15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç kırmızı mutfak

Canlı kırmızı bir mutfak, unutulmaz bir ortam yaratmanın bir yoludur. Bu gölgeler, bir dairenin sadece sakin renklerle dekore edilmesi gerektiği klişelerini kırmak için tasarlanmış cesur ve modern bir trend..

Canlı kırmızı bir mutfak, unutulmaz bir ortam yaratmanın bir yoludur.

Canlı kırmızı bir mutfak, unutulmaz bir ortam yaratmanın bir yoludur..

Mutfağın iç kısmında hangi kırmızı tonları kullanılır?

Çok sayıda kırmızımsı ton var, bunlar:

 • inci yakut;
 • kırmızı;
 • turuncu kırmızı;
 • kırmızı ve bordo;
 • kıpkırmızı;
 • alizarin kırmızısı;
 • bordo;
 • şarap kırmızısı;
 • karmin;
 • amaranth pembesi;
 • Mercan kırmızısı;
 • kırmızı mor;
 • tuğla kırmızısı;
 • ışıldayan kırmızı;
 • kırmızı kahverengi.

İpucu: Mutfak odasını tamamen tek bir renk şemasında dekore etmeniz tavsiye edilmez – bir veya iki ton çeşitli ışık vurguları eklemek daha iyidir.

İç kısımdaki kırmızı – artılar, eksiler

Kırmızı tonlarda bir mutfağın birçok olumlu yönü vardır:

 • bu en moda trendlerden biri, çok şık bir çözüm;
 • renk iştahı uyarır, fiziksel aktiviteye yol açar;
 • tasarım, düşük tansiyon, genel tonu olan insanlar için idealdir;
 • bu tür tonların çeşitliliği, herkesin en kabul edilebilir olanı seçmesine izin verecektir;
 • renk iz bırakmaz ve sıkıcıdır.

Ama aynı zamanda bir takım dezavantajlar da var:

 • aşırı parlaklık nedeniyle bu seçenek herkes için uygun değildir;
 • tasarımcılar renk şemasının agresif olduğunu düşünüyor, birçok insanı yoruyor;
 • birçok nesne çok daha büyük, daha ağır görünür;
 • uzun süreli maruz kalma ile renk şeması yorucudur, bu nedenle çok fazla yemek pişirmeye alışkın olmayanlar tarafından seçilir.

İpucu: Doygun renklerin odayı görsel olarak küçülttüğüne inanılıyor, bu nedenle sıkışık bir mutfakta açık kırmızı tonlarını kullanmak daha iyidir.

Kırmızı tonlarda mutfak – aksan

Modern bir iç mekanda neredeyse tamamen kırmızı bir mutfak genellikle çok fazla vurgu “noktasına” sahiptir. Kulaklık, buzdolabı, tabaklar vb.Kızıl yapılır Böyle bir odanın ana özelliği, bir kişiyi güçlü bir şekilde etkileyen aşırı parlaklıktır..

Modern bir iç mekanda neredeyse tamamen kırmızı bir mutfak genellikle çok fazla vurgu

Modern bir iç mekanda neredeyse tamamen kırmızı bir mutfak genellikle birçok vurgu “noktasına” sahiptir..

duvarlar

Çalışma alanının duvarları seramik, geri kalanı duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Boş alan, geniş formatlı çiçekler (güller, haşhaşlar, gerberalar), kan kırmızısı gün batımları, tuğlalar, sonbahar ormanı, bardaklarda şarap, halk süsleri, meyveler ve meyveler içeren fotoğraf duvar kağıtlarıyla dekore edilebilir..

Çalışma alanının duvarları seramik, geri kalanı duvar kağıdı ile kaplanmıştır.

Çalışma alanının duvarları seramik karolarla, alanın geri kalanı – duvar kağıdıyla yapıştırılmıştır..

Belli bir beceriyle, duvarlar desenli bir rulo kullanılarak boyanabilir veya Venedik sıva ile süslenebilir. Işıltılı bir arka plan elde etmek için ışıltılı sıvı bir duvar kağıdı kullanın. Duvarların ayrı parçaları doğal veya yapay taşlarla süslenmiştir..

Duvarların ayrı parçaları doğal veya yapay taşlarla süslenmiştir.

Duvarların ayrı parçaları doğal veya yapay taşlarla süslenmiştir..

Zemin

Zemin döşemenin en kolay ve en güvenilir yolu porselen taş veya seramik karolardır. Daha güçlü ve neredeyse kaymaz olduğu için zemini kullanmak gerekir. Çoğu zaman, zemini bir “dama tahtası” deseni ile döşeyen iki zıt renk kullanılır. Sıkışık mutfaklarda kurulum çapraz olarak yapılır. İkinci seçenek hem düz hem de alacalı karolar için uygundur..

Zeminler, porselen karo veya seramik karo döşemenin en kolay ve en güvenilir yoludur.

Zeminler, porselen karo veya seramik karo döşemenin en kolay ve en güvenilir yoludur.

Doğal ahşabın tahta, blok parke şeklinde kullanımına izin verilir, ancak yalnızca periyodik olarak yenilenmesi gereken çok katmanlı verniklemeden sonra. Su geçirmez laminat da uygundur, yüksek kaliteli yoğun muşamba kabul edilebilir.

Çoğu zaman, zemini bir

Çoğu zaman, zemini bir “dama tahtası” ile döşeyen iki zıt renk kullanılır..

Tavan

Tavanlar için en pratik, modern malzeme streç filmlerdir. Parlak kırmızı renkte mükemmel düz, parlak veya mat çok seviyeli bir tasarım yapmanızı sağlar. Başka bir seçenek alçıpandır. Bunu kullanarak onarım mümkün olduğunca çabuk yapılır ve yüzey elle kolayca boyanır..

Tavanlar için en pratik, modern malzeme streç filmlerdir.

Tavanlar için en pratik, modern malzeme streç filmlerdir..

Çatı katı, acımasız, sanata inanan odalar için tavanın sıva ile kaplanmasına veya basitçe boyanmasına izin verilir. Ahşaptan yapılmış yapılar, plastik çıtalar daha az kullanılmaz. Klasisizm, barok, antik çağın iç mekanları, alçı, plastik sıva – kornişler, tavan rozetleri, köşeler vb. Kullanıldığını ima eder. Elemanlar hem saf beyaz hem de koyu kırmızı yapılır.

Klasisizm, barok, antik çağın iç mekanları, alçı, plastik sıva - kornişler, tavan rozetleri, köşeler vb.

Klasisizm, barok, antik çağın iç mekanları, alçı, plastik sıva – kornişler, tavan rozetleri, köşeler vb..

Önlük ve masa üstü

Kırmızı renk şeması dikkat çekiyor, bu nedenle en sık vurgulanıyor – her iki öğe de tek bir noktada birleşeceğinden, hem masa üstünü hem de önlüğü boyamak istenmez. Genellikle önlük kulaklığın cepheleri ile aynı renkte yapılır, yatay yüzey zemin rengindedir..

Kırmızı renk şeması dikkat çekiyor, bu nedenle en çok vurgulanıyor - hem masa üstünü hem de önlüğü boyamak istenmiyor

Kırmızı renk şeması dikkat çekiyor, bu nedenle en çok vurgulanıyor – hem masa üstünü hem de önlüğü boyamak istenmiyor

Önlük dayanıklı cam, tuğla benzeri seramik karolar, desenli kendinden yapışkanlı filmler, doğal taş, plastik panellerden yapılmıştır. Tezgahlar için uygun olanlar mermer ve granit, sunta ve MDF, plastik ve metaldir..

Önlük dayanıklı cam, tuğla benzeri seramik karolar, desenli kendinden yapışkanlı filmler, doğal taş, plastik panellerden yapılmıştır.

Önlük dayanıklı camdan, tuğla benzeri seramik karolardan, desenli kendinden yapışkanlı filmlerden, doğal taştan, plastik panellerden yapılmıştır..

cepheler

İç stile bağlı olarak cepheler mat veya parlak yapılır. En uygun armatürler altın veya kromdur. Minimalist iç mekanlar, kulpsuz dolaplar, çekmeceler ile dekore edilmiştir – hafif bir el baskısı ile otomatik olarak açılırlar. Çıkartmalar, el boyaması, geometrik süslemeler, renkli ekler vurgu olarak kullanılır..

İç stile bağlı olarak cepheler mat veya parlak yapılır.

İç stile bağlı olarak cepheler mat veya parlak yapılır..

Renk eşleştirme ilkeleri

Modaya uygun kırmızı renkte yeni dekore edilmiş bir mutfak, tek renkli bir oda değil, iki-üç renkli bir odadır. Renklerden biri ana renk olarak seçilir – toplam dekorun% 60-65’ini oluşturur, ek bir -% 25-30’unu oluşturur, gerisi küçük vurgulardır. Bir tondan diğerine güzel geçişler de memnuniyetle karşılanmaktadır..

Modaya uygun kırmızı renkte yeni dekore edilmiş bir mutfak, tek renkli bir oda değil, iki-üç renkli bir odadır.

Modaya uygun kırmızı renkte yeni dekore edilmiş bir mutfak, tek renkli bir oda değil, iki-üç renkli bir odadır..

kırmızı beyaz mutfak

Her büyüklükteki odaya mükemmel şekilde uyan modern, kırmızı ve beyaz bir mutfak. Fikir, parlak renkler ve basit ev aletleri, perdeler ve büyük puantiyeli diğer perdeler ile retro bir iç mekan veya pin-up için idealdir. Beyaz, temel ton olarak, parlak kırmızının saldırganlığını yumuşatır..

Her büyüklükteki odaya mükemmel şekilde uyan modern, kırmızı ve beyaz bir mutfak.

Modern kırmızı ve beyaz mutfak, her oda boyutuna mükemmel uyum sağlar.

siyah ve kırmızı palet

Böyle bir tasarım ciddi, gizemli, çok etkilidir, ancak odanın çok karanlık olmaması için aydınlatma üzerinde çok çalışmanız gerekecek. Ana renk şeması kırmızı-turuncu, mattır. Duvarları, zeminleri, bireysel mobilya parçalarını dekore etti, imar yapıldı. Tavan siyah, parlak, kulaklığın cepheleri, backsplash, lavabo gibi. Tasarım Çince, Arapça, modern tarz için uygundur.

Böyle bir tasarım ciddi, gizemli, çok etkilidir, ancak odanın çok karanlık olmaması için aydınlatma üzerinde çok çalışmanız gerekecek.

Böyle bir tasarım ciddi, gizemli, çok etkilidir, ancak odanın çok karanlık olmaması için aydınlatma üzerinde çok çalışmanız gerekecek..

gri-kırmızı

Fotoğraftaki gri ile kombinasyon çok uyumlu, sağduyulu, temiz görünüyor. Bu dekor hem yüksek teknoloji hem de modern için uygundur. Grinin ana artısı, temizliği büyük ölçüde basitleştiren kötü bir kir, toz görünümüne sahip olmasıdır. Mutfak aletleri, lavabo, ocak, zeminler, kapılar bu tonda boyanacak, geri kalan her şey mercan olacak.

Fotoğraftaki gri ile kombinasyon çok uyumlu, sağduyulu, temiz görünüyor.

Fotoğraftaki gri ile kombinasyon çok uyumlu, sağduyulu, temiz görünüyor.

Kırmızı-yeşil gam

Bu tasarım dinamik görünüyor, ancak renkler zıt olduğu için agresif. Burada “dama tahtası” gibi çizgileri ve baskıları terk etmek arzu edilir, ancak tekstillerde “İskoç” çekleri oldukça kabul edilebilir. Kırmızı-pembe ve zeytin, mat kızıl ve sarımsı yeşil, eğrelti otu ve tuğla kırmızısı ile daha sakin bir ortam ortaya çıkıyor..

Bu tasarım dinamik görünüyor, ancak renkler zıt olduğu için agresif.

Bu tasarım dinamik görünüyor, ancak renkler zıt olduğu için agresif..

Kırmızı kahverengi

Böyle bir iç mekan için harika bir fikir, parlak kırmızı parlak bir buzdolabıdır. Mobilyalar koyu ahşap, zeminler kiraz olacaktır. Toprak kaplar, pencere pervazlarında pişmiş toprak renkli ev bitkilerinin saksıları tasarımı başarıyla tamamlayacak. Klasik tasarımın yanı sıra çatı katı tarzı için bu en uygun seçenektir..

Klasik tasarımın yanı sıra çatı katı tarzı için bu en uygun seçenektir.

Klasik tasarımın yanı sıra çatı katı tarzı için bu en uygun seçenektir..

Turkuaz kırmızısı kombinasyonu

Turkuaz kırmızısı iç kısım denizle ilişkilidir. Buradaki “gemi”, kırmızı bir köşe kanepe olacak, aynı “yelkenler” – mutfak dolaplarının üstü ve altı. Turkuaz zeminleri boyamak için, pencerelerde ince tül, tabaklar, koltuk minderleri, tezgahlar veya mutfak önlüğü için kullanılır..

Turkuaz kırmızısı iç kısım denizle ilişkilidir.

Kırmızı ve turkuaz iç kısım denizle ilişkilendirilir.

bej kırmızı

Bej, genellikle “öncü” yapılan nötr bir renk şemasıdır. Kızıl, yakut gibi soğuk tonlarla en iyi şekilde görünür. Kulaklığın tavanları, tezgahları, üst dolapları bej renginde boyanır, onlara bir çalışma veya yemek alanı ve hatta bazen zeminler verilir..

Bej, genellikle

Bej, genellikle “öncü” yapılan nötr bir renk şemasıdır..

Sarı-kırmızı iç

Bu tür tonlarda Art Nouveau tarzı yapılır. Arka plan sarıya dönecek – bunlar ahşap zeminler, kapılar, kırmızımsı çiçeklerle duvar kağıdıyla kaplı duvarlar. Altın tonlarında tüm ekipman modellerini seçmeniz de tavsiye edilir. Kırmızımsı aydınlatma, alana benzersizlik ve konfor katacak.

Bu tür tonlarda Art Nouveau tarzı yapılır.

Bu renklerde modern tarz ortaya çıkıyor..

Mavi kırmızı

Tamamen zıt iki renk, en dinamik görünümü oluşturur. Burada ilginçtir ki, mobilyanın duvarlarında ve cephelerinde düzgün eğimler, farklı renklerle ayrı bölgeler vurgulanır, asma tavandaki seviyeler boyanır. Kulaklığın kendisi, hangi renk şemasının daha doygun olduğuna bağlı olarak tasarlanmıştır – alt kaideler, zemin dolapları için koyu renklerin kullanılması önerilir..

Tamamen zıt iki renk, en dinamik görünümü oluşturur.

Tamamen zıt iki renk, en dinamik görünümü yaratır.

Zamansız üç renkli – beyaz, siyah, kırmızı

Mutfaktaki siyah-beyaz-kırmızı takım en ilginç ve orijinal görünüyor. Bu çok “güçlü” bir kombinasyon, buradaki her renk çok yoğun görünüyor. Karmaşık seramik karo desenleri burada kabul edilebilir, beyaz ev aletlerini yeniden boyamak gerekli değildir. Temel kural, oda ne kadar küçükse, içinde o kadar fazla “hafif nokta” oluşmasıdır..

Mutfaktaki siyah-beyaz-kırmızı takım en ilginç ve orijinal görünüyor.

Mutfaktaki siyah-beyaz-kırmızı takım en ilginç, orijinal görünüyor.

Çözüm

Küçük veya büyük bir mutfağı kırmızı renkte tasarlamak her zaman iyi bir fikirdir. Böyle bir tasarımın seçimi tüm hanelerin işidir, çünkü her biri mutfakta biraz zaman geçirir. Tasarıma adanmış birçok sitede yayınlanan 3D yapıcıları kullanarak yenileme, mobilya değiştirme, odanın nasıl görüneceğini hayal edebilirsiniz..

Küçük veya büyük bir mutfağı kırmızı renkte tasarlamak her zaman iyi bir fikirdir.

Küçük veya büyük bir mutfağı kırmızı renkte tasarlamak her zaman iyi bir fikirdir..

Video: Kırmızı Mutfak

Kırmızı tonlarda mutfak içi için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Koridor ve koridor tasarımı, bitirme özellikleri
Next Post
Interior of a wooden house made of logs