15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Klasik TV dolabı tasarımı

Teknoloji, modern bir insanın hayatını sular altında bıraktı. Televizyonlar büyük veya küçük, düz veya üç boyutludur, her dairede, evde vardır, bazen ofislere bile kurulurlar. Televizyon satın aldıktan sonra yerleştirme konusu önem kazanmaktadır. Bunu yapmak için odanın iç kısmına uygun bir mobilya parçası seçin..

Geniş ve ferah bir oda için TV sehpası tasarımının fotoğrafı

Klasik tarzda bir TV sehpası bulunan geniş ve geniş oda

Akıllı bir seçimin anahtarı komidin klasik televizyonun altında stil yerleştirilen ekipmana bağlı olarak parametreleri öne çıkıyor. Bu faktör, kurulumun sağlamlığından ve güvenliğinden sorumludur ve bu nedenle kesinlikle uyulmalıdır..

Klasik TV dolabı tasarımı

Televizyonlar büyük ya da küçük, düz ya da üç boyutlu her dairede, evde, hatta bazen ofislerde bile kuruluyor.

TV sehpasının boyutunu seçme

Satın alırken, bunu hatırlamak önemlidir komidin klasik televizyon TV’nin kendi boyutlarından daha az olmamalıdır. Bu özellik, kurulumun stabilitesini ve güvenliğini etkiler, bu nedenle doğru bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bordür taşı tamamlayan raflar sıra dışı geometrik şekillerde sunuluyor ve cepheler açık veya kapalı. Kol şeklinde aksesuarların varlığı isteğe bağlıdır..

Sıkı bir klasik tarzda TV sehpası tasarımı

Klasik, sade TV dolabı

Bir notta. Büyük odalarda nesneler daha küçük görünür, bu nedenle bir alışveriş merkezinde olmak, küçük boyutlu bir dolabı terk etmek için acele etmeyin. Oturma odanız için doğru olması mümkündür. “Görsel karışıklık” olasılığını düşünün.

İlginç klasik TV dolabı tasarımı

İlginç klasik TV dolabı tasarımı

Satın almadan önce, beğendiğiniz standın özelliklerini, yani izin verilen yükün hacmini öğrenmelisiniz. Küçük bir aşırı yük bile bir mobilya parçasına ve bunun sonucunda ekipmana zarar verebilir. Aksesuarlarla birlikte TV’yi aşan bir ağırlığa göre tasarlanmış mobilya parçalarının seçilmesi tavsiye edilir. TV standı tasarımının bileşimi, parametrelerinden ve genel “dayanıklılıktan” daha az değildir..

Koyu ahşap TV dolabı tasarımı

koyu kahverengi ahşap tv sehpası

olumlu özellikler

Mobilya üreticileri, ürünlerine aşağıdaki faydaları sağlamıştır:

 1. Bu, TV ekipmanı için bir stand ve ayrıca gerekli aksesuarları yerleştirmek için iyi bir yer..
 2. Bu mobilya parçası, odanın alanını boşaltan gerekli şeyleri kendi içinde gizler..
 3. Bir kablo kanalının varlığı, güç kablolarını ve kabloları gizlemeye yardımcı olur.

olumlu özellikler

Satın alırken, klasik tarzda bir TV komodinin TV’nin boyutlarından daha az olmaması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Üretim malzemesi

Standart alımlardan biri klasik tarzda oturma odası için bir televizyon sehpası. Modern plazma monitörlerinin standlara ihtiyacı yoktur. Bu gibi durumlarda mobilya parçası gazeteler, dergiler, kitaplar veya CD’ler için bir kap görevi görür. Mobilya pazarı, üretim malzemeleri için aşağıdaki seçenekleri sunar:

TV sehpalı geniş ve aydınlık bir odanın tasarımı

Geniş ve aydınlık bir oda için büyük TV sehpası

 1. Odun.
 2. Sunta / MDF.
 3. Bardak.
 4. Metal.

  Geniş bir oda için klasik TV sehpası

  Klasik TV sehpası bulunan geniş oda

Klasik TV dolabı, masif ahşaptan yapılmış, oturma odasına aristokrasi katacak. Ajur oymacılığı onu zarif ve orijinal hale getirecektir. Meşe, çam, dişbudak ve diğer türlerden masif ahşap seçenekler yapılır. Böyle bir mobilya unsuru, işlevsellik ve estetik özelliklerini birleştirerek uzun yıllar hizmet edecektir. Bununla birlikte, satın almada tökezleyen bir engel, orta derecede yüksek bir fiyat olabilir.

Koyu mobilyalı bir oda için TV sehpası tasarımının fotoğrafı

Parlak aydınlatmalı geniş bir oda için karanlık TV sehpası

Bu arada, boyutlarının görsel olarak nasıl algılanacağı standın malzemesine bağlıdır..

Mobilya pazarındaki sunta ve MDF, masif ahşabın ucuz bir analogu olarak sunulmaktadır. Bunlar, Amerika kıtasının ülkelerinde yaratılmaya başlanan suntalardır. Düşük kaliteli suntaların dezavantajı formaldehit salınımıdır. Bu tür malzemelerin imalatında, yüksek sıcaklıklarda preslenmiş ahşap talaşları kullanılır. Sentetik reçine bağlayıcı olarak kullanılır.

Büyük bir oda için TV sehpası tasarımının fotoğrafı

Klasik TV sehpası bulunan aydınlık ve geniş oda

MDF malzeme kalitesi, dayanıklılığı ve fiyatına yansıyan çevre dostu olması nedeniyle suntadan daha değerlidir. Üretimde ağaç lifleri ve bağlayıcılar kullanılmaktadır. MDF başucu masaları, uygun fiyatları ve bakım kolaylığı nedeniyle popülerdir. Plakaların avantajı geniş bir renk yelpazesidir. Suntadan yapılmış bir mobilya elemanı, yapı tipine bağlı olarak bir odayı görsel olarak karıştırabilir.

Üretim malzemesi

Suntadan yapılmış bir mobilya elemanı, yapı tipine bağlı olarak bir odayı görsel olarak karıştırabilir.

Mobilya üretiminde cam, kalınlaştırılmış ve darbeye dayanıklı olarak kullanılmaktadır. Mobilya için mat veya renkli seçin. Bu durumuda klasik tarzda cam TV dolabı önemli olan sadece renk ve malzeme değildir. Boyutlar, raf sayısı ve yapının bileşimi dikkate alınır. Herhangi bir formattaki bir cam TV sehpası, sofistike ve temiz görünüyor. Bu, odaya hafiflik verir ve ışıkla dolar. Cam TV direkleri, onlara güvenilirlik sağlayan ve hasara karşı koruma sağlayan en son teknoloji kullanılarak üretilmiştir..

Açık üst ve koyu ayaklı TV dolabı

İki renk kombinasyonunda klasik TV sehpası

Komodin üretimi için metal genellikle camla birlikte kullanılır. Bu malzemelerden yapılan stantlar plazma ve LCD TV’ler için uygundur. Bunun gibi stantlar Hi-Teck stili için uygundur. Cam, çizilmeleri önlemek için özel sıcaklıklarda işlenir. İçin ideal klasik stil iç dövülecek televizyon sehpası. Yüksek kaliteli ve özgün bir dekora sahiptir..

Derin, konforlu raflara sahip klasik TV sehpası

Yerleşik raflı sıra dışı TV sehpası

Dövme ürünler, çeşitli stil projeleri temelinde oluşturulur. Şık tasarım, başka dövme öğeler olmasa bile odanın dekoratif bir unsuru haline gelecektir. Günümüzde insanlar antika mobilyalara karşı tutumlarını değiştirmiştir. Onların rahatlığı, estetiği ve işlevselliği çok takdir edilmektedir. Ustaların hünerli elleri, dövülebilir metalden şık ve modern şeyler yaratır. Dövme kaide, herhangi bir yüke dayanacak, ayrıca mümkün olduğunca sağlam olacaktır..

Gömme çekmeceli tv dolabı

Rahat bir tasarıma sahip sütlü ışık dolabı

Klasik tarzda yapılmış mobilyalar masif ama zarif olmalıdır. Pazar tekliflerini inceledikten sonra, masif ahşap ve metalin stand için uygun bir malzeme olacağı sonucuna varabiliriz. Odanın iç kısmının zarafetini ve aristokrasisini vurgulayacaklar. Lamine suntadan yapılan bardak altlıkları daha uygun olacaktır. Ek dekoratif öğeler, stile çekicilik katar. Ahşap malzemeden yapılmış çekmeceler sıcak ve rahat görünüyor.

Üretim malzemesi

Mobilya üretiminde cam kalınlaştırılmış ve darbeye dayanıklı olarak kullanılmaktadır.

Formlar

Bugün mobilya üreticileri satış yapıyor Klasik tarzda TV dolapları çeşitli cihazlar: sıradan raflardan ev eşyalarını saklamak için yardımcı raflı katı sistemlere. Kurulum alanına bağlı olarak, kaideler ayırt edilir:

Çekmeceli koyu renkli tv dolabı

Gömme çekmeceli koyu renkli orijinal TV sehpası

 1. Zemin ayakta.
 2. Askıya alındı.

TV için zemin standı, ilgili cihazların da yerleştirildiği kullanışlı ve işlevsel bir aksesuardır. Bunlara bir DVD oynatıcı, uydu alıcısı ve ev sineması ekipmanı dahildir. Kaideler, yardımcı ekipmanın parametrelerine göre dikkate alınması gereken, farklı yüksekliklerde bir ila üç raftan oluşabilir. Ayrı olarak, dolap, kasetler ve diskler için raflar ve çekmeceler içerebilir..

Oda dekorasyonu için koyu renk şık TV sehpası

Koyu renkli iç mekan için klasik TV dolabı stili

Çoğu zaman, bir zemin TV sehpası mütevazı bir boyuta sahiptir ve bir kanepenin veya döşemeli bir köşenin karşısına monte edilir. Seçenekler sınırsızdır. Mobilya şirketleri dikdörtgen, yarım daire, oval sunuyor TV masaları, organik görünen klasik tarzda iç mekan. Yerden tasarruf etmek için bir tür köşe standı uygun olacaktır..

Formlar

Asma standı zarif ve hafiftir

Asma standı, inceliği ve şeklinin hafifliği ile ayırt edilir. Dolaplar zarif görünüyor, bu nedenle odanın modern tarzına uyumlu bir şekilde uyuyorlar. Görsel mükemmelliğe ek olarak, bu mobilya parçası çok işlevlidir ve uzun bir hizmet ömrü gösterir. Askılara bağlı olarak stand, yerleştirilecek TV’nin ağırlığı ile sınırlı olabilir..

Parlak ve şık bir dekor için klasik TV sehpası

Klasik bir TV sehpası ile orijinal oda dekoru

Sıradan tasarıma ek olarak, raf şeklinde, standın LCD ve plazma monitör için özel bir montajı olabilir. Böyle bir ataşmanın varlığı, kurulumun güvenliğini arttırır ve görüş açısını kendi isteklerinize göre bağımsız olarak ayarlamanıza izin verir. Bunu yapmak için, ayarlanabilir bir montaj braketine sahip bir dolap satın alın..

Siyah duvar için koyu klasik TV sehpası

Büyük karanlık TV sehpası ile siyah duvar

Tutucudaki maksimum yükü ve amaçlandığı TV’nin parametrelerini bilmek önemlidir..

Klasik TV komodinleri ayaklı veya tekerlekli olarak mevcuttur. Uygun seçeneğin seçimi, mobilya öğesinin konumuna bağlıdır. Odanın etrafında optimum hareket için, makaralı ayakları tercih etmek daha iyidir. Kaidelerdeki tekerlekler, zeminin çizilmesini önleyen özel bir madde ile kaplanmıştır. Takılı kelepçeler, istem dışı hareket etmelerini önler.

Kesinlikle oturma odası tasarım stili için sıra dışı TV sehpası

Sıkı bir TV sehpası tasarımı için orijinal fikir

Satın almanın nüansları

satın almadan önce Klasik tarzda TV sehpaları yeri belirlenmelidir. Stand, dairede bulunan mobilyaların stiline ve rengine uygun olmalıdır. Genel renk gamına göre organik olan bir renk tonu seçmek önemlidir. Başucu masasının tasarımı, TV’nin görünümüne ve seviyesine göre seçilir. Modern teknoloji için olağanüstü tasarımlı bir stand uygun olacaktır..

Satın almanın nüansları

Stand, dairede bulunan mobilyaların stiline ve rengine uygun olmalıdır..

Renkler söz konusu olduğunda, ahşap mobilyaların rengini seçmek daha iyidir. Tasarımcılar koyu ve açık tonlar için seçenekler sunar. Siyah ve kahverengi tonları mobilyalara sağlamlık katar. Uyumlu görünüyor Klasik tarzda TV komodin.

Büyük bir TV için olağandışı ışık standı

Klasik tasarımlı büyük bir TV için ışık standı

Böyle bir mobilya parçasının uzun ömürlü olması için kalitesinden emin olmak önemlidir. Tüm geri çekilebilir parçalar, düzgün kaymayı sağlayacak mükemmel bağlantı elemanlarına sahip olmalıdır. Armatürlerin kalitesine ekstra dikkat etmek önemlidir..

Sağlam koyu TV sehpası

Ahşap büyük TV sehpası

Estetik, incelik ve sağlamlık klasik tarzın doğasında var olan özelliklerdir. Bir TV sehpası satın almak için acele etmenize gerek yok. Nüansları dikkate almaya değer. Ani alımları çocuk oyuncağı yapmayın. İlk olarak, diğer mobilya öğeleri arasında ne kadar uyumlu göründüğünü hayal etmek için satın almanın faydasını ve değerini anlamak önemlidir..

Geniş bir oda için büyük TV sehpası

Karanlık duvarları ve büyük bir TV sehpası olan geniş oda

TV dolabı Melania ME 125/1 Melania klasik Çin mobilya koleksiyonu

Klasik tarzda TV dolapları 40 fotoğraf fikri:

Previous Post
Consejos de diseño de sauna
Next Post
Lambrequins for the hall – from A to Z