15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Güzel bir mutfak tasarımı nasıl oluşturulur

Her ev sahibi, taze ve şık bir tadilatı sergilemek ister. Ancak bu kavramlar her zaman yan yana gitmez. İyi bir bütçesi ve planı olan bir tasarımın başarısız olduğu zamanlar vardır. Bunun nedeni tasarımcının bilgi ve deneyim eksikliğidir. Güzel bir mutfak tasarımı yapmanın bazı sırlarını öğrenmenizi öneririz..

Modern mutfağın iç kısmında kırmızı renk

Güzel ve konforlu bir mutfak lüks değil, hayati bir gerekliliktir.

Güzel mutfaklar: ana sırlar

İyi bir finansmanla bile gülünç bir tasarıma yol açan ana sorun, uyum eksikliğidir. Renklerin, yönlerin, bileşenlerin uyumsuzluğu – tüm bunlar genel algıyı etkiler. Unutmayın: uyum her şeyde olmalı! Başarının ilk sırrı budur. ne anlama geliyor? çözelim.

Modern bir mutfakta pişirme alanının güzel tasarımı

Zevkle yemek yapan bir insanda yemeğin daha lezzetli olduğu fark edilir.

Yeni başlayanlar için renk uyumu. Mutfakta parlak renklerin fazlalığı daha ağır bir tasarıma yol açar. Böyle bir odada olmak rahatsız edicidir ve insan bir an önce kaçmak ister. Yemek alanında soğuk renklerin kullanılması da istenmez. Kural olarak, iştah üzerinde kötü bir etkiye sahiptirler ve rahatlamanıza izin vermezler. Ancak, mutfakta yeşil sıçramalar sadece kabul edilir. Sabahtan itibaren sizi enerji ile dolduracaklar ve daha hızlı tonlamanıza yardımcı olacaklar..

Güzel mutfak iç doğrusal düzeni

Güzel bir mutfak yaratmak için herkese uyan tek bir çözüm yoktur. Bununla birlikte, tüm başarılı seçeneklerin ortak özellikleri vardır – uyumlu bir şekilde düşünülmüş ve aynı tarzda tasarlanmıştır.

Tarzın uyumu. Eklektizm uzun zamandır geçmişte kaldı. Özellikle mutfak için. Farklı yönleri karıştırmak iyi çalışmayacaktır. Güzel bir mutfak elde etmek için bir trend seçin ve yasalarına uyun..

Başka bir sır: kaliteli malzemeler. Bileşenlerin ucuzluğu, genel bir izlenim yaratarak hemen kendini ele verir. Mutfak üniteleri, zeminler, duvar kaplamaları ve küçük eşyaların imalatında kaliteli hammaddeden ödün vermeyin..

Çalışma alanı olan mutfak adası

Mutfakta güzellik, çalışma alanının düzeni ve uygun organizasyonu olmadan imkansızdır.

Tavsiye. Güzel bir mutfak pahalı bir mutfaktır. Doğal malzemeler için yuvarlak bir meblağ ödemek mümkün değilse, nicelikten ödün verin, ancak nitelikten değil..

Güzel bir mutfakta ahşap yemek masası

Doğal dokular kendi içinde güzeldir

bu tarzla ilgili

İlk sır doğru stildir. Modern bir yön seçerseniz ve yasalarını takip ederseniz, çok fazla zorluk çekmeden güzel bir mutfak iç mekanı yaratabileceksiniz..

Klasik tarzda güzel köşe mutfak

Küçük bir alanda bile çekici bir iç mekan yaratabilirsiniz.

Neyle başa çıkacağınız hakkında bir fikir edinmek için destinasyonlara ve özelliklerine genel bir bakış görüntüleyin:

stil kısa bir açıklaması Renkler, kullanılan malzemeler
Yüksek teknoloji Zıt kombinasyonlar, kesik çizgiler, keskin köşeler, çok sayıda ekipman ve yapay yüzeyler Spektruma kahverengi, siyah hakimdir; odayı döşemek için en son malzemeler kullanılır
minimalizm Ana slogan: başka bir şey değil; basit, ağırlıklı olarak düz çizgiler, düz renkli yüzeyler Beyaz, gri, siyah, kahverengi; ahşap, plastik, cam
Provence Rustik tarz, uygun motifler hakim, kaba özellikler, eski mobilyalar Ana renk bej; sadece doğal malzemeler kullanılır
çatı katı Minimalist yönelimin kentsel yönü, kaba özellikleri ve basit tasarımı kabul eder Kahverengi, siyah, kırmızı; ağırlıklı olarak ahşap, suni tuğla
Akdeniz Yunan motifleri var, deniz teması var, sadelik ve rahatlık ile ayırt ediliyor Soluk ve açık renkler; ağırlıklı olarak doğal malzemeler
Tarihi destinasyonlar Barok, Rokoko, Gotik vb. Dönemin ayırt edici özelliklerine sahiptirler, lüks tasarımları ile dikkat çekerler. Çoğunlukla kırmızı ve altın; mermer, alçı, ahşap – genel olarak pahalı ve doğal bir temel

Bu, yol tariflerinde gezinmenize yardımcı olacak üstünkörü bir açıklamadır. Şimdi, bağımsız olarak güzel bir mutfak yapabileceğiniz yardımı ile ayrıntılı bir inceleme sunuyoruz..

Modern bir dairede çekici bir mutfak tasarımı

Modern tarzda siyah beyaz mutfak

Yüksek teknoloji: zamanımızın en iyisi

Teknik ilerlemenin hayata geçmesiyle birlikte, iç mekanın döşenme biçimleri de değişime uğradı. Şu anda, en popüler stiller yüksek teknoloji tarafından yönetiliyor. Konfor ve görünüm açısından modernliğin özüdür..

Yüksek teknolojili mavi mutfak tasarımı

Şık savurganlık, rahat minimalizm ve parlak parlaklık – bu yüksek teknoloji ürünü bir mutfak

Bu durumda, odaların her birinin tasarımında teknoloji ve malzemelerdeki yeni gelişmeler kullanılmaktadır. Bu, maksimum konfor elde etmeye yardımcı olur. “Akıllı sistemler” yani kendi kendini düzenleyen teknolojiler bu alanda oldukça yaygın. En yaygın olanı, en son gelişmeleri içeren “akıllı ev” sistemidir..

Gri tonlarda modern mutfak tasarımı

Grafit gölgeli rafine yüksek teknoloji mutfak iç

Malzemelerden yapay olanlar hakimdir. Burada çok fazla plastik ve cam var. Bu nedenle çok sayıda keskin köşeler ve katı şekiller vardır. Ahşap ve seramik de kabul edilebilir. Esas olarak zemin dekorasyonu için kullanılırlar..

Ahşap yüzeyli bar tezgahı

Yüksek teknoloji ürünü mutfakta, tercihen mobilyalara yerleştirilmiş modern ev aletleri kullanılmaktadır.

Renkler kullanılan hammaddelere ve akış yönüne karşılık gelir. Burada tekniğe bağlı olarak şeffaf ve siyah bir çok yüzey bulunmaktadır. Kahverenginin tüm spektrumu da bulunur. Atmosferin duygusuzluğunu ve şiddetini yumuşatmaya yardımcı olur..

Minimalizm: basit ve zevkli

Pek çok modern tarz basitleştirme eğilimindedir, bu yüzden minimalizm giderek daha popüler hale geliyor. Gösterişten ve gösterişten hoşlanmayan katı insanlar için uygundur. Burada her şey basit ama zevkli.

Güzel minimalist mutfak

Minimalist bir mutfak için ana kural başka bir şey değil.

Katı formlar ve düz çizgiler hakimdir, yüzeylerin sınırları arasındaki geçiş açıkça görülebilir. Tasarımda sadelik tercih edilir: minimum mobilya, tekstil, ağır bir tasarım değil. Genellikle beyaz, parlak bir mutfak takımı seçerler. Genel olarak, bu renk bir minimalizm kartvizitidir. Duvarları boyarlar, uygun döşeme ve tekstilleri seçerler. Siyah, gri ve koyu kahverengi ile birleştirin, bej de bulunur.

Mavi parlak mutfak önlüğü

İç kısım düz çizgiler ve tek renkli dokularla karakterize edilir.

Güzel bir mutfak için ideal seçenek siyah beyazdır. Tüm kurallarına uyarak bir stil modelini kişileştirir. Buna göre, bu durumda renk kombinasyonu dışındaki yasalara da uyulmalıdır..

Güzel bir mutfakta tuğla önlük

Ahşap veya tuğla, düz iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olur.

En popüler bitiş düz renktir. Aynı yüzeydeki renklerin kombinasyonu nadirdir. Tekstiller de bu kurala uyar. Süslemeler ve süslemeler nadir misafirlerdir ve genellikle yoktur.

Loft: sokak motiflerini sevenler için

Minimalist odaklı bir başka modern trend. Popülaritesi 50’li yıllarda zirveye ulaştı, ardından biraz unutuldu. Sıra dışı iç tasarımın revaçta olduğu şu sıralar ihtişamına geri dönüyor..

Güzel bir mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar

Çatı katı, alan ve işlevselliğin bir kombinasyonu ile karakterize edilir.

Bu tarz, teknik çatı katı alanlarının yaşam alanı olarak kullanılması sonucu oluşmuştur. Odanın tasarımı çok fazla değişikliğe uğramadı: duvarlar kendilerini işlemeye ödünç vermedi, lambalar değişmedi, zemin değişmedi. Bu nedenle, akış ilgili “teknik” notlara sahiptir..

Çatı katı tarzı mutfakta tel sandalyeler

Bir çatı katının avantajı, bu tarzın sofistike dekorasyonlar gerektirmemesidir.

Uzun süspansiyonlarda floresan uzun lambalar veya koni biçimli lambalar ile karakterizedir. Genellikle çalışma alanlarını aydınlatmak için kullanıldılar. Tuğla genellikle duvar dekorasyonu için kullanılır. Bununla birlikte, bir duvar için bir tür vurgu olarak kullanılır ve geri kalanı kural olarak nötr bir düz renkte boyanır..

Çatı katı tarzı mutfakta bar tezgahı

Böyle bir iç mekanda her zaman çok fazla metal, tuğla, beton veya yaşlı ahşap bulunur.

Kirli bir zemin rahatsız edici, pürüzlü ve rahatsız edicidir, bu nedenle bu kısım stilin modern yorumunda önemli değişikliklere uğramıştır. Zemin, aşırı durumlarda parke tahtası, laminat ile kaplanmıştır – doğal ahşabı taklit eden muşamba.

Provence: enfes bir köy

Huzur, sessizlik ve rustik motifleri sevenler için güzel bir mutfak yaratma imkanı da var. Yukarıda sunulanlardan önemli ölçüde farklı olacaktır, ancak tasarımın kalitesine zarar vermeyecektir. Her şeyi en üst düzeyde yapmak için Provence stilinin temel kurallarını uygulayın..

Provence tarzı pembe mutfak

Provence tarzında sıcak, rahat ve rustik ev mutfağı iç

Yemekhaneye çok yakışıyor. Yön, misafirperver köylerin, şirin evlerin ve misafirperver ev sahiplerinin bulunduğu Fransa’dan geliyor. Stil bu özellikleri uygun şekilde benimsemiştir. Sıcak bir ruh hali yaratıyor, cephaneliğinde çok güzel yemekler ve sevimli süslemeler var..

Güzel bir mutfakta ahşap yemek masası

Taşra tasarımı, basit ahşap mobilyaların kullanımını içerir.

Eko-yönetmeliklere aittir, bu nedenle kaplama olarak yalnızca doğal malzemeler kabul edilir: taş, granit, sıva, ahşap, mermer. Zemin için genellikle mermer karolar veya parke tahtaları seçilir. Tezgah üstü için – granit; musluklar ve kulplar – bakır; duvarlar ve tavanlar – alçı, ahşap ve taş.

Provence tarzı mutfakta yeşil seramik önlük

Bu mutfak kesinlikle doğayı ve şirin kırsal antikliği seven insanlara hitap edecek.

Renk yelpazesi, esas olarak bej kadar doğal baz renkleridir. Süt, zeytin ve kahverengi ile eklenir. Pahalı malzemeler ve ustaca renk tasarımları ile bu tarz, sofistike ama basit ama sade bir mutfak sunabilir..

Akdeniz: şık genişlikler

Yukarıdakiler arasındaki orta seçeneği dikkatinize sunuyoruz. Modern tasarımın ilkelerini takip eder, ancak belirli bir minimalist önyargıya sahip değildir. Country müziği ile ortak özellikleri vardır, bu nedenle sloganı sadelik ve rahatlıktır. Ancak burada rustik motifler eksik..

Akdeniz tarzında güzel bir mutfağın içi

Akdeniz tarzı, cesur tasarım çözümlerini atalardan kalma geleneklerle birleştirir

Akdeniz tarzı, ağırlıklı olarak yemek ve fonksiyonel alanları barındıran geniş mutfaklar için uygundur. Çünkü bu trendin ayırt edici özelliklerinden biri de uzun, şeffaf perdelerin kullanılması. Pencereleri görsel olarak büyüterek odayı ferah ve aydınlık hale getirirler. Ayrıca stilin kartviziti deniz motifleridir: çizgili tekstiller, uygun süslemeler ve renkler..

Ahşap mobilyalar ile güzel mutfak

Masif kirişler ve ahşap mobilyalar yaygındır

Akdeniz tarzında küçük mutfak tasarımı

Mutfak mobilyaları büfeler, açık dolaplar ve duvar raflarından oluşabilir.

Küçük bir oda için bu tarz da uygundur. Ancak bu durumda, bazı varsayımları feda etmeniz gerekecek. Basit panjurlar karşılığında uzun perdelerin kaldırılması gerekir. Çizgili baskı, odayı görsel olarak küçültebileceği için istenmeyen bir misafir haline gelecektir. Genel olarak, bu hafif ve hafif tarz, küçük bir oda için gerçek bir kurtuluş..

Tarihi yerler: her ayrıntıda lüks

Güzel ve gerçekten lüks bir mutfak yapmak için antik çağa başvurun. Viktorya, Barok ve Rokoko stilleri, özellikle bol miktarda ihtişamla ayırt edilir. Birçok yönden, o kadar benzerler ki, çoğu zaman karıştırılıyorlar. Ayrıntılara girmeyeceğiz, ancak onları bir örnek olarak alacağız – tarihsel üslup.

Klasik tarzda güzel bir mutfak tasarımı

Tüm tarihi stillerin ana avantajı, her zaman moda ve alakalı olmalarıdır.

Lüksü gösteren ilk şey pahalı kaplama malzemeleri ve tekstillerdir. Bu konuda eksik etmeyin. Püsküllü ağır brokar perdeler satın alın, sandalyelerin döşemesi için kadife veya kadife kullanın, ipek dekoratif tekstiller için mükemmeldir. Zemini doğal ahşap, doğal granit veya mermerden yapılmış tezgahlarla kaplayın. Bu bölgelerde sıva kalıplama yaygındır. Bir duvarı çerçevelemek için kullanılabilir veya tavan ile duvarlar arasındaki derzleri maskelemek için kullanılabilir..

Barok tarzında doğal ahşaptan yapılmış mutfak takımı

Böyle bir mutfak için mobilyalar doğal ahşaptan seçilmelidir.

En popüler renk kombinasyonu kırmızı ve altındır. Lüks ve şenlikli bir ruh hali ekler. Ayrıca sıklıkla siyah, kahverengi, mor, gümüş, beyaz görebilirsiniz. Altın ana yeri alır. Sunulan hemen hemen tüm renklerle birleştirilebilir, mutfağınızı lüks bir saray haline getirir..

Güzel bir mutfağın iç kısmında oymalı sandalyeler

İç mekanlarda bol miktarda süslemeler ve ahşap oymalar memnuniyetle karşılanmaktadır.

Burada güzel bir mutfak yaratmanın ana sırlarını biliyorsunuz ve ayrıca stil trendlerinin yasalarını ayrıntılı olarak biliyorsunuz. Artık güvenle ve kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Video: güzel beyaz mutfaklar

Fotoğraf: sadece güzel mutfaklar

Mavi döşemeli mutfak sandalyeleri Mutfak lambaları için altın plafondlar Ülke tarzı mutfakta pencere dekorasyonu Mutfak dolabında renkli şemsiye Oryantal tarzda mutfak iç Klasik tarz beyaz mutfak Mutfak-oturma odasında köşe düzenine sahip çalışma alanı Modern mutfakta retro buzdolabı Tavan arasında güzel bir mutfak tasarımı siyah beyaz lineer mutfak Çatı katı tarzı bir mutfağın iç kısmındaki raflar Minimalist bir mutfakta beyaz asma dolap Mutfağın tavanında bir tuğla altında duvar kağıdı Mutfağın iç kısmında büyük ayna beyaz mutfakta koyu kahverengi ahşap zemin Doğrusal bir mutfağın orijinal aydınlatması Mutfağın beyaz tavanında siyah kirişler Beyaz bir duvarda istasyon saati Beyaz sandalyeli yemek grubu Panel evde kar beyazı bir mutfak tasarımı Ankastre lavabolu mutfak adası Beyaz cepheli doğrusal mutfak Mutfak lambalarının siyah plafondları Köşe konfigürasyonunda mavi kulaklık Mavi ahşap kepenkler Mermer tablalı bar tezgahı Mozaik karolarla mutfak duvar dekorasyonu Mutfak tavanında spot ışıkları Tarihi bir tarzda lüks mutfak iç Ahşap cepheli minimalist mutfak Doğal ahşap oymalı mutfak mobilyaları Mutfağın iç kısmında sarı renk Balkonlu minimalist mutfak Özel bir evde büyük pencereli mutfak Paslanmaz çelik cepheli ankastre ev aletleri Çam tahta ahşap zemin Kırmızı desenli beyaz mutfak Mutfak tasarımında gri renk Klasik tarzda bir mutfakta mavi Bir kır evinin mutfağında ahşap kirişler Parlak yüzeyli mutfak adası Akrilik taş bar tezgahı Bir mutfak önlüğü üzerinde çok renkli üçgenler Modern mutfakta beyaz yemek masası Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar Siyah cepheli lineer set Bir tuğla duvarda iki resim Siyah yuvarlak yemek masası Sarı duvarlı bir odada bej kulaklık Kırsal bir evin mutfağında Retro buzdolabı

Previous Post
Modern bir yorumla iç mekanda Japon tarzı
Next Post
How to choose the right style for your kitchen design