15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oturma odası için alçıpan gergi tavanların fotoğrafı

Oturma odası, evde aile üyelerinin boş zamanlarını geçirmekten hoşlandıkları bir odadır. Ayrıca burada misafirler ve arkadaşlarla şenlikli toplantılar düzenlenmektedir. Bu odanın görünümü, ailenin genel refahı hakkında konuşur. Bu nedenle, her mal sahibi bu odayı konutta mümkün olduğunca iyi dekore etmeye çalışır. Bak, alçıpan tavanlar: oturma odası için fotoğraflar iki seviyelidir, bu, iç mekanınız için en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olacaktır..

1

Odada rahatlık yaratmanın son yeri tavan tasarımına ait değildir. Tasarımı vurgulamak, münhasırlık ve şıklık eklemek için oturma odası için iki seviyeli alçıpan tavanlar yapıyorlar. Bu tür tavan örneklerinin fotoğrafları internette ve ilgili konulara sahip dergilerde verilmektedir. Düzgün tasarlanmış bir tavan, oturma odasındaki beyaz ziyaretçileri memnun edecek ve kıskanacak..

En yaygın hatalar

Bazen, iki seviyeli veya çok seviyeli bir tavanı incelerken, sahiplerin asıl görevinin çok para harcamak olduğu hissine kapılıyorsunuz. Ama güzelliği unutuyorlar, sadece parayı boşa harcamak değil, aynı zamanda iç mekanı da mahvetmek istiyorlar. Bu, bu tür “sanat şaheserlerinin” fotoğrafları ile kanıtlanmıştır..

Çok seviyeli bir tavan siparişinin daha zor olması durumunda, montajcı için daha karlı olduğunu herkes anlamıyor. Bu nedenle temsilciler müşteriyi kıvrımlar ve karmaşık şekiller yapmanın daha güzel olduğuna ikna eder. Sonuç açıktır: tesisatçı iş için önemli miktarda para alır ve müşteriye bakmak korkutucu bir tavanı olan bir oda alır..

2

Ancak insanlar, oturma odası tavanının bu tasarımında neyin yanlış olduğunu tam olarak anlıyorlar. Cevap temeldir: böyle bir tavan, bir odanın iç kısmının ana nesnesidir ve bu, bir oda (oturma odası dahil) için tipik değildir. Bir odanın tasarımında bağımsız bir nesne değil, yapının ayrılmaz bir parçası olan faydacı bir şeydir..

Ne de olsa insanlar başları baş aşağı yaşamıyorlar. Ve böyle bir iç mekanda, tepenin incelenmesine ve değerlendirilmesine daha fazla dikkat edilir, çünkü başın üstünde devasa ve renkli bir yapının varlığı, bir kişinin bilinçaltı düzeyde bir tehlike hissi hissetmesini sağlar..

Neden iki seviyeli bir tavana ihtiyacınız var?

Genellikle, odayı imar etmek için oturma odasındaki iki seviyeli tavanlar kullanılır. Büyük bir odanız varsa ve onu fonksiyonel bölgelere bölmek istiyorsanız, sınırlarını tekrar eden iki seviyeli tavanlar bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır..

Oturma odasına yemek ve oturma alanlarını yerleştirmek isterlerse, tavanın daha yüksek kısmı birincisinin üzerine yerleştirilir. Ve kanepe alanı alçak kısım tarafından vurgulanır. Ayrıca yüksek bir tavan inşa etmeyi ve düşük bir seviye kullanarak bölmeyi de uygularlar..

3

Ancak iki seviyeli bir tavanla imar sadece büyük bir odada yapılabilir. Oturma odanızın boyutları normalse, imar için mobilya ve duvarları kullanın..

Buna dayanarak, şu sonuca varıyoruz: oturma odasındaki iki seviyeli tavanın ilk işlevi, odanın imar edilmesi olarak kabul edilir (uygun boyutların mevcudiyetine bağlı olarak).

Mutfak-oturma odasında dubleks tavan

Oturma odasının büyüklüğü, orada bir mutfak ve bir rekreasyon alanı donatmanıza izin veriyorsa, burada işlevsel alanların ve iletişimin gizlendiği yerlerin ayırıcıları olarak iki seviyeli tavanlar kullanılır. Böyle bir alçıpan tavanda ek aydınlatma ve havalandırma ekipmanı gizlenir..

Ancak oda büyük olmalı ve tavan konfigürasyonu işlevsel mantık olmalıdır. Çünkü, diğer kötü tasarlanmış nesneler gibi, bu durumda tavan uygunsuz veya iç karartıcı görünüyor..

İki seviyeli bir tavanı dekore ederken, üst kısım, oturma odasının iç kısmındaki baskın renkle aynı tonda yapılır. Ancak bu fotoğraftaki gibi imar geliştirmek için bu tekniği kullanmanız gerekir. Kendi başına bakmak zorunda değil.

Ek olarak, iki seviyeli renkli bir tavan, yalnızca önemli miktarda beyazın varlığında aydınlatılmış oturma odalarında uygun görünüyor..

4

Kavisli dubleks tavanlar

Kavisli bir şekle sahip iki seviyeli alçıpan tavanlara özellikle dikkat edin. Fotoğraf, düz çizgilerin alakalı olduğunu ve daha az güzel olmadığını gösteriyor. Genellikle modern iç mekanlarda bulunurlar, bu nedenle artık bir yenilik olarak kabul edilmezler..

Ancak bu çizgiler oturma odasındaki alçıpan tavana yerleştirilirse ve hatta aydınlatma ile desteklenirse, mekanın akışkanlığı ve dinamizmi izlenimi yaratılır. Sadece böyle bir etkinin arzu edildiği kişiler onlara karar verebilir. Ve “yüzer” tavan ek olarak alana ihtiyaç duyar.

Bu nedenle, iki seviyeli tavanların pürüzsüz ana hatlarının iyi bir görünümü ve genel izlenimi, yalnızca oturma odasının iç dinamizmi renk veya düzen dinamikleri tarafından desteklendiğinde oluşturulur. Bu fotoğraftaki gibi oturma odasının iç kısmında sürekli bir süzülme hissine sahip olmak istemiyorsanız, bu dalgalı kıvrımlardan vazgeçin. Her zaman moda değil, güzel anlamına gelir. Bazen basit bir çözüm, iç mekan için bir yenilikten daha iyidir..

5

Oturma odasında iki seviyeli germe tavan

İki seviyeli germe tavanlar ortaya çıktığında, bu tür yapıların yalnızca alçıpandan oluşturulduğu zaman sona erdi. Ayrıca, daha önce tavanın inşası için macun, astar ve boyama için çok zaman aldı. Ve bu her insan için uygun değildi..

İki seviyeli bir gergi tavanın bir diğer ana avantajı, daha şık ve modern, modaya uygun ve etkili bir görünümdür. Oturma odanızdaki böyle bir tavan sadece odanın dekorasyonu olmayacak – odanın geometrisini değiştirir, içinde bir ruh hali yaratır..

6

Gerilim ve alçıpan arasındaki fark nedir

Oturma odasındaki iki seviyeli gergi tavanlar, farklı seviyelere yerleştirilmiş ve komple kompozisyon olan iki ayrı monte edilmiş tuvaldir. Ancak, alçıpan konstrüksiyonla karşılaştırıldığında, gergi tavanların bir takım farklılıkları vardır..

Film ve kumaş malzemesinin önemli ölçüde daha fazla ton ve doku çeşitliliği.

Tavanın özgün görünümü ve estetiği.

Odanın selden korunması. Yukarıdan dikkatsiz komşular sel oluşturduğunda, gergi tavan oturma odasını ve sizi büyük sorunlardan kurtaracaktır. Bu tür tavanları oluşturmak için kullanılan malzeme sıvıyı tutar ve geçmesine izin vermez..

7

Tuvallerin kısmi demontajını gerçekleştirme imkanı. Bu, tavan yüzeyinin arkasında bulunan kabloların değiştirilmesi gerektiğinde faydalı olabilir..

Hızlı kurulum. Tamamlanması çok zaman almaz – tüm işler sadece bir günde yapılabilir. Lambaları ve avizeleri bile takın.

Bu tip tavanın avantajları

  1. Hızlı montaj. Salonunuza iki seviyeli gergi tavan kurduktan sonra macun, derz ve boya gibi işlemlere gerek kalmayacaktır. Bu nedenle kurulum, alçıpan tavan montajından çok daha az zaman alır. Tek yapmanız gereken bu işleri verimli ve kısa çizgilerle gerçekleştirebilecek deneyimli bir uzman bulmanızdır. Ancak her usta bunu yapamaz, çünkü doğru kurulum, sadece profili doğru bir şekilde monte etme ve tavanı germe yeteneğini değil, geometride belirli bir miktar bilgi gerektirir. Ek olarak, konfigürasyon ne kadar karmaşık olursa, kurulum işi o kadar özenli olur..
  2. Kurulum temizliği. Yukarıda belirtildiği gibi, böyle bir tavan kurarken boya yapılmayacaktır. Bu, kurulumdan sonra toz ve kir ile uğraşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Ancak kurulum işini gerçekleştirmeden önce, tüm mobilya takımı ve zemin yüzeyi yine de bir film ile kaplanacaktır..
  3. Çeşitli gökkuşağı kombinasyonları. İki seviyeli bir yapı oluşturmak için gergi tavanları seçerken, koyu ve açık ton kombinasyonlarını güvenle ortaya çıkarabilirsiniz. Fotoğraf, böyle bir çözümün bir örneğini göstermektedir. Aynı zamanda eklem hattının mükemmelliği konusunda endişelenmenize gerek yok..

İki seviyeli alçıpan tavanları boyarken, kontrast tonlar arasındaki geçiş büyük bir sorundur – onu mükemmel bir şekilde eşit ve net hale getirmek neredeyse imkansızdır. Bu bağlamda, bu tür bir tasarımın çoğu zaman sıradan (çoğu durumda – beyaz) tonu vardır. İki seviyeli gergi tavanların ortaya çıkmasından sonra, her türlü renkte çeşitli seviyeler yapmak mümkün olurken, eklemlerinin ana hatlarını yapmak sorun olmayacak, çünkü mükemmel bir şekilde eşit olacak..

sekiz

Tuvallerin kısmi demontajını gerçekleştirme imkanı. Bu, tavan yüzeyinin arkasında bulunan kabloların değiştirilmesi gerektiğinde kullanışlı olacaktır..

Yeni alan imar

Oturma odanızdaki fonksiyonel alanları sadece seviyeler yardımıyla değil, tavanın dokuları ve tonları ile de bölebilirsiniz. Bu sayede, özellikle zamanımızda, günün hangi saatinde dışarıda olduğuna veya bir kişinin ruh haline bağlı olarak açık düzenler, stüdyo odalar, sürgülü bölmeler ve mekanın dinamik modifikasyonları tercih edildiğinde birçok fırsat var..

Film arka ışığı

Oturma odanıza iki seviyeli gergi tavan montajı yaparken tavan aydınlatması yapabilirsiniz. Ve kutunun çevresine yerleştirilmiş sadece gizli bir LED şerit olmayacak. Tavanın gün ışığı ile parlayan seviyesini temsil eder. Fotoğraf, böyle bir etki yaratmak için yarı saydam filmin arkasına LED şeritlerin yerleştirildiğini gösteriyor..

dokuz

Konfigürasyon sayısı ve 3D tasarımlar

Oturma odasında iki seviyeli tavan tipi seçimine ciddiyetle yaklaşın. Şüpheniz varsa, bu zor işi yapması için özel olarak eğitilmiş bir kişiye emanet edin. İstekleri ve finansal yetenekleri dikkate alarak seçecektir. Ayrıca, bilmediğiniz işleri kendiniz yapmaktan çok daha güvenlidir. Ve iki seviyeli tavana sahip rahat oturma odasının evdeki gururunuz ve en sevdiğiniz yer olmasına izin verin.!

Alçıpan tavanlar: iki seviyeli oturma odası için 40 fotoğraf

Previous Post
Acogedora habitación de 18 metros cuadrados. M .: foto, diseño de interiores, belleza, funcionalidad
Next Post
Flowers in the interior. Photos and recommendations