15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük daire fotoğrafları ve fikirleri için mini mutfaklar

Tasarım kavramı, nispeten yakın zamanda günlük yaşamda ortaya çıkmıştır. İngilizce’den tercüme edilen kelime, çizim anlamına gelir. Bu mantıklı, çünkü tasarımcı sürekli olarak yeni ve güzel bir şey yaratan bir sanatçıdır. Konseptin kapsamı geniştir. Tasarımcının amacı çalışanlar arasında sıkı çalışmayı kışkırtmak veya daireler için çekici bir görünüm yaratmak iken, satış odalarında, duvarları süslemede, bir kişinin satın alma arzusunda, çalışma ofislerinde kullanılır. Bu oda tiplerinin her biri farklı gereksinimleri karşılayan bir tasarıma sahiptir..En İyi-Küçük-Mutfak-Tasarım-2015

Tasarımın tanımına daha geniş bakarsanız, insan tarafından yaratılan herhangi bir nesnede bulunabilir, bu nedenle tasarım işi birçok bilimle yakından ilgilidir. Psikoloji, çevredeki dünyanın insan davranışı üzerindeki etkisini, renklerin ve gölgelerin ruh hali ve seçim üzerindeki etkisini inceleyen ana bilimdir. Sıradan insanlar bu bilgiyi kafalarına sığdırmakta zorlanırlar ve daireleri dekore ederken bir uzmana yönelirler. Tabii ki, İnternet’teki fotoğrafta olduğu gibi her şeyi kendi elinizle yapabilirsiniz, ancak yalnızca bir profesyonel bireysel çalışma yapacaktır..

Bu makale, küçük apartman daireleri örneğini kullanarak ev odalarını dekore etmenin bazı temellerini gösterecektir. Bir tasarımcı için en büyük zorluk, mutfağın belirli çalışma alanlarına bölünmesidir. Zorluk, 6 metrekareye kadar olan minimum alanda yatmaktadır. m. ve bir çok mobilya ve nesnenin yerleştirilmesi gerekiyor.En İyi-Zarif-2015-Mutfak-Tasarımları-ABD

Oda düzeninin özellikleri

Bir oda planlarken en önemli şey amacına karar vermektir. Renk yelpazesi, odanın düzeni, gerekli mobilyalar, muslin, el sanatları ve aksesuarlar buna bağlıdır. Tabii ki, belirli bir stil seçebilir ve uygun iç nesneleri, örneğin alışılmadık bir şekil ve renkte mutfak için kullanışlı küçük şeyler veya mutfak için bir kaşık veya çaydanlık şeklinde bir duvar saati satın alabilirsiniz. Ancak istenen sonuç aynı olmayabilir ve mini mutfak sahibini tatmin etmeyecektir. Bir kişi odaları tek bir tasarımda görmek istiyor, ancak yaşam tarzına ve karakterine uymuyor. Tesislerin yerini belirlerken tüm faktörler dikkate alınmalıdır. Konum sürecini basitleştirmek için aşağıdaki bilgileri kullanırlar:

  1. Mini mutfağı kullananların yaşı.
  2. Çalışma bölgeleri sayısı.
  3. Belirli bir bölgeye göre mobilya parçalarının doğru yerleştirilmesi.
  4. Odanın stilini seçin.
  5. Ek aksesuar kullanma ihtiyacı.

Mutfağınız-için-bir başka-düşük-ölü-mobilya-karışık-küçük-mutfak-tasarımı-tasarımları-138Mutfaklar da dahil olmak üzere herhangi bir oda çalışma alanlarına ayrılmıştır. Bu, netteki sayısız fotoğrafta görülebilir. Bir oturma odasının içini geliştirirken, oda genellikle ofis veya yemek odası olarak kullanılır, iki veya üç çalışma alanına ayrılır. Bir yatak odası planlarken uyku ve pasif eğlence bölgeleri birleştirilir. Mutfaklar genellikle yemek pişirme alanı ve yemek alanı olarak ayrılır ve salon birkaç bölüme ayrılır. Her şey odanın ve dairenin boyutuna bağlıdır, ancak tasarımcılar genellikle görsel genişleme efektleri uygulayarak bir çıkış yolu bulurlar..

Çalışan parçalara böldükten sonra, ilgili mobilyaları şematik olarak yerleştirmek gerekir. Bölgeye göre mobilya yerleştirme fikirleri, oda tasarımı için tematik siteleri ziyaret ederek fotoğrafta görülebilir..

Mutfak mobilyaları ve yerleşimi

Mutfakta ev aletleri, masa, gardırop, kalemlik, diğer mobilyalar, perdeler ve müslin doğru şekilde yerleştirilir. Mutfak küçükse, yerleştirme görevi daha zor hale gelir. Bu görevi kolaylaştırmak için yerden tasarruf sağlayan çekmeceli mutfak sepetleri geliştirilmiştir. Kalem kutusu gibi bir mobilya parçası var. Bu, tüm mutfak eşyalarını ve mutfak eşyalarını rahatça düzenlemenizi sağlayan uzun bir dolaptır. Aynı zamanda, kalem kutusu, küçük boyutlu bir dairede mutfak için uygun olan kendi ellerinizle yapmanızı sağlayan çok basit bir tasarıma sahiptir. Ağdaki fotoğrafta örnekler ve farklı fikirler görülebilir..En iyi-ikea-küçük-mutfak-depolama-fikirleri

Odaların içi için stiller

Bundan sonra dairedeki tasarım seçilir. Aşağıdaki stiller bilinmektedir:

– klasik;

– İngilizce;

– Fransızca;

– doğu;

– etnik;

– İskandinav;

– ülke;

– Akdeniz;

– avangard;

– minimalizm;

– yüksek teknoloji;

– Art Deco;

– çatı katı tarzı.

Güzel-en iyi-ücretsiz-mutfak tasarımı-ipad-için-mükemmelBu stillerin her biri kendi kültürüne karşılık gelir, her biri için aksesuarlar, mobilyalar ve renkler vardır. Bir iç mekan seçerken, sakinlerin yaşı ve sayıları büyük önem taşımaktadır. Daha yaşlı, sakin insanlar için klasik veya İngiliz stilleri gibi daha pahalı mobilya parçaları kullanan bir tasarım daha uygundur. Ancak, dairelerin pratikliği ve işlevselliği zarar görecektir. Aile 4’ten fazla kişiden ve ayrıca çocuklardan oluşuyorsa, sabırlı olmanız ve minimalizme veya yüksek teknolojiye yönelmeniz gerekir. Bu stiller pratikliği ve işlevselliği ile ayırt edilirken, klasik aksesuarların kullanılmasının aksine kırılma veya kırılma hiç de üzücü değil..

Mutfak için çalışma alanları

Onarımın ilk aşamalarında planlanması gereken odanın imarına daha yakından bakalım. Burada iç bölge adı verilen ana konsepti ayırt edebiliriz. Bu, odanın işlevlerinden sorumlu alandır ve ana alandır. Aynı zamanda, birkaç ana işlevsellik alanı ayırt edilebilir:

a) rekreasyon alanı – pasif rahatlama amaçlı bir bölüm; mutfaklarda çok nadiren bulunur;

b) gıda bölgesi – gıda tüketimine yönelik bir bölüm; mutfaklar veya yemek odaları için ana olanıdır;

c) eğlence veya bilgi bölgesi – bilgi almaya yönelik bir bölüm; bilgi kaynağı bulunursa mutfakta olabilir;

d) oyun alanı – çocuklara yönelik bir bölüm;

e) çalışma veya çalışma alanı – çalışma araçlarının yeri veya iş süreçlerinin uygulanması için tasarlanmış bir bölüm.banyo-mutfak-galeri

Öğelerin bölgelere göre dağılımı

Bu nedenle, mini mutfakta yemek, iş ve çocuklar varsa oyun ve dinlenme alanı bulmak zorunludur..

Odanın daha rahat bir şekilde bölünmesi için tadilattan sonra asma tavan kullanmak en iyisidir. Bu kaplama malzemesi, odayı görsel olarak bölmeye yardımcı olacaktır, çünkü montajı kolaydır, tavanı çok seviyeli hale getirmenize ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli renk ve tonlara sahip olmanıza izin verir..

378386Kural olarak, yemek alanı için odanın en konforlu kısmı seçilir. Bir mini mutfakta bu, tüm ailenin sığabileceği geniş bir köşe olabilir. En kolay yol, mutfağın büyüklüğü her zaman seri üretim malları satın almanıza izin vermediğinden mobilya, yani masa ve banklar veya sandalyeleri kendi ellerinizle yapmaktır. Tezgahların altına, genellikle gerekli olmayan tüm eşyaları yerleştirebileceğiniz mutfak için çekmece sepetleri yerleştirilir. Tematik portallarda, her şeyi kendiniz en iyi nasıl düzenleyeceğiniz ve yapacağınız konusunda bir fotoğrafla farklı fikirler bulabilirsiniz..

Yemek yerinin yanında oyun ve eğlence için bir alan var. Bunu yapmak için, kendin yap menteşeli el sanatlarını ve menteşeli TV veya müzik ekipmanını duvarlara yerleştirebilirsiniz. Bunun yanında yere, yetişkinlerin dikkatini yemekten veya pişirme sürecinden uzaklaştırmadan kolayca oynayabileceği bir halı serilir. Hafif muslin, oyun alanı için küçük bir çit haline gelebilir. Çocuk oyununun sınırlarını bilecek. Ağın, oyun alanının tasarımıyla ilgili, uygulanmayı bekleyen fotoğraflarla ilginç fikirleri var..

3206-yeni-küçük-mutfak-tasarımları-2015_1280x720Mutfağın ana bölümlerinden biri pişirme alanıdır. Bu alana bir tezgah, bulaşık yıkamak için bir lavabo ve bir fırın yerleştirmeniz gerekir. Genellikle bu kısım mutfağın bir kenarını tamamen kaplar. Bu nedenle, pencerenin nasıl bulunduğuna bakmanız gerekir. Çünkü çalışılacak yer aydınlık olmalıdır. Menteşeli kornişlere yerleştirilen Kiseya şeffaf veya kolay açılır olmalı ve pencereyi engellememelidir. Buna karşılık perdeler veya muslin tamamen şeffaf olmalı ve aynı zamanda dairenin kiracılarını rahat ettirmelidir. Bu alanda yer mobilyalarının yanı sıra asma dolaplar da bulunmalıdır. Mutfakta çalışma duvarı yerleştirmek için farklı fikirlerde birçok fotoğraf bulabilirsiniz..

Mini mutfakta bir depolama alanı olmalıdır. Bu alan, tüm ürünlerin, ekipmanların, aletlerin ve cihazların konumundan sorumludur. Ne yazık ki, küçük bir alanda depolama için belirli bir alan tahsis etmek zordur, bu nedenle başka bir odada, örneğin bir kilerde bulunur veya bu alanın elemanları düzensiz bir şekilde düzenlenir. Depolama alanının ana parçaları, genellikle el sanatları ile dekore edilmiş bir gardırop, bir kalem kutusu ve bir buzdolabıdır. Kalem kutusu, mini bir mutfak için en çok yönlü gardırop ve en uygun seçimdir. Birden fazla saklama kutusunun yerini alabilir. El yapımı kalem kutusu önemli bir mobilya parçasıdır. Düzgün yapılmış bir kalem kutusu, mutfak gereçlerinin çoğunu tutacak ve odanın içini süsleyecektir. Bir kalem kutusu nasıl yapılır, herhangi bir DIY mobilya kaynağında bulunabilir. Mutfaktaki mobilyalar ruhla yapılan el sanatları ile süslenirse çok daha güzel olacaktır..3206-yeni-küçük-mutfak-tasarımları-2015_1280x720

İç mekan seçimi

Alanları dağıttıktan sonra tüm oda ve hatta daire için dekorasyon stilini seçebilirsiniz. Kural olarak, minimalizm burada en iyi sonucu verir. Bu tarz çok işlevsel ve pratiktir, küçük bir apartman dairesinde yaşayan çocuklu büyük bir aile için vazgeçilmezdir..

Bu iç mekanı işlemek için sıradan sıva, tuğla, beton veya ahşap gibi basit malzemeler kullanılır ve en önemlisi, birçok iç nesne elle yapılabilir. Aynı zamanda, formlar maksimum basitlik için çabalıyor ve duvarlarda ek aksesuarlar yok veya en aza indiriliyor. Sadece mutfak için duvar saatleri veya bir çocuk için ev yapımı el sanatları görebilirsiniz. Her şey şu kurala göre yaratılır: “oda günün herhangi bir saatinde mümkün olduğunca aydınlıktır.” Böylece perdeler ve muslin, ışığın odaya girmesini engellemez. Parlak bir zemin, hafif bir tavan, küçük parlak aydınlatma armatürleri, tüm bunlar minimalizmin ana özellikleridir. Minimalizm, mobilya dekorasyonunda parlak ve aynalı kaplamaları ve malzemeleri çok hoş karşılar. Minimalizm örnekleri ve iç mekanlar için fikirler, internetteki fotoğrafta bolca bulunabilir..

6f780b13848adeaac597a55777e6112ff917f1a2_600Mobilya olarak genellikle üstleri cam olan masaları kullanırım. Bu durumda, dolaplar buzlu camdan monte edilir. Ana renkler olarak beyaz ve gri tonları kullanılır, beyaz, gri ve siyahın bir karışımı, çoğu zaman siyah sıçramalı gri bir tasarım bulabilirsiniz..

Dekor neredeyse yok. Kisei zar zor fark edilmelidir. Daha sıklıkla uygun renkte seçilir veya panjurlarla değiştirilir..

minimalizm – küçük daireler için uygun bir iç stil. Ancak diğer stiller ile birleştirebilirsiniz. Minimalizm soğuk bir tarzdır ve ona rahat demek zordur. Daireye sıcaklık katmak için renge uygun DIY el sanatları eklemeniz gerekir. Tamamen farklı olabilirler. Sahibi tarafından oyulmuş ahşap el sanatlarını salona yerleştirmek daha iyidir ve hostes tarafından yapılan kumaş el sanatlarını mutfak ve yatak odasına asmak daha iyidir. Böylece daire daha sıcak ve daha rahat olacaktır..

ahşap-mutfak-tasarım-fikirleriTasarım – bu hayatımızın çok önemli bir yönü ve herkes buna başvuruyor. Odanızda değişiklik yapmadan önce her şeyi düşünmeniz, resmin tamamını sunmanız ve ardından fikirlerinizi hayata geçirmeniz gerekir. Yukarıdaki malzemeden de görebileceğiniz gibi, bir odanın içini inşa etmek için gerekli birçok faktör vardır..

Küçük daireler için mini mutfakların 42 fotoğrafı:

Previous Post
Buzdolabının içini ve dışını nasıl ve ne ile yıkamalı?
Next Post
Curtains in the nursery for a boy modern photo ideas