15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bir apartman dairesinde küçük bir kiler için tasarım fikirleri

Küçük bir daire, yaşamak için modern, güzel ve konforlu bir yer haline gelebilir. Ancak bunun için sahip olduğunuz alanın her detayını dikkatlice düşünmeniz gerekir. Bu aynı zamanda depolama odasının düzenlenmesi için de geçerlidir..

Kilere panelli beyaz kapılar

Kiler, nadiren kullanılan şeyleri düzenli tutmanın ve meraklı gözlerden saklanmanın en iyi yoludur.

Dairede neden kiler var?

Kilerin iç mekanda başarılı bir şekilde çalışması için her şeyden önce kullanışlı olması gerekir. Bu, bu küçük hizmet odasının bir veya daha fazla işlevi üstlenmesi gerektiği anlamına gelir:

 1. Yiyecekler için ek depolama alanı. Bu, kilerin yaygın bir kullanımıdır ve mutfağı bazı dolaplardan kurtarmanıza ve daha geniş hale getirmenize olanak tanır. Birçok tipik Sovyet dönemi dairesinde, yemek odasının yanında küçük bir yardımcı odası vardır. Bazen modern evler bununla övünebilir. Böyle bir odayı yiyecek depolamak için uyarlamak harika bir fikir..

  Yiyecekleri bir mutfak dolabında saklamak

  Yiyecekleri saklamak için uygun döner bölmeli kiler dolabı

 2. Giysi dolabı. Ayrı bir giyinme odası, hem Batı’da hem de Rusya’da modern konut inşaatında gerçek bir trend. Genellikle koridora veya yatak odasına bitişiktir. Her öğenin kendi yerinin olduğu, iyi düşünülmüş bir bölmedir. Böylece ayakkabı, ceket, kürk manto, takım elbise vb. saklaması daha kolay, kullanımı daha rahat..

  Küçük bir dairenin oturma odasında açık depolama odası

  Eşyaları saklamak için duvardaki niş

 3. Çamaşır. Çoğu zaman, banyolar çamaşır makinesi için bile çok sıkışık, çamaşır yıkamak için gerekli diğer şeylerden bahsetmiyorum bile. Karşılık gelen ihtiyaçlar için bir kiler tahsis ederek bu sorunu çözebilirsiniz. İstenirse birkaç metrekare, çamaşır makinesi, kurutucu, kirli çamaşırlar için bir sepet, çamaşır tozları için raflar ve klimalar barındıracaktır. Doğru, bu durumda, yükselticilerin yeri büyük önem taşımaktadır, potansiyel çamaşırhaneden uzaklıkları.

  Küçük bir dolapta ütü masası bulunan çamaşır odası

  Bir çamaşırhaneyi organize etmek için kiler yeterince büyük olmalıdır.

 4. Kütüphane. Kitaplar, dergi veya gazete abonelikleri ve kayıtlar çok fazla yer kaplayabilir. Bunlara yer ayırmanız kitaplığınızı düzenli tutmanızı kolaylaştıracaktır..

  Kilerdeki ahşap raflarda kitaplar

  Çok sayıda kitabı yerleştirmek için sağlam ahşap raflara ihtiyaç vardır.

 5. Ders çalışma. Küçük apartmanlarda sessiz çalışma için izole bir alan cankurtaran olabilir. Katlanır masa üstü, raflar veya raflar, bir sandalye – tüm bu unsurlar, düzgün bir yaklaşımla birkaç metrekarelik bir alana yerleştirilir..

  Küçük bir kilerde bir çalışmanın organizasyonu

  Küçük bir dolapta ev ofisi

 6. Mini atölye. Günlük yaşamda, tüm ev aletleri listesine ihtiyaç vardır. Paspas, süpürge ve elektrik süpürgesi gibi asgari şeylerle geçinmeye alışmış olsanız bile, yine de onlar için bir yere ihtiyacınız var. Ve çok fazla alet varsa, ayrı bir küçük oda harika bir çözüm olacaktır..

  Bir şehir dairesinin dolabında envanterin depolanması

  Doğru yerleştirilmiş bağlantı elemanları, kiler alanının rasyonel kullanımına izin verecektir.

 7. Oyun ekipmanları için oda. Oyunlar ve spor hayatı daha eğlenceli hale getirir, ancak araçlar genellikle çok hantaldır. Scooter, futbol topu ve kızak geleneksel olarak depolama odasına konur..

  Dolapta spor malzemelerinin saklanması

  Ağır envanter için sağlam raflara sahip bir depolama sistemine ihtiyacınız olacak.

 8. Budoir. Büyük, lüks bir konakta, bir kadının kişisel alanı bütün bir oda olabilir. Ancak küçük ekonomi sınıfı konut biçiminde bile, büyük bir ayna, kozmetik, aksesuar ve mücevher için bir köşe bulabilirsiniz. Ve evin hanımının ihtiyaçları için kilerde ayrı bir rahat alan olsun.

  Yatak odasının dolabındaki tuvalet masası

  Dolaptaki Boudoir – küçük bir yatak odası için en iyi çözüm

 9. Hobi alanı. Bazı hobiler özel ekipman, birçok özel şey gerektirir. Dikiş, boyama, ahşap oymacılığı, fotoğrafçılık – uzaya ihtiyaç duyan farklı hobilerin listesi uzayıp gidiyor.

  Küçük bir kilerde atölye

  İşyerinde iyi aydınlatmayı dikkate almak önemlidir.

 10. Aynı anda birkaç işlevi birleştiren bir yer. Büyük olasılıkla, bu seçeneği tercih edeceksiniz. Örneğin, yiyecek, ev kimyasalları ve aletlerin depolanmasını organize etmek isteyebilirsiniz. Veya dolaba dış giyim, bisiklet ve paten yerleştirmek için bir hedef belirleyin. Bunu yapmak oldukça mümkündür, ancak farklı türdeki şeylerin depolama koşullarında farklılık gösterdiğini hatırlamak önemlidir. Ve yiyecekleri potansiyel olarak tehlikeli maddelerle karıştırmamak daha iyidir. Kısacası, kiler bölümlere ayrılmalıdır..

Kiler tasarımı öncelikle içeride ne olduğuna bağlıdır. Bu durumda işlev formu belirler.

Kilerin iç boşluğunu doldurma

Kiler odası genellikle depolama için ayrılmıştır. Onu kullanışlı ve verimli bir şekilde organize etmek için birkaç temel araç vardır:

 • Yüksek raflar. Mobilya mağazalarında metal veya ahşap raflar satılmaktadır. Kilerin geometrik parametrelerini belirledikten sonra, mevcut alanı akıllıca kullanmanıza yardımcı olacak hazır bir iç eleman seçebilirsiniz. Bu seçeneğin avantajları, uygulama kolaylığı, maliyet etkinliğidir..

  Küçük bir dairenin dolabında yüksek raflar

  Raf için bir malzeme seçerken, raflarda beklenen yükü dikkate almanız gerekir.

 • Mobilyalarda yerleşik. Bazen kiler parametrelerine uygun dolapları bulmak zor olabilir. Özellikle standart olmayan ana hatları, nişleri, çıkıntıları, eğimli bir tavanı varsa. Gömme dolaplar, bireysel bir yaklaşım, kişiye özel çalışma, alanın en verimli kullanımı sunar..

  Mutfak kilerinde ahşap dolap

  Yerleşik gıda saklama dolabı

 • Raflar. Tüm rafları satın almak zorunda değilsiniz, ancak kendinizi bireysel raflarla sınırlandırın. Bu çözümün avantajı, farklı seviyeler arasındaki mesafeyi bağımsız olarak ayarlama yeteneği olacaktır. Ayrıca, tam olarak ihtiyacınız olan ortamı yaratmak için raflar diğer mobilyalarla birleştirilebilir..

  Dolap soyunma odasında ev yapımı raflar

  Basit raflar elle yapılabilir

 • Kancalar. Kancalar, inşaat aletlerini, mutfak gereçlerini, bahçe aletlerini saklamak için en iyisidir..

Kileri doldururken, bu araçlardan herhangi birini kullanabilirsiniz, birbirleriyle etkili bir şekilde birleştirilirler. Bu durumda ana şey, yan yüzeyleri ve bazı durumlarda kapıyı maksimumda kullanmaktır. Ancak kilerin tavanı ve tabanı minimumda tutulmalıdır: aşağı sarkan bir avize, üst raftan eşya almanızı engelleyecektir. Yerdeki hacimli eşyalar alt çekmecelerin kullanımını sınırlayacaktır..

Kiler tasarımı: estetik yön

Bir kiler düzenlerken en önemli şey, istenen öğenin her zaman rafta elinizin altında olması için rahat bir ortam yaratmaktır. Estetik genellikle arka planda kaybolur. Ancak, kiler de güzel olabilir..

Çocuk odasının iç kısmındaki depo odası

Kiler hangi odada bulunursa bulunsun, tasarımı odanın genel tarzına uygun olmalıdır.

İçinde bulunmaktan keyif alacağınız bir depolama alanı yaratmak istiyorsanız üç ana noktaya dikkat edin:

 1. kiler dekorasyonu.
 2. Aydınlatma.
 3. Saklama kapları seçimi.

Kileri bitirmenin özellikleri

Kiler dekorasyonu için mekanik strese dayanıklı, temizlemesi kolay ucuz malzemeler kullanmak en iyisidir. Tablo en yaygın seçenekleri listeler:

Kaplama malzemesi türü nerede uygulanır Kullanmak için en iyi zaman ne zaman
Boya Duvarlar, tavan Ek yüzey tesviyesi gerektirir. Veya alçıpan, sıva, boyanabilir duvar kağıdı üzerine uygulanır..
Alçıpan Duvarlar, tavan Kilerin ana hatlarını değiştirmek, nişler yapmak, aydınlatmayı düzenlemek istiyorsanız haklısınız.
Plastik paneller Duvarlar, tavan En kolay, en pratik ve dayanıklı seçenek.
duvar kağıdı duvarlar İç mekana bir çeşit çizim veya süsleme eklemek için kullanılır. Küçük bir oda için büyük bir baskı almanız önerilmez..

Yatak odasında kiler tasarımı

Yatak odası ile aynı tarzda yapılmış kiler-giyinme odası

Kiler zemini için, genellikle bitişik odada olduğu gibi aynı malzeme kullanılır – muşamba, laminat veya fayans. Daha sonra dairenin içi daha bütünsel olarak algılanır. Aynı nedenle eviniz için tek bir renk paleti oluşturmalısınız. Örneğin, bir apartman dairesinde iki renkli bir boyama tekniği kullanıyorsanız, kiler için de bunları seçmek daha iyidir..

Kiler ile mutfağın zemininde seramik karolar

Kilerdeki seramik zemin, mutfaktakiyle aynı

Ancak, bu kadar küçük bir hacim için, görsel olarak mümkün olduğunca genişletmek için açık renkli bir çözüm önerildiğini hatırlamak önemlidir. Bu durumda farklı renk veya dokulara sahip yüzeyleri dikey olarak kırmamalısınız. Bu nedenle, kiler ayrıca görsel olarak daralabilir. Ancak her bir fonksiyonel segmenti kendi rengi veya malzemesiyle vurgulamak iyi bir seçim olacaktır. O zaman kesinlikle turşu ve ev kimyasalları ile bölümleri karıştırmayacaksınız..

Bir tasarım aracı olarak aydınlatma

İçeride etkili ve verimli bir aydınlatma sağlarsanız, kilerin içi yeni yüzlerle ışıldayacaktır..

Beyaz duvarlı kilerde açık raflar

Açıkçası, aydınlatma açısından bir kiler dekorasyonu için beyaz mükemmel bir çözüm olacaktır.

İlk olarak, ana ışık kaynağınızı seçmeniz gerekir. Kilerin özellikleri, çok sınırlı alanı göz önüne alındığında, duvar aplikleri, zemin lambaları, büyük asma lambaları terk etmek zorunda kalacaksınız. Kompakt, tavana monte bir şey seçin. İdeal çözüm, merkezde bir nokta ışık kaynağı olacaktır..

Tavanda spot ışıkları olan giyinme odası

Yerleşik armatürler minimum yer kaplar, ancak gizli yerleştirme için boş alan gerektirir

İkincisi, bir LED şerit kullanarak ek aydınlatma düzenlemek mümkündür. Örneğin, rafların ritmik grafiklerini vurgulamak için. Veya diğer işlevsel alanlardan ayırarak iç bölümlerin bazılarını vurgulamak için. Tavanın konturu boyunca üstte sadece parlak bir şerit bile kileri daha ilginç hale getirecektir..

Kiler raflarında LED aydınlatma

Yerel aydınlatma için LED şeritleri kullanmak daha iyidir.

Kiler doldurma ipucu: kap seçimi

Raflarda yığılan şeyler, onlara uygun sandıklar, sepetler, kutular seçerseniz çekici ve şık görünebilir. Önemli olan kapların rengi, dokusu, boyutudur. Birbiriyle birleştirilen, rafın raflarını gruplar halinde dolduran çeşitli kap türleri, yalnızca şeyler arasında daha iyi gezinmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bir dekor unsuru haline gelir..

Mutfakta kilerdeki çekmeceler

Küçük bir kileri uygun çekmecelerle donatmak daha iyidir

Kiler kapısını dekore etmek için birkaç ipucu

Bir kileri kapısıyla çalışarak daha kullanışlı ve güzel hale getirmenin basit yollarının bir listesi var:

 • Sürgülü bir kapı takmak mümkünse – devam edin! Bu, dairenin alanının daha verimli kullanılmasını sağlayacaktır. Sonuçta, sürgülü versiyon daha kompakt.

  Tekerlekli kapılı küçük kiler

  Sürgülü kapı rahat ve orijinal görünüyor

 • Kapının düzleminden en iyi şekilde yararlanın. Üzerine birçok yararlı şey de yerleştirebilirsiniz: bir ayna, alet kancaları, örneğin bir paspas için özel bir tutucu.
 • Bitirmeyi unutma. Kapılar da dairenin tasarımının bir parçasıdır. Çevrenin renk şemasına uygun olmalıdırlar. Zıtlıkla oynayarak kapının yüzeyini vurgulamak için bitirmeyi kullanabilirsiniz. Ya da tam tersine, gizleyin.

Çocuk odasında perde arkasında kiler odası

Kiler, odanın tarzına uygun perdelerin arkasına gizlenebilir.

Kilerinizi daha iyi hale getirmek istiyorsanız her küçük şey önemlidir..

kiler nereye koyulur

Dairede depo odasının başlangıçta sağlanması iyidir. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Evinizde herhangi bir ek ücret ödemeden bir kiler donatabileceğiniz birkaç seçenek vardır:

 1. Bir niş içinde. Karmaşık geometrik şekillere sahip daireler genellikle sahipleri için bir gizemdir. Tüm bu çıkıntılar ve oluklar ile ne yapılacağı çok açık değil. Bu tür bir niş içinde kiler düzenlemesi harika bir çözümdür..

  Depolama nişinde aynalı bir kapı

  Bir nişten bir depolama odası yapmak kolaydır – sadece kapıları takın

 2. Koridorun çıkmaz bir bölümünde. Kural olarak, belirli bir alan için etkili bir uygulama bulmak zordur. Dolaplar genellikle buraya yerleştirilir, temiz, iyi düşünülmüş bir kiler olabilecek iyi bir alternatif..

  Çıkmaz bir noktada depolama odası ile koridor iç

  Aynalı kapıların arkasına gizlenmiş uzun bir koridorun sonundaki depo odası

 3. Köşede. Küçük konutlar için köşe çözümleri çok etkili olabilir. Örneğin, mutfağın bir bölümünü düzenli raflarla doldurarak çitle çevirebilirsiniz. Böyle bir kiler sadece hostes için iyi bir yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mutfak tasarımı açısından da başarılı bir çözüm olabilir. Böyle bir depoyu, organik olarak iç mekana dahil olmak üzere bir kapıyla ayırmamak bile caizdir..

  Yatak odasının köşesinde giyinme odası

  Köşe kiler düzenlemek için alışılmadık bir çözüm

Kileri orijinal ve etkili bir şekilde düzenlemek için birçok olasılık vardır..

Bir apartman dairesinde kiler düzenlemek için 50 fotoğraf fikri

Dolap kapağında kullanışlı cepler Küçük bir dairenin dolabında çamaşır makinesi Kruşçev'de kompakt kiler Kilerdeki dış giyim Kiler kapısında DIY ahşap raflar Envanter için cam kiler kapıları Küçük bir dairede dar bir kiler düzenlenmesi Dolabın altındaki dolabın kapısını gizleyin Kruşçev'in kilerinde gardırobun düzenlenmesi Küçük bir dairenin yatak odasında kiler gardırop Bir şehir dairesinin dolabında araba lastikleri Soyunma odasında dolap mobilyaları Panel evin dolabındaki metal raflar Küçük bir dairenin dolabında OSB rafları Küçük bir dairenin dolabında açık askı Kilerde yerde ağacın altında muşamba Küçük bir kilerde ahşap mobilyalar Cam kavanozlarda baharat rafları Dışarıya çekilebilen gıda saklama sepetleri Kiler için şık kapılar Sarı kapıdaki cam parça Çocuk eşyalarıyla kilerde kapı yerine perdeler Camlı beyaz ahşap kapılar Kiler tasarımında geniş raflar Bir genç kızın odasında kiler düzenlenmesi Mutfak-oturma odasının açık nişinde kiler Mutfak kilerine açılan gizli kapılar Kilerde yiyecek saklamak için uygun çekmeceler Çocuk soyunma odasının düzenlenmesi Bir genç kızın yatak odasında küçük kiler Bir şehir dairesinin mutfağında kiler dolabı Dolabın kapısının etrafındaki raflar Çocuk odasında açık kiler odası Olağandışı yuvarlak kiler Dar bir koridordan dolaba cam kapı Dolap soyunma odasında gri mobilyalar Dolapta şeffaf cam kapılar Banyonun iç kısmında kiler odası Küçük bir dolaba kayrak kapı Düzensiz şekilli kilerin düzenlenmesi Kiler duvarındaki tel sepetler Mutfak kilerindeki panolardan rafları açın Uygun bir kiler ile modern mutfak Gizli bir kapının arkasında bir niş içinde kiler Siyah ince çerçeveli ayna Yatak odasında kilerin kapısındaki gri perde Kiler raflarında şişeler ve içecekler Sırlı bir balkonda kiler organizasyonu Dolapta sürgülü cam kapılar Geniş dolapta ütü masası

Previous Post
Eski Kruşçev’deki oturma odası için modern iç tasarım fikirleri
Next Post
Features of an induction cooker: power, electricity consumption