15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

15 metrekare alana sahip mutfak-oturma odası tasarımı. m.

Birlikte yemek pişirmek ve onu beklemek tüm ev halkını mutfakta toplar. Herhangi bir evin kalbidir, ancak hepsi büyük değildir ve 2-3 kişiyi bile ağırlayabilir, ancak gerçekten herkesin birlikte akşam yemeği yemesini, rahat bir evde çay partisi düzenlemesini istiyorum. Ve mutfak değilse, dürüstlük ve kalpten kalbe konuşmaya elverişli olan nedir?.

Kombine mutfak-oturma odasında yuvarlak yemek masası

Oturma odası ile birleşen mutfak, yemek pişirme sürecini dinlenme ve aile üyeleriyle iletişimden ayırmak istemeyen kişiler tarafından beğenilmektedir.

Yemek pişirme alanını yerleştirmek, alanın bir kısmını resepsiyon için sandalyeli bir masaya, dinlenmek için kanepeler ve 6 metrekarelik TV izlemek için ayırmak mantıklıdır. metre mümkün değil. Ve bizi bu 6 metrekareden alıkoyan nedir? metre. 15 metrekareye dönüştürün. metre?

Mutfak-oturma odası iç: imar seçenekleri

Mutfağı oturma odası ile birleştirmek bu fikri hayata geçirmemize yardımcı olacak ve sonrasında küçük bir alanda kalabalıklaşmak zorunda kalmayacağız. Çalışma yüzeylerini oturma veya yemek odası ile birleştirirken, mutfak tasarımı 15 metrekaredir. m. iki yöntemle gerçekleştirilir.

 • Alan birleşik kalır. Görsel olarak bölünür, yani duvarlar farklı tonlarda boyanır, birçok dokulu kaplama kullanılır, çok seviyeli bir zemin veya tavan. Tek bir mekan yaratma görevi belirlendiğinde, iç mekanın tek bir tonda tutulması gerekiyor. Perde ve masa örtülerinin kumaşını duvarların ve mobilyaların rengiyle eşleştirin.
 • Mobilya, ekranlar, mutfak adası, bar tezgahı ve diğer bölme elemanları ile bitişik ve ayrılmış fonksiyonel alanlara bölünmüştür..

Bir kanepe ve bir bar kullanarak mutfağı bölgelere ayırma

Özel tasarım nedeniyle alan bölgelere ayrılmıştır

Kombine mutfakta yuvarlak masalı yemek alanı

Her işlevsel alan, mutfak veya yemek odasının doğasında bulunan özellikleri içerir.

Aydınlatma yardımı ile mutfağın iç kısmındaki bölgeleri vurgulamak da mümkündür. Duvar ve tavan lambaları, yemek alanının çevresinde dolaşan LED şerit, raflara yerleştirilmiş lambalar ile sınırları işaretliyoruz..

15 kare mutfak-oturma odasında çalışma alanının aydınlatılması

Her bölge için ayrı aydınlatma önerilir.

Mutfak-oturma odasının aydınlatma armatürleri ile imar edilmesi

Alan bölücüler olarak bar tezgahı ve sarkıt lambalar

Çeşitli malzemelerden yapılmış zeminler, iç mekana ilginç bir şekilde sığacak. Kombinasyonlar farklı olabilir – yer karoları ve muşamba, parke ve muşamba ve diğerleri.

Oturma odası ile birleşik mutfak: alan planlamasının aşamaları

Binaların değiştirilmesi üzerinde çalışmaya başlamadan önce, hangi yöne hareket edeceğinizi anlamanız gerekir. Başlangıç ​​noktası, odanın şekli, boyutu ve genel gerçek durumudur. Önceden birleştirilmiş bir mutfakta onarımlar başladığında, bu bir şeydir ve her şeyi tamamen yeniden inşa etmeye karar verirseniz, bu durumda farklı davranmanız gerekir..

Ortada bir ocak bulunan mutfak alanının doğrusal düzeni

Planlama pişirme alanı ile başlar. Lavabonun, çalışma yüzeyinin, sobanın ve buzdolabının yerini belirleyin

Büyük bir yeniden dağıtım, zorunlu olarak duvar bölmelerinin transferini veya tamamen sökülmesini, gaz ve su tahliye sistemlerinin transferini gerektirecektir. Binanın gücünün bağlı olduğu taşıyıcı duvarları kıramazsınız. Bu nedenle, tüm inşaat işleri uzman kuruluşlarla koordinasyon gerektirir..

Her şeyi kendiniz yapmaya hazır değilseniz, tasarımcıya 15 metrekarelik bir alanın planlama ve iç tasarımına profesyonelce yaklaşması için güvenmek mantıklıdır. metre ve ardından bu süreci hızlı bir şekilde tamamlayacak bir inşaat ekibi seçin.

Pencerenin altında lavabolu köşe düzenine sahip beyaz set

Bir plan hazırlarken lavabo, ocak ve buzdolabı arasındaki mesafeyi dikkate almak gerekir – rahat yemek pişirmek için bir metreyi geçmemelidir.

Tüm onaylar toplandıktan, duvarlar taşındıktan, tek alan hazır olduktan sonra, belirli bir bölge için bir yer seçmeye geçiyoruz. Etkinliği birkaç aşamaya ayırıyoruz:

 1. Yeniden işleme planının ana hatlarını belirleyin. Duvarların uzunluğunu, tavanın yüksekliğini ölçün. Bölgeler arasında sınırları yapmayı planladığınız yeri işaretleyin, kapıların, pencerelerin, tüm çıkıntıların ve nişlerin boyutunu ve yerini belirtin. Mutfağı düzenlemenin nerede daha iyi olduğuna ve kanepenin, yemek masasının nerede olduğuna önceden karar verin..

  Bir şehir dairesinde mutfak-oturma odasının düzeni

  Mutfak-oturma odası planı

 2. Son işlem malzemesini seçin. Her şeyi satın almadan önce duvarların, zeminin ve mobilyaların renginin birbiriyle uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Halihazırda satın alınan malzemenin bir örneği olmadan yeni bir tane satın almayın. Mutfak alanındaki duvarların ve zeminlerin sık sık kirlenmeye meyilli oldukları için temizlenmesinin kolay olması gerektiği de unutulmamalıdır..

  Mutfakta yüzeylerin ve tekstillerin zıt kombinasyonu

  Beyaz mobilyaların aksine, koyu renkli bir önlük ve tekstiller

 3. Mobilya ve mutfak aletlerini seçin ve düzenleyin. Lavabonun, sobanın ve buzdolabının en uygun olduğu yere karar verin. Hesaplarken üçgen kuralına bağlı kalabilirsiniz. Geleneksel olarak, bu üç nesne arasına çizgiler çizersek, bir üçgen elde ederiz. En iyi seçenek, yan çevresi 6 metreyi geçmemesi gereken bir eşkenar figürdür. Nesnelerin odanın tüm alanına dağıldığı varyantlar, ev işleri yaparken hostesin çok daha yorgun olmasına yol açacaktır..

  Birleşik mutfak-oturma odasında dinlenme alanı

  Oturma odasında rahat bir kanepe var

 4. odayı yen. Yaşam alanı dinlenmek ve TV izlemek için bir yerdir. Kanepe veya sandalyenin ne olacağını, renk düzenini ve dokusunu düşünün. Mobilyalara, dekoratif eşyalara, kilimlere ve peçetelere uygun perdelerle iç mekanı tamamlayın. Açık raflar varsa, onları sevimli mutfak bibloları, antika aletler, çiçeklerle doldurun..

  Mutfak-oturma odasında yaşam alanının dekorasyonu

  Kanepenin karşısında bir TV ve mutfak takımının devamı niteliğinde bir mobilya kompozisyonu bulunmaktadır.

Mutfak-oturma odasının avantajları ve dezavantajları

Kombine mutfak-oturma odası tasarımı 15 metrekare. metrenin mutfağın hacminin artması, olayların merkezinde olma yeteneği (yemek pişirme ve bebek bakıcılığı, misafirlerle sohbet etme, TV izleme), farklı tarzları deneme yeteneği gibi bir dizi olumlu yönü vardır..

Kombine mutfak-oturma odasının uygun düzeni

Mutfağı oturma odasıyla birleştirmenin bir sonucu olarak, pratik ve konforlu bir aile içi elde edilir: biri yemek yapıyor, biri kanepede dinleniyor ve biri masada oturuyor.

Negatif noktalar var:

 • Kokunun daireye yayılması. Davlumbaz bu sorunla başa çıkmaya yardımcı olacak, piyasada çok sayıda model var. Cihaz sobanın üstüne monte edilir ve kokunun yayılmasını önler. Davlumbaz, işlevselliğine ek olarak dekoratif bir unsurdur ve bağımsız bir mobilya parçası haline gelebilir..
 • Tüm mutfak pisliği görünürde, bu yüzden bulaşıkları daha sık yıkamanız ve ocak ve tezgahı temiz tutmanız gerekiyor..
 • Mahremiyet eksikliği, ancak bir çıkış yolu var. Kendinizi yeniden geliştiriyorsanız, duvarın bir kısmını bırakabilir ve tamamen kaldıramazsınız. Bir rafı, bir çiçek standını süslemek, bir perde veya perde eklemek için kullanın ve sessiz bir dinlenme için bir yer hazır. Ekran, alanı bölmenin harika bir yoludur. Az yer kaplar ve ihtiyaç olmadığında demonte edilebilir ve çıkarılabilir.

Mutfak-oturma odasının alanını bir ekranla bölmek

Mutfak ve oturma odası arasında dekoratif perde

Mutfağı oturma odasından imar ederken ne kullanmalı

En yaygın kullanılan seçenek mobilya bölümüdür. Örneğin, bir yemek alanı. Açılan masayı alın. Misafirleri almak için parçalarına ayırıyoruz ve yer açmak için katlıyoruz.

Mutfak-oturma odasının mutfak dolabı ile imar edilmesi

Mutfak dolapları ile alan bölme

Büyük bir kanepe yaşam alanını vurgulayacaktır. Hafif bir kanepe hızlı kirlenmeye maruz kalacağı ve görsel çekiciliğini kaybedeceği için eko-deri veya neme dayanıklı tekstillerden döşemeyi seçin..

Bar tezgahı koymak moda oldu. Bölücü görevi görecek ve hızlı bir kahvaltı ve büfe masası için favori bir mekan haline gelecektir. Dolaplar nadiren kullanılır, ancak raflardan ve raflardan geçen ışık harika görünecek ve bölümün işleviyle başa çıkacaktır..

Bir bar tezgahı ile mutfak-oturma odasını imar etmek

Bölücü olarak bar tezgahı şık görünüyor ve fazla yer kaplamaz

Alçıpan bölmeli mutfak alanlarının ayrılması

Alanı hafif bir alçıpan yarı bölme ile bölebilirsiniz.

Modern mutfakta yuvarlak cam masa

Yemek alanını vurgulamak için genellikle zıt bir malzemeyle duvar dekorasyonu kullanılır.

İki bölgede bir pencere olduğunda, farklı renklerde perdeleri seçin ve iki farklı oda hissi olacaktır..

Birleşik oda: renk eşleştirme ve bitirme

Malzemenin renk şeması ve dokusu, olumlu duygular uyandırmak, olumluya uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Renkle oynayarak, ailenin tercihlerine tam olarak uyan parlak ve benzersiz bir iç mekan yaratma fırsatına sahip olacaksınız. Duvarları farklı renklere boyamak ve farklı yapı ve desenlere sahip duvar kağıtları seçmek de bölgelerin sınırlarının vurgulanmasına yardımcı olacaktır..

Renk kullanarak 15 metrekarelik bir mutfak-oturma odasının imar edilmesi

Alanı bölgelere ayırmak için renk kullanma

Mutfak-oturma odasını farklı kaplama malzemeleriyle imar etmek

Oturma odası ve mutfağın birleşik olmasına rağmen, duvarların ve tavanın dekorasyonu farklılık gösterebilir.

Bir oda için bir renk paleti seçerken, birbirleriyle uyumluluğuna dikkat etmelisiniz, çünkü ayrı ayrı renkler güzel olabilir, ancak bir sette birbirini öldürür – bir ton diğerini kesecek veya biri arka planda kaybolacak. diğeri.

Karanlık duvarlı beyaz mutfak

Pastel tonlar odayı genişletecek, koyu tonlar ise vurgu olarak kullanılabilir.

Aşağıdaki kombinasyonlar başarılı bir renk seçeneği olarak kabul edilir:

 1. Yeşil tonlarında tasarım. Sakinleştirir ve doğayı hatırlatır. Mutfak alanı daha sulu ve oturma odası pastel tonlarda yapılabilir..
 2. Kırmızı ve siyah. Kırmızı iştah açar, ancak siyah veya gri bir gölge ile seyrelterek az miktarda yüzeyde kullanmanız gerekir..
 3. Siyah ve beyaz içinde. Şık ve modern görünecek.

Beyaz ve yeşil kombine mutfağın içi

Beyaz ve yeşil mutfak – en klasik ve uyumlu kombinasyon

Kırmızı ve siyah mutfak-oturma odasının içi

Zıtlıklara, güvene ve kesinliğe saygı duyanlar için kırmızı ve siyah bir mutfak

Siyah ve beyaz tonlarda mutfak-oturma odası tasarımı

Art Deco siyah ve beyaz tonları

Mutfak alanının duvarlarını süslemek için kullanılan malzemelerden en çok iyi yıkanan boyama veya vinil duvar kağıdı seçilir. Lavabo ve sobanın yanındaki duvar seramik veya panellerle kaplanmıştır. Tavan, çok seviyeli alçıpan geçişleri veya plastik panellerle dekore edilmiştir. Zemine fayans veya muşamba döşenir. Doğal parke nadiren kullanılır.

Stüdyo mutfağını modern malzemelerle dekore etmek

Kaplama malzemeleri neme ve sıcaklığa dayanıklı, temizlenmesi ve yıkanması kolay olmalıdır

Mutfak-oturma odasında iki seviyeli germe tavan

PVC’den yapılmış gergi tavanın bakımı kolaydır, hızlı bir şekilde monte edilir ve oda kusurlarını gizlemeyi kolaylaştırır

Kombine mutfak-oturma odası için birçok bitirme seçeneği var. Deneyin ve elde ettiğiniz sonucun tadını çıkarın!

Video: tadilattan sonra mutfak-oturma odası iç

Fotoğraf: 15 kare alana sahip güzel mutfak-oturma odaları

Pastel renklerde mutfak-oturma odası tasarımı Klasik mutfak adası Mutfak-oturma odasında köşe kanepe Mutfak alanı bölücü olarak kanepe Mutfağın iç kısmında parlak renkler Gri tonlarda mutfak-oturma odası iç Ahşap tezgahlı beyaz mutfak takımı Retro tarzı mutfak-oturma odası iç Mutfak-oturma odasında ahşap yemek masası Mutfak mobilyalarının dekorasyonunda ahşap Modern bir mutfağın parlak bitişi Rustik mutfak tasarımı Mutfakta şık bar tezgahı Bir şehir dairesinde modern mutfak tasarımı Bir kır evinde mutfak-oturma odası Bir konut binasının mutfağında ahşap zemin Mutfak-oturma odasının iç kısmındaki canlı bitkiler Minimalist mutfak tasarımı Mutfak ve oturma odası arasında sürgülü bölme Koyu Mozaik Mutfak Önlüğü Mutfağın iç kısmında gri ile beyazın kombinasyonu Bir kır evinde parlak mutfak Mutfak-oturma odasının doğrusal düzeni Mutfak-oturma odası tasarımında mor renk Mutfak-oturma odasının iç kısmında sarı renk Mutfak-oturma odasında kendin yap aydınlatma Gri tonlarında mutfak-oturma odası Özel bir evin mutfak-oturma odası dekoru Mutfak-oturma odasında portakal seti Bir kır evinde beyaz mutfak Siyah mobilya ile mutfak iç Mutfak-oturma odasının tavanında neon aydınlatma Ahşap görünümlü dekoratif bir bölme ile mutfak-oturma odasının imar edilmesi Mutfak-oturma odasının iç kısmındaki kemer Birleşik mutfakta dinlenme alanı Podyum ve ahşap zemin üzerinde mavi mutfak Mutfak-oturma odasındaki kanepenin üstündeki tuğla duvar 15 metrekare alana sahip çatı katı tarzı mutfak-oturma odası Birleşik mutfakta rahat oturma alanı Modern bir iç mekanda mutfak adası Mutfak-oturma odasında çok seviyeli tavan Mutfağın iç kısmındaki koyu tonlar Mutfak-oturma odasındaki bar tezgahının üzerindeki lambalar Mutfak-oturma odasında köşe kanepe Akşam yemeği için mutfak masasının ayarlanması Mutfağın iç kısmında sarı ve mavi renklerin kombinasyonu Mutfak tavanında dekoratif kirişler Minimalist mutfak-oturma odası tasarımı Mavi mutfak takımı ve siyah yemek masası

Previous Post
Bir çocuk yatak odasının yetkin tasarımı, çocuğun konforunun garantisidir.
Next Post
Sauna design tips