15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tasarım stüdyosu 26 metrekare – her şey nasıl birleştirilir?

26 metrekare – çok uzağa gitmeyeceksiniz. Ama odanın küçük olması önemli değil, tadı olmaması önemli değil. Ve mevcut olduğu için, bu kadar küçük bir alan parçasında bile bir şaheser yaratabilirsiniz. 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin tasarım örneklerini dikkatinize sunuyoruz. Davanın özelliklerini ve nüanslarını tanıyalım.

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tasarımı fikri

Bu kadar küçük bir alanda, gerçekten dolaşamazsınız

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif dekor seçeneği

Böyle bir ev tasarlarken, bazı nüansları dikkate almanız gerekir.

26 metrekarelik stüdyo dairenin güzel tarzına bir örnek

Kendiniz bir daire ayarlayamıyorsanız, yardım için bir uzmanla iletişime geçebilirsiniz.

Böyle bir dairenin tadilatı ve planlaması sırasında ortaya çıkan ilk soru, yaşam için ihtiyacınız olan her şeyi bir noktada nasıl barındıracağınızdır. Sonuçta, banyo, mutfak, yatak odası, koridor, oturma odası ve hatta bir çalışma için yer ayırmanız gerekiyor. Panik yapmayın – her şey mümkün!

Neden stüdyo olduğuna karar verelim. Odanın karesi göz önüne alındığında, yatak odasını, mutfağı ve koridoru ayrı odalara ayırmak saf atık israfı olurdu. Duvarlarda, bölmelerde, kapılarda değerli alanı boşa harcamamak için en iyi seçenek bir stüdyo daire oluşturmak olacaktır. Stüdyoların son zamanlarda popülerlik kazandığını belirtmekte fayda var. Modern dairelerde, geniş bir meydanda bile, oturma odası ile birlikte bir stüdyo mutfak bulabilirsiniz..

Ama her şeyi birleştirmemiz gerekiyor. Bu durumda şık bir daire oluşturmak da mümkündür. Ana şey doğru düzendir. İlk olarak, hangi odaları yeniden oluşturmanız gerektiğine karar vermeniz, onlar için bölgeleri tanımlamanız ve yerleşim planına geçtiğinizi fark etmeniz gerekir..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin olağandışı iç mekanı fikri

Stüdyolar son zamanlarda çok popüler hale geliyor

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık iç mekanı seçeneği

Daireyi rahat ve konforlu hale getirmek için her şeyi önceden düşünmelisiniz.

Düzen

Bir oda için bir tasarım projesi oluştururken, mekanın düzeniyle başlamanız gerekir. Anahtar faktörler, pencerelerin konumu, iletişimin yerleşimi, bölgelerin işlevselliğidir..

Genellikle, bir daire satın alırken, ayrı bir oda olan banyo için bir yer zaten belirlenmiştir. Ardından mutfağı yerleştiriyoruz. Bu da oldukça basittir. Konumu, iletişimin nereye bağlı olduğuna bağlıdır (su temini, gaz, kanalizasyon). Kalan alan ihtiyaçlarımıza göre dağıtılacaktır..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir dekor örneği

İlk adım planlamadır

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif tasarımı fikri

Mutfağın ve banyonun yeri genellikle önceden hazırlanmıştır.

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık tarzının bir çeşidi

Birinin yalnızca uygun şekilde boş alan tahsis etmesi gerekir

Mutfağa başladığımızda sınırlarını çiziyoruz. Bunu, mutfak alanı ve geri kalanının sınırına bir bar tezgahı kurarak yapabilirsiniz. Bu alan, eşit paylara bölünmüşse tüm dairenin ¼’ü kadar olmalıdır. Yemek alanını donatmak için mutfağa büyük bir bölüm ayırabilirsiniz..

Ardından, rekreasyon alanını yapıyoruz. Bir rahatlık hissi olması ve psikolojik olarak uyku ve dinlenme yeri olarak algılanması için ayrılması arzu edilir. Bu bir gardırop kullanılarak yapılabilir. Böylece kabin 2 işlevi yerine getirir: eşyaların depolanması için pratik kullanım ve alan imar..

26 metrekarelik stüdyo dairenin ışık stili örneği

Rekreasyon alanı ayrılmalı

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir dekoru fikri

Bazen imar mobilya ile yapılabilir.

O zaman oturma odası için yer ayırmanız gerekir. Yatak, uyuma yeridir. Bu nedenle, dairede ayrıca bir kanepe olmalıdır. Bir çift yumuşak modern koltukla değiştirilebilir..

Çalışmanız için alana ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin. Yatak odasının karşısındaki duvarda yapılabilir, çünkü yatak uyku ile ilişkilendirilecek ve yanındaki konumu iş verimliliğini olumsuz yönde etkileyecektir. Dairede balkon varsa, oda ile birleştirip bu kısımda bir çalışma alanı yapmak en iyisidir..

Planlama yaparken gelecekteki bölgelerin işlevselliğini göz önünde bulundurun. Konumları ve boyutları buna bağlıdır. Onları şartlı olarak ayırmak arzu edilir. Bunu bölmeler veya perdelerle yapmak iyi bir fikir değildir. Bu nedenle mobilya ve oda detaylarının doğru yerleştirilmesi ile ayrımı yapın..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin sıra dışı tasarımına bir örnek

Bir apartman dairesinde bir kanepe zorunlu olmalı

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık iç mekanına bir örnek

İmar, bölmeler veya mobilyalar kullanılarak yapılabilir.

26 metrekarelik stüdyo daire için hafif tasarım seçeneği

Planlama yaparken gelecekteki bölgelerin işlevselliğini göz önünde bulundurun

Ayrıntılara dikkat edin

Görevi yerine getirirken, ayrıntıları unutmamak gerekir, genellikle nihai sonuca ulaşmaya yardımcı olurlar. Mobilya, tekstil, dekorasyon ve teknik konulara dikkat edelim..

gerekli olanla ilgileneceğiz.

  1. Bir stüdyo oluşturduğumuz için, mutfakta yüksek kaliteli bir davlumbazla ilgilenin, çünkü üzerinde yemek pişirmek zorundasınız..
  2. Aynı şey odanın geri kalanı için de geçerlidir – havalandırmayı düşünün çünkü uyumak, dinlenmek ve çalışmak için temiz temiz havaya ihtiyacınız var..
  3. Klimayı bir yatağın veya masanın önüne kurmayın..

Biraz da mobilyadan bahsedelim. Küçük bir daire için açık renklerde kompakt mobilyalar seçmek daha iyidir. Koyu masif mobilyalar, alanın genel havasını daha ağır ve daha küçük hale getirir..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir tarzı fikri

Bir daire planlarken küçük ayrıntılara dikkat edin.

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık bir dekor örneği

Açık renkli mobilyalar kullanın

Genel olarak 26 metrekarelik bir stüdyo daire için daha az mobilya kullanmaya çalışın. Aynı anda birkaç işlevi yerine getirmesi arzu edilir (örneğin, imar alanı ve eşyaların depolanması). Ayrıca ayrıntılara dikkat edin: bir sehpa tamamen gereksiz olacak ve çok sayıda hediyelik eşya ve diğer önemsiz şeyler içeren bir raf, daha da fazlası.

Böyle bir dairede detaylar özlü, basit ve pratik olmalıdır. Ancak aşırıya kaçmayın, ayrıntıları kaldırın, odayı kurutma riskiyle karşı karşıyasınız. Sıcaklık ve rahatlık için minderler ve perdeler ekleyin..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tarzı seçeneği

Bu tür dairelerde en gerekli mobilyaları kullanmak daha iyidir.

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir tasarımı fikri

Çok işlevli mobilyalar kullanın

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin olağandışı iç mekanının bir çeşidi

Açık tonlar odayı görsel olarak genişletebilir

Renk önemli bir rol oynar

Renk tasarımının, özellikle odanın küçük bir karesi varsa, herhangi bir dairenin tasarımında önemli bir rol oynadığına dikkat edilmelidir. Bu durumda, rengin özel bir amacı vardır – alanı görsel olarak genişletmek. Işık tonları bu konuda yardımcı olacaktır..

Renk

Alan

etki

Bej

Tüm daire için uygun

Diğer renkler için iyi bir zemindir

Mavi

Çalışma alanı, banyo

Konsantrasyon ve Verimliliği Destekler

Gri

yatak odası

Rahatlatır, tonlar

Kahverengi

Oturma odası mutfak

Rahatlık hissi yaratır

Açık, açık renkler kullanarak daireyi çok daha geniş ve ferah hale getirebileceksiniz. Tavanı beyaz yapmak veya açık mavi veya pembe kullanmak arzu edilir. Ama ağırlıklandırma elemanları yok. Gergi tavan da başarıyla uygulanabilir. Yüzeyi nedeniyle, tavanın yokluğu hissini yaratmanıza izin veren bir ayna efektimiz var. Ancak aynı zamanda hafif bir gölgede olması arzu edilir..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif dekor fikri

Renk şeması dairenin tasarımında önemli bir rol oynar.

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak dekoruna bir örnek

Alanı görsel olarak genişletmek için açık tonları kullanın.

Mutfağa biraz karanlık ekleyebilirsiniz. Bordo, kırmızı, yeşil ve hatta siyah iyi çalışacaktır. Süt, beyaz, kahverengi ile birleştirmek daha iyidir.

Dairenin geri kalanında beyaza ek olarak krem, bej, sütlü, açık mavi ekleyin. Siyah beyaz tarzdaki tasarım orijinal görünecek. Bu, her büyüklükteki bir daire için harika bir seçenektir..

Genel olarak, böyle bir stüdyo için açık renkler kullanmak daha iyidir. Koyu vurgular eklemek istiyorsanız bunu mobilyaya çevirebilirsiniz. Mutfakta yumuşak bir başlık, kahverengi bir dolap ve karanlık detaylara sahip mor veya hatta siyah bir yatak – bu, dikkati vurgulamak ve steril beyazlığı seyreltmek için yeterli olacaktır..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık iç mekanı örneği

Kişisel tercihinize göre daireniz için renkleri seçin

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin sıra dışı tasarımının bir çeşidi

Daha koyu tonlar en iyi mobilya için kullanılır

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tasarım seçeneği

Çok sayıda hafif ve parlak duvar, daireyi görsel olarak daha büyük hale getirecektir.

Aydınlatma

Aydınlatma gibi detaylar küçük bir öneme sahip değildir. İlk olarak, dairenin doğal ışık alması gerekir, bunun için büyük bir pencereye sahip olmanız gerekir (tercihen panoramik, ancak bu odadaki kat sayısına bağlıdır).

Yapay aydınlatma uygun şekilde yerleştirilmelidir. Alçak bir odada, bir avize kullanmamak, ancak ışığın yumuşaklığını değiştirme yeteneği ile tavanın çevresinde spot aydınlatmayı tercih etmek daha iyidir..

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık bir iç mekanı fikri

Dairedeki aydınlatma doğru yerleştirilmelidir

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık bir tarzı fikri

Spotlar alçak tavanlar için en iyisidir.

Çalışma alanını bir masa lambası ile aydınlatmak daha iyidir. Yatmadan önce okumayı seviyorsanız, yatağın yanına birkaç aplik de yerleştirebilirsiniz..

Yukarıdaki tüm noktalara dikkat ederek 26 metrekarelik bir alanda konforlu, şık ve pratik bir daire oluşturabileceksiniz..

Video: 26 metrekarelik stüdyo daireye genel bakış

26 metrekarelik bir stüdyo daire için 50 tasarım fikri fotoğrafı:

26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık bir dekoruna bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir iç mekanı seçeneği 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak bir tarzı fikri photo 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif tasarımının versiyonu resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir tasarım örneği resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık bir iç mekanı fikri photo 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif dekoruna bir örnek resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık tarzı fikri fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif dekor seçeneği fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık bir iç mekanı fikri 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir tarzına örnek resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin sıradışı tasarımının bir çeşidi fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir stil seçeneği 26 metrekarelik bir stüdyo daire için olağandışı dekor fikri fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif tasarımına bir örnek resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık bir iç mekanı seçeneği fotoğraf hafif stil stüdyo daire fikri 26 metrekare photo 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık iç mekanı örneği resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık bir dekoru için seçenek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir iç mekanı örneği resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif tasarımı fikri resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tarzının versiyonu fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir dekoru fikri photo 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık iç versiyonu 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tasarımına bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık tarzına bir örnek resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak bir dekor seçeneği 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir tasarımı fikri photo 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin olağandışı iç mekanının versiyonu resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif tarzına bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tasarımı fikri 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin ışık tarzının versiyonu fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin hafif tasarımı fikri photo 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin olağandışı dekorunun bir çeşidi resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin aydınlık iç mekanına bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık bir iç mekanı örneği resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak dekoruna bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir tasarım fikri 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin ışık tarzının versiyonu resmi 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir dekoru fikri 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin sıradışı tasarımına bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel bir dekor seçeneği fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tarzının versiyonu resim 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin olağandışı iç tasarımı fikri fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin olağandışı iç mekanına bir örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel tarzı fikri fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak tasarım seçeneği 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin alışılmadık tarzının bir versiyonu resmi 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin güzel iç mekanına örnek fotoğraf 26 metrekarelik bir stüdyo dairenin parlak dekoruna bir örnek resim

Previous Post
Orijinal bir akvaryum tasarımı nasıl oluşturulur?
Next Post
Roman blinds for the kitchen