15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Provence stilini dairenin iç kısmında somutlaştırıyoruz

Dairenin iç kısmındaki Provence tarzı, il Fransa’sının rahat ve sakinleştirici bir atmosferini yaratabilir. İyi bir antik çağa ve sade zarafete alışmış romantik doğalar için iyi bir tasarım seçeneği. Stil, daireye ışık ve hafiflik, Akdeniz’in tazeliği, sınırsız lavanta tarlalarının güzelliği ile nüfuz eder..

Provence tarzında koridorun güzel tasarımı

Provence tasarımı

Provence tarzında bir dairenin olağandışı iç mekanı

Provence tarzı daire tasarımı

Provence tarzında koridorun parlak tarzı

Evin iç kısmında Provence tarzı

Tarzın kökeni tarihi

Bir iç tasarım olarak Fransa’nın güneyinde Provence adlı bir eyalette ortaya çıktı. Ülkenin güney bölgelerinin denize yakın konumu, sıcak güneş ve doğal renk çeşitliliği iç tasarımı etkiledi..

Eski Akdeniz tarzı beyaz taş evler, küçük pencereler, kiremitli veya düz beyaz çatılardan oluşuyordu. Minyatür kulübeler denize inerek göze hoş gelen bir görüntü oluşturdu..

Zamanla her şey değişti ve küçük beyaz evler büyük malikanelere dönüştü. Tasarımlarında odaların konforuna ve işlevsel bölünmesine özel önem verildi. Bu tür evler yüksek tavanlar, geniş pencereler, geniş yatak odaları ile ayırt edildi. Pencereden manzara özel bir önem kazandı.

Provence’ın tüm varlığı boyunca tasarım, münzeviden sofistike hale geldi ve çok popüler hale geldi..

Provence tarzında oturma odasının hafif dekoru

Provence tarzında parlak tasarım

Provence tarzında hafif tasarım yatak odası

Provence tarzı oturma odası tasarımı

özellikleri

Bu tarzda yapılmış dairelerin fotoğraflarına bakarak, Provence’ın açıkça tanımlanmış özelliklerini takip edebilirsiniz:

 • pastel renkler (bej, beyaz, krem, açık sarı, lavanta ve deniz tonları);
 • çiçek desenli, kareli ve çizgili duvar kağıdı;
 • hafif yaşlı mobilyalar;
 • pencerelerde hafif, havadar perdeler;
 • doğal kaplama malzemeleri (taş, ahşap, metal, seramik, porselen);
 • bol miktarda taze çiçek;
 • el yapımı dekor;
 • aksesuarlar (dövme çerçeveler ve şamdanlar, gerçek veya gazete asmalarından hasır ürünler).

Provence tarzında sıradışı mutfak iç

Provence tasarımı

Provence tarzında güzel mutfak dekoru

Provence tarzında oturma odasında duvardaki çiçek çizimleri

Provence tarzında dairenin parlak tarzı

Provence tarzında oturma odasının iç kısmında bej renk

Provence ve ülke arasındaki fark

Provence, ülke gibi, rustik tarzlara aittir. Her ikisi de dekorasyonlarında doğal malzemeler ve bolca doğal ve floral desenler kullanıyor. Ancak, önemli farklılıklar vardır. Renkler benzer olsa da parlak renkler daha çok kullanılır..

Ayrıca, boya Provence için daha uygun olduğunda, ülke tarzı mobilyalar verniklenebilir. Provence tarzında birçok dövme iç eşya ve çok daha fazla çiçek süslemesi kullanılır..

Provence tarzında oturma odasının parlak tasarımı

Oturma odasının iç kısmında parlak Provence tarzı

Provence tarzında sıradışı yatak odası dekoru

Provence tarzında hafif mutfak tasarımı

Provence tarzı duvarlar, zemin ve tavan

Provence tarzı duvarlar, zeminler ve tavanlar mükemmellik gerektirmez, aksine kaba olabilirler. Duvarlar için taze limon veya zeytin tonlarında boyanmış dekoratif sıva uygundur. Duvar kağıdını üç boyutlu desenler veya ahşap paneller ile de kullanabilirsiniz..

Zemin sadece doğal malzemelerden yapılmalıdır. Bu olabilir:

 • parke döşeme tasarımı;
 • doğal taş zemin:
 • dekoratif karo zemin.

Yapay kaplamalar kullanılmamalıdır – Provence için uygun değildirler. Bu zemine ek olarak, biraz aile konforu katacak uzun tüylü bir halı olabilir..

Alçıyı duvarların yanı sıra tavan için de kullanabilirsiniz. Dar çıtalardan yapılmış ahşap bir kaplama da iyi görünecek. Başlangıçta, Provence tarzında dekoratif bir kalıplı tavan da kullanıldı. Ancak, şimdi oldukça pahalı olabilir, bu nedenle kalıplı desenli gergi tavanları veya hatta tekstil tavanları kullanabilirsiniz. Her şey hayal gücüne ve zevke bağlı.

Provence tarzında koridorun hafif tarzı

Provence tasarımı

Provence tarzında koridorun güzel iç kısmı

Provence tarzında bir yatak odasının iç kısmında Provence tarzı

Provence tarzında güzel yatak odası dekoru

Provence tarzı beyaz yatak odası

Provence tarzında sade, şık mobilyalar

Provence’ta kasten eskitilmiş hasır, ferforje veya ahşap mobilyalar kullanılmaktadır. Hem operasyonel hem de dekoratif bir işlevi yerine getirir..

Stilin ana bileşenleri:

 • çatlak ve talaşlı eski püskü dolaplar, büfeler ve asma katlar;
 • açık dolaplar;
 • oymalı masa ve sandalyeler (soyma ayaklı);
 • oyma yataklar, komodinler;
 • sadece pastel tonlarda döşemeli mobilya döşemesi.

Provence tarzında parlak mutfak iç

Provence tarzında şık oturma odası tasarımı

Provence tarzında hafif daire tasarımı

Provence tarzında bir odanın güzel iç mekanı

Aksanlardan daha fazlası – birçok yüzün kumaşları

Provence, hayvansal ve doğal süslemeler ve nakışlarla bol miktarda tekstil dekoru ile karakterizedir. Örneğin, şunlar olabilir: yastıklar, yatak örtüleri, masa örtüleri, peçeteler, perdeler. Doğal kumaşların kullanılması tercih edilir: keten, pamuk, basma veya yün.

Pencere dekorasyonuna özellikle dikkat edilir. İlk başta Provençal evlerinde pencereler küçüktü ve bahçeye bakıyordu. Bu nedenle sadece hafif ışık perdeleri veya perdeler kullanılmıştır. Bu, güneş ışığının ve temiz havanın odaya girmesini kolaylaştırdı. Normları takip ederek hafif bir hafif tül, saten veya basma seçmek daha iyidir. Küçük çiçek deseni, stilin hafifliğini ve zarafetini vurgulayacaktır..

Mükemmel kombinasyon, desenin örtüşmesi, perdelerin rengi ve evdeki diğer tekstil ürünleridir. Geleneksel olarak, Provence stili dikkate alınır: beyaz, krem, sütlü, koyu sarı, açık mavi ve sarı, herhangi bir tekstil için pişmiş toprak rengi.

Provence tarzında koridorun sıradışı tarzı

Provence tarzı mutfak

Provence tarzında koridorun sıradışı tasarımı

Provence tarzı yatak odası tasarımı

Provence tarzında oturma odasının parlak dekoru

Provence tarzında beyaz oda

Provence tarzında küçük bir dairenin tasarımı

Provence iç mekanının nasıl göründüğünü en iyi şekilde anlamak için, bu tarzda yapılmış dairenin tasarımını ayrıntılı olarak ele almak gerekir..

Örnek – mutfağın oturma odasıyla birleştiği bir stüdyo daire, küçük bir yatak odası, birleşik banyo ve geniş bir balkon var.

Mutfak ve oturma odası

Bej ve lavanta tonlarında yapılan oda, muhteşem bir uyum sunuyor. Oturma odasının duvarları beyaz badanalı tuğla ile sunulmaktadır. Kanepe yoğun mor bir kumaşla döşenmiştir. Bu sizi Provence stilinin güzelliğine kaptırır ve alanı romantik notalarla doldurur. Mutfağın duvarları bej ve mor fayanslar kullanılarak yapılmıştır..

Provence tarzında aydınlık yatak odası iç

Provence tarzında bir odanın iç kısmında pembe renk

Provence tarzında koridorun sıradışı dekoru

Provence tarzında hafif tasarım

Yatak odası

Mavi ve deniz tonlarında yapılmıştır. Zemin beyaz meşe ile kaplıdır. Duvarlar dokulu soluk mavi sıva ile kaplanmıştır. Masif koyu ahşap kirişlere sahip beyaz ahşap tavan. Mobilya şunları içerir: ahşap başlıklı oymalı beyaz yatak, aynı renkte komodinler ve tuvalet masası. Yatakta küçük bir mavi halı vardır. Pencereler hafif hafif dantel perdelerle dekore edilmiştir..

Provence tarzında hafif mutfak

Provence tarzı mutfak tasarımı

Provence tarzında oturma odasının aydınlık iç kısmı

Yatak odasının iç kısmında Provence tarzı

Provence tarzında güzel daire tasarımı

Provence tarzı mutfak tasarımı

Balkon

Bu oda da göz ardı edilemez. Balkon alanı, onu bir rekreasyon alanına uyarlamayı mümkün kılmıştır. Hasır sandalyeler, yuvarlak mor bir masa, kır çiçekleri olan bir saksı için bir saklama sistemi ve orijinal bir minyatür lamba var. Duvarlar dekoratif beyaz sıva ile kaplanmıştır. Tavan hafif ahşapla kaplanmıştır. Zemin orta boy kahverengi fayanslarla kaplıdır. Pencereleri süslerken, hafif lilalı jaluziler kullanıldı..

Banyo

Odadaki zemin, koyu bir gölgede büyük dokulu karolarla dekore edilmiştir. Duvarlar narin bir leylak rengine boyanmıştır. Odayı aydınlatmak için tavan beyaz renktedir. Sıhhi tesisat, Provence tarzına göre seçilir. Lavabo yuvarlak bir şekle sahiptir ve banyo ovaldir, ancak bu, provencenin korunmasına müdahale etmez. Tüm mobilyalar beyazdır ve kıvırcık ayaklar üzerinde durmaktadır. Zarif bir ahşap çerçeve ile dekore edilmiş büyük ayna.

Provence tarzında koridorun güzel tasarımı

Provence tarzında bir dairenin iç kısmında beyaz renk

Provence tarzında alışılmadık bir oturma odası tarzı

Provence tarzında güzel tasarım

özetleyelim

Dairenin Provence tarzındaki tasarımı, iddialı olmadan daha konforlu ve sakin olmasını sağlar. Böyle bir yerde hafif ve özgür hissedersin.

Şüphesiz, Provence stili tasarımında dikkat ve özeni hak ediyor. İnceliklerini ve özelliklerini öğrenerek, bir taşra kasabasının rahat bir köşesini oluşturabilir ve rustik tarzın tüm lezzetlerini dairenizde yaşayabilirsiniz..

Video: Provence tarzı iç tasarım

Provence tarzında iç tasarım örneklerinin 50 fotoğrafı:

Provence tarzında güzel tarz daire photo Provence tarzı resimde parlak mutfak iç Provence fotoğraf tarzında oturma odasının sıradışı tasarımı Provence resmi tarzında koridorun hafif dekoru Provence tarzında parlak yatak odası tasarımı photo Provence resmi tarzında koridorun güzel dekoru Provence resmi tarzında koridorun olağandışı iç kısmı Provence fotoğraf tarzında koridorun hafif tarzı Provence tarzında güzel mutfak dekoru photo Provence resmi tarzında bir dairenin aydınlık iç mekanı Provence tarzı resimde sıradışı yatak odası tasarımı Provence tarzında ışık tarzı oturma odası photo Provence tarzında parlak stil oturma odası photo Provence fotoğraf tarzında koridorun hafif dekoru Provence resmi tarzında koridorun güzel iç kısmı Provence tarzında hafif tarz mutfak photo Provence tarzı resimde güzel daire tasarımı Provence tarzı fotoğrafta olağandışı mutfak iç Provence resmi tarzında koridorun parlak dekoru Provence fotoğraf tarzında bir dairenin güzel iç Provence resmi tarzında koridorun parlak tarzı Provence tarzı fotoğrafta sıradışı yatak odası dekoru Provence tarzı resimde hafif tasarım oturma odası Provence tarzında güzel daire dekoru fotoğraf Provence fotoğraf tarzında koridorun sıradışı tasarımı Provence tarzı resimde hafif stil oturma odası Provence resmi tarzında oturma odasının aydınlık iç kısmı Provence resmi tarzında koridorun hafif dekoru Provence tarzında güzel yatak odası stili photo Provence tarzı fotoğrafta parlak daire tasarımı Provence fotoğraf tarzında koridorun parlak dekoru Provence resmi tarzında koridorun hafif iç kısmı Provence resmi tarzında oturma odasının sıradışı tasarımı Provence tarzı resimde hafif tarzı yatak odası Provence tarzı fotoğrafta parlak mutfak dekoru Provence tarzı resimde güzel tasarım oturma odası Provence resmi tarzında bir dairenin güzel iç mekanı Provence fotoğraf tarzında koridorun hafif dekoru Provence resmi tarzında koridorun parlak tasarımı Provence tarzında alışılmadık yatak odası tarzı fotoğraf Provence tarzı resimde sıradışı yatak odası tarzı Provence fotoğraf tarzında bir dairenin parlak dekoru Provence tarzında hafif mutfak tasarımı photo Provence resmi tarzında oturma odasının güzel iç mekanı Provence resmi tarzında koridorun olağandışı dekoru Provence fotoğraf tarzında bir koridorun güzel tasarımı Provence resmi tarzında parlak stil koridor Provence tarzı fotoğrafta bir dairenin hafif iç kısmı Provence tarzı resimde olağandışı mutfak iç Provence tarzı resimde parlak yatak odası tasarımı

Previous Post
Tavan dekoru. Nelere dikkat etmelisiniz?
Next Post
Electric fireplaces in the living room interior photo ideas