15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Çekmeceli çocuk trafo yatağı ve fotoğraf örnekleri ile değişen bir masa

Bir bebek göründüğünde, mutlu ebeveynlerin çocukların eşyalarını düzenlemek için bir beşik ve geniş bir çekmeceli dolap satın alma konusunda bir sorusu vardır. Bebeğin rahat bir şekilde değiştirilebilmesi için alt değiştirme masasına da ihtiyaç vardır..

Küçük bir oda için çocuk yatağı transformatörü

Trafo yataklı küçük boy çocuk odası

Ancak bağımsız bir şifonyer, alt değiştirme masası ve bebek karyolası, özellikle küçükse, bir daireye sığmayabilir. Bu amaçlar için, bu gerekli mobilya parçalarını tek bir biçimde değiştiren bir dönüştürme yatağı uygundur. Ayrıca, dönüşüm yatağı çocukla birlikte “büyür” ve 12 yaşına gelene kadar hizmet eder. Bir bebek için beşik satın alırken, her şeyden önce, uyku yerinin rahatlığı ve kompaktlığı dikkate alınır. Beşiğin ortopedik tabanının birkaç seviyeye sahip olması daha iyidir, değişen bir yer ve geniş çekmeceler vardır..

Aktif bir okul öncesi için trafo yatağı

Aktif ve meraklı bir okul öncesi çocuk için gömme çekmeceli bir yatak

Bir bebeği sallamak için bir mekanizmaya sahip dönüşen yataklar var, onunla basit bir beşik beşiğe dönüşüyor, bu da ebeveynlerin küçük bir çocuğu sakinleştirmesini kolaylaştırıyor: daha az zaman alıyor. İstenirse sarkaç statik bir konumda sabitlenir. Yan korkuluklar için mekanizmalar, yatağın altındaki geniş çekmeceler ve yumuşak polimer astarlar – “kemirgenler” standart olarak böyle bir yatağa bağlanır..

Aydınlık bir çocuk odası için büyük trafo yatağı

Büyük bir transformatör yataklı aydınlık çocuk odası

İpucu: Bebeğin huzurlu bir şekilde uyuması için beşik üzerine bir tente yerleştirin, böylece beşik korunacaktır..

Mağazalar, bebek yatağı süslemek için çok çeşitli ürünler sunar, ancak bir kanopi en iyisidir. Sadece beşiği süslemekle kalmaz, aynı zamanda bebeğin uykusunu güneş ışığına, zararlı böceklere, toza vb. maruz kalmaktan korur. Kanopi, yenidoğan için rahat bir ortam yaratabilir.

Çekmeceli çocuk trafo yatağı ve fotoğraf örnekleri ile değişen bir masa

Bir bebek göründüğünde, mutlu ebeveynlerin çocukların eşyalarını düzenlemek için bir beşik ve geniş bir çekmeceli dolap satın alma konusunda bir sorusu vardır.

Ancak bir çocuk için bir transformatör yatağı seçerken en önemli konu yapının zorunlu güvenliğidir ve ayrıca yatağın yapıldığı çevre dostu malzeme olarak önemli bir belirleyici koşul olarak kabul edilir. Böyle bir beşiğin olası olumlu ve olumsuz niteliklerini düşünün.

İki katlı çocuk yataklı trafo

Birkaç yataklı açılır yataklı trafo

Avantajlar ve dezavantajlar

Avantajlarla başlayalım ve öncelikle bunlar, şifonyerde çeşitli çekmece ve rafların bolluğunu ve yatağın altında bir veya daha fazla çekmeceyi içerir. Bu avantaj, çocuk için eşyaların, oyuncakların veya diğer gerekli eşyaların erişilebilirlik içinde yakınlarda yer alması gerçeğinde yatmaktadır..

Yeni doğmuş bir bebek için bebek yatağı transformatörü

Yenidoğan için rahat ve hareketli trafo yatağı

Beşiğin yanında alt değiştirme masasının bulunması da bir artıdır, çünkü çocuğu kıyafet değiştirmek için uzağa taşımaya gerek yoktur, bu da özellikle gece uyanmalarında çocuk için faydalıdır. Mağaza ayrıca hareket tutması cihazları olan dönüştürülebilir yataklar da satıyor. Bazı modellerde, çocuğun büyümesiyle birlikte yatağın boyutunu artırmak için bir mekanizma vardır..

Okul öncesi için açık renklerde trafo yatağı

Trafo yataklı şık yatak odası iç

Ancak, herhangi bir mobilya gibi, dönüştürme yatağının da bazı dezavantajları vardır. Dönüştürme yataklarının boyutları, standart bir beşik boyutundan daha büyüktür ve yerleştirildiğinde, belirli alan boyutları da gerektirecektir. Kapalı şifonyerlerde çekmeceler küçük bir standarttadır ve her zaman ihtiyaç duyulan her şey oraya yerleştirilmez..

Yerleşik alt değiştirme tablalı çocuk yatağı transformatörü

Yeni doğmuş bir bebek için rahat trafo yatağı

Dezavantajı, dönüştürme yatağının yalnızca çocuğun büyümesiyle birlikte uzunluğunun artması, ancak genişliğin değişmemesidir. Bu nedenle, bir okul çocuğu veya okul öncesi için zamanla daralabilir. Bir yatak ve bir şifonyer satın alırsanız, dekoru değiştirebileceksiniz. Standart ayrı bir setten daha pahalı olduklarından, dönüştürme yatakları arasında düşük fiyat kategorisindeki modelleri bulmak zordur..

Avantajlar ve dezavantajlar

Avantajlarla başlayalım ve öncelikle bunlar, şifonyerde çeşitli çekmece ve rafların bolluğunu ve yatağın altında bir veya daha fazla çekmeceyi içerir.

Çekmece ve alt değiştirme masası

Standart versiyonda alt değiştirme masası katlanır ve arkaya takılır. Bazı modellerde, yatağı artırmak için masa dönüştürülür. Satın almadan önce sabitlemenin güvenilirliğini kontrol etmek daha iyidir. En akılcı ve rahat kullanımlı alt değiştirme masası, çocuğun maksimum güvenliği için şifonyerin üst kısmından (kapak) zorunlu yan korumalarla elde edilir..

Çekmeceli çekmeceli parlak renklerde çocuk transformatör yatağı

Çocuklar için trafo yataklı aydınlık yatak odası

Tasarımların varyasyonu:

 • Çekmeceli veya gardıroplu yatak.Bu yataklar bir şifonyer veya gardırop ile birleştirilmiştir. Sağlanan kesit tipi tasarımlar, aynı anda iki veya daha fazla öğeden oluşur. Tasarım, kutuların konumunu değiştirerek yatağın kenarlarına yerleştirmenizi sağlar. Yatağın alt kısmında genellikle bir çekmece bulunur.. Şık bir genç için trafo yatağı

  Bir genç için trafo yataklı şık, aydınlık yatak odası

  Çocuk büyüdüğünde, şifonyer ve çit yataktan çıkarılır, böylece uyku yatağı artar. Bu iyidir çünkü durumu her zaman çeşitlendirebilirsiniz ve büyüyen çocuğun nerede uyuyacağı sorun olmaz. Tek olumsuz, böyle bir rıhtımın yüksekliğinin değişmeden kalmasıdır. Ve gerisi – yüzdeki tasarruf. Üç yaşına kadar olan çocuklar için yapılan beşik modellerinde, alt kısımda bulunan çekmecelere rağmen yatağın alt kısmı çeşitli pozisyonlarda ayarlanabilmektedir..

  Küçük bir yatak odası için gömme çekmeceli ve gardıroplu çocuk yatağı transformatörü

  Yerleşik gardırop ve şifonyer ile dönüştürülebilir yataklı küçük yatak odası

İpucu: Tasarımda yan korkuluk yoksa, ayrı olarak satın aldığınızdan emin olun..

 • Dönüşümü yapının ikinci katıyla sonuçlanan modeller var. Bu tür trafo yataklarının tasarımlarında standart olarak alüminyum katlanır taban, kumaş, file kullanılmaktadır..

Çekmece ve alt değiştirme masası

Dönüşümü yapının ikinci katıyla sonuçlanan modeller var.

 • sarkaç mekanizması. Sarkaç mekanizmalı beşikler, beşik tarafından hafifçe dokunulduğunda sallanan ve çocuğu uyutmaya yardımcı olan bir tasarıma sahiptir. Özel bir yatağa bir çocuğun hareketini veya ağlamasını algılamak için bir cihaz takılırsa, sarkaç mekanizması otomatik olarak başlar. Bu tür bebek karyolaları ek cihaz olmadan üretilir ve bir çocuğa en fazla üç yıl hizmet eder. Böyle bir beşik modelinin altını indirirseniz, oyun alanına dönüşecektir.. Rahat bir şifonyer ile çocuk yatağı

  Menteşeli kanopili ve şifonyerli orijinal çocuk yatağı

  Sarkaç mekanizmasının arkasındaki kutuları çıkarırken, yatağın seviyesi değişir. Geri çekilebilir çekmeceli yataklar 5 yıla kadar kullanılır ve çıkarılabilir sarkaçlı ve şifonyer mekanizmalı yataklar on iki yıla kadar daha uzun süre dayanır. Sarkaç aparatının sessiz yataklar üzerinde yapılması daha iyidir, ahşap çıtalar da uygundur, ancak sık kullanım sonucunda gıcırdamaya başlayabilirler. Mekanizmanın kendisi, gerekirse beşik stabilitesinin ayarlandığı kelepçelerle donatılmıştır. Sarkaç sistem seçeneklerine sahip bir beşik, koşuculara göre çok daha sağlamdır..

  Bir kız için çocuk şık yatak transformatörü

  Küçük bir kız için şık dönüştürülebilir yatak

  Bu modeller zemine zarar vermez.Sarkaç mekanizması boylamasına veya enine hareket eder.Boyuna sarkaç bebeğin anne kollarında sallanması etkisi yaratır. Böylece bebek hızla sakinleşir ve uykuya dalar. Bununla birlikte, bu tartışmalı bir ifadedir, çünkü büyükannelerimiz bizi beşiklerde çok az salladılar, tam tersine, tüm geçmiş nesiller gibi.

  Alt değiştirme masalı çocuk yatağı trafosu

  Yerleşik alt değiştirme masası ile şık bebek yatağı

İpucu: Sarkaç mekanizmalı bir yatağın yerini planlarken, ek alanı hesaba katmak gerekir, aksi takdirde yatak sallanırken duvara dokunarak vurur.

Gömme alt değiştirme masası ve geniş çekmeceli bebek karyolası

Alt değiştirme masası ve çekmeceli büyük boy bebek yatağı

 • Çekmeceli ve alt değiştirme masası ile çocuk dönüştürme yatağı. Daha fazlası istenebilir gibi görünüyor, ancak bazı modeller sizi daha da şaşırtacak. Gelecekte, zaten yetişkin bir çocuk için şifonyerin kapağına ve kafes duvarına dayanan küçük bir masa yapma fırsatı sağlayan transformatörler var. Yatağın gereksiz uzak duvarından, örneğin yaratıcılık için bir tahta yapmak kolaydır.. Bu nedenle modelin şifonyer ve alt değiştirme masası ile çeşitlendirilmesi çocuğun büyümesi açısından uygun ve pratiktir..

Tasarımların çeşitliliği

Çekmeceli ve alt değiştirme masası ile çocuk dönüştürme yatağı

 • Oval veya yuvarlak dönüştürme yatağı. Bu tür yatak modelleri, zarafetleri, yuvarlak şekillerin düzgünlüğü ile ayırt edilir ve iç mekanda harika görünür. Ayrıca, bu tür beşikler, operasyon sırasında ve büyüyen bir bebeğin huzursuzluğu sırasında daha güvenlidir, çünkü tasarımda keskin köşeler yok. Hafif bir gölgede şık trafo yatağı

  Büyük bir yatak odası için orijinal şık trafo yatağı

  Boyutlar açısından, böyle bir model diğerlerinden farklıdır ve odada daha az yer kaplar. Dönüşümdeki çeviklik bir başka kayda değer avantajdır. Yuvarlak şekil, hızlı bir şekilde bir beşik veya rahat bir oyun bahçesine dönüşebilir. Bu tür modellerde yatak ilk başta yuvarlaktır ancak zamanla çocuğun artan büyümesine göre duvarlar aralandığında ovalleşir ve koltuklu kanepe hatta masa bile olabilir. Böyle çeşitli dönüşümler, yıllar sonra bile sizi rahatsız etmeyecek..

  Yeşil yatak odası için çocuk yatağı transformatörü

  Yeşil yatak odası için çocuk yatağı transformatörü

Bebek karyolası transformatörünün boyutları

Elbette, dönüştürülebilir yatak tasarımları, modüler montaja bağlı olarak çeşitli boyutlarda gelir. Ancak rahat çalışma için gerekli olan ortalama göstergelere bağlı kalmaya değer..

Alt değiştirme masası ile rahat ve konforlu bebek yatağı

Karanlık bir gölgede değişen bir masa ile çocuk yatağı

Yeni doğan bebekler için beşik, bebeğin rahat etmesi için yaklaşık 1,2-1,25 m olmalıdır. Bu durumda genişlik en az 0,6-0,65 m olmalıdır..

Yerleşik çekmeceli masif çocuk yatağı

Çekmeceli bir şifonyer ile donatılmış çocuk yatağı

Modüler tip transformatör yatağının bileşimine bağlı olarak, bu parametreler, örneğin, bir şifonyer ile birleştirilmiş bir yatak modeli için farklılık gösterebilir, uzunluk, şifonyerin boyutuna bağlı olacaktır. Standartta, bir öğrenci için bile oldukça uygun olan 1.7-1.8 m’dir. Genişlik yaklaşık olarak aynı 0.6-0.8 m kalır.

Bebek karyolası transformatörünün boyutları

Tabii ki açılabilir yatak tasarımları modüler montaja bağlı olarak çeşitli ölçülerde yapılmaktadır.

Çekmeceli yan duvarlı yataklar için genişlik 0,7 m ve uzunluk 1,4 m’dir.Yuvarlak veya oval yatak modelleri standart boy ve genişlik olarak sırasıyla 1,3 x 0,75 m’dir. Ancak arenalar aynı boyutta, yani 1,2 x 0,6 m’den yapılmıştır..

Keten için gömme alt çekmeceli çocuk yatağı

Gömme çekmeceli orijinal bebek yatağı

Sevgili bebeğiniz için transformatör beşiğinin uygun bir versiyonunu seçerken, çocuk odasının iç kısmında nasıl görüneceğini düşünün ve aynı zamanda erkek ve kız çocuklarına odaklanan tasarım için doğru renk şemasını seçmek de önemlidir. Örneğin temalı döşeme tasarımları eğlenceli bir izlenim bırakacaktır..

Çekmeceli ahşap hafif çocuk yatağı transformatörü

Çocuklar için rahat ve konforlu trafo yatağı

İpucu: Satın almadan önce, beşikte kurulu mekanizmaların güvenli olduğundan ve bunlar için olası garantinin dikkatlice olduğundan emin olmak gereksiz değildir..

Seçimde iyi şanslar!

Bir karyola transformatörü Ulyana 4’ün gözden geçirilmesi

Çekmeceli çocuk trafo yatağı ve değişen bir masa 37 fotoğraf fikri:

Previous Post
İç mekanda duvar resminin teknolojisi ve özellikleri
Next Post
Do-it-yourself varied kitchen decor