15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yatak odasında sürgülü dolaplar: fotoğraftaki güzellik, maliyet tasarrufu

Modern insanların yaşam ritmi çok hızlı ve gergindir, bu nedenle eve geldikten sonra her insanın nasıl iyi uyuyacağı önemlidir. Ancak iyi bir dinlenme için yatak odası rahat olmalı ve gardırop bu şekilde olmasına yardımcı olur. Tasarımı oluşturan diğer mobilya ve aksesuarlarla birlikte odanın dekorasyonunda önemli bir rol oynar. Bunu göz önünde bulundurarak, doğru gardırop seçimi, bir yatak veya kanepe satın almak kadar önemlidir..duman-cam-sürgülü-kapı-gardırop-logosu

Gardırop, yatak, tuvalet masası, ziyafetlerin güzel tasarımı, yatak odasını dinlenmek için en iyi yer haline getirecektir. Mobilya sadece şık görünmekle kalmayacak, aynı zamanda odaya daha fazla konfor sağlayacaktır..

Aynı zamanda, geleneksel bir gardırobun aksine, bir bölme çok fazla yer kaplayabilir ve çok fazla yerden tasarruf edebilir. Ve harici kompaktlık ile içeriği çok sayıda faydalı şey içerebilir..

Yatak çarşaflarını, kıyafetleri ve diğer aksesuarları aynalı bir gardıroba koyabilirsiniz. Aynı zamanda pratik, konforlu ve estetik olarak da hoş kalacaktır. Ancak yatak odasına tam olarak sığması için doğru seçilmesi gerekir.!Küçük Yatak Odası Modern Ahşap Dolap Depolama Tasarımı İçin Harika Dolap Fikirleri

Görünüm seçenekleri

Bir dolap seçmeden önce hangi boyutta, şekilde ve renkte olması gerektiğine karar vermelisiniz. Yerleşik tasarımlardan mı yoksa bireysel muhafazalardan mı etkilendiğinizi bilmek önemlidir. Yerleşik seçeneğin bazı avantajları vardır:

 • Her tür mekanda konum için uygundur;
 • Yerden tasarruf sağlar.

Ancak bir dezavantajı var – ürün taşınamıyor ve istediğimiz kadar güçlü değil. Aynalı bağımsız dolaplar daha fazla yer kaplar ancak daha pratiktir ve güzel görünür.skafi-kupe_16

Yatak odası için yapının kurulumuna başlamadan önce genişlik, yükseklik ve derinlik gibi parametrelerini ölçmeye değer. Gardırobun renk şeması odadaki diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Bu kurala uyarsanız, oda doğal olarak tek bir boşluk gibi görünecektir. Sürgülü dolap fiyatları farklılık gösterir ve mobilyaların teknik özelliklerine bağlıdır..

Gömme dolaplar genellikle melamin kaplı suntadan yapılır. Lamine malzeme ile kaplanmış sunta, dekorasyon olarak da kullanılabilir. Ürün plakalarının standart kalınlığı yaklaşık 17 milimetredir. Bir gardırop yerleştirmeyi planlarken, kılavuzların yerde olacağı ve yaklaşık 10 santimetre saklanacağı akılda tutulmalıdır..Basit-Modern-İç-Yatak Odası-Gen-Yatak-ve-Beyaz-Bank-yakın-Muhteşem-Ebe-Yatak Odası-Dolap-Fikirler

Boyut sorusu

Şu anda, yaşam alanları boyut ve şekil olarak çok farklı. Bu nedenle, her yatak odası için bir gardırop kesinlikle ayrı ayrı seçilmelidir. Bu, sürgülü gardıropların belirli ölçülere göre sipariş edilmesi gerektiği anlamına gelir. Paradan ve zamandan tasarruf etmenin tek yolu budur..

Sürgülü gardırop kesinlikle herhangi bir boyuta sahip olabilir. Ama dikkate alınması gereken bazı noktalar var. Örneğin, genellikle tasarımda kullanılan standart boyutlar vurgulanır..schlafzimmerschrank-design-spiegel-kleiderschrank

Aynalı gardırop siparişi verirken nelere dikkat etmelisiniz??

 • Yapının derinliğine;
 • Rafların yüksekliği ve derinliği;
 • Kesit genişliği;
 • Kabinin genişliği;
 • İnşaat yüksekliği

Standart bir gardırop 600 milimetre derinliğe sahiptir. Bunun nedeni, elbise askılarının genişliğinin standart boyutunun 450 milimetre olması ve 80 milimetrenin kapı kılavuzları tarafından işgal edilmesidir. Diğer şeylerin yanı sıra, gardıropta kapı ile raflar arasında 20 mm’lik bir boşluk var. Kalan 500 milimetre, kıyafetlerin bölme tipi bir yapıya serbestçe asılmasını mümkün kılar. Aynalı dolabın derinliği 600 milimetreden fazla ise, kullanılması sakıncalı olacaktır..sıfır-2-l

Kabin tasarımı

Coupé ürün tasarımı farklı olabilir. En yaygın seçenek, muhteşem bir desene sahip bir ayna yüzeyi veya filmi kurmaktır. Ancak bir yatak odası için herhangi bir ürün tasarımı özlü olmalı ve genel iç mekana uygun olmalıdır. O zaman coupe sizi sadece işlevsellik ile değil, aynı zamanda görünüşü ile de uzun süre memnun edecek..

Klasik tip aynalı yatak odası mobilyaları – tavan yüksekliğinde, sade görünüm – bir niş içine yerleştirmek için ideal seçenek olacaktır. Aynalı bir duvar gibi göründüğü için iç kısımda neredeyse görünmez olacaktır..modern-yatak odası-tasarım-dekorasyon-fikirleri-1

Ayna tasarımı, yatak odası alanını büyük ölçüde genişletebilir. Kullanımı küçük bir odayı etkileyici bir odaya dönüştürebilir. Renkli aynalar harika görünüyor. Ancak bunları karanlık bir yatak odası için kullanmanız önerilmez..

Aynalı bölme yapısının tasarımı, doğal ahşaptan yapılmış iddialı mobilyalar, kristal avizeler ve kadife aksesuarlar ile pek uyumlu değildir. Bir dolap size yetmiyorsa kaplama ürünleri kullanabilirsiniz ama artık yok..modern_wardrobes_g (32)

Sürgülü dolapların ana avantajları

Yatak odası gardırobunun standart gardıroplara göre birçok avantajı vardır..

 1. Kupenin herhangi bir çeşidi, müşterinin gereksinimlerine göre uyarlanabilir. Aynı zamanda, bitmiş ürün, yatak odasının standart mobilyaların sığamayacağı bölümlerine yerleştirilebilir. Dolap içerisine 4 adede kadar bölme ve çok sayıda raf monte edilebilir. Ürünün derinliği herhangi biri olabilir.
 2. Dolabın doldurulması farklı olabilir. Dar bir yatak odasında yerden tasarruf sağlayan sürgülü kapılar kullanılır. Tasarruf edilen alan çift kişilik yatak kurmak için kullanılabilir.
 3. Kupa fotoğrafta harika görünüyor ve çok fazla genişliğe sahip. Odanın yüksekliği sonuna kadar kullanılabilir. Yapının doldurulması herhangi bir şeyi içerebilir – sadece kıyafetler değil, aynı zamanda aletler, ev aletleri vb. Bir gardırop yardımıyla ilginç bir giyinme odası yaparak benzersiz bir tasarım yaratabilirsiniz..
 4. Gardırop benzersiz bir tasarıma sahip olabilir. Kapılarının tasarımındaki farklılıklar farklı olabilir. Renk gamı ​​geniştir – pastel tonlardan parlak tonlara. Kaynaştırma (vitray) kullanırken, tasarım fotoğrafta ve hayatta iyi görünecek.
 5. Raflardan ve çekmeceden dolum kesinlikle müşterinin isteği üzerine yapılır. Gardırop, çok uygun olan çok sayıda elbise askısını barındırır..ebeveyn-yatak odası-dolap-fikirler-yatak odası-tasarım-fikir-in-ebe-yatak odası-dolap-tasarımı

Sürgülü dolapların pratikliği

Seçilen dolap seçeneğinin tasarımı pratikliğine müdahale etmemelidir. Yatak odasında gardırop tüm alanı kaplamamalı, eşyalara ve havaya yer bırakmak gerekir. Bununla birlikte, dolgu, yatak takımlarının ve kıyafetlerin rahat yerleştirilmesine izin vermelidir..

Sunulan tipteki gardırop, bir yatak ile birlikte verilir ve kaplaması, kapıların sessiz kaymasını sağlar. Böyle bir sistem genel tasarımı bozmaz ve kupanın hizmet ömrü artar. Kapıların açılmasını kolaylaştırmak için dikey uçlu metalden yapılmış özel çerçeveler kullanılmaktadır..Lüks-tasarım-ebeveyn-yatak odası-dolap-fikirler

Sürgülü kapılarla donatılmış gardırop modern ve şık görünüyor, herhangi bir malzemeden yapılabilir. Bu, herhangi bir iç mekanda fotoğrafta iyi görüneceği anlamına gelir. Sürgülü kapılar asla yanlışlıkla açılmaz, kabinin içeriğini göstermez ve taslak oluşturmaz.

Küçük çocukların veya evcil hayvanların onları açamaması da uygundur. Onlara da trip atamazsınız. Modern bir yatak odası için gardırobun en uygun ve pratik seçenek olduğu ortaya çıktı. Bazı modelleri fotoğrafta çok orijinal görünüyor, özellikle yapı için karmaşık şekilli yarıçaplı kapılar seçilmişse..güzel-modern-yatak odası-tasarım-ahşap-dolap-feat-parlak-koyu cam-kapı-ve-ahşap-elbise-dolap-ve-ayna-915x646

Bir renk nasıl seçilir

Dolabın rengini seçerken, sadece fotoğrafta iyi görünmesi değil, aynı zamanda genel tasarımla da uyumlu olması önemlidir. Koyu gölgeler muhteşem görünecek, ancak görsel olarak uzaydan birkaç metre çalacaklar..

Yatak odası için pastel tonları seçmeniz önerilir. Oda çocuklar içinse, kuralları görmezden gelebilir ve çizgi film ve çocuk kahramanlarının görüntüsü ile parlak bir gardırop seçebilirsiniz. O zaman çocuğun eşyalarını içine koyması çok daha keyifli olacaktır..ikea-dolap-tasarım-2014-in-daha iyi-düzenleme-yatak odası-dolap-tasarım-fikirleri için-dolap-fikirleri

Birçok şirket, geleneksel tonlarda sürgülü dolaplar sunar – kiraz, meşe, ceviz. Ama gerçekten yemek istiyorsanız açık yeşil, turuncu, kırmızı ürünleri sipariş edebilirsiniz. Ancak, bu renk düzeninin yorucu olduğunu ve kişiyi sinirlendirebileceğini belirtmekte fayda var..

“Koyu ceviz” veya “açık meşe” gölgesinin tasarımı zarif görünüyor. Mobilyaların rengi odayı daha sıcak veya daha soğuk hissettirebilir. Odaya yaratıcılık eklemek için fotoğraf baskısını kullanabilirsiniz. Onunla bir gardırop konukları neşelendirecek ve şaşırtacak, yatak odasını bireysel ve benzersiz hale getirecek.

Dolapların güvenliği sorusu

Mobilyaların sadece güzel değil, aynı zamanda güvenli olması için doğal malzemelerden – ahşap, plastik, rattan – yapmaya değer. Özellikle çocukların bulunduğu yatak odasında çevre dostu malzemeler önemlidir..

Ürünün keskin köşelere sahip olmaması da önemlidir. Ayrı duruyorsa, köşeleri düzleştirilmelidir. Yarıçap seçeneği iyi ve güvenli olarak kabul edilir..i35ci34ealkb

Kapı kanadı çok ağır olduğu için sürme sistemi güvenilir olmalıdır. Kapı kanatlarını açarken çocukların ve hayvanların mekanizmanın altına düşmemeleri için onlardan uzak tutulması önemlidir. Kapatıcıları kurarken sorunu sıfıra düşürebilirsiniz..

Güçlü bir darbe ile kapı dışarı fırlayabilir! Bu nedenle, bir anti-şok mekanizması ile donatılmalıdır. İç dolgu güvenilir bağlantı elemanlarına sahip olmalıdır.

Bu nedenle, bir bölme tasarımının kullanılması, odayı sadece pratik ve işlevsel değil, aynı zamanda güzel hale getirecektir. Ancak mobilyaların mükemmel olması için ölçümlerin net yapılması önerilir. Uzun teslim süresi olan modelleri satın almanız önerilir. Aceleyle monte edilen ürünler çirkin görünebilir ve bu durumda güvenlik ve işlevsellik hakkında konuşmaya gerek yoktur. Montaj sorunsuz ve net bir şekilde giderse, ürün güvenilir ve çekici bir görünüme sahip olacaktır..

Yatak odasında sürgülü gardırop 47 fotoğraf fikri:

Previous Post
Salonların dekorasyonunda büyük kağıt çiçekler
Next Post
Features of the design of the kitchen-living room: ideas for the interior of the kitchen combined with the living room, examples and tips