15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda gri laminat nasıl kullanılır

Zemin kaplaması, genel resminin bağlı olduğu iç mekanın önemli bir bileşenidir. Modern pazar, gri laminatın özel bir yer aldığı geniş bir seçim sunar. Ve bu şaşırtıcı değil. Bir takım avantajları vardır: pratiklik, uzun hizmet ömrü.

gri laminat

Bazı apartman sahipleri döşeme ararken hem pratik hem de güzel olacak sıra dışı bir şey bulmaya çalışıyor..

Tasarımcılar tarafından daha önce biliniyordu, ancak çok uzun zaman önce odaların düzenlenmesinde kullanılmaya başlandı. Farklı iç stiller ve dekoratif unsurlarla uyumludur. Gri laminatta çok sayıda varyasyon var, çok fazla renk var. Sadece modern minimalizmi değil, diğer stilleri de tamamlarlar..

iç gri laminat

Giderek daha popüler hale gelen dairenin iç kısmında gri laminat parke.

Gri zemin kaplamanın önemli bir avantajı da kendine odaklanmamasıdır. Sonuç olarak, üzerindeki kusurlar neredeyse görünmezdir. Siyah bir arka plan bile çizikleri ve lekeleri bu kadar iyi gizleyemez..

koyu gri laminat

Bu kaplama, çoğu iç mekan tipine mükemmel bir şekilde uyum sağlayarak, onları daha da konforlu hale getirerek, onlara aristokrat kısıtlamanın özelliklerini verir..

Modern eğilimler

Moda yeterince hızlı değişiyor. Bu hem banal şeylerde hem de daha ciddi olanlarda görülebilir. Daha önce dairelerin tasarımında kullanılan tasarım çözümleri arka planda kaldı. Bugün, giderek daha sık griyi seçiyoruz. Bu özellikle döşeme için geçerlidir..

gri laminat tasarım

Böyle bir laminat, alanı görsel olarak genişletir..

Meşe, kayın ve kirazın geleneksel tonları sıkıcıdır. Sovyetler Birliği zamanlarını hatırlatıyorlar. Beğendiğim malzemeyi satın alma fırsatım olmadı. Dekorasyon da aynı şekilde yapılmıştır. Bu tonun laminatı bu anıları geri getiriyor, bu yüzden modern tasarımcılar bundan kaçınıyor..

evde gri laminat

Koyu gri bir laminat kullanırsanız, görsel olarak odanın alanını azaltır, hafif olanı ise tam tersi etkiye sahiptir..

Gri modada tamamen yeni bir trend haline geldi. Asil bir görünüme sahiptir ve çok yönlüdür. Böyle bir zemin kaplaması, herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde “uyar”. Pratik hale getirir, rahatlık ile doldurur.

ev için gri laminat

Böyle bir odada yaşayan bir kişi öz kontrolünü güçlendirir, zihinsel dengeyi daha kolay korur..

Kullanım sırları

Daha önce, bir dairenin düzenlenmesinde gri kaplama nadiren kullanılıyordu. Şimdi durum dramatik bir şekilde değişti. Gri zemin, modern mobilyaların ayırt edici özelliğidir. Onu yenilikle doldurur, olağandışı kılar.

gri laminat iç mekan fotoğrafları

Çok koyu olmayan zemin tonları, atmosferi daha havadar ve yatıştırıcı hale getirir ve böyle bir odadaki hava daha serin ve daha taze görünür..

Bu tür malzemelerin kullanımı bir takım özelliklere sahiptir. Grinin soğuk bir renk olmasına rağmen, gölgesini değiştirirseniz, odada ilginç bir etki yaratacaktır. Bu, uygulamasının kapsamını genişletir. Herhangi bir odayı düzenlemek için uygundur ve şekli, boyutu önemli değildir..

gri laminat ile iç

Kaplamanın gri rengi, herhangi bir iş faaliyeti ile ilgili tesisler için çok uygun değildir..

kullanmanın sırrı karakteristik
Aşırı ısının olduğu odalar için uygundur İç mekanda sıcak renkler hakimse, güneşli tarafta bulunan odalarda kullanılır..
Yeterli aydınlatma Bu, bu tür zeminler için bir ön koşuldur. Aksi takdirde, odadaki atmosfer, sakinlerin ilgisini çekmeyecek, donuk olacaktır..
Parlak unsurlar ve sıcak tonlarla tamamlanmıştır Odadaki aşırı gri, alana iç karartıcı bir görünüm verir.
Küçük odalarda açık gri laminat uygundur Alanı görsel olarak genişletecek.
İç mekanın nötr elemanı – gri laminat – kendine dikkat çekmemelidir. Genel tasarım resmi için fon görevi görür..
İç mekana uyum sağlar Gri laminat, tasarımda bulunan renkleri sulandırır. Atmosfer dengeli, ışık dolu, sakin hale gelir.
Birçok stilin gereksinimlerini karşılar Farklı tasarım çözümleri için harika. Herhangi bir yaşam alanının düzenlenmesinde kullanılan birçok modern trendin gereksinimlerini karşılar..

Gri laminat: nerede ve ne zaman alakalı?

İç kısımdaki gri laminat sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Minimalizm ile iyi uyum sağlar. Bu yön, hafiflik ve basitlik ile karakterizedir. Minimum miktarda dekoratif unsur kullanır. İç kısımdaki gri laminat her odada iyi görünüyor: oturma odası, mutfak. Genellikle yatak odası dekorasyonunda kullanılır. Rengin insan üzerinde özel bir etkisi vardır, onu sakinleştirir, huzur verir..

mutfakta gri laminat

Yemek odaları, oturma odaları ve özellikle yatak odaları için idealdir..

Koyu tonlarını seçerseniz, tasarım muhafazakar nitelikler kazanacaktır. Kısıtlama ile ayırt edildiğinden katı olacaktır. Bu nedenle, farklı tasarım yönleri için çok uygundur. Modern bir şekilde düzenlenmiş odalarda soğuk tonlar aktif olarak kullanılmaktadır.. 

çatı katı tarzında gri laminat

En popüler temsilcisi çatı katıdır..

Beton veya tuğladan yapılmış elemanlar, böyle bir zemin mükemmel bir şekilde tamamlanacaktır. Bu malzeme büyük resmi dengeleyebilir. Bu özellik kitsch tarzında uygundur. Duvarların dekorasyonunda farklı renkler, tavanlar gri zemine çok yakışıyor.

iç gri laminat

Modern trendlerde bulunan metal parçalarla tamamlayın.

Renk uyumu

İç kısımdaki gri zeminler, duvarlar için kaplama malzemesinin tonunu seçmek zorunda. Bu durumda, herhangi bir duvar kağıdını yapıştırmamalısınız. Tüm tasarım öğeleri uyumlu bir şekilde birleştirilmeli ve laminat uygun görünmelidir..

oturma odasında gri laminat

Gri meşe laminat gibi bu tip kaplamanın, ısıya aşırı derecede doygun iç mekanlarda kullanılması tavsiye edilir..

Gri renk sadece aşağıda değil, duvarlarda da mevcuttur. Daha açık veya daha koyu olabilir, ancak gereklidir. Gri, maviye benzer bazı mavi tonlarının akrabasıdır. Bu nedenle iç mekanda kullanımlarına izin verilir. özlü görünecekler.

oturma odasının iç kısmında gri laminat

Gri rengin fazlalığının odayı bunaltıcı hale getirdiği unutulmamalıdır, bu yüzden baskın olmamalıdır..

Sahipler, duvar dekorasyonunda bej olan kahverengi tonları tercih ederse, saf gri zemin uygun değildir. Diğer tonlarda laminat seçenekleri vardır. Gri meşe bu durum için mükemmeldir. Yere koyarsanız, herhangi bir duvar kağıdını yapıştırabilirsiniz. Düzgün bir geçiş oluştuğu için duvarlar öne çıkmayacak.

gri meşe laminat

Gri zeminin kendisi, rengin nötrlüğü nedeniyle bir vurgu değil, ortamın diğer nesnelerine bir bakış sunuyor gibi görünüyor: duvarlar, pencereler, mobilyalar, vb..

Gri bir laminat seçerken, her şeyi en küçük ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekir. Duvarların rengi, dekoratif unsurların tonu ve diğer şeyler önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuda hatalar yapılırsa, tasarım tatsız olacaktır..

gri laminat ile iç

Gri laminat, iç mekanın ana resminin daha sonra açılacağı bir tuvali andırıyor..

İç mekanın ana unsuru

Modern bir iç mekanda böyle bir laminatı doğru kullanırsanız, ana vurgu olacaktır. Koyu gölgeler alanı görsel olarak azaltır. Hafif olanlar, aksine, odanın sınırlarını genişletir. Bu nedenle, küçük dairelerde uygundurlar..

açık gri laminat

Benzer bir tarzda yatak odasını, oturma odasını ve hatta mutfağı dekore edebilirsiniz..

Çok miktarda mobilya yerleştirmek gerekirse, böyle bir zemin iç mekana hafiflik verecek ve taze hale getirecektir. Ayrıca gri laminat, ona dinamik bir dokunuş katacak. Bu, aşırı sakin bir tasarım için geçerlidir..

oturma odasında açık gri laminat

Modern iç mekanlarda gri zemin kaplaması cam, parlak beyaz, parlak ve mat metal ile kolayca bir arada bulunur.

Gri laminat, bir yatak odası, salon için mükemmel bir çözümdür. Rahatlatıcı bir atmosfer yaratır ve yatıştırır. Bu ortam düşünmek, düşünce toplamak için harikadır..

oturma odası tasarımında gri laminat

Tek renkli iç mekanlara mükemmel uyum sağlar, kontrastı azaltır ve sanki zıt renkleri uzlaştırır..

Mobilya gelince, burada herhangi bir kısıtlama yoktur. Rengi herhangi biri olabilir. Gri zemin beyaz eşyalar, siyah mobilyalar ile uyum içindedir. Bu kombinasyon, iç mekanı gösterişli yapmaz. Harika bir tasarım, sıradışı bir atmosfer yaratır. Wenge, zebrano renkleri de uygundur.

gri laminatın mobilya ile kombinasyonu

Gri rengi yıpranmış ve kararmış yaşlı bir ağaca benzeyen bir zemin kaplaması da icat edildi..

Ana sorunlar

Gri laminat parke kullanmak sorunlu olabilir. Ana olan, gölgenin soğuk olması gerçeğidir. İç mekana sıcak vurgular eklemezseniz, cansız bir resme dönüşecektir. Sıkıcı olacak ve görünüşüyle ​​hem ev sahiplerini hem de misafirleri üzecek..

geniş bir oturma odasında gri laminat

Gri zemin veya duvar kağıdı arka planlarını geliştirmek için canlı vurgular eklemek için maviler ve camgöbeği kullanın..

Gri zemin monotonluğu kabul etmez. Dokusu okuma yazma bilmeyen bir şekilde seçilirse, odanın tasarımının başarısız olma olasılığı yüksektir. Bunu düzenlemesinin ilk adımlarından anlayabilirsiniz..

yatak odasında gri laminat

Tüm bu soğuk renkler birbiriyle iyi gittiğinden, gri bir zeminin mavi veya mavi duvarlarla bir kombinasyonu kabul edilebilir..

Gri renk doğru kullanılmalıdır. Koyu duvar tonlarıyla kombinlenebilir. Metalik mobilyalar da uygundur. İç mekan modern olacak, sahiplerin hassas tadı hissedilecek.

iç gri laminat

Saf gri renkte değil, gri ile karıştırılmış diğer tonlarda bir laminat için duvar kağıdı seçmek çok daha kolay olacaktır: bej veya kahverengi.

Hangi kapıları seçmeli?

Kapılar, iç mekanın son elemanıdır. Renkleri odanın genel tasarımına uyumlu bir şekilde uymalıdır. Bu durumda, aşağıdaki renkler uygundur..

  • Beyaz. İyi gidiyor, bu yüzden bir kazan-kazan seçeneği olacak.
  • Gri. Birçok ahşap ürün bu gölgeye sahiptir. Zemine en uygun tonu seçebilirsiniz. Gerekli olmasa da ikisinin de bir gri tonu olması yeterlidir..

gri laminat

Kapının renginin zeminin rengiyle eşleşmeyeceği bir seçenek var..

Odada venge renkli mobilyalar varsa, benzer tonda bir kapı iç mekanı iyi tamamlayacaktır. Bu tasarım, duvarların gölgesine “bağlanabilir”. Bu durumda, zeminin tonu o kadar önemli değildir. Bu konuda önemli değil, bu yüzden dikkate alınmayabilir. Kapının diğer iç unsurlarla uyumlu olması yeterlidir..

gri laminat ve venge mobilya

Tasarım özlü ve eksiksiz olacak.

Gri laminat parke büyük bir risktir. Uygulamadaki hatalar kabul edilemez. Oda tasarımının genel resmine yansıtılacaklar. Bunun olmasını önlemek için her türlü çabayı göstermeli, iç mekanda hiçbir şeyi kaçırmamalısınız. Sonuç olarak, sonuç tüm beklentileri aşacaktır. Rahat bir atmosferle dolu lüks, şık olacak.

apartmanda gri laminat

Yetkili bir renk tonu seçimi durumunda tamamlanan çalışma, inanılmaz derecede güzel ve modern olacaktır..

VİDEO: İç kısımdaki gri laminat.

Modern bir iç mekanda gri laminat – 50 fotoğraf:

beyaz bir iç mekanda gri laminat laminat gri laminat gri fotoğraf laminat gri fikirler oturma odasında gri laminat iç gri laminat eski gri meşe laminat iç gri laminat yemek odasında gri laminat gri laminat uygulaması gri laminat gri laminat tasarım gri laminat tasarım photo gri laminat tasarım gri laminat fotoğraf gri laminat fotoğraf fikirleri gri laminat ve beyaz mobilyalar gri laminat fikirler gri laminat fotoğraf fikirleri gri laminat ve mor duvarlar gri laminat iç gri laminat iç fotoğraf gri laminat iç gri laminat ve pişmiş toprak duvarlar gri laminat parke gri laminat modern gri laminat şık iç gri laminat iç tasarımda gri laminat iç fikirlerde gri laminat ev için iç gri laminat evin iç kısmında gri laminat iç fotoğraftaki gri laminat iç fotoğraf fikirlerinde gri laminat iç fikirlerde gri laminat iç tasarım fikirlerinde gri laminat iç fotoğraf fikirlerinde gri laminat dairenin iç kısmında gri laminat iç tasarım fikirlerinde gri laminat gri laminat zemin gri zemin laminat tasarımı gri zemin laminat tasarımı gri zemin laminat photo gri zemin laminat fotoğraf fikirleri gri laminat parke fikirleri gri laminat parke iç fikirler iç mekanda gri laminat parke gri laminat zemin açık gri laminat koyu gri laminat

Previous Post
Yatak odasındaki perdeler: fotoğraftaki gibi gerçek hayatta
Next Post
Ergonomics in interior design: 10 rules for a comfortable space