15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak için modern perdeler: 2021’de yeni ürünler, açıklama ve fotoğraf

2021’de, geçmiş 2021’in ana trendleri iç tasarımda devam ediyor. Bu, mutfak iç mekanlarının pratikliği ve ikna edici özlü tasarımının herhangi bir moda trendi ve tarzında geçerli olacağı anlamına gelir..

Modern-Mutfak-Perde-Tasarım-fikirleri

Ve buna bağlı olarak, bu trend, en çarpıcı tasarım öğesi olarak perdeler de dahil olmak üzere tüm dekoratif aksesuarları etkileyecektir. Aşağıdakiler hakkında bilgi edinmenizi öneriyoruz:

 • mutfak için perde seçiminde ana kriterler nelerdir;
 • sezonun yenilikleri nasıl görünüyor ve özellikleri neler;
 • 2020 – 2021 iç kataloglarına göre moda perdeleri kendi ellerinizle nasıl dikebilirsiniz.

Mutfak perdeleri: 2021 moda trendleri

İlk olarak, mutfak için perde seçimi için ana kriterleri tanımlayalım. Ve bu sadece stil ve tasarım değil, önümüzdeki yıl aşağıdaki trendler bir öncelik olacak:

 • karıştırma stilleri ve malzemeleri (örneğin ipek, farklı dokulara sahip kumaşlar olmasına rağmen tik ile birleştirilebilir);
 • zengin, doğal renkler ve derin, lüks tonlar talep görecek;
 • “el yapımı” stil olarak adlandırılan manuel yaratıcılık konumunu güçlendiriyor, kendi ellerinizle özgün bir tasarım yaratma zamanı geldi, eski fotoğraflar veya tersine modern dergiler iğne işi için yardımcı olacak;
 • süs şeklinde dekor 2021’in bir başka moda trendidir, sanki elle yapılmış gibi süslü desenler önümüzdeki yıl alışılmadık derecede özel ve taze görünecek.

modern-mutfak-perdeleriTasarımcılar, örneğin modern filament perdeler veya etnik tarzda asla eskimeyen aksesuarlar gibi yeni stilleri cesurca denemeyi tavsiye ediyor. Roma perdeleri, özlü zarafet ve pratikliğe değer verenler için mükemmel bir seçimdir..

Ev konforu ve sade bir rustik ortam sevenler, iç mekanı Provence tarzı perdelerle dekore edebilir. Üstelik böyle bir perdeyi katalogdan bir fotoğraf kullanarak dikmek çok zor değil..minimalist-yeşil-perdeler-mutfak-pencere

Mutfak için perde çeşitleri: 2021 sezonu için yeni ürünler

Önümüzdeki sezonda pratikliğin önceliği ivme kazanıyor, bu da modern, güzel, orijinal perdelerin kesinlikle çok pratik olacağı anlamına geliyor. Modaya uygun iç mekanların yeni fotoğraf katalogları, 2021’de hangi mutfak perdesi modellerinin talepte kalacağı ve hangi yeni öğelerin ortaya çıkacağı hakkında bir fikir veriyor..

 • Panjur perdeler bu yıl listenin zirvesindeydi ve önümüzdeki sezonda iç giyim modasında liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Hem küçük hem de geniş mutfaklarda, geçişli veya sütlü renkli yatay çok renkli panjurlar yine de alakalı olacaktır..Yaprak-Aplike-Mutfak-Perde-Katmanı
 • Gözü çeken dışbükey hacimsel elemanlara sahip sıra dışı kumaştan yapılmış bir perde özel görünüyor. Böyle bir aksesuar dikkat dağıtıcı bir rol oynayacak ve lüks ve karmaşıklıktan yoksun mütevazı bir mutfak içini süsleyecektir..Limon-mutfak-set
 • Provence tarzı perdeler popüler olmaya devam edecek, ancak biraz yeniden tasarlanmış bir tasarıma sahip. Çiçek baskılar önümüzdeki sezonun favorisi. Bu dekor, perdelere kendi kendine yeten bir aksesuarın sulu ve zarif bir görünümünü verir. Moda kataloglarındaki fotoğrafa odaklanarak kendi ellerinizle böyle bir perde yapabilirsiniz..Mutfak-Pencere-Perde-Ev-Aksesuarları
 • Belirli bir emprenye ile kumaştan yapılmış bir rulo perde, odadaki aksesuarı ve nesneleri doğrudan güneş ışığından koruyan giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Bugün tasarımı, narin kestane, nar, patlıcan ve grafitin güzel ve zengin tonlarını içeriyor..mutfak-perdeleri-mutfak-perdeleri-pencere-perdeleri-mutfak-perdeleri-8-top
 • Roma perdeleri de modelleri yeni olmasa da klasik tasarım seçenekleri olmasına rağmen popülerliğini kaybetmez. Ancak yeni katalogların fotoğrafında, yeni malzemelerin ve dekoratif unsurların kullanılması nedeniyle tasarımları güncellenmiş görünüyor..mutfak-lavabo-pencere-perdeleri-diy-mutfak-pencere-süperlikleri-çift-kase-mutfak-lavabo-da-resim
 • İç fotoğraf kataloğunda sezonun yeni ürünleri de yer aldı, bunlar kuşgözü perdeler. Önümüzdeki yılın moda vurgusu olacaklar. Büyük görüntüleri kumaşa basmak basit ve özlüdür, ancak canlı, doygun renklerle yapılır. Bu perdelerin tasarımı karmaşık değil, kendi ellerinizle yapmak zor değil. Bu tarz bugün çok popüler..Mutfak-Gölge-Tasarım-Fikirler-Pencereler
 • Mutfak iç mekanlarının yeniliklerinin fotoğrafına bakıldığında, bu ve gelecek yılın en moda modellerinden biri olan iplik perdesini not etmekte başarısız olamazsınız. Bu modelin tasarımı, farklı renklerde akan ve parıldayan ipliklerin ve diğer dekoratif unsurların (boncuklar ve payetler) olağandışı kombinasyonu sayesinde, sıradan bir perdeyi hacimli ve aynı zamanda ağırlıksız bir iç dekorasyona dönüştürür. Bu modelin renk paleti çok çeşitlidir, bunlar tek renkli boyalar, melanj ve kombine gölge seçenekleridir..

Küçük bir mutfak tasarımının kısa perdeleri ve diğer incelikleri

Küçük bir apartman dairesindeki mutfak perdeleri, tasarımcıların tavsiyelerine göre bazı gereksinimleri karşılamalıdır. Uygulamaları, küçük bir mutfağın alanını görsel olarak artıracaktır:

 • doğal malzemelerden – keten, jüt, pamuk, ipek – açık renklerde küçük bir desenle havadar, yarı saydam, hafif bir kumaş seçmek daha iyidir;
 • çalışma veya yemek alanında bir pencere açıklığını süslemek için açık tonlarda kısa perdeler veya panjurlar kullanın;
 • küçük bir pencereyi görsel olarak büyütmek, pencerenin genişliğinden çok daha büyük bir perde açarak.

Mutfak-Perde-Sağlıklar-FikirlerDar bir alanda mutfak perdelerinin sahip olduğu temel amaç, odaya çok fazla hava ve ışık girmesini sağlamaktır. Bu nedenle, karmaşık süslü şekiller ve zengin perdelik perdelerden vazgeçmek daha iyidir..

Daha yakından bakalım:

 • günümüzün en popüler modelleri;
 • kuşgözü üzerine yeni sezon perdelerin kendin yap dikişi.

Provence perdeleri: zarif ve rahat bir iç mekan

Provence tarzında dekore edilmiş ev, çok fazla şekil ve doku karmaşası olmayan rustik bir ortamın çevresini temsil ediyor. Diğer adı, Fransa’nın güney eyaletlerinden birinde ortaya çıktığı için Fransız ülkesidir..

mutfak-perdeleri-ilgili-mutfak-perdeleri-fikirler-mutfak-perdeleri-büyük-çözüm-fikirler-Şehrin sakinleri, rahat ve aynı zamanda rahatlamanıza ve gevşemenize izin veren tatlı, sofistike sadelik için Provence ruhundaki atmosferi severler. Tekstil, Provence iç mekanının vurgusu haline gelir, perde ana tasarım aksesuarıdır..

Provence perdeleri doğal kumaşlardan yapılmıştır: keten, basma, pamuk; dekorasyon olarak dantel, fırfırlar, nakışlar kullanılır. Tarzın renk şeması, sanki parlak güneşte solmuş gibi, sessiz tonlarda sürdürülür. Bu, deniz ve doğal temalardan oluşan bir palettir: portakal tonları, zeytin, yeşillik, turkuaz, lavanta, güneşli ve kumlu tonlar.

mutfak-perdeleri-tarafından-tarafından-tarafından-çağdaş-mutfak-perdeler-fikirler-singapurkoncoclassifiedPencere açıklıkları, açık ceviz renklerinde dövme veya ahşap kornişlerle süslenmiş, açıklık uçları ile tamamlanmıştır. Hasır aksesuarlarla iyi giderler: sepetler, kilimler, saksılar, vazolar.

Kent mutfağında yeniden yaratılan Provence maiyeti, çiçekli çayırların aroması, taze sütün tadı ve deniz kokusu ile dernekler önermektedir. Tasarımı Provence ruhu içinde tam olarak takip etmek gerekli değildir, sadece bazı dekoratif unsurları iç mekana getirmek ve bir ruh parçacığı eklemek yeterlidir..

İplik perdeler veya muslin

Bu aksesuarın adı kendisi için konuşur. Bunlar, muslin içinde serbestçe asılı, üstte özel bir dokuma ile bağlanmış ve ağırlıksız, yarı saydam bir peçe ile bir ilişki oluşturan ipliklerdir..

İplik perdeler, boğucu bir iklimde oturma odalarında serbest hava sirkülasyonunun gerekli olduğu Doğu’dan Avrupa içlerine geldi. İplik perdeler bunun için idealdir, temiz havanın eve serbestçe girmesini engellemeden odayı mükemmel şekilde gölgelendirir..

Mutfak-Perde-Fikirler-Pencere-TedavileriBu göreve ek olarak, iplik perdeler gün ışığına erişimi engellemez, aynı zamanda odanın iç alanını meraklı gözlerden kaplar ve benzersiz bir rahatlık ve rahatlık hissi yaratır..

İplik perde mutfak pencerelerini süslemek için çok uygundur. Temizliği ve temizliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Toz tutmayan özel kaplaması sayesinde pamuklu perdeler uzun süre taze ve düzenli görünümünü korur..

Mutfak-Perde-Fikirler-ve-SağlıklarAyrıca, pamuklu perdelerin yıkanması kolaydır. Ancak ipliklerin birbirine dolanmaması için ürünü makinede yıkama talimatlarını dikkatlice izlemelisiniz:

 • önce pamuklu perdeleri yoğun bir rulo şeklinde bükmeniz gerekir;
 • daha sonra 5-6 evrişim yerinde kumaştan pansuman yapılması gerekir;
 • daha sonra “hassas” modda yıkayın;
 • düzleştirilmiş ipleri kuruması için asın.

İplik perdenin başka bir avantajı daha vardır: uzunluğu ayarlamak kolaydır. Bunu yapmak için terzi olmanıza gerek yok. Standart boyuttaki dişler, makasla istenen uzunlukta kolayca kesilir. Polyester veya diğer sentetik malzemelerden yapılmış lifler parçalanmayacak veya parçalanmayacaktır..

Roma panjurları: popülerliğin sırrı

Bu orijinal perde, sadeliğine ve özlü tasarımına rağmen çok zarif bir görünüme sahip ve alıcıların dikkatini çekiyor. Alt kenarda sabitlenmiş birkaç dikdörtgen tuval ve kalas bölümleri şeklinde yapılır. Roma panjurları kontrol edilir.

mutfak-perde-fikirler-6Popülerliğin sırrı birkaç faktörden oluşur. Ana olanları listeleyelim, Roma panjurları:

 • mutfak dahil her odaya uygun özlü tasarım;
 • kullanılabilir alandan tasarruf sağlayan ekonomik tasarım;
 • basit kullanım ve montaj;
 • ürünü saçaklardan temizleme ve çıkarma kolaylığı;
 • sıradan apartmanlardan restoran ve ofislere kadar çeşitli uygulamalar;
 • Roma tonları, herhangi bir tasarım stilini doğal olarak tamamlar.

Bu perdelerin çekiciliği, ürünün hangi malzemeden yapıldığına bağlıdır. Modern iç mekanların fotoğraf kataloglarında, Roma perdeleri çok çeşitli renk ve dokuya sahip malzemelerden sunulmaktadır. Kumaşlardan daha sık yapılırlar: jakar, organze, tül.ev-geleneksel-pencere-tedavi-perde-fikirleri

Roma panjurları bakımda iddiasızdır: elektrikli süpürge veya fırça ile basit bir temizliktir, perdeyi düşük sıcaklıklara ve ıslak temizlemeye maruz bırakmanız önerilmez..

Kuşgözü perdeleri: yeni öğelerin tanımı ve kendin yap dikişi

Perdeyi kornişe takma yöntemleri, ne tür kumaştan dikildiğine bağlıdır. Kuşgözü perdeleri bugün en moda çözüm olarak kabul edilir. Bu, perdenin kenarı boyunca açılan deliklere yerleştirilen plastik veya metal halkaların kullanıldığı bir tür sabitlemedir. Korniş traversi içlerinden geçerek güzel kıvrımlar bile oluşturur.

Bu montajın ana avantajları:

 • kumaşın aşınmaya karşı korunması;
 • perdenin korniş boyunca hafif hareketi;
 • küçük çaplı halkalarda perde kancası kullanma yeteneği.

Kenar boşluklu deliklere perde dikmek için kumaş satın almanız gerekir: küçük kıvrımlar için perdenin genişliği 1,5 ile, derin kıvrımlar için 2 veya 2,5 ile çarpılmalıdır..Şemsiye-mutfak-perdeleri-sarı

Perdelerin delikli dikiş sırasını düşünün.

 1. Perdeyi boyutuna göre hazırlayın: Perdenin uzunluğu üstte 3 cm, altta 5 cm ve yanlarda her iki tarafta 15 cm’dir..
 2. Her tarafta hem perdeler.
 3. Perdenin üst tarafını, 10 cm genişliğinde, 1.5 cm kenarından geri çekilerek kuşgözü bant veya dokumasız kumaş ile yapıştırın ve ütüleyin..
 4. İstenilen kuşgözü sayısını hesaplayın (çift olmalıdır).
 5. 15-25 cm arasında isteğe bağlı olarak halkalar arasındaki uzunluğu seçin, son halkalar kenardan 5 cm’den fazla olmayan bir mesafede bulunur.
 6. Halkaların düzgün bir pozisyonunu kumaş üzerinde işaretleyin, halkaları içeriden takip edin.
 7. 2 mm kenar boşluğu ile makasla kesin veya kumaşın üzerine yerleştirerek ve bir çekiçle vurarak zımba yapın..
 8. Yüzüğün dekoratif bir yarısını ön taraftaki deliğin altına yerleştirin, diğer yarısını iç tarafa yerleştirin ve parmaklarınızla bastırarak oturtun (metal halkaları takmak için bir pres gerekir).

Şemsiye-mutfak-perdeleri-yeşilDeliklerdeki perdeler hazır, basit bir işlem gerçekleştirmeye devam ediyor: onları kornişin üzerine yerleştirin ve bitmiş ürünün güzelliğine hayran kalın.

Mutfakta perdeler 43 fotoğraf:

Previous Post
Dar bir yatak odası için tasarım ve tasarım seçimi kuralları
Next Post
Photo wallpaper in the interior: types, photos, tips