15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Patinalı mutfak seçenekleri

Patina mobilyaları, tüm dünyadaki alıcılar arasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Eşsiz bir iç mekanı sevenler için, her zevke, tasarıma ve cebe uygun dekoratif patinalı bir mutfak seti için birçok seçenek var. Açık renklerde patinalı klasik mutfak her zaman güncel görünüyor.

Patina mobilyaları, tüm dünyadaki alıcılar arasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor.

Patina mobilyaları, tüm dünyadaki alıcılar arasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor..

Patina özellikleri

Patina adını doğal bir süreçten alır. Bakır ve bronz eşyalar üzerine bir levha adıydı. Küçük hasarın bir sonucu olarak, yüzey, rengin özel bir parlaklık ve doygunluk kazanması nedeniyle mikro çatlaklarla kaplandı. Bu fenomen eski, antikalarda görülebilir..

Patina adını doğal bir süreçten alır..

Tasarımcılar bu etkiyi beğendiler ve işleri yapay olarak “yaşlandırmaya” başladılar. Bunun için dekoratif bir patine kullanılır. Doğal patinanın aksine metali olumsuz etkilemez, ancak ahşabı modaya uygun bir dekoratif unsura dönüştürür..

Tasarımcılar bu etkiyi beğendiler ve işleri yapay olarak

Tasarımcılar bu etkiyi beğendiler ve işleri yapay olarak “yaşlandırmaya” başladılar..

Mutfakta patinanın avantajları ve dezavantajları

Patinanın ürünün işlevselliği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Orjinal ürünü bozmaz. Dış değişikliklere ek olarak, patina aşağıdaki özelliklere sahiptir:.

 • Ek koruma sağlar. Çok dayanıklıdır. Ek olarak, düzeltmek için üstte birkaç kat vernik ile kaplanmıştır. Üçlü kaplama cepheyi daha güçlü hale getirir.
 • Patinanın bakımı kolaydır ve kullanımı çok pratiktir..
 • Patina kaplı mobilyalar özel bir incelik kazanır. Bu tasarıma bir lezzet verir, onu benzersiz kılar..
 • Platin, eski asil görünümünü kaybetmiş mobilyaların restorasyonunda kullanılır..

Bununla birlikte, patinanın dezavantajları da vardır..

 • Çok kolay ve hızlı tutuşur. Sönmeyen herhangi bir kibrit, tüm mutfağı birkaç dakika içinde yakabilir. Bu nüans özellikle gaz sobası sahipleri için önemlidir. Yanıcı cihazların ayrı odalara veya patinalı ürünlerden uzağa kurulması tavsiye edilir..
 • İç mekanda patinalı mobilyaların kullanıldığı mutfak, mekanik strese karşı çok hassastır. Herhangi bir ciddi hasar veya baskı, kaplamaya onarılamaz şekilde zarar verebilir..

patine çeşitleri

Mobilya üzerinde istenen etkiyi elde etmek için tasarımcılar, belirli mobilyalarla birlikte özel bir renk şeması buldular. Kaplamanın rengi ürüne uygun olmalıdır. Diğerlerine göre daha sık metal renkleri kullanılır. Mobilyalara eski lüks ve zenginliğin etkisini veriyorlar. Başka seçenekler de var. İstenirse, alıcı belirli bir modele uyan hemen hemen her kaplamaya sahip mobilya sipariş edebilir..

Mobilya üzerinde istenen etkiyi elde etmek için tasarımcılar, belirli mobilyalarla birlikte özel bir renk şeması buldular.

Mobilya üzerinde istenen etkiyi elde etmek için tasarımcılar, belirli mobilyalarla birlikte özel bir renk şeması buldular..

Altın veya gümüş

Yüzyıllar boyunca altın ve gümüş, lüks ve zenginliğin bir işareti olarak kabul edildi. Altın veya gümüş parlaklığa sahip mobilyalar asil görünüyor, tüketiciler arasında büyük talep görüyor. Bu onun şaşırtıcı etkisinden kaynaklanmaktadır..

Yüzyıllar boyunca altın ve gümüş, lüks ve zenginliğin bir işareti olarak kabul edildi.

Yüzyıllar boyunca altın ve gümüş, lüks ve zenginliğin bir işareti olarak kabul edildi..

Bu işlem “klasik” yüzeylerde daha etkili görünüyor: beyaz, kahverengi veya siyah. Mobilyaların başlangıçta mat olması arzu edilir. Parlak yüzey, patinanın tüm etkisini yansıtır, çünkü kaplamanın kendisi mat olduğundan, parlaklık ile birlikte neredeyse görünmezdir..

Bu işlem

Bu işlem “klasik” yüzeylerde daha etkili görünüyor: beyaz, kahverengi veya siyah.

Zıtlık

Bu ünlü efekt, iç mekandaki vurguları vurgulamak için kullanılır. Altın, gümüş, bronz veya bakır tonları kullanılmaktadır. Tüm çıkıntılı parçalara özel bir bileşim uygulanır, ardından master önceki katmanı patinajla kaplar. Bu bitiş, desenli öğelerin orijinal görünmesini sağlar..

Bu ünlü efekt, iç mekandaki vurguları vurgulamak için kullanılır.

Bu ünlü efekt, iç mekandaki vurguları vurgulamak için kullanılır..

Küçük çatlak (çıtırtı)

Bu yöntem nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Mobilyaları bu şekilde “yaşlandırmak” için üreticiler özel bir vernik – küçük çatlak kullanır. Çarpıcı ayırt edici özelliği, kuruduktan sonra yüzeyde küçük ağ çatlaklarının oluşmasıdır..

Mobilyaları bu şekilde

Mobilyaları bu şekilde “yaşlandırmak” için üreticiler özel bir vernik kullanır – küçük çatlak.

Bir sonraki adım, önceki katmana zarar vermeden çok dikkatli olmalı, üstüne uygulamalı ve zıt patinayı düzeltmelidir. Tüm manipülasyonlardan sonra ürün, onu hasardan koruyan özel bir vernik ile kaplanmıştır..

Bir sonraki adım, önceki katmana zarar vermeden çok dikkatli olmalı, üstüne uygulamalı ve zıt patinayı düzeltmelidir.

Bir sonraki adım, önceki katmana zarar vermeden çok dikkatli olmalı, üstüne uygulamalı ve zıt patinayı düzeltmelidir..

Patinalı mutfak renk seçenekleri

Herhangi bir tasarım kararı, ürünün yerleştirileceği odanın ortamına dayanmalıdır. Yapay antik çağ muhteşemdir, ancak mobilyaların yüzeyinden bahsetmeden, her iç mekana uymayacaktır..

Herhangi bir tasarım kararı, ürünün yerleştirileceği odanın ortamına dayanmalıdır.

Herhangi bir tasarım kararı, ürünün yerleştirileceği odanın ortamına dayanmalıdır..

Çok parlak, göze çarpan renkler, hassas vurgudan dikkati dağıtır ve onu görünmez kılar. Bu nedenle, renk tutarsızlıklarını önlemek için sipariş vermeden önce ürün sahibi ana palete karar vermelidir..

Çok parlak, göze çarpan renkler, hassas vurgudan dikkati dağıtır ve onu görünmez kılar.

Çok parlak, göze çarpan renkler, hassas vurgudan dikkati dağıtır ve onu görünmez kılar.

Beyaz

Dekoratif bir çiçekle kaplamak için en çok hafif yüzeyler kullanılır. Bu gerçek, dikkate alındıktan sonra netleşir: herhangi bir patine özellikle onlara mükemmel görünür. Beyaz bir kulaklıkta mavi, yeşil veya mor patine harika görünecek.

Beyaz bir kulaklıkta mavi, yeşil veya mor patine harika görünecek.

Beyaz bir kulaklıkta mavi, yeşil veya mor patine harika görünecek.

Beyaz, temel renk olarak kabul edilir ve herhangi bir renk, üzerinde estetik olarak hoş görünür. Renk seçimi birçok özelliğe bağlıdır: müşterinin tercihleri ​​ve odanın tasarımı. Beyaz tonlarda bir mutfak, diğer unsurlar da sağduyulu, narin tonlar ise şık görünüyor..

Beyaz, temel renk olarak kabul edilir ve herhangi bir renk, üzerinde estetik olarak hoş görünür.

Beyaz, temel renk olarak kabul edilir ve herhangi bir renk, üzerinde estetik olarak hoş görünür..

Siyah

Koyu mobilyalar odayı görsel olarak küçültür, bu nedenle her oda için mükemmel bir çözüm olmayacaktır. Odada çok fazla ışık ve alan varsa, karanlık, göze çarpan mobilyalar iç mekanı ağırlaştırmaz ve “ezmez”. Siyah mobilyalar hala kullanılıyorsa, patina sadece süsleyecektir..

Koyu mobilyalar odayı görsel olarak küçültür, bu nedenle her oda için mükemmel bir çözüm olmayacaktır.

Koyu mobilyalar odayı görsel olarak küçültür, bu nedenle her oda için mükemmel bir çözüm olmayacaktır..

Altın, gümüş veya beyaz patine ile dekore edilmişse, set özel bir lezzet ve incelik kazanacaktır. Patinanın rengine uyan mobilyalar, iç mekanda özel bir vurgu olacaktır..

Patinanın rengine uyan mobilyalar, iç mekanda özel bir vurgu olacaktır.

Patinanın rengine uygun mobilyalar, iç mekanda özel bir vurgu olacaktır..

bej, fildişi

Nazik, sağduyulu renklerde yapılmış patinalı beyaz mutfaklar, Provence tarzı odalar için uygundur. Bu yön, temel olarak, bir patinanın varlığı ile mobilyaların varlığını ima eder..

Nazik, sağduyulu renklerde yapılmış patinalı beyaz mutfaklar, Provence tarzı odalar için uygundur.

Nazik, sağduyulu renklerde yapılmış patinalı beyaz mutfaklar, Provence tarzı odalar için uygundur..

Klasik mutfaklar bej veya fildişi patine ile de dekore edilebilir. Rustik tasarımlar gri, yeşil, altın ve mavi patine kullanır. Klasikler, gümüş tonlarıyla olumlu bir şekilde belirlenir.

Klasik mutfaklar bej veya fildişi patine ile de dekore edilebilir.

Klasik mutfaklar bej veya fildişi patine ile de dekore edilebilir..

Gri

Sıradan olmayan mobilyalar, üzerine ek bir patina uygulanırsa parlak ve vurgulayıcı hale gelebilir. Herhangi bir parlak renk, gri bir tonda uyumlu görünür. Bu tür işlemler için mat bir kulaklık seçmek daha iyidir..

Sıradan olmayan mobilyalar, üzerine ek bir patina uygulanırsa parlak ve vurgulayıcı hale gelebilir.

Sıradan olmayan mobilyalar, üzerine ek bir patina uygulanırsa parlak ve vurgulayıcı hale gelebilir..

Yeşil

Yeşilin sakinleştirici olduğu söylenir. Dekorasyon için tercih edilen parlak yeşil renk değil, “hassas” tonlardır. Dekorasyon pastel renklerde yapılır: beyaz, mavi, gri ve bej kompozisyon.

Dekorasyon için tercih edilen parlak yeşil renk değil,

Dekorasyon için tercih edilen parlak yeşil renk değil, “hassas” tonlardır..

kırmızı

Patinalı bir kulaklık seçerken, parlak, meydan okuyan tonları tercih etmenize gerek yok, en iyi çözüm yumuşak kırmızı olacaktır..

Patinalı bir kulaklık seçerken, parlak, meydan okuyan tonları tercih etmenize gerek yok, en iyi çözüm yumuşak kırmızı olacaktır.

Patinalı bir kulaklık seçerken, parlak, meydan okuyan tonları tercih etmenize gerek yok, en iyi çözüm yumuşak kırmızı olacaktır..

Renk çok “meydan okuyan” ise, patina görünmez olacaktır. Dahası, gereksiz görünecek ve müşteride tat eksikliği olduğunu gösterecektir. Kırmızı bir kulaklık için genellikle beyaz, altın, siyah veya gri bir yüzey seçin. kahverengi bile olur.

Kırmızı bir kulaklık için genellikle beyaz, altın, siyah veya gri bir yüzey seçin.

Kırmızı bir kulaklık için genellikle beyaz, altın, siyah veya gri bir yüzey seçin..

Patinalı mutfak ünitelerine yetkin katkı

En sofistike ve benzersiz iç mekanlar bile küçük vurgularla tatsız hale getirilebilir. Patinalı bir mutfak satın alırken, odanın dekorasyonunun geri kalanıyla ilgilenmeniz gerekir. Aksesuarların yardımıyla hem “antika” mobilyayı vurgulayabilir hem de görünümünü tamamen bozabilirsiniz..

En sofistike ve benzersiz iç mekanlar bile küçük vurgularla tatsız hale getirilebilir.

En rafine ve benzersiz iç mekanlar bile küçük vurgularla tatsız hale getirilebilir..

perdeler

Ana vurgu olduğu için patinalı mobilyalar için seçilirler. Tonlar nötr ise, hemen hemen her renkteki perdelerle desteklenebilirler..

Tonlar nötr ise, hemen hemen her renkteki perdelerle desteklenebilirler.

Tonlar nötr ise, hemen hemen her renkteki perdelerle desteklenebilirler..

Kırmızı, yeşil bir mutfakta uyumlu perdeler uyumlu olacaktır. Işık perdeleri her zaman önemlidir. Beyaz mobilyalar parlak ürünlerle daha iyi gider. Odada çok fazla beyaz, onu “yüzsüz” ve monoton hale getirir.

Kırmızı, yeşil bir mutfakta uyumlu perdeler uyumlu olacaktır.

Kırmızı, yeşil bir mutfakta uyumlu perdeler uyumlu olacaktır..

Patinalı klasik bir mutfak, desensiz veya sağduyulu, uygun desenli perdeleri ifade eder. Provence tarzı bir mutfak için, desen şeklinde belirgin vurgulara sahip pastel renkli perdeler mükemmeldir..

Patinalı klasik bir mutfak, desensiz veya sağduyulu, uygun desenli perdeleri ifade eder.

Patinalı klasik bir mutfak, desensiz veya sağduyulu, uygun desenli perdeler anlamına gelir..

duvar kağıdı

Duvar kağıdı dekorasyonunda, dikkatleri patine mobilyalardan uzaklaştırmamak için nötr tonlar kullanılmalıdır. Karmaşık olmayan desenler de kabul edilebilir..

Duvar kağıdı dekorasyonunda, dikkatleri patine mobilyalardan uzaklaştırmamak için nötr tonlar kullanılmalıdır.

Duvar kağıdı dekorasyonu için, patinalı mobilyalardan dikkati dağıtmamak için nötr tonlar kullanılmalıdır..

Zemin ve tavan

Açık renklerde patinalı mutfaklar ilginç seçenekler yaratmayı mümkün kılıyor. Hem nötr hem de parlak tonlarla birleştirilebilirler. Tavan için beyaz kullanmak daha iyidir. Bu, odayı görsel olarak büyütecek ve tavanı yükseltecektir. Herhangi bir kulaklık beyazla eşleşir.

Açık renklerde patinalı mutfaklar ilginç seçenekler yaratmayı mümkün kılıyor.

Açık renklerde patinalı mutfaklar ilginç seçenekler yaratmayı mümkün kılıyor.

Herhangi bir stile uygulanabilen tavanı dekore ederken ana kural, odadaki diğer unsurlardan daha hafif olması gerektiğidir. Kulaklığın rengi temel alınabilir, ancak birkaç ton daha hafiftir..

Herhangi bir stile uygulanabilen tavanı dekore ederken ana kural, odadaki diğer unsurlardan daha hafif olması gerektiğidir.

Herhangi bir stil için geçerli olan tavanı dekore ederken ana kural – odadaki diğer unsurlardan daha hafif olmalıdır..

Döşeme için herhangi bir boya ve doku kullanılabilir. Ana şey, zeminin odadaki mobilyalarla güçlü bir kontrast oluşturmamasıdır..

Döşeme için herhangi bir boya ve doku kullanılabilir.

Döşeme için herhangi bir boya ve doku kullanılabilir.

Apron

Duvar üniteleri ile mobilya yüzeyi arasındaki mesafe iki kriteri karşılamalıdır:

 • temizlik ve yıkama kolaylığı;
 • malzemelerin kulaklıkla benzerliği.

akıllı yakalama

Kaplama neme dayanıklı ve temizlenmesi kolay olmalıdır. Aksi takdirde, önlük çok yakında sunulamaz hale gelecektir. Mükemmel bir çözüm yıkanabilir duvar kağıdı, taş kaplama, seramik olacaktır..

Kaplama neme dayanıklı ve temizlenmesi kolay olmalıdır.

Kaplama neme dayanıklı ve temizlenmesi kolay olmalıdır..

Masa ve sandalyeler

Patina kulaklıklar, ahşap masa ve sandalyelere son derece yakışır. Bu unsurlar ayrıca yaşlanmaya da katkıda bulunur. Bu çözüm ile tüm öğelerin aynı çağdan olduğu izlenimini yaratabilirsiniz. Provence stilinin kullanıldığı odalar için hasır sandalyeler uygundur..

Patina kulaklıklar, ahşap masa ve sandalyelere son derece yakışır.

Patina kulaklıklar, ahşap masa ve sandalyelere karşı son derece iyi görünüyor..

Mutfak aletleri

Patina mobilya tüm ev aletleri için uygun değildir. Modern teknoloji, mobilyaların geri kalanının arka planına karşı “yabancı” görünecek. Böyle parlak bir vurguya sahip bir mutfak için, çok iddialı görünmeyecek yerleşik modeller satın almak daha iyidir..

Patina mobilya tüm ev aletleri için uygun değildir.

Patina mobilya tüm ev aletleri için uygun değildir.

Mobilyaların geri kalanının arkasına gizlenecekler. Cihazların rengi gizli olmalıdır. Beyaz, aydınlık odalar için, metalik kırmızılar, yeşiller ve siyahlar için idealdir..

Beyaz, aydınlık odalar için, metalik ise kırmızılar, yeşiller ve siyahlar için idealdir.

Beyaz, aydınlık odalar için, metalik kırmızılar, yeşiller ve siyahlar için idealdir..

Aydınlatma

Mutfak güneşli tarafta değilse, ek aydınlatma kurulmalıdır..

Mutfak güneşli tarafta değilse, ek aydınlatma kurulmalıdır.

Mutfak güneşli tarafta değilse, ek aydınlatma kurulmalıdır..

Patine ile mutfak iç

Patinalı mobilyaların kullanıldığı odalarda klasik veya Provence uygun olacaktır. Dişbudak ve meşe mobilyalar iyidir, köşe takımları uygundur.

Patinalı mobilyaların kullanıldığı odalarda klasik veya Provence uygun olacaktır.

Patinalı mobilyaların kullanıldığı odalarda klasik veya Provence uygun olacaktır..

Klasik

Geniş, ışık ve hava dolu, patinalı klasik hafif mutfaklar her zaman zenginlik ve aristokrasi ile ilişkilendirilir. Mutfaklar için tavana değen “uzun” dolaplar tercih edilmelidir..

Geniş, ışık ve hava dolu, patinalı klasik hafif mutfaklar her zaman zenginlik ve aristokrasi ile ilişkilendirilir.

Geniş, ışık ve hava dolu, patinalı klasik hafif mutfaklar her zaman zenginlik ve aristokrasi ile ilişkilendirilir.

Sadece geniş ve pratik değil, aynı zamanda görsel olarak tavanı “yükseltir”. Kombine kulaklıklar da var. Ancak ne zaman ölçüleceğini bilmek ve çok sayıda süsleme, oyma kullanmamak önemlidir..

Sadece geniş ve pratik değil, aynı zamanda görsel olarak tavanı

Sadece geniş ve pratik değil, aynı zamanda tavanı görsel olarak “yükseltir”.

Provence

Bu tarz için sadece mat renkleri değil, parlak iddialı aksesuarları da kullanabilirsiniz. “Soyma boyasının” etkisi uygundur – çatırtı. Bu işlem daha pahalı olarak kabul edilir..

Bu tarz için sadece mat renkleri değil, parlak iddialı aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Bu tarz için sadece mat renkleri değil, parlak iddialı aksesuarları da kullanabilirsiniz..

kendin yap mutfak patinasyonu

Patinalı mutfağınıza incelik katmak için takip etmeniz gereken 7 adım var:

 1. önce cepheyi 180 diskli bir makine kullanarak zımparalamanız gerekir;
 2. bir sprey şişesinden ahşap lekesi ile daha fazla işlem yapın;
 3. sonraki adım kendinden emişli vernik uygulamaktır;
 4. 1-2 saat sonra yeniden öğütme;
 5. patine püskürtme;
 6. zımpara kağıdı ile taşlama;
 7. bitmiş ürün verniklenmelidir.

Video: Patinalı mutfak

Patinalı mutfak üniteleri için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Düğün gözlüğü dekorasyonu: malzeme seçimi, teknikler, ustalık sınıfları
Next Post
Effective cleaning of the gas stove