15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Köşe gardırop seçmenin özellikleri

Bu gardırop modeli arasındaki temel fark, bu mobilyayı küçük bir odaya yerleştirmenize izin veren şeklindedir. Bu tür ürünler, işlevselliğini kaybetmeden daha fazla alan tasarrufu sağlar. Çok çeşitli formlar, herhangi bir odanın iç kısmına sığdırmanıza izin verir. Geniş odalarda, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayarak köşeyi doldurmanıza izin verir..

Oturma odasının köşesinde birleşik kapılı sürgülü gardırop

Köşe gardırop modern, ferah görünüyor ve her ortama uyum sağlıyor

Köşe dolabının avantajları ve dezavantajları

Böyle bir kabine, olumlu nitelikleri için küçük olumsuz noktalarla büyük popülerlik kazandı..

Avantajlar:
 1. Kompakt tasarım yerden tasarruf sağlar.
 2. Konum kapasiteyi artırır.
 3. Depolanan öğelerin uygun konumu ve bunlara erişim.
 4. Her oda için uygundur ve çok sayıda tasarım seçeneği sayesinde iç mekana sığar.
Dezavantajları:
 1. Konum ve montaj yöntemi genellikle yeniden düzenlerken özgürlük vermez..
 2. Çoğu özel yapımdır ve bu biraz zaman alır.
 3. Kapı mekanizması dikkatli kullanım ve bakım gerektirir.

Aynalı kapaklı gömme köşe gardırop

Bu mobilya artık popülerliğin zirvesinde, bu nedenle üreticiler çok çeşitli modeller sunuyor, bu da zevkinize göre bir dolap seçmenin zor olmayacağı anlamına geliyor.

Önemli! Bir köşe gardırop seçerken, kapı tasarımının güvenilirliğine özel dikkat gösterilmelidir – aşınma ve yıpranmaya en duyarlı olanıdır..

Köşe dolap çeşitleri

Yapıya göre yerleşik, kasa ve modüler olarak ayrılmıştır..

Mevcut duvarlardan gömülü bir ürün oluşturulur. Gerekirse cephe ve ek duvarlar onlara bağlanır. Sürgülü kapı rayları zemine ve tavana monte edilir. Bu tasarım, mobilyaların iç mekana entegre edilmesini mümkün kılar ve böylece daha fazla verimlilik elde edilir. Ancak başka bir yere aktarılamaz. Bu tasarım için önemli bir gereklilik, duvarların, tavanın ve zeminin mükemmel düz yüzeyleridir. Aksi takdirde, bitmiş ürün yamuk ve kullanıma uygun olmayabilir..

Yarım daire kapılı gömme köşe gardırop

Yerleşik gardırop her zaman tek bir yerde olacak. Böyle bir yapıyı taşımak, yeni bir mobilya parçası yapmakla karşılaştırılabilir.

Kasa tasarımı, tamamen tüm duvarların varlığını ima eder. Genellikle, seçilen bir yere kolayca monte edilebilen katlanabilir bir yapıdır. Bu, yerleşik sürümün aksine onu taşınabilir hale getirir. Bununla birlikte, transfer, tamamen demonte edilmesi ve ardından yeni bir yerde yeniden monte edilmesi gerektiğini ima eder. Boyut genellikle üst kısım tavana kadar olacak şekilde seçilir – daha sonra mevcut tüm alan en uygun şekilde kullanılır..

Oturma odasında beyaz köşe gardırop

Dolap dolabının kendi tabanı, yan panelleri ve tavanı vardır. Gerekirse yapı kolayca başka bir yere taşınabilir

Modüler, gövdeden farklıdır, çünkü birkaç bağımsız parçadan oluşur. Dairede mobilya düzenini periyodik olarak değiştirmek isteyenler için idealdir. Böylece modülleri değiştirerek kabinin görünümünü değiştirebilirsiniz..

Mor kapılı modüler gardırop

Modüler sistemlerin iyi yanı, tamamlama için pratik olarak sınırsız seçenekler sunmalarıdır. İstediğiniz kadar bölüm koyabilirsiniz

Ayrıca köşe dolaplar tasarım şekillerine göre alt bölümlere ayrılmaktadır. Ayrıca, her seçeneğin kendine has özellikleri, artıları ve eksileri vardır..

Köşe gardırop çeşitleri

Köşe gardırop seçenekleri

Üçgensel:

 • daha büyük hacim;
 • basit yapı;
 • düşük maliyetli;
 • daha fazla ses al.

Üçgen bir gardırobun aynalı kapıları

Üçgen (diğer bir deyişle diyagonal) dolaplar yan duvarlar olmadan yapılır

yamuk:

 • iyi kapasite;
 • diğer mobilyalarla birleştirmek için uygun;
 • şekil permütasyona elverişli değil.

Trapez köşe gardırop

Trapez asimetrik model

beşgen:

 • mekanın rasyonel ve tamamen işlevsel kullanımı;
 • diğer mobilyalarla iyi geçin;
 • üçgenden daha kompakt görünün;
 • genellikle kapı dışarıya açılır, bu da alan gerektirir.

Beş duvarlı köşe gardırop tasarımı

Beş duvarlı – en büyük işlevselliğe sahip en büyük dolaplar

Radyal:

 • eşsiz tasarım;
 • kompaktlık;
 • karmaşık yapı;
 • yüksek fiyat.

Köşe gardıroplu koridor tasarımı

Koridor için bir yarıçap dolabının kompakt modeli

L şeklinde:

 • Düşük fiyat;
 • daha az optimum alan kullanımı.

Sürgülü kapaklı ve açık modüllü köşe gardırop

L şeklindeki versiyon, birbirine bağlı iki düz kabinin birleşimidir.

Köşe dolap tasarımı

Her şeyden önce, bir tasarım seçerken odanın içi ile iyi uyum sağlaması gerekir. Küçük odalar için duvarlara uygun renkte modellere bakmakta fayda var. Böylece daha az öne çıkacak ve duvarların çizgisine görsel olarak devam edecek ve odanın görünür boyutlarını artıracaktır. Cam yüzeyler, alanı görsel olarak büyütmenin etkisini katlayacaktır. Büyük odalar için zıt bir tasarım seçebilir, böylece geniş bir alanda rahat bir köşe yaratabilirsiniz..

Beyaz kapılı köşe gardırop

Açık renklerde bir gardırop odanın alanını genişletmeye yardımcı olur

Cephe malzemeleri:

 1. MDF, sunta. Dekoratif bir filmle kaplanmış veya kaplanmış malzeme uygun bir fiyattan yararlanır. Böyle bir cepheye sahip gardıroplar, birçok geleneksel iç mekan türü için uygundur..
 2. Ayna. Aynalı kapılar ve ön duvarlar, odanın görünen sınırlarını görsel olarak genişletmeye yardımcı olur. Çok şık görünen mat boya ile süslenebilir.
 3. Süzme cam. Cam yarı saydam, mat veya parlak duvarlı dolaplar, yüksek teknoloji ürünü, minimalist veya modern odalarda harika görünür. Aynı zamanda, çok çeşitli cam renkleri ve dekor, tasarım kararlarında serbestlik sağlar. Bu çözümün dezavantajı nispeten yüksek maliyettir..
 4. Fotoğraf baskısı. Genellikle yapışkan vinil üzerine basılmış yüksek kaliteli bir fotoğrafı bir MDF desteğine yapıştırarak yapılır. MDF cephe tasarımına sahip dolaplara atfedilebilirse de, benzersiz görünümü ayrı bir kategoride ayırt edilmesini sağlar..
 5. Dekoratif akrilik. Akrilik levhalar genellikle yarı saydamdır, ancak parlak olduğu kadar mat da olabilir. Cephe tasarımında camın yerini alabilirler. Yüksek mukavemet, iyi görünüm ve zengin renk çeşitliliği, akriliklere nispeten düşük maliyetle birlikte büyük bir artı verir..
 6. Bambu. Bu malzeme iç kısımda harika görünüyor ve iyi mukavemet ve su direncine sahip. Bambu cephenin kendi güzelliği ve asaleti vardır. Mobilya için mükemmel niteliklere sahiptir, ancak diğer yandan oldukça pahalıdır..
 7. Rattan, lianadan yapılmış dolap dekorasyonu için başka bir egzotik malzemedir. Neme karşı direnci nedeniyle banyo mobilyalarında bile kullanılır. Rattan boyamak kolay olduğu için görünümü değiştirmek çok kolaydır.
 8. Kombine seçenek. Bu tasarımda, bir ayna veya cam genellikle sunta veya başka bir malzeme ile birleştirilir..

Köşe gardıroplu klasik tarzda koridor

Klasik bir iç mekan için köşe gardırop

Boyutlar (düzenle)

Boyutları belirlerken, en kolay yol ürünün yüksekliğini seçmektir – genellikle tavan yüksekliği veya birkaç santimetre altında bir model seçerler..

Boyutlu köşe gardırop şemaları

Boyutlu köşe dolap çizimleri örnekleri

Bir apartman dairesinde kurulum için bir yer seçerken, minimum boyutları dikkate almaya değer:

 1. Standart ürünlerde minimum 120 cm köşe duvar uzunluğu vardır..
 2. Bir duvarın daha kısa ve 80 santimetre olduğu daha küçük tasarımlar var..
 3. Beş duvarlı modeller küçük duvarlar için uygundur. Aynı zamanda, odaya doğru daha fazla çıkıntı yaparlar..
 4. Bölümler genellikle 60 veya 45 santimetre derinliğindedir. İlk durumda, giysiler için standart bir enine çubuk veya pantograf yapılır. Askı standart genişliği 55 cm olduğundan, derinliği 60 cm’den az olan gardıroplar için kapıya paralel olarak elbise asmak için özel çubuklar takılır..

Köşe dolap dolgusu

Tasarım özellikleri göz önüne alındığında, donatılması ve kullanılması zor olan birkaç unsur vardır. Aksi takdirde, doldurma diğer modellerden farklı değildir – raflar, sepetler, çekmeceler ve elbise askıları için bir yer. En zor görev, köşeleri işlevsel olarak doldurmak ve sorunu erişimle çözmektir..

Köşe dolabı doldurma şeması

Modern bir gardırop doldurma seçeneği

Köşe dolgusu

Keskin köşeleri üçgen bir parçada doldurmak en zor olanıdır. Bu genellikle rafların yerleştirildiği yerdir, ancak bunları kravat veya şemsiye gibi uzun ve dar eşyaları saklamak için de hazırlayabilirsiniz..

Köşe gardırop içinde raflar ve çekmeceli sepetler

Köşede askılı gardırop

Bir sonraki zor yer, duvara dik açıdır. Bu alan için en iyi seçim askı bölmesidir. L şeklinde bir dolapta bu köşeyi doldurmak özellikle zordur. Bölme yokluğunda, kirişler ortasına monte edilmiş bir direğe sabitlenir. Bir bölme durumunda, köşedeki şeylere erişirken bazı rahatsızlıklara katlanmak zorunda kalacaksınız..

Geri kalanı

Kalan kısımda ise gardırop bölümü zaten köşede olduğu için raf veya çekmece yerleştirebilirsiniz. Çekmecelerin yerlerini belirlerken, kullanım kolaylığı açısından diz seviyesinden daha düşük olmayacak şekilde yerleştirmeye değer. Zemine ve tavana kadar kalan boş alan raflarla doldurulur..

Ayakkabıları dolaba koymak için raylı raf

Dışarıya çekilebilen ayakkabı rafları

Köşe dolabında saklama sepetleri

Kullanışlı file sepetler

Koridorda kurulu bir dolabın alt kısmı genellikle ayakkabı depolamak için kullanılır. Daha sonra 30 cm yüksekliğinde raflar yapılır..

Evdeki köşe dolabının yeri

Yapının ve tasarımın özellikleri, yatak odası veya koridor olsun, herhangi bir odaya böyle bir gardırop yerleştirmenize izin verir. Artan popülaritesi nedeniyle şekil, boyut ve tasarım olarak uygun bir model bulmak zor olmayacaktır. Çok egzotik bir tasarım görünümü için ısmarlama mobilya üreten bir firmaya başvurabilirsiniz..

kahverengi kapaklı köşe gardırop

Kabinin maliyeti, üretim, malzeme ve iç ekipmanın karmaşıklığına bağlı olacaktır.

Yatak odası

Köşe gardırop yatak odası için mükemmeldir – sürgülü kapılar gerekli alanı azaltacaktır. Mobilyaların renk tasarımı seçilirken duvarların tonuna uygun daha hafif modeller tercih edilmelidir..

Yatak odasında, mevcut alan izin veriyorsa, bir giyinme odası donatabilirsiniz. Konumu nedeniyle fazla yer kaplamaz ve cephenin doğru tasarımı, onu yatak odasının iç kısmına sığdırmaya yardımcı olacaktır..

Yatak odasının köşesinde buzlu camlı sürgülü gardırop

Aslında burası artık tam bir dolap değil, küçük bir giyinme odası.

Cephenin aynalı yüzeyi, yatak odasının görsel hacmini artırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, böyle bir kapı ayna görevi görecektir..

Oturma odası

Bir oturma odası için köşe seçeneği, bir duvar dolabından çok daha iyidir. Yarıçaplı içbükey model özellikle iyi görünecek. Özel şekli sayesinde, oturma odasının ortasında daha fazla boş alan bırakırken köşe daha yuvarlak görünecek..

Salonun iç kısmında yarıçaplı kapılı köşe gardırop

İçbükey veya dışbükey dolapların pürüzsüz hatları özgün bir tasarım yaratır

Küçük bir alan için oturma odasında seçilen ürünün cephesinin rengi, her zamanki gibi hafif tasarımla uyumlu olmalıdır. Büyük bir oda için zıt bir renk seçebilirsiniz..

Dolabın doldurulmasına karar verirken açık rafları düşünmelisiniz. Kitaplar, hediyelik eşyalar, iç mekanın çeşitli dekoratif unsurları için mükemmeldirler. Böylece oturma odasını, iç mekan sakinlerinin ilgi alanlarını ve hobilerini yansıtacak şekilde düzenleyebilirsiniz..

Çocuk odası

Bir çocuk odası, mobilya için dekorasyon, tasarım ve malzeme seçerken özel bir tutum gerektirir. Cam gibi kırılabilir malzemeler çocuk odası için uygun değildir, bunun yerine daha doğal ahşap veya MDF ürünleri tercih etmeniz gerekir..

Açık renk, çocuğun karanlık olandan daha fazla rahatlamasına izin verecektir. Bu durumda, ana renk, resim veya aplike şeklinde parlak bir tasarımla desteklenebilir..

Çocuk odasında köşe gardırop

Küçük bir çocuğun odasında, çok renkli cephelere veya en sevdiği çizgi film karakterlerinin görüntüsüne sahip bir gardırop seçmek daha iyidir.

Çok işlevli ürünler küçük bir oda için çok uygundur. Genellikle gardırop bir masa veya yatak ile birleştirilir..

Yataklı köşe gardırop. Bu versiyonda, yatak, ikinci katı yukarıdan oluşturan kabinin elemanlarına yerleştirilebilir veya yana monte edilebilir. Ranzanın altında kalan boşluk dolaplar, raflar veya çekmeceler için kullanılmalıdır..

Köşe gardıroplu bir dizi çocuk mobilyası

Köşe gardıroplar genellikle çeşitli mobilya takımlarının bir parçası olarak sunulur.

Dolapta yerleşik bir yazı masası da oldukça popülerdir. Bu durumda, çocuğun çalışmalara veya hobilere katılması için uygun bir yer oluşur. Masanın etrafındaki raflar ders kitaplarını, kitapları ve diğer eşyaları saklamak için kullanılabilir. Dolguyu yan ve çekmecelerde bir gardırop ile tamamlayın.

Diğer bir seçenek ise bir yatak, masa ve gardıropu tek bir mobilyada birleştirmektir. Örneğin, yatak ikinci katta yer alabilir ve altına bir masa ve raflar konulabilir. Ardından giysi bölmesini ek raflarla birlikte köşenin diğer tarafına yerleştirin..

Parayla ilgili bazı kısıtlamalar olması durumunda, standart bir model alabilir ve aplike ile süsleyerek rahat bir çocuk odası yaratabilirsiniz..

koridor

Koridorda köşe dolabı tercihi, odanın şekli daha kare olduğunda veya bitişik iki boş duvar olduğunda verilmelidir. Aksi takdirde, bu tür mobilyalar rahat kullanım için karlı ve elverişsiz olmayacaktır..

Köşe gardıroplu koridor tasarımı

Koridor için aynalı kapılı bir gardırop çok uygundur.

Koridordaki gardıropta bulunması gereken bazı özellikler var. Her şeyden önce, dış giyim için bir yere ihtiyacınız var. Alt kısım ayakkabı rafları için idealdir. Anahtar gibi her türlü küçük şeyi koyabileceğiniz aynalı gömme komodin de güzel görünüyor..

Bir gardırop seçmek için ipuçları – bölme

Bir dolap seçerken ve satın alırken bazı temel ipuçlarını izlemelisiniz:

 • önce gelecekteki bir yere karar verin;
 • daha sonra bir tasarım seçeneği seçin: kabinin yerleşik olup olmayacağı;
 • kabin tipini seçtikten sonra, formu ölçmeye ve planlamaya başlamakta fayda var, oranları koruyarak olası planları kağıda çizmek daha iyidir;
 • mobilyaların şeklini ve boyutunu belirledikten sonra, oluşturulan iç mekana uyacak tasarım ve rengi belirlerler;
 • sonraki, dolap ve cephe için malzemeyi belirlemektir;
 • Dolguyu seçin ve dolabın yerini ve gerekli tüm işlevleri dikkate alarak gerekli ana elemanların yerini belirleyin.

Aynalı ön cepheli L şeklinde gardırop

Görselin aynalı cepheleri odanın alanını artıracak

Köşe gardırop modellerinin video incelemesi

Fotoğraftaki köşe dolapları

Çocuk odasında köşe gardırop Radius gardırop cam kapılar Yatak odasının köşesinde L şeklinde gardırop Köşe dolabının kapılarında palmiye ağaçları Uzun tüylü gri halı Aynalı dolap kapılarında kırmızı bir sandalyenin yansıması Oturma odasının iç kısmında kahverengi renk Köşe dolabında askılı gömlekler Duvar boyasıyla uyumlu krem ​​rengi dolap Geniş bir koridor için mobilya takımı Parlak yüzeyli oturma odasında gardırop Bir şehir dairesinin yatak odasında aydınlatma Köşe dolabın duvarındaki takvim Doğal ahşaptan yapılmış radyal gardırop Radius gardıroplu koridor tasarımı Cam dolap kapaklarında altın süsler Dolap duvarında açık cam raflar Oturma odasının zemininde lekeli halı Köşe gardıroplu salon için bir takım mobilya Oturma odası tasarımında köşe gardırop Siyah oturma odası zemin kaplamasının parlak yüzeyi Önleri kavisli trapez gardırop Yatak odasında alçıpan tavanda aydınlatma Gardırop kapaklarında çiçek desenleri Koridorun iç kısmındaki zemin vazoları İçbükey dışbükey cepheli köşe gardırop Salonun köşesinde kahverengi gardırop Kapılarda aynalı dolap gardırop Cam kapaklı yuvarlak sehpa Lamine MDF köşe dolap yüzeyleri Yatak odasında halı üzerinde çift kişilik yatak Yatak odası duvarında boyama Oturma odasının zemininde lamine paneller Hafif bir zemin üzerinde siyah dolap Köşe gardıroplu yatak odası tasarımı Köşe mobilya takımı Temperli cam dolap kapıları Bir çocuk odasının iç kısmındaki teleskop Taze çiçekler ile zemin vazo Bir şehir dairesinin koridorunda şemsiyeler için durun Akrilik yüzeyli sürgülü gardırop Beyaz desenli koyu kahverengi gardırop Bir panel evin yatak odasında TV Oturma odasında tavan çevresinin aydınlatılması Lamine suntadan yapılmış sürgülü gardırop Klasik tarzda sürgülü gardırop Kombine kapılı diyagonal gardırop Siyah zeminde gri halı Cam raflarda hediyelik eşyalar Dahili aydınlatmalı modüler gardırop

Previous Post
Posibilidades de verde en el interior y las reglas para combinar con otros tonos.
Next Post
2021 modern wallpaper for the hall