklemeyin..

Modern stiller seçmek

İç mekanın modern ve uyumlu olması için uygun stili seçmek gerekir. Seçilen yönün kurallarına uyarak, bitirme yöntemini ve rengini seçmede zorluklarla karşılaşmazsınız. Çünkü salon tasarımının genel ilkelerini ve belirli bir stilin yasalarını birleştirerek, bir vektör elde edeceksiniz ve ardından durumu basitçe yönlendireceksiniz..

Minimalizm tarzında siyah beyaz koridor

Minimalizm, bir apartmandaki en küçük oda için harika bir çözümdür

Bu nedenle, dikkat edilmesi gereken ilk stil minimalizmdir. Bu modernitenin belasıdır. Günümüzde her yerde kullanılmaktadır. Ve az yer ve ışık eksikliği olan bir koridor için mükemmel bir uyum sağlar. Adından yola çıkarak, bu oda için önemli olan “gereksiz hiçbir şey” ilkesine sahip olduğunu anlıyoruz. Minimalizmin renk şeması esas olarak beyaz ve gri ile sınırlıdır. Bu serin ve açık renkler, gizli ve ferah bir iç mekan yaratmaya yardımcı olacaktır..

Koridordan kilere açılan kapı

Basit geometrik şekiller ve temiz düz çizgiler

Yüksek teknoloji ürünü tasarım, bej ve diğer pastel renklere izin verir. Taze, rahat ve modern bir oda yaratmanıza yardımcı olacaktır. Burada da yabancı şeyler bulamazsınız..

Büyük aynalı yüksek teknoloji koridor

Tarzın ayırt edici bir özelliği, kendi içinde alanı genişleten parlak yüzeylerdir.

Yüksek teknoloji, konfor ve güzelliği mümkün olduğunca birleştirir. Çok işlevli kulaklıkları, açık renkleri ve zıt kombinasyonları memnuniyetle karşılıyor – bizim durumumuzda bu mükemmel bir seçim.

Bir diğer popüler trend ise çatı katı.

Loft tarzı giriş holü

Loft hala popüler ve ucuz

Tartışılan durumda da uygun olacaktır. Kentsel bir yönelim ve minimalizmin temel ilkesine bağlılık ile karakterizedir. Bu durumda, daha önce bahsedilen duvar dekoru olarak tuğla kullanılması uygun olacaktır..

Özet

Çıkardığımız kuralları özetleyelim:

 • açık renkler kullanıyoruz;
 • minimum mobilya;
 • modern minimalist stilleri seçiyoruz.

  Koridor duvarında asılı modüller

  Koridorda evin sahipleri hakkında bir fikir oluşmaya başlar.

Ve en önemlisi, işlevselliği güzellikle birleştirin ve konukları şaşırtabilecek ve sahibini memnun edebilecek bir koridor dekorasyonu yaratacaksınız..

Koridor tasarımında yaygın hatalar hakkında video

Fotoğraf galerisi: Koridor için en iyi iç çözümler

Koridorda orijinal tasarımcı askısı Koridorda yıldız tavan Modern bir koridorda çekmeceli puf tezgahı Koridor için bej ekli koyu kahverengi set Klasik tarzda koridorda gardıroplar Parlak koridor ve yerdeki kutular Geniş bir koridorda tezgah Özel bir evde giriş holü Koridorda yerde ayna Dar bir koridorda zıt duvarlar Göz kamaştırıcı beyaz bir koridorda parlak ışık Koridorda gergi tavan ve lambalar Loft tarzı koridor duvar dekorasyonu Koridorda tavanda kare armatür Koridordaki aynanın etrafındaki taş kenar Modern bir koridorda klasik gardırop İkinci kata giriş kapısı ve merdivenler Bir vazo ile koridorda tablo Koridor zemininde halı ve duvarda saat Koridorda parlak kapılı gardırop Bir kır evinde giriş holü Aydınlık bir koridorda açık askı Koridorda taş duvar Modern tarzda koridor iç Beyaz koridor ve mavi sandalye Koridordaki dolap kapılarındaki aynalar Koridorda duvarda basit askı ve raf Parlak bir şekilde aydınlatılmış bir koridorun zemininde uzun yürüyüş yolu Koridorda dubleks tavan Koridorun duvarı boyunca askı-raf Koridorda kırmızı kapı ve hafif duvarlar Koridorun tasarımında kırmızı ve beyazın kontrastı Özel bir evin büyük giriş holü Koridorun tasarımında minimalizm Koridorda dekoratif sıva üzerine dantel desenleri Koridorun iç kısmında yeşil renk ve eski motifler Koridorda tasarım banyo kapıları Koridorun iç kısmında cam vitray pencereler Koridorda yumuşak tezgah ve çizgili halı Modern bir koridorun duvarında ayna ve askı Bir kır evinde geniş giriş holü Koridorda ve karanlık zeminde duvara boyama Gri tonlarda tasarımcı koridoru Koridorda ayakkabı raflı tasarımcı askısı Koridorun tasarımında beyaz renk Koridorun iç kısmındaki klasik mobilyalar Koridordaki masanın üzerindeki lambalar Karanlık tavanlı ve hafif duvarlı giriş holü Minimalizm tarzında koridor Koridorun tasarımında siyah ve beyaz renkler

Previous Post
Yatak odasındaki perdeler: fotoğraftaki gibi gerçek hayatta
Next Post
Bathroom design 2021: colors, plumbing choices