15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oturma odası fotoğrafı ve ana özellikleri için döşemeli mobilyalar

Oturma odası, ailenin dinlenmesi ve misafir kabul etmesi için bir yer haline gelir. Ve bu odadaki döşemeli mobilyalar hem ergonomik hem de güzel olmalıdır. En iyi seçeneklerden biri misafir odası için fonksiyonel mobilyalardır..

1

Mobilya, salonun alanına organik olarak uymalıdır. Bu odada sadece akşamları geçirmeyi mi yoksa uyumak için mobilya kullanmayı mı planladığınıza bağlı olarak satın alınmalıdır. İkinci durumda, rıhtımın pratikliğine asıl dikkat gösterilmelidir. Sadece misafir odasının kullanımı hakkında konuşuyorsak, iç mekandaki pratiklik ana vurgu yapılabilir..

15

15

Döşemeli mobilya neleri içerir?

Salon iç kısmında kullanılan döşemeli mobilyalar sadece kanepe ve koltukları içermemektedir. Buna döşemeli sandalyeler de dahildir. Bu tasarımlar bir arada, sahiplerine hafta sonu ve zor bir günün sonunda rahat bir eğlence vermenin yolları..

2

Salon için döşemeli mobilya seçme kriterleri

Modüler mobilyalar geniş bir ürün yelpazesi ile temsil edilmektedir. Ancak bu, seçiminin görevini basitleştirmez. Belirli bir tasarım düşünülürken belirli kriterler tarafından yönlendirilmek önemlidir. Bu kriterler arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 • Anatomiye uygunluk,
 • Estetik,
 • Hijyen gereksinimleri.

  on dört

  on dört

Anatomiye uygunluk

İyi döşemeli mobilyalar, insan vücudunun ana parametrelerini karşılar. Bunun vücut üzerinde genel olarak faydalı bir etkisi vardır ve bu da uygun dinlenmeyi sağlar..

3

Estetik

Bu kriter, salon için döşemeli mobilyalar için aşağıdaki gereksinimleri karşılar:

 • Çekici bir görünüm,
 • Pürüzsüz ve güçlü dikişler, düzgün streç;
 • Satıcı tarafından belirtilen stile uygunluk;
 • Fotoğraftaki gibi şekil ve renk uyumu;
 • Salondaki mobilyaların görünümünü olumsuz etkileyen kusur ve deformasyonların olmaması.

  13

  13

Hijyen gereksinimleri

Mobilya imalatında kullanılan malzemelerde toksik maddeler kullanılmamalıdır. Oturma odasının içinde sık sık çok zaman harcayan bir kişinin sağlığı üzerinde zararlı bir etkisi vardır..

Mobilya tasarımı seçimine nasıl karar verilir?

12

12

Her şeyden önce, iç mekandaki modüler mobilyalar rahat olmalıdır. Kaliteli bir dinlenme ve iyi bir uyku için, bir kişinin uyumak için rahat bir yere ihtiyacı vardır. Bu, uyku yapısının yastıklı tabanı sayesinde elde edilebilir. Bu durumda, hiçbir çıkıntı ve gereksiz tümsekler olmamalıdır. Ayrıca gün içinde sıklıkla kullanılan, ancak yaslanabileceğiniz simetrik yastıklar da olmalıdır..

4

Ve sandalyeler ve bağımsız sandalyeler, tabanın sertliği ile ayırt edilmelidir. Doğru öğeleri seçerseniz, hissedebilirsiniz. Ağırlığı tabana eşit olarak dağıtılacaktır. Sırtlığın eğimi ve koltuğun yüksekliği büyük bir etkiye sahiptir. Fotoğraf, kaliteli sandalyelerin nasıl göründüğünü gösterir. Sırt desteği buna göre tasarlanmalıdır. Bu, insan vücudunun anatomik olarak doğru pozisyonunu sağlayacaktır..

on bir

on bir

Sandalye almayı planlıyorsanız, yeterli esnekliğe sahip modelleri tercih edin. Bir sandalyede oturan bir kişi, temele biraz uygunluk hissetmelidir. Ancak duyum, yüzeyin esnekliğine geçmelidir. Kiloyu korumak gereklidir. Doğru seçimi yapmak istiyorsanız koltuğun yumuşaklığına ve sırtın sertliğine çok dikkat edin. Aynısı sandalyeler için de geçerlidir..

5

Sandalyelerin fizyolojik bir kıvrıma sahip olması ve omuz kuşağınızdan daha yüksek olması önemlidir. Odada bir duvar varsa, arkalıkları gölgesine uyacak şekilde eşleştirin..

Döşemeli mobilyaların tarzı ve konforu

1

1

Daha önce olduğu gibi, aynı tarzda yapılmış döşemeli mobilyalar satın alabilirsiniz. Kural olarak, bu set bir kanepe ve iki koltuk içerir. Ancak bugün bireysel döşemeli mobilya parçaları satın alabilirsiniz. Hangi yolu seçeceğiniz tamamen size kalmış. İçinde duvarlı küçük bir odanız varsa, daha kompakt sandalyeler satın almayı bırakmak daha iyidir. Bu durumda, büyük modüler mobilyalar yerinden görünecek ve tüm boş alanı karıştıracaktır..

6

Misafir odanızın alanı izin veriyorsa, tam bir mobilya seti satın alabilirsiniz. Sadece bir kanepe ve koltuklardan oluşmayabilir. Böyle bir set, puflar ve konsolların yanı sıra diğer ek unsurları içerebilir. Tam teşekküllü bir duvar ile desteklenebilir.

on

on

Oturma odası için ana kural, tek bir stil çözümüne uymaktır. Çağdaş bir tarzda modüler mobilyalar, oymalı ahşap vitrinlerle keskin bir kontrast oluşturacaktır. İç mekanda gereksiz olacaklar. Modern tasarımlı bir cam masa, kavisli ayaklı büyük bir osmanlı gibi görünmüyor. Bu tür puflar barok tarzda yapılır. Uygun bir ek gerektirirler

7

Oturma odası için bir kanepe seçmenin özellikleri

2

2

Kanepe, oturma odasında kullanılan döşemeli mobilyaların ana parçasıdır. Odaya giren herkes ona dikkat ediyor. Üstelik sadece oturmak için değil, uyumak için de kullanılabilir. Bunu seçerken rahatlık gibi niteliklere odaklanmak önemlidir. Bu nedenle sırt kısmı gerdirilmiş, metal çerçeveli ve rahat yastıklı bir kanepeyi tercih edin..

dokuz

dokuz

Dairede kurulum için uygun farklı kanepe modelleri. Küçük bir oturma odasında satın almak için uygundurlar. Bu onların kompaktlığından kaynaklanmaktadır. Ve burada güvenilir bir dönüşüm mekanizması seçimine dikkat etmek gerekiyor. Dönüşüm deposu, görünür çabalar ve yabancı gürültü görünümü olmadan çalışmalıdır. İç mekanda boş bir mekanizmaya sahip modüler mobilyalardan hoşlanıyorsanız, makaralı cihazların güvenilirliğine dikkat edin..

sekiz

Tekerleklerin lastik olması iyi. Bu, zeminde yavaşça hareket etmelerini sağlayacaktır. Bu özellikle pahalı bir zemin için geçerlidir. Yapıya dahil edilen bileşenler mükemmel kalitede olmalıdır. Kanepede yay yoksa, yüksek elastikiyet kalitesine sahip malzemelerle donatılacaktır. Bir yay bloğu, ayrı olarak yerleştirilmiş hücrelerde bulunan elemanlardan oluşur..

sekiz

sekiz

Bir kır evinde oturma odasının düzenlenmesi

3

3

Bir yazlık veya kır evinde bir oturma odasını uygun şekilde donatabilirsiniz. Bir evde, böyle bir oda, bir apartman dairesinde olduğu gibi metrekare ile sınırlı değildir. Projeye göre ferah bir oda öngörülebilir. Sonuç olarak, misafir almak için tam teşekküllü bir oda olarak kullanılır. Ekipman, dinlendirici bir konaklama ve rahatlamayı amaçlamaktadır. Ev sahiplerinin çoğu, misafir odasında klasik tarzda mobilyaları tercih ediyor. Yenilik, savurganlık veya gösteriş açısından farklılık göstermez..

dokuz

Not! Klasik bir tasarımda bir oturma odası için mobilya seçerken, tasarımcıların hizmetlerine başvurmak daha iyidir. En iyi çözümü bulacaklar.

Bir apartman dairesinde oturma odası nasıl donatılır?

4

4

Kural olarak, bir dairedeki salonun alanı 16 ila 24 metrekaredir. m.Oda aynı zamanda yatak odası olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle gündüz misafirleri ağırlamak için kullanılan kanepe akşamları açılır. Sonuç olarak, konuklar bir gecede bırakılabilir. İki odalı dairenizde bir oda çocuk odası için ayrılmışsa, ikinci odaya bir kanepe koyabilirsiniz. Sabahları yatak temizlenir ve oda tekrar rahat bir oturma odasına dönüşür..

7

7

Böyle bir odaya, standart bir mobilya duvarının eşlik ettiği klasik mobilyalar kurulur. Standart bir oturma odasını rahat ve konforlu hale getirmek için odanın bitişini, tasarım özelliklerini ve boyutlarını, tüm mobilya ve dekor parçalarını dikkate almak önemlidir. Mobilya seçiminde profesyonel bir tasarımcı varsa, fotoğraftaki gibi mükemmel bir oturma odası elde edeceksiniz. Salonun görünümü sizi uzun yıllar memnun edecek.

on

Klasik veya modern iç mekanlar için döşeme seçimi

5

5

Modern bir çözüm mü istiyorsunuz? Bu durumda tekstil veya eko-deri döşemeli mobilyalar uygundur. Deri ürünler de uygundur. En iyi çözüm tasarımda düz döşeme kullanmak olacaktır. Sütlü döşemeli koltukların kahverengi veya siyah döşemeli kanepe ile kombinasyonu iyi görünüyor. Bir tamamlayıcı olarak, koyu bir gölgenin duvarı iyi görünüyor.

6

6

Klasik tasarımlı bir oturma odasından bahsediyorsak, deriyi tercih edin. Doğal olması daha iyidir. Ancak kaliteli bir ikame de uygundur. Duvar ve modüler mobilyalar monte edildiğinde goblen, jakar ve kadife iyi görünür. Cilde razıysanız, dikkatli ve dikkatli bir şekilde kullanın..

Oturma odasında mobilya düzeni için 40 fotoğraf seçeneği

Previous Post
Tatil için bir masa nasıl dekore edilir
Next Post
What should be the interior design of an apartment “vest”